امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لیله‌الرغائب است، مراقب آرزوهایت باش

کوچک که بودی برای داشتن بهترین اسباب بازی های دنیا دعا می کردی.برای خانه ای پر از خوراکی ،برای کمی بیشتر تاپ سواری ...یادت هست؟بزرگ تر که شدی آرزو برایت قبول شدن امتحان و دانشگاه رفتن،کار و در آمد بود.به یاد داری؟ امروز هم... نمی دانم.نمی دانم دنیای آرزوهایت امروز تا کجا فکر می کند و دلداده کدام آیین است،نمی دانم حواس دلت امروز زمام دار چه کسانی است ..تا کجا تقوا دارد و چقدر مهربان است....اما لیلةالرغائب را مراقب آرزوهایت باش...
راه آسمان، خدا، اجابت، بخشش شاید در نظرت سخت بیاید.طولانی. دست نیافتنی. اما امشب که عاشق شوی پیاده هم می شود تمام آن مسیر طولانی را ساده به پایان رساند بی هیچ سخنی از رنج و کم طاقتی بندگان. می شود کوله بار دنیا را هر قدر هم سنگین از شانه هایت پایین بکشی تا دل کوچکت را به بی کران آسمان گره بزنی، برای ثانیه ای خدا...

امشب از هر کجای این دنیای بزرگ که در بزنی، صاحبخانه برای استقبال می آید.با طبقی از آرزوهایی که می خواهی...امشب ..لیلة الرغائب ...مراقب آرزوهایت باش...

ضیافت اولین شب جمعه رجب، لیلة الرغائب، خواب خیلی ها و آرزوی مردمان بسیاری را تعبیر کرده. به خیال مردمان بسیاری رنگ واقعیت رسانده.خیلی از مردم برای رسیدن به حاجت های خود دست به دامان این شب می شوند،به ضمانت یک سال انتظار...

تا چند سال پیش خیلی از ما این وعده گاه را نمی شناختیم .وعده گاهی که خدا در آن بردبار است به گناهکار ترین بندگان،وعده گاهی که باید امیدوار تر از پیش باشی به استجابت،آنجا که برای هر چه بخواهی مختاری و خدا به تمام آنچه می گویی شنوا تر از پیش منتظر است...

امشب چه سیاه باشی و چه سپید،هر چه قدر که نا امید،هر چه که بخواهی از خدا ،امیدوار باش به اجابت...

امشب اعانت جستن به فضل و کرمش برای آنکه امید دارد،مباح است...

امشب تمام فرشته ها از ثلث شب که بگذرد در میان کعبه به خدا برای بخشش بندگان روزه دار رجب دعا می کنند...

لیلة الرغائب تو مختاری برای انتخاب آنچه می خواهی،برای داشتن گوشه ای از تقدیری که آرزویش داری، برای آنچه می خواهی باشی...

شاید این شب در آیین های مردم دیگر،در کریسمس، انتظار بودا و روزهای دیگر مردمان دیگر تجلی کوچکی داشته باشد اما مقایسه در رتبه و منزلت،در ارج و بندگی بی حساب پای خودت...

گریزی به اعمال این شب و نیم نگاهی به دعا ها و معانی درد دلت با خدا می ارزد به تجربه حس گوش دادن کسی به تمام آنچه می خواهی ،بیشتر از همیشه و هر روز...می ارزد به یک دل سیر دعا...به لذت گفتن یک طومار آرزو...

امشب می شود خیلی چیزها از خدا خواست. دنیا و آخرت را، ثروت و تملک را ،بندگی،قدرت،گذشت،آرامش و ... خودخودخود خدا را...
امشب را در کنار ثانیه ها ، آمین گوی آرزوهایت می شوم
آرزویم را دعا کن . . .
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، shahryar ، shahrsaz1390 ، ala sh ، alireza ، abcdefghijklm ، sharmin ، bahareh. ، shima ، nazanin.gh ، arvik ، @uror@ ، farza ، haydariyan ، فاطمه زهرا ، Maryam M ، JAVAD4050
Rainbow 
بسیار زیبا
با آرزوی بهترین ها برای تمامی دوستان 25

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، farza ، aheste ، فاطمه زهرا ، haydariyan ، abcdefghijklm
آرزو دارم :
خورشید رهایت نکند
غم صدایت نکند
ظلمت شام سیاهت نکند
و تو را از دل آنکس که تنش در تن توست
حضرت دوست ، جدایت نکند . . .

پاسخ
 سپاس شده توسط farza ، فاطمه زهرا ، haydariyan ، abcdefghijklm ، shahryar ، shahrsaz1390
(۱۳۹۱-۳-۴، ۰۱:۳۴ عصر)FaTyJo0oN نوشته است: آرزو دارم :
خورشید رهایت نکند
غم صدایت نکند
ظلمت شام سیاهت نکند
و تو را از دل آنکس که تنش در تن توست
حضرت دوست ، جدایت نکند . . .

چه آرزوی قشنگی واقعا من آرزو می کنم اگرم خورشید رهاتون کرده و غم صداتون کرده و... ایندفعه خورشید صداتون کنه و غم رهاتون کنه و...دیگه بقیشو خودتون ادامه بدین

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط فاطمه زهرا ، haydariyan ، abcdefghijklm ، FaTyJo0oN
وای عالی بود...
امشب عجب شبیه، معرکه ست...
هر سال عاشق این یه شب بودم...
آدمو آروم میکنه،حرف زدن با خدا...
آخرین ارسال های من :

فقط با سايه ي خودم خوب ميتوانم حرف بزنم ، اوست كه مرا وادار به حرف زدن مي كند ، فقط او ميتواند مرا بشناسد ، او حتماً مي فهمد ... مي خواهم عصاره ، نه ، شراب تلخ زندگي خودم را چكه چكه در گلوي خشك سايه ام چكانيده به او بگويم:

" ايــن زنـــــدگــــي ِ مـن اســت ! "

صادق هدایت
پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، .Utopia ، farza ، abcdefghijklm ، FaTyJo0oN
آرزو میکنم که آرزوهای زیبای همه شما عزیزان درشب آرزوها (همین امشب خیلی نزدیکه )برآورده شود

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، .Utopia ، farza ، abcdefghijklm ، shahryar ، FaTyJo0oN
خداوندا برای عزیزانم دعا می کنم که در این شب
دلشان را چنان در جویبار زلال رحمتت شستشو دهی
که هر کجا تردیدی هست، ایمان
هر کجا زخمی هست، مرهم
هر کجا ناامیدی هست، امید
و هر کجا نفرتی هست، عشق جای آن را فراگیرد

پاسخ
 سپاس شده توسط abcdefghijklm ، shahrsaz1390 ، haydariyan ، FaTyJo0oN
Salam alan dar shahcheragh hastam va nayebozzire hame shoma alan doaye komil dar hale bargozari ast va baraye hame shoma doa. mikonam ozr ke goshim farsi nadasht khastam shoma ham sahim bashid. ...
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط abcdefghijklm ، zolatan ، shahryar ، farza ، ایلیا ، shahrsaz1390 ، .Utopia ، haydariyan ، FaTyJo0oN ، JAVAD4050
(۱۳۹۱-۳-۴، ۰۸:۳۲ عصر)AliReza نوشته است: Salam alan dar shahcheragh hastam va nayebozzire hame shoma alan doaye komil dar hale bargozari ast va baraye hame shoma doa. mikonam ozr ke goshim farsi nadasht khastam shoma ham sahim bashid. ...

چقدر عالی!
واقعا ممنونم مهندس دهقان

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط FaTyJo0oN
    (۱۳۹۱-۳-۴، ۱۱:۲۶ عصر)shahrsaz1390 نوشته است:
    (۱۳۹۱-۳-۴، ۰۸:۳۲ عصر)AliReza نوشته است: Salam alan dar shahcheragh hastam va nayebozzire hame shoma alan doaye komil dar hale bargozari ast va baraye hame shoma doa. mikonam ozr ke goshim farsi nadasht khastam shoma ham sahim bashid. ...

چقدر عالی!
    واقعا ممنونم مهندس دهقان
    تنها کاری که در این شب مهم از دستم بر میمود برای دوستان انجام دهم همین بود جای همه شما خالی بود.
    وقتی آیت الله دستغیب دعای کمیل میخونه آدم حال و هواش عوض میشه
    برای همتون دعا کردم که ان شالله قبول شوید.
    اینم یک عکس:

پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia ، farza ، haydariyan ، FaTyJo0oN ، abcdefghijklm ، JAVAD4050

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      نتیجه نظرسنجی: 135 نظر>>به نظر شما ایران شهرساز در ماه گذشته عملکرد مثبتی داشته است؟ alireza 8 2,354 ۱۳۹۳-۲-۱۶، ۱۲:۳۲ عصر
    آخرین ارسال: atelieahjam
      گوش دهید...ویژه لیلة الرغائب (شب ارزوها) leila 5 1,885 ۱۳۹۳-۲-۱۲، ۰۳:۲۳ صبح
    آخرین ارسال: atelieahjam
      آیا سرعت سایت مناسب است؟ alireza 40 6,907 ۱۳۹۲-۸-۲۸، ۰۵:۳۵ صبح
    آخرین ارسال: armangostar
      توجه : ترتیب اولیتها در قبولی شما بی تاثیر است نمره کل ملاک میباشد s1s2s3 0 1,261 ۱۳۹۱-۷-۴، ۰۹:۵۳ صبح
    آخرین ارسال: s1s2s3
      مژده>قالب جدید و بسیار زیبا ویژه ایران شهرساز توسط بهترین طراح قالب در دست طراحی است alireza 0 1,312 ۱۳۹۱-۴-۱۳، ۱۱:۱۷ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      شرکت کنید؛زمان رو به اتمام است**مسابقه**عکاسی در روز 13 بدر! 0RKIDEH 17 8,818 ۱۳۹۱-۲-۳، ۰۹:۲۶ عصر
    آخرین ارسال: farza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان