ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 2.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
عدم تاثیر طرح تفصیلی بر بازار مسکن
شهردار تهران با بیان این که اجرای طرح تفصیلی شهر را ساماندهی می کند نه این که جلوی ساخت و ساز را بگیرد گفت: با اطمینان می گویم که طرح تفصیلی هیچ تاثیری بر قیمت مسکن نخواهد داشت، بلکه کار را سامان می دهد و محدودیت ...

شهردار تهران با بیان این که اجرای طرح تفصیلی شهر را ساماندهی می کند نه این که جلوی ساخت و ساز را بگیرد گفت: با اطمینان می گویم که طرح تفصیلی هیچ تاثیری بر قیمت مسکن نخواهد داشت، بلکه کار را سامان می دهد و محدودیت به آن معنا که تولید مسکن در تهران متوقف شود نیست و تولید مسکن هدفمند می شود.

محمد باقر قالیباف در حاشیه مراسم رونمایی از طرح تفصیلی جدید تهران با اشاره به تلاش سال ها مجموعه مدیریت شهری ، دولت و مشاوران و صاحبنظران در تهیه این طرح گفت : این طرح تحت عنوان طرح جامع راهبردی-ساختاری تهران ا آماده و امسال اجرا و امروز رونمایی شد . وی افزود: این طرح بعد از حدد 30 سال که تهران هیچ سندی برای اداره شهر نداشت و بر اساس بخشنامه ، مقطعی ، دوره ای و کاملا سلیقه ای اداره می شد تهیه شد و طرحی است که بر اساس خرد جمعی تهیه شده و از آینده نگری برخوردار است چراکه منافع و مصالح عمومی را نمی توان را با سلیقه اداره کرد.

شهردار تهران با بیان این که ادعا ندارم که طرح جامع ما طرحی بی نقص است، حتما اشکالاتی دارد گفت: از این جهت، طرح راهبردی دیده شده تا همه صاحبنظران و همه واقعیت های شهر اگر نیاز به اصلاح داشت در طرح انجام شود و در رصد خانه شهر، گروهی از کارشناسان به طور دائم طرح را پایش می کنند تا مشکلاتی را که ایجاد می شود اصلاح کنند .

قالیباف تصریح کرد: در آینده نزدیک همه کسانی که در شهر زندگی می کنند می توانند آینده روشن شهر را ببینند و همچنین فرزندان آینده ما نیز امید داشته باشند که حقی از آنان ضایع نشده است. وی با اشاره به این که سابقه ذهنی مردم از سه سازمان بلدیه ، نظمیه و عدلیه از گذشته خوب نبوده است که این به دلیل عملکرد این سازمان هاست ، افزود : قوانین و مقررات و اجرای آن در این سازمان ها شفافیت خوبی نداشته است و شهرداری نیز که من امروز مسئول آن هستم نیز دارای قوانین و مقررات متغیری بوده با افراد مختلف تغییر می کرده است.

شهردار تهران ادامه داد : باید بدانیم رانت خواری در مجموعه ای مانند شهرداری از کجاست ، مهم ترین رانت خواری اطلاعاتی است که در اختیار قشر محدودی است و یکی از مهم ترین ویژگی های این طرح آن است که این رانت را در جامعه شکست و هرکسی به سایت شهرداری مراجعه می کند می تواند وضعیت پهنه و ملک خود را ببیند و بداند که کجا ملک می خرد و کجا می فروشد و رابطه معقولی میان ضوابط و مقررات ایجاد شده است .

وی افزود : راه صحیح و پایدار برای مبارزه با فساد اداری در همه دستگاه ها از جمله شهرداری آن است که اطلاعات را شفاف کنیم و در اجرا نیز با مدیریت قوی و کار سیستمی و استفاده از تکنولوژی کار انجام می شود و مطمئن هستم در آینده نزدیک مردم مزایای این طرح را در زندگی خود می بینند .

قالیباف در ادامه در مورد تاثیر اجرای طرح تفصیلی بر قیمت مسکن گفت : ممکن است قیمت مسکن بر اساس تورم و مسائل اقتصادی تغییراتی داشته باشد که من مسئول کنترل این بخش نیستم ، اما با اطمینان می گویم که طرح تفصیلی هیچ تاثیری بر قیمت مسکن نخواهد داشت ، بلکه کار را سامان می دهد و محدودیت به آن معنا که تولید مسکن در تهران متوقف شود نیست و تولید مسکن هدفمند می شود. وی افزود : ما اجازه نمی دهیم که مثلا در خیابان 8 متری 10 طبقه بسازند ، اما در خیابان 35 متری و گذر 18 متری ممکن است ساختمان 12 طبقه ساخته شود .

شهردار تهران تصریح کرد : اجرای طرح تفصیلی ، شهر را ساماندهی می کند نه این که جلوی ساخت و ساز را بگیرد و اجرا ی این طرح هیچ تاثیری بر بازار مسکن ندارد . وی ادامه داد : در یک سال گذشته و پیش از اجرای طرح تفصیلی ، نرخ مسکن و اجاره تغییراتی داشته که به وضعیت اقتصادی و نبض اقتصادی کشور مر بوط است و ربطی به ساخت و ساز کشور و کمبود مسکن ندارد و امروز در تهران هیچکس در تولید مسکن دچار مشکل نیست و در طرح تفصیلی نیز نخواهد شد .

قالیباف در ادامه خاطر نشان کرد : هر کسی می تواند با شماره نوسازی خود در سایت شهرداری تهران اطلاعات مربوط به ملک خود را ببیند و این کاملا شخصی است و اگر بخواهد می تواند شماره نوسازی خود را در اختیار کسی قرار دهد تا وضعیت ملکش را ببینند ، اما نهاد عمومی مانند شهرداری حتما وضعیت ملک خود را در سایت قرار می دهد تا سرمایه گذاران ببینند ، این که کسی بخواهد اطلاعات ملکش را رسانه ای کند یا در اختیار کسی قرار دهد مربوط به خودش است و حریم خصوصی افراد را باید رعایت می کردیم ، حریم خصوصی فقط خانه نیست می تواند ملک تجاری باشد و کسی حق دخالت ندارد که این کار در سایت انجام شده است .

شهردار تهران افزود: ممکن است در اجرای طرح نقص هایی وجود داشته باشد که سال اول اجرای طرح برای اصلاح آن است . قالیباف در ادامه با اشاره به زمین های دولت و قرار گیری آن در پهنه های مختلف گفت: دولت در داخل شهر زمین هایی دارد و آن طور که در شورای شهر بحث شد این بود که می خواستند بخشی از این زمین ها در حوزه مسکن اجازه ساخت داشته باشند و تولید مسکن انجام شود که وقتی به ما اعلام شد این تبصره این طور اصلاح کردند که اگر آن زمین های دولتی برای هفت سرانه مورد نیاز شهر مانند پارکینگ ، مسائل آموزشی و بهداشتی و غیره است حتما آن را بدون اخذ وجه به شهرداری بدهند و اگر بر اساس طرح تفصیلی جایی سرانه کمی دارد و دولت آنجا زمین دارد باید در اختیار شهرداری قرار دهند تا برای خدمات عمومی استفاده شود و اگر چنین نیازی نداریم می توانند بر اساس پهنه مانند بقیه از شهرداری مجوز بگیرند و هزیه آن را پرداخت کنند و مصوبه کمیسیون ماده 5 را نیز داشته باشند و همچنین مکلف هستند تا سرانه های خود را نیز تامین کنند .

وی افزود: هرچند ما به عنوان شهرداری دوست داریم دولت زمین هایش را مجانی به ما بدهد اما به هر حال دولت هم سیاست های خود ش را دارد . قالیباف در ادامه اظهار کرد : شهر تهران همیشه بی رویه گسترش می یافته که این از دغدغه های ما بوده است و طرح های 25 ساله ، 10 ساله و غیره شهر را به سمت های مختلف گسترش می داده که باید این متوقف می شد و جلوی گسترش تهران به سمت رباط کریم ، دماوند و کرج و غیره گرفته می شد .

قالیباف ادامه داد : در طرح جامع تهران از 740 کیلومترمربع به 640 کیلومتر مربع کاهش یافت اما بخش هایی که امروز در مناطق شهرداری است همه در محدوده تهران هستند و تراکم بر اساس افق طرح پیش بینی شده است . وی با بیان اینکه باید جلوی مهاجرت به تهران گرفته شود ، گفت : بر اساس افق طرح که سال پایان اجرای طرح است برای تهران 10 میلیون و 500 هزار نفر پیش بینی شده و تولید مسکن و بارگذاری آن نیز بر این اساس انجام می شود .

شهردار تهران افزود: امروز اتوبان شهید صدر را دو طبقه می کنیم چراکه در دهه 70 در خیابان 12متری ساختمان 20 طبقه می ساختند و زمین دو هزار متری 4 واحد مسکونی داشت و آن زمان این اتوبان ظرفیت آن را داشت ، اما وقتی د زمین دو هزار متری با سطح اشغال 60 درصد در یک تراکم 600 درصدی 20 طبقه می سازند و هرخانه دو ماشین دارد امروز دهها خودرو به خیابان می آید و همیشه ترافیک است و باید بارگذاری ها جایی انجام شود که زیر ساخت های ان هم باشد .

قالیباف تصریح کرد: طرح تفصیلی تهران قابلیت اجرا تا 75 درصد را دارد مابقی آن نیز به دلیل انعطاف پذیری آن است ، اما آنچه که تصویب شده و شاکله طرح است حتما اجرا می شود و اگر تغییرات اساسی نیاز باشد در شورای عالی شهرسازی بررسی و تصویب و تغییرات داخل پهنه ها نیز در کمیسیون ماده 5 انجام خواهد شد.
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
 سپاس شده توسط: aramo
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  ابهامات درباره آتش‌سوزی بازار مبل ایران aramo 1,611 2012-05-19، 11:38 PM
آخرین ارسال: aramo
  ماجرای پیامک 100 میلیونی برای خرید مسکن aramo 1,134 2012-05-17، 10:46 PM
آخرین ارسال: aramo
  مجوز ساخت مسکن 35متری FaTyJo0oN 1,412 2012-05-16، 05:40 AM
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  سامانه راهنمای قیمت مسکن تهران FaTyJo0oN 1,356 2012-05-16، 05:39 AM
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  رصد حقوقی تغییرات طرح تفصیلی FaTyJo0oN 1,342 2012-05-16، 05:37 AM
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  اختلاف بر سر طرح تفصیلی تهران FaTyJo0oN 1,182 2012-05-16، 05:35 AM
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  موافقت نیکزاد با طرح تفصیلی تهران FaTyJo0oN 1,237 2012-05-16، 05:32 AM
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  مسکن مهر، از ابتدا طرحی بدون کار کارشناسی بود aramo 1,184 2012-05-15، 04:51 PM
آخرین ارسال: aramo
  جزئیات طرح تفصیلی مسکن در پایتخت aramo 1,144 2012-05-15، 04:48 PM
آخرین ارسال: aramo
  بایگانی شدن طرح تفصیلی در سال 70 تهران را نابسامان کرد aramo 1,003 2012-05-14، 05:56 PM
آخرین ارسال: aramo
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  هدف های بی نظیر سئو 9 ساعت پیش fafaferdos fafaferdos گفتگوی آزاد
  کاربرد و آموزش حرفه ای کار با گوگل آنالیز 9 ساعت پیش fafaferdos fafaferdos گفتگوی آزاد
  با 28 نکته کلیدی سایت خود را سئو کنید 9 ساعت پیش fafaferdos fafaferdos گفتگوی آزاد
  سایت تولید محتوا,سفارش تولید محتوا 9 ساعت پیش fafaferdos fafaferdos گفتگوی آزاد
  چاپ کاتالوگ خلاقانه سخت نیست! (سری اول) 9 ساعت پیش fafaferdos fafaferdos گفتگوی آزاد
  زیرو کلاینت gm-800 9 ساعت پیش fafaferdos fafaferdos گفتگوی آزاد
  ASUS Asuspro E510 9 ساعت پیش fafaferdos fafaferdos گفتگوی آزاد
  Thin Client 9 ساعت پیش fafaferdos fafaferdos گفتگوی آزاد
  دستگاه ساعت حضور و غیاب Suprema face Station 9 ساعت پیش fafaferdos fafaferdos گفتگوی آزاد
  اسکنر اثر انگشت Biomini Suprema سیمرغ پارسیان 9 ساعت پیش fafaferdos fafaferdos گفتگوی آزاد
  سومین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی سالانه عمران، معماری و طراحی... 04-12 Sahab Sahab اخبار همایش ها
  نكات تخصصی ارشد برنامه ریزی شهری ویرایش اول 1397 شامل 999 نکته 04-05 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  درخواست کتاب حقوق و قوانین شهری دکتر کامیار 04-02 gasemij آرزوعطاری پرسش و پاسخ
  دانلود پاورپوینت و جزوه آشنایی با معماری اسلامی2 (PDF DOC PPT) 03-25 atelieahjam hamidfa فروشگاه فایل اربان شاپ
  درخواست غیر رایگان  جزوه کلاسی و پر شده کامل ایستایی استاد طباطبایی از آکادم... 03-11 ehsan12 alireza جزوه های معماری
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل