امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقاشی سه بعدی در معابر شهری+گزارش تصویری

نقاشی سه بعدی در معابر شهری+گزارش تصویری

"جولین بی ور" هنرمند بریتانیایی، کارِ خود را با نقاشی در خیابانها شروع کرد و در آمد حاصله از کارش را هزینه سفرهایش می کرد

[تصویر:  6032_634553964569342812_l.jpg] : "جولین بی ور" هنرمند بریتانیایی، کارِ خود را با نقاشی در خیابانها شروع کرد و در آمد حاصله از کارش را هزینه سفرهایش می کرد، کارهای اولیه او بیشتر بر روی نقاشی از چهره های اشخاص سرشناس بود.

او سپس به نقاشی های سه بعدی بر کف پیاده روها روی آورد جولین خود می گوید: "روزی در پیاده رویی در لندن مشغول نقاشی بودم که تکه ای از خیابان را کنده بودند.

این صحنه به من ایده داد که آن را به صورت تصویری سه بعدی بر روی پیاده رو بازسازی کنم. نقاشی های سه بعدی او بر روی پیاده روهای سنگفرش شده به سرعت مشهور شد و بسیاری او را "پیکاسوی پیاده روها " نامیدند.

[تصویر:  Street%20Art1-%2001.jpg]
هر نقاشی باید از زاویه و نقطه دید مشخص و واحدی دیده شود و گرنه چیزی جز یک نقاشی ناموزون نخواهند بود پیدا کردن نقطه مورد نظر برای دوربین عکاسی اش که بتواند تصویر نهایی را به صورت سه بعدی جلوه دهد، یکی از کارهای اصلی جولین برای خلق آثارش است بسیاری از نقاشی ها حدود سه روز طول می کشد تا تکمیل شوند.

اما خطر بارش باران می تواند همه چیز را خراب کند و تمام تلاش او را از بین ببرد؛ به همین دلیل پیش بینی وضعیت آب و هوا برای کار او بسیار مهم است .

جولین درباره آثارش می گوید: "هنر من برای همه است. برای کسانی که به گالری های هنری نمی روند. هنر نباید محدود به گالری ها، کتابخانه ها و کتاب باشد و یا مخاطبان آن فقط مورخان و کارشناسان هنری باشند.

شیوه کار جولین بدین شکل است که او ابتدا تصویر دلخواهش را بر روی کاغذ می کشد و سپس نقطه های اصلی که ایجاد پرسپکتیو می کنند را بر روی پیاده روها علامتگذاری می کند، او سپس با استفاده از خطای چشم انسان و پرسپکتیو نقاشی های را با استفاده از گچ تکمیل می کند.

طول بسیاری از نقاشی او برای آنکه برجستگی مورد نظرش را نشان دهد حتی گاهی به 30 متر می رسد نقاشی های خیابانی جولین بی ور تا کنون در بسیاری از کشورها از جمله استرالیا، آمریکا، دانمارک، هلند و آلمان در معرض دید رهگذران قرار گرفته است برخی از کار های وی را در ادامه مشاهده می کنید.
[تصویر:  Street%20Art1-%2002.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2003.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2004.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2005.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2006.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2007.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2009.jpg]
[تصویر:  Street%20Art1-%2008.jpg]

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، .Utopia

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  برنامه ریزی شهری در کشور چین shokri 1 2,219 ۱۳۹۳-۳-۱۴، ۰۷:۵۳ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  برنامه ریزی شهری در ترکیه Ƒanos 1 2,475 ۱۳۹۳-۳-۱۴، ۰۷:۴۳ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  بازیابی عناصر هویت شهری ماراویا 1 1,909 ۱۳۹۲-۹-۹، ۰۵:۵۰ عصر
آخرین ارسال: heli_goli
  هویت شهری و عناصر ساختاری آن ماراویا 1 2,077 ۱۳۹۲-۹-۹، ۰۵:۴۹ عصر
آخرین ارسال: heli_goli
  منطق شکلی و بافت شهری در اقلیم گرم و خشک ماراویا 1 2,316 ۱۳۹۲-۵-۲۶، ۰۱:۰۰ عصر
آخرین ارسال: mfarmand
  فصلنامه هفت شهر شماره ۱ - با موضوع تجارب جهانی مرمت شهری ماراویا 2 2,635 ۱۳۹۲-۵-۸، ۰۷:۴۹ عصر
آخرین ارسال: ایلیا
  امان از تهی بودن رشته های معماری و شهرسازی در ایران و متخصصان! تهی تر از آن ماراویا 15 5,112 ۱۳۹۲-۵-۳، ۰۷:۱۱ عصر
آخرین ارسال: dementor
  سكونت جمعيت شهرها در بافت فرسوده ماراویا 0 1,356 ۱۳۹۱-۱۱-۲۲، ۰۱:۰۸ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  پروژه های بهسازی شهری با همکاری بانک جهانی ماراویا 0 2,058 ۱۳۹۱-۱۱-۲۱، ۰۸:۴۷ صبح
  آشنایی با برخی مفاهیم و اصطلاحات رایج شهری ماراویا 0 1,544 ۱۳۹۱-۱۱-۲۰، ۰۱:۲۵ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان