امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امتیازات: 2.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طرح جامع و پیاده سازی دانشگاهی در گواتمالا + عکس
این را هم خودمان ترجمه نمودیم!26 امیدوارم مفید باشه براتون . 1خصوصا برای مهندسانی که در سایت پلان ها دنبال ایده هایی برای پیاده راه و انرژی های سبز هستند . به درد محله دوم کنکور ارشدمون هم میخوره ها ! 16موفق باشید .

طرح جامع پیاده سازی در دانشگاه del Istmo توسط گروه Sasaki دردامنه کوهی زیبا ، نزدیکی شهر گواتمالااجرا شده است .
پروژه گروه Sasaki 49 هکتار را شاکل می شود . فاز اول این طرح، که متشکل از قلب پردیس می باشد، در حال حاضر تحت پیاده سازی است. اهداف و ماموریت های آموزشی دانشگاه عبارتند از: تمرکز بر فرد و جامعه را در یک محیط یادگیری است.
فرم کلی فضای دانشگاه با توجه به نیروهای زیست محیطی و سیستم های که آن را تحت تاثیر قرار می دهد ، شکل گرفته است .و سایت، همراه با موقعیت دقیق و جهت گیری ساختمان های جدید به اهمیت استفاده ازروشنایی روز و تهویه طبیعی، توجه نموده است . این دانشگاه، یک مدل از استراتژی های پایدار است.
فاز اول شامل : میدان پردیس مرکزی، کتابخانه، مرکز پردیس، و خانه کشیش بخش. از این هسته، بقیه از دانشگاه رشد خواهد کرد و محورهای پیاده و سایه دار به همراه درهتان معطر ، مانند ستون فقرات چشم انداز خطی خواهند ساخت.
اهمیت این پروژه در یکپارچه سازی، زیرساخت ها، و چشم انداز است تا راه حلی باشد برای مدیریت آب در سایت، و کنترل و جمع آوری فاضلاب های سطحی ، و از سوی دیگر فضای تبادل هوا تهویه مناسب، سیستم های جمع آوری برق، تصفیه مواد زائد، از سایر سیاست ها و راهبردهای ارائه شده در این سایت است تا به سیاست و هدف حفاظت و توسعه پایدار برسد .این استراتژی تداوم و مرمت از اکوسیستم های طبیعی موجود از جمله احیای جنگل کاج دریای مدیترانه در دامنه کوه، توسعه دشت های جنگلی در مناطق مرتفع بالا و حفاظت از تالاب ها، چشمه های باز، و جریان به عنوان بخشی از حوزه بزرگتر در دره است .
گیاهان معطر، سایر: آسفالت به رنگ سبز، چمن مصنوعی
مسیرهای پیاده روی: سنگریزه ها، و بتن
حجم: 49 هکتار، 126،800 M2
[تصویر:  xv8lbjbmi2ddot8hue1.jpg]
[تصویر:  xfgdlr623hqyjmpvoh6l.jpg]
[تصویر:  vf6yzxxhtg7dtn5rmw90.jpg]
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour ، elham-a ، shahryar ، abcdefghijklm
ممنون از مهندس 4
ولی موضوع ارسالی شما قبلا ارسال شده 2 اینجا
از دوستان و مهندسین عزیز خوووواهش میکنم که مطلب تکراری ارسال نکنن واگر مطلبی خواستن بفرستن که قبلا در سایت بوده
لطفا همون ارسال رو کامل ترش کنن تا موضوعات تکراری در سایت ارسال نشود.68
آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، .Utopia
(۱۳۹۱-۳-۲، ۰۹:۳۷ صبح)javad4050 نوشته است: ممنون از مهندس 4
ولی موضوع ارسالی شما قبلا ارسال شده 2 اینجا
از دوستان و مهندسین عزیز خوووواهش میکنم که مطلب تکراری ارسال نکنن واگر مطلبی خواستن بفرستن که قبلا در سایت بوده
لطفا همون ارسال رو کامل ترش کنن تا موضوعات تکراری در سایت ارسال نشود.68

چشم مهندس ! ولی باید بگم که اتفاقا این رو سرچ کردم و دیدم نیست برای همین آپلود کردم . البته فقط یه مورد یافت شد که ارسال مهندس فاطی جون بود درباره گواتمالا ! که فقط به صورت تیتر وار درباره این دانشگاه صحبت کرده بود و نه بیشتر !
من برای این متوجه نشدم که شما در گذشته همچین فایلی رو اپلود کردید که در منوی جستجو فقط نام [highlight=#f5f5f5]urban Design-112 رو نوشته بودید . وگرنه متوجه می شدم[/highlight]2 چون منوی جسنجو رو هم روی نام ارسال و هم روی محتوای ارسال میذارم و سرچ میکنم و فقط یه مورد پیدا شد درباره ارسال مهندس فاطمه !
مقصودم از این توضیحات اینه که در ارسال ها یه مقداری درباره فایل آپلودیتون که شرح بدید ، هم به درد خوانده میخوره و به دانلود راحترش کمک میکنه و هم در زمان جستجو به یابنده اش کمک میکنه .
ولی ببخشید که تکراری فرستادم ، اگه مهندس دهقان قبول بفرمایند تا حذفش کنیم 1

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رنگ در شهر ماراویا 0 1,151 ۱۳۹۱-۱۱-۲۸، ۰۹:۵۲ صبح
آخرین ارسال: ماراویا
  سایت توسعه شهری و معماری در Nantes Saupin MHAKBARI 0 1,226 ۱۳۹۱-۸-۱، ۰۳:۰۳ عصر
آخرین ارسال: MHAKBARI
  ارزشمنـدترین خانـه جـهان در تـهران parasto_gh 0 2,026 ۱۳۹۱-۵-۶، ۱۰:۱۲ صبح
آخرین ارسال: parasto_gh
Photo عکس: مغول باغ در کشمیر ایلیا 0 1,149 ۱۳۹۱-۵-۱، ۰۹:۱۵ عصر
آخرین ارسال: ایلیا
  تصاویر 3 بعدی زیبا در معابر شهری .Utopia 1 1,647 ۱۳۹۱-۵-۱، ۰۵:۰۲ عصر
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  عکس هایی از باغ سازی در سراسر جهان diamond 0 1,642 ۱۳۹۰-۱۲-۱۰، ۰۴:۴۵ عصر
آخرین ارسال: diamond

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان