امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امتیازات: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال از شما=>جواب از رتبه 2 کنکور 1391 طراحی شهری
سلام مجدد
بیشتر منظورم این بود مه توضیح بدید چطور تمرین می کنید؟ از جه منابعی استفاده می کنید و اگر کلاس میرید جه مدته که شروع کردین و به نظرتون چقدر تاثیر داره؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط kasrak
    salam tabrik migam omidvaram marhale dovom ham movafagh bashid. in ketabha ro hame mikhunan. lotfan ketabhayi ke baraye tahlil faza va mabani nazari khundid bishtar beid. ba tashakor
    آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
      و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
    که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
    .salam, ba arze tabrik o shad bash
    hamishe moaffaq o salamat bashin.
    آخرین ارسال های من :

برگ سبزی است تحفه درویش...
    پاسخ
     سپاس شده توسط kasrak
    سلام
    واقعا ممنون که جواب میدین به سوال ها
    از چه منابعی استفاده کردین؟خلاصه خوندین یا کتاب؟ و مایلم بیشتر در مورد نحوه طراحی تون تو امتحان عملی بدونم
    سلام
    از چه منابعی استفاده کردین؟خلاصه خوندین یا کتاب؟ و مایلم بیشتر در مورد نحوه طراحی تون تو امتحان عملی بدونم

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط kasrak
      باسلام و تبریک
      برای مرحله دوم چ کتابهایی رو پیشنهاد میکنید

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط kasrak
      (۱۳۹۱-۳-۷، ۱۱:۰۹ عصر)AliReza نوشته است: سلام

شما میتونید سوالات خود را از خانم مهندس الله وردی رتبه 4 کشور که در کنکور سراسری 1391 موفق به کسب این رتبه شده اند بپرسید.

تشکر و سپاس

لطفا از پرسیدن سوالات تکراری خودداری کنید.

ببخشید کارنامه های رتبه های برتر رو کجا میشه دید؟ من لینکش رو پیدا نمی کنم
      آخرین ارسال های من :

پاسخ
       سپاس شده توسط kasrak
      (۱۳۹۱-۳-۸، ۰۴:۱۸ عصر)nafis kel نوشته است: سلام
      تبریک می گم. برای مرحله دوم کتابهای توسلی یا هر کتاب دیگه رو می خونید؟

سلام
      ممنون
      بله.
      کتابهایی مثل محیطهای پاسخده، همه کتابهای توسلی، راهنمای طراحی شهی در ایران
      پاکزاد برای مرحله دوم خیلی مهمن. خصوصاً استفاده از عباراتشون توی شیتهای طراحی.
      (۱۳۹۱-۳-۹، ۰۷:۰۷ صبح)elham90 نوشته است: باسلام و تبریک
      برای مرحله دوم چ کتابهایی رو پیشنهاد میکنید

سلام ممنون
      محیطهای پاسخده، کتابهای توسلی، راهنمای طراحی شهری در ایران(پاکزاد)، مکان های عمومی فضاهای شهری(متیو کارمونا)، آفرینش مکانهای سرزنده، شهرسازی شهروند گرا
      کتابهای دیگه ای هم هست ولی فکر کنم اینا مهمتر باشن
      (۱۳۹۱-۳-۸، ۰۶:۳۰ عصر)shahrsaz1390 نوشته است: سلام مجدد
      بیشتر منظورم این بود مه توضیح بدید چطور تمرین می کنید؟ از جه منابعی استفاده می کنید و اگر کلاس میرید جه مدته که شروع کردین و به نظرتون چقدر تاثیر داره؟

بیشتر از کتاب راهنمای طراحی فضاهای شهری در ایران(پاکزاد) و محیطهای پاسخده استفاده می کنم. هم برای طراحی هم در تحلیل سوالات اسکیس و...
      نحوه تمرین هم این بوده که از اسفند اول مقدمات رو تمرین کردم ( تمرین پرسناژ، گیاهان، کروکی، فونت، علائم گرافیکی، پرسپکتیو ، پلان و مقطع). الان هم تقریباً هر روز یه شیت می بندم( از سوالات طراحی شهری سالهای قبل و ...)
      کلاس اسکیس هم از اسفند ماه می رم و تمرینهام هم پا به پای کلاس انجام شده. مسلماً تأثیرش خیلی زیاده ولی اینطور نیست که اگه کسی کلاس نره نتونه موفق شه. در هر حال اول باید مقدمات رو تمرین کنید تا دستتون قوی شه و بتونید ایده تون رو توی شیت پیاده کنید.
      (۱۳۹۱-۳-۸، ۰۶:۳۰ عصر)shahrsaz1390 نوشته است: سلام مجدد

بیشتر از کتاب راهنمای طراحی فضاهای شهری در ایران(پاکزاد) و محیطهای پاسخده استفاده می کنم. هم برای طراحی هم در تحلیل سوالات اسکیس و...
      نحوه تمرین هم این بوده که از اسفند اول مقدمات رو تمرین کردم ( تمرین پرسناژ، گیاهان، کروکی، فونت، علائم گرافیکی، پرسپکتیو ، پلان و مقطع). الان هم تقریباً هر روز یه شیت می بندم( از سوالات طراحی شهری سالهای قبل و ...)
      کلاس اسکیس هم از اسفند ماه می رم و تمرینهام هم پا به پای کلاس انجام شده. مسلماً تأثیرش خیلی زیاده ولی اینطور نیست که اگه کسی کلاس نره نتونه موفق شه. در هر حال اول باید مقدمات رو تمرین کنید تا دستتون قوی شه و بتونید ایده تون رو توی شیت پیاده کنید.
      (۱۳۹۱-۳-۸، ۰۶:۵۲ عصر)kasra نوشته است: salam tabrik migam omidvaram marhale dovom ham movafagh bashid. in ketabha ro hame mikhunan. lotfan ketabhayi ke baraye tahlil faza va mabani nazari khundid bishtar beid. ba tashakor

سلام
      ممنونم
      خب این کتابها رو چند بار خوندم4
      علاوه بر اینا کتاب تحلیلی از ویژگی های برنامه ریزی شهری در ایران مشهدی زاده دهاقانی(به خصوص بخشهای تاریخ ایرانش) ، کندو کاوی در تعریف طراحی شهری گلکار،طراحی شهرها بیکن،گزیده منظر شهری کالن، باشهر و منطقه در ایران شیعه، تحلیل فضاهای شهری بحرینی رو خوندم. برای زبان هم علاوه بر 504، انگلیسی برای دانشجویان شهرسازی(انتشارات سمت) رو خوندم. کلاً کتابهایی که خوندم همینا بود. ولی تستهایی که فکر می کنم علاوه بر بچه های دیگه زدم و درصدم رو برد بالا، بیشتر از سیر اندیشه ها و آفرینش نظریه معماری بود. به غیر از این جزوه های خانه شهرسازان ایران (غیر از زبانش) رو هم دو سه بار خوندم و فکر می کنم خیلی کمک کرد.
      (۱۳۹۱-۳-۹، ۰۱:۰۰ صبح)sarayhaddadi نوشته است: سلام

سلام

سلام 5
      منابع رو تو سوالات بچه ها گفتم، بیشتر کتاب خوندم، یکی دو ماه آخر هم جزوه های خانه شهرسازان رو بهش اضافه کردم. البته خودم دفعه اول که هر کتاب رو می خوندم تو چند صفحه خلاصه می کردم و یه هفته به کنکور فقط خلاصه هام رو می خوندم.
      راجع به امتحان عملی هم تو سوالات بچه ها توضیح دادم. اگه جزئیات بیشتری خواستید بپرسید1
      موفق باشید
      (۱۳۹۱-۳-۸، ۰۹:۱۸ عصر)b_negahdar نوشته است: .salam, ba arze tabrik o shad bash
      hamishe moaffaq o salamat bashin.

ممنونم1
      (۱۳۹۱-۳-۸، ۰۳:۱۳ عصر)شهاب آتشین نوشته است: سلام

اولین سوالم اینه که از کتابایی که تازه چاپ شده بودن پارسال چه کتابایی نقش تعیین کننده ای توی کنکور 91 داشتن و ازشون سوال اومده بود؟؟؟؟

دوم اینکه من منابعی که شما فرموده بودید مطالعه کردم این کتابایی که فرمودید همه داوطلبا مطالعه می کنن

می خواستم اگه لطف کنید برای درس مبانی نظری تون که 80 درصد زدید منابعی رو که مطالعه کردید به صورت دقیقتر معرفی کنید ؟؟؟؟

ممنون 3

سلام
      من همه کتابهایی که اینجا معرفی کردم رو مطالعه کردم، راستش نمی دونم کدوما تازه چاپ شده بودن، البته فکر کنم هیچ کدوم تازه چاپ نشده بودن4
      ولی برای مبانی نظری به نظرم سیر اندیشه ها (1تا3) و آفرینش نظریه معماری از همه کلیدی تر بودن(برای بالا بردن درصد). چون معمولاً بچه های این کتابا رو دقیق نمی خونن. ولی خب بیشتر سوالا از همون منابعی که به ترتیب اولویت معرفی کردم بود. من خودم هم اینا رو بعد از اینکه منابع اصلی رو خوب خوندم شروع کردم.

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط elham90 ، kasrak ، arvik ، alireza ، shahrsaz1390 ، *setare* ، shahabsaa
        مطالب خیلی عالی بودن.. ممنون

آخرین ارسال های من :
          پاسخ
          67[
          quote='rain architect' pid='27625' dateline='1338321198']
          مطالب خیلی عالی بودن.. ممنون
          [/quote]

پاسخ
          سلام < عرض تبریک به شما ختنم مهندس جوان و با استعداد

ممکنه بفرمایید هر کدوم از دروس رو چند درصد زدید؟
          و اینکه اسکیس خودتون کار میکنید یا کلاس میرید؟
          در آخر اینکه کسب رتبه 90 در اسکیس سرارسری با چه نمره ای در کنکور آزاد قابل قیاس هست.منظورم اینه که حد نصاب قبولی اسکیس در سراسری و آزاد نسبت به هم چطوریه؟ ( مثلا اگه بخواهیم تهران مرکز-علوم تحقیقات قبول شیم حداقل نمره اسکیس چند باید باشه ؟ )

آخرین ارسال های من :
          پاسخ

موضوع‌های مشابه…
          موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
            نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,989 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
          آخرین ارسال: mamamama
            چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,250 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
          آخرین ارسال: mtr6510
            سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,342 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
          آخرین ارسال: alireza
            سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,292 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
            دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,158 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,511 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
          آخرین ارسال: shivashf
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,709 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
          آخرین ارسال: udesigner
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,556 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
          آخرین ارسال: payam_km
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,586 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
          آخرین ارسال: rikhtehgaran
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,570 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
          آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان