امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب رشته...کدوم دانشگاه بهتره...؟
سلام دوستان...
تا چند روزه دیگه!؟77نتیجه ها میاد و باید انتخاب رشته کنیم.....2626
بیاین با هم بگیم کجا بهتره...آخه بعضی شهرها واقعا دورن22میارزه آدم بزنه...؟7
از دوستان تقاضا دارم دانشگاهایی که ارشد دارن و بیاین و تحلیل کنن...مثلا هیئت علمی شو معرفی کنن و اینا...26
مثلا شیراز ...اصفهان......یزد...همدان...کردستان و...و ترتیب شونو...(دانشگاه های تهران که وضعیتشون معلومه فک کنم)
البته باید صبر کنیم تا دفترچه هم بیاد...ولی دوستانی که دانشگاشون ارشد داره میتونن راهنماییمون کنن...5

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، sharmin ، .Utopia ، farza ، فاطمه زهرا ، asma ، shahryar ، 0RKIDEH ، kasrak ، century21
سلام خیلی خوبه فقط اگه میشه بگین پاریال با رتبه نهایی چند قبول شدن ؟؟؟منظورم بعد از امتحان مرحله 2

سلام خیلی خوبه فقط اگه میشه بگین پاریال با رتبه نهایی چند قبول شدن ؟؟؟منظورم بعد از امتحان مرحله 2

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط abcdefghijklm
    کاش کسانی که خودشون دارن ارشد میخونن لطف کنن یه کم راهنمایی کنن چون به نظرم وضع ارشد با کارشناسی دانشگاه ها خیلی فرق می کنه

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط abcdefghijklm ، فاطمه زهرا
    سلام
    پیشنهاد می کنم دو سه روز دیگه هم صبر کنید تا دفترچه بیاد و معلوم بشه وضعیت از چه قراره، بعد میشه تصمیم گرفت
    چرا اینقده عجله!؟
    آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
    پاسخ
     سپاس شده توسط abcdefghijklm
    اگه هر دانشگاهی بود برید ولی پیام نور نه68، چون زحمت دانشجو چند برابر میشه18

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط فاطمه زهرا ، abcdefghijklm ، shahryar
    خب بچه ها حالا که دفترچه هام اومده میشه یکم راهنمایی کنید راجع به این دانشگاه ها و انتخاب رشته و درصد آزمون عملی چند باشه با چه رتبه ای کجا قبوله و اینا

پاسخ
     سپاس شده توسط asma
    سلام دوستان

این ارسال بدلیل پیام های زیاد دوستان آپ میشود.
    آخرین ارسال های من :

پاسخ
    یکی از پیام های کاربران:
    نقل‌قول: سلام مهندس دهقان میخواستم لطف کنید و به من در انتخاب دانشگاه ها کمک کنید چون واقعا اصلا نمی دونم کدوم رو اول بزنم لطفا اگه می تونید کمک کنید.

پاسخ
    چند نکته:
    1فردا حتما به سایت سنجش سر بزنید(یعنی پنجشنبه) چون احتمالا تغییراتی اتفاق افتاده و اگر اینطور باشه مثل اینکه اجازه انتخاب رشته مجددو میدن
    2برای انتخاب رشته که گفتنی ها بسیار است ولی به چند نکته بسنده میکنیم:
    در انتخاب ترتیب دانشگاه ها بسیار دقت کنید. کسی که یزد رو بالای دانشگاه تهران بزنه حتی اگه رتبش یکم بشه بازم یزد قبول میشه نه تهران!
    برای دانشگاه ها هم خب اگه شهر خودتونید ترجیحا اونجا بهتره، البته غیر از تهران(اونم نه همه دانشگاه هاش) چون اینطوری میتونید در شهر خودتونم کار کنیدو شناخته شدن در شهرتون خیلی مهمه.
    تهرانم که خب اولویت اوله برای همه. برای شبانه ولی اگه پولش براتون مشکلی نیست میتونه گزینه خوبی باشه و ترمی حدودا دو میلیون درمیاد. یزدو ارومیه که برنامه ریزی شهرین و رشت که منطقه ایه سال اوله که ارشد میارن. کردستانم که شهریه سال دومه که میاره. به آموزش محور بودنش هم توجه کنید یعنی اینکه پایان نامه نداره و حالا چرا آموزش محور گذاشتن!؟ خلاصه کلام، واسه کسایی که میخوان ارشد بگیرنو با ارشد به کارشون ادامه بدن آموزش محور بهترین گزینه است. اگه مجازی هم باشه که چه بهتر! چون جور کلاسای هر هفته رو نمیکشن. ولی برای کسایی که میخوان دکتری شرکت کنن یا اعزام به خارج داشته باشن بهتره که آموزش محور نباشن، اگرم باشن اشکالی نداره ها ولی باید با مقاله ترجیحا علمی پژوهشی جبرانش کنن.
    مجازی هم تکرار میکنم خیلی به اعتبار مدرک لطمه نمیزنه(شاید اصلا نزنه) نمونش از بچه های مجازی شیراز (البت رشته دیگه) بودن که امسال دکتری قبول شدن. ولی بحث آموزش محور مطرح میشه که هم دانشگاه امام رضا(ع) و هم نور طوبی آموزش محورن که توضیح دادم
    تهران بین الملل که تو کیشه هم تقریبا واسه دو سال بیست میلیون در میاد.
    خب در مورد شهرها
    قزوین، اصفهان، شیراز، یزد، کردستان، رشت، ارومیه ، مشهد
    آخریش که مجازیه و گفتم. واسه بقیه شهرها هم پیشنهاد میشه هرچی نزدیکتر باشه بهتره. مثلا از تبریز برید شیراز یا از کرمان برید ارومیه خیلی سخته. چون ممکنه کلاساتون مثلا دروروز تو هفته باشه و باری رفت و آمد هفتگی دستتونو باز بذارید.
    برای روزانه هم دقت زیادی بکنید. اگه دانشگاهی روزانه قبول بشیدو نرید یکسال از شرکت در آزمون محروم میشید. پس اگه قبول بشید باید برید!
    فعلا همین. اگه سوالی بود بفرمایید در خدمتم

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، .Utopia ، negin ، atoosa.marzban ، shahryar ، kasrak
    وضعیت دانشگاه اصلا خوب نیست تا چند وقت دیگر خبری از دانشگاه رایگان وجود ندارد یا سهمیه بندی شده یا برای ورود باید مبالغ کلان واریز کرد بین دانشگاه آزاد و پیام نور رقابت علمی وجود ندارد بحث مالی مهمتر است دانشگاه دولتی هم در آینده ای نزدیک به این رقابت مالی وارد می شود

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      تهران مرکز بهتره یا علوم تحقیقات؟ زمردیان 5 3,127 ۱۳۹۲-۱۰-۳۰، ۰۲:۵۸ عصر
    آخرین ارسال: arvik
      افسوس و تاسف دانشگاه زنجان من را وادار به انصراف از رشته طراحی کرد s1s2s3 25 9,031 ۱۳۹۱-۷-۲۵، ۱۱:۴۷ عصر
    آخرین ارسال: s1s2s3
      بچه ها کسی در مورد انتقالی دانشگاه ازاد خبر داره s1s2s3 1 2,850 ۱۳۹۱-۷-۲۲، ۰۲:۰۶ صبح
    آخرین ارسال: godonly.
      جواب تکمیل ظرفیت ارشد اومد دو برابر ظرفیت هر دانشگاه برداشته s1s2s3 42 14,689 ۱۳۹۱-۷-۲۱، ۰۲:۴۳ صبح
    آخرین ارسال: mehman
      من اعتراض خودم را طی یک نامه برای رییس دانشگاه ازاد به صورت اینترنتی فرستادم s1s2s3 5 3,041 ۱۳۹۱-۷-۲۰، ۱۰:۵۲ عصر
      یکشنبه 16/7/91 زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد s1s2s3 5 4,668 ۱۳۹۱-۷-۱۶، ۰۱:۲۲ عصر
      یک خبر خوشحال کننده درباره تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه ازاد حتما بخوانید s1s2s3 0 2,850 ۱۳۹۱-۷-۲، ۰۹:۳۷ عصر
      رشته مدیریت ساخت و پروژه در پروژه های شهرسازی؟؟؟؟ shaghayegh.j 4 2,990 ۱۳۹۱-۶-۲۱، ۰۴:۱۴ صبح
    آخرین ارسال: saminta
      دوستان در معرفی رشته شهرسازی کمک کنید! Mohsenurbanism 9 5,929 ۱۳۹۱-۴-۲۸، ۱۲:۵۷ صبح
    آخرین ارسال: پریوش
      توضیح مهم در باره انتخاب رشته+ ویرایش نهایی انتخاب رشته ایلیا 7 5,457 ۱۳۹۱-۳-۱۲، ۱۱:۰۵ صبح
    آخرین ارسال: asma

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان