امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 3.24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال از شما=>جواب از رتبه 8 کنکور 1391 برنامه ریزی شهری
سلام

شما میتونید سوالات خود را از آقای مهندس سیوان رتبه 8 کشور که در کنکور سراسری 1391 موفق به کسب این رتبه شده اند بپرسید.

تشکر و سپاس

لطفا از پرسیدن سوالات تکراری خودداری کنید.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، فاطمه زهرا ، kasrak
اولین سوال را خودم برای شروع میپرسم:

با تشکر از مهندس

لطفا منابع مهمی که نقش بالایی در کسب این رتبه داشتند را معرفی کنید؟

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH
اقای مهندس سیوان ضمن تبریک به شما

سوال دوم: میشه بفرمایید کتاب های جدید و تازه چاپ شده امسال که در قبولی با رتبه خوب شما نقش موثری داشتن معرفی کنید
سوال سوم:
الان که موقع انتخاب رشته است کدام دانشگاه و کدام گرایش رو برای تحصیل انتخاب میکنید

و دلایلتون چیه؟

آخرین ارسال های من :

زندگی یک مشکل نیست که باید حلش کرد بلکه یک هدیه است که باید ازش لذت برد

مدیر ارشد ایران شهرساز
پاسخ
با عرض سلام و تبریک

سوال چهارم:
به نظر شما کسی که رشته کارشناسی اش، شهرسازی نبوده(مثلا نقشه برداری)و سرعت مطالعه ی دروس حفظی اش(یعنی اکثر منابع شهرسازی) زیاد نیست و با شیوه های به خاطر سپاری مطالب زیاد کتابهای رشته شهرسازی آشنا نیست:

سوال چهارم-1- با اولویت مطالعه کتاب و نرفتن به کلاس، چطور باید بخونه، و چه کتابهایی رو؟
سوال چهارم-2- با امکان رفتن به کلاس (به غیر از آمار و ریاضی)،چه منابعی رو مطالعه کنه؟چه مقطع زمانی ،کجا ،چه کلاسی بره بهتره؟
سوال چهارم-3- اگر کسی با رتبه ی نه چندان خوب به مرحله دوم برسه ، برای آزمون تشریحی، (دست کم) مطالعه ی چه کتابی رو پیشنهاد می کنید؟

(امیدوارم باموفقیت دوره کارشناسی ارشد رو به اتمام برسونید و فرصت کافی برای پاسخ به سوالات بعدی ما رو هم داشته باشید)

موفق باشید
پیشاپیش از پاسخ شما سپاسگزارم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
با سلام و آرزوی موفقیت برای شما در تمامی مراحل زندگی.

سوال پنجم:
ببخشید میخواستم ازتون بپرسم برای مرحله دوم دقیقا سراغ چه منابعی بریم یهتره؟ (واسه قسمت تشریحی) خوندن مقالات مختلف چقدر میتونه کمک کنه؟

سوال ششم:
و اینکه من واسه قسمت طراحی خیلی وقت کم میارم، با اینکه میدونم باید چی کار کنم و واسه اسکیس کلاس هم رفتم ولی نمیتونم سرعتم رو در کشیدن طرح زیاد کنم. راهنمایی شما چیه؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    سلام

با تشکر از لطفتون و خسته نباشید
    رشته کارشناسیم شهرسازی ازدانشگاه یزده،

سوال هفتم:
    به نظر شما برای مرحله دوم چی کار کنم؟؟؟ موسسه جایی ثبت نام کنم؟؟؟؟

سوال هشتم:
    اگه امسال قبول بشم و نخوام برمو انصراف بدم سال دیگه می تونم امتحان بدم یا مثل کارشناسی محروم میشم؟؟؟؟

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      مهندس سرت شلوغ شده بدو بیا به جواب بده
      آخرین ارسال های من :

بزرگ فکر کن...
      پاسخ
      سلام براتون آرزوی موفقیت میکنم

سوال نهم:
      سوال نهم-1- لطفا میشه بگید که در روز چند ساعت مطالعه می کردید؟
      سوال نهم- 2- لطفا میشه بگید که دقیقا چه منابعی رو و هرکدام را چندین بار مطالعه کردید؟
      سوال نهم- 3- لطفا میشه بگید که دقیقا چه مدتی مطالعه کردید یعنی چند ماه یا سال برای کنکور ارشد درس خوندید؟
      سوال نهم- 4- لطفا میشه بگید که از کدوم کلاسها و جزوات استفاده کردید؟
      سوال نهم- 5- در کدوم آزمون آزمایشی شرکت کردید؟
      سوال نهم- 6- برای مرحله دوم کلاس می روید؟

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
        (۱۳۹۱-۳-۷، ۱۱:۴۷ عصر)AliReza نوشته است: اولین سوال را خودم برای شروع میپرسم:

با تشکر از مهندس

لطفا منابع مهمی که نقش بالایی در کسب این رتبه داشتند را معرفی کنید؟

مهمترین منابعی که امسال واقعا برای خودم خیلی خیلی مهم بودند
        1- تاریخ شکل شهر
        2- ازشار تا شهر
        3- تاریخ شهر نشینی ایران
        4- تاریخ جهان
        5- تمامی کتاب های بهزادفر
        6- .......... شیعه
        7- و مخصوصا کتاب های زیاری
        (۱۳۹۱-۳-۸، ۰۸:۱۱ صبح)orkideh_04 نوشته است: اقای مهندس سیوان ضمن تبریک به شما

سوال دوم: میشه بفرمایید کتاب های جدید و تازه چاپ شده امسال که در قبولی با رتبه خوب شما نقش موثری داشتن معرفی کنید
        سوال سوم:
        الان که موقع انتخاب رشته است کدام دانشگاه و کدام گرایش رو برای تحصیل انتخاب میکنید

و دلایلتون چیه؟

سوال دوم :
        کتاب آوای شهر و آوای صنعت
        2- قصه شهر محسن حبیبی
        3-مدل ها در برنامه ریزی شهری حکمت نیا
        4- کتاب مکتب های و تکنیک های برنامه ریزی زیاری
        5- کتاب خیلی خیلی سنگین خانم زهره دانشپور نظریه و روش های برنامه ریزی
        6- کتاب شهر و محیط زیست منوچهر طبیبیان

سوال سوم :
        من به شخصه خودم همه اولویت های اولم رو تهران میزنم بعد از یونی های تهران دانشگاه کردستان رو میزنم چون قرار باشه تهران قبول نشم دیگه اصفهان و شیراز و سنندج با هم فرقی ندارند
        [quote='tehrani' pid='27409' dateline='1338181007']
        با عرض سلام و تبریک

سوال چهارم:
        به نظر شما کسی که رشته کارشناسی اش، شهرسازی نبوده(مثلا نقشه برداری)و سرعت مطالعه ی دروس حفظی اش(یعنی اکثر منابع شهرسازی) زیاد نیست و با شیوه های به خاطر سپاری مطالب زیاد کتابهای رشته شهرسازی آشنا نیست:

سوال چهارم-1- با اولویت مطالعه کتاب و نرفتن به کلاس، چطور باید بخونه، و چه کتابهایی رو؟
        سوال چهارم-2- با امکان رفتن به کلاس (به غیر از آمار و ریاضی)،چه منابعی رو مطالعه کنه؟چه مقطع زمانی ،کجا ،چه کلاسی بره بهتره؟
        سوال چهارم-3- اگر کسی با رتبه ی نه چندان خوب به مرحله دوم برسه ، برای آزمون تشریحی، (دست کم) مطالعه ی چه کتابی رو پیشنهاد می کنید؟

(امیدوارم باموفقیت دوره کارشناسی ارشد رو به اتمام برسونید و فرصت کافی برای پاسخ به سوالات بعدی ما رو هم داشته باشید)

موفق باشید
        پیشاپیش از پاسخ شما سپاسگزارم

سوال چهارم :
        برای اون دسته از دانشجویان عزیز که از یه رشته دیگه وارد رشته شهرسازی میشن حتمت حتما خیلی زودتر از بقیه شروع به خوندن کنند یعنی از همین تابستون به خاطر اینکه بیشتر با کتابها متچ بشه
        1- خودم یکی اول کتابهاب رو که خیلی سخت و نفس گیر بودن قبل از مطالعه اصلیم شروع به خوندن میکردم تا از دستشون در برم :) بعد کتاب های اصلی و ساده رو شروع به خوندن میکردم فقط یه نکته یادتون نره کتاب ها رو فقط حفظ نکیند بلکه مفهوم کتاب هارو هم درک کنید که خیلی بهتون کمک می کنه
        3- برای آمار فقط فقط کتاب آمار پارسه ( طورانی ) بخون خیلی جامع است
        4- برای آزمون دوم دو بحث خیلی مهم هستند 1- تا جایی که میتونید مقاله های مهم رو بخونید 2- کسانی که با شهرسازی سروکار دارند و تجربه کاری و عملی داشته باشند راحت تر با مرحله 2 بر خورد می کنند
        (۱۳۹۱-۳-۸، ۰۸:۵۹ صبح)farzaneh_dadashi نوشته است: با سلام و آرزوی موفقیت برای شما در تمامی مراحل زندگی.

سوال پنجم:
        ببخشید میخواستم ازتون بپرسم برای مرحله دوم دقیقا سراغ چه منابعی بریم یهتره؟ (واسه قسمت تشریحی) خوندن مقالات مختلف چقدر میتونه کمک کنه؟

سوال ششم:
        و اینکه من واسه قسمت طراحی خیلی وقت کم میارم، با اینکه میدونم باید چی کار کنم و واسه اسکیس کلاس هم رفتم ولی نمیتونم سرعتم رو در کشیدن طرح زیاد کنم. راهنمایی شما چیه؟

سوال 5 :

تو سوال قبلی جواب این سوال داده شد فقط کتاب های مهم و مقالات مهم شهرسازی رو بخونید و همچنین مباحث روز رو
        سوال 6 :
        من خودمم تو این قسمت مشکل دارم اصن از طراحی خوشم نمیاد :)
        (۱۳۹۱-۳-۸، ۱۰:۲۶ صبح)زهرا برزگر نوشته است: سلام

با تشکر از لطفتون و خسته نباشید
        رشته کارشناسیم شهرسازی ازدانشگاه یزده،

سوال هفتم:
        به نظر شما برای مرحله دوم چی کار کنم؟؟؟ موسسه جایی ثبت نام کنم؟؟؟؟

سوال هشتم:
        اگه امسال قبول بشم و نخوام برمو انصراف بدم سال دیگه می تونم امتحان بدم یا مثل کارشناسی محروم میشم؟؟؟؟

سوال 7 :
        من که اصن سراغ هیچ موسسه ای نمیرم خودمم خونه میشینم میخونم
        سوال 8 :
        اگه روزانه قبول بشی و نرید یک سال از کنکور محروم میشید اما اگه شبانه قبول بشید و نرید هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد
        (۱۳۹۱-۳-۸، ۱۲:۳۰ عصر)سارا نوشته است: سلام براتون آرزوی موفقیت میکنم

سوال نهم:
        سوال نهم-1- لطفا میشه بگید که در روز چند ساعت مطالعه می کردید؟
        سوال نهم- 2- لطفا میشه بگید که دقیقا چه منابعی رو و هرکدام را چندین بار مطالعه کردید؟
        سوال نهم- 3- لطفا میشه بگید که دقیقا چه مدتی مطالعه کردید یعنی چند ماه یا سال برای کنکور ارشد درس خوندید؟
        سوال نهم- 4- لطفا میشه بگید که از کدوم کلاسها و جزوات استفاده کردید؟
        سوال نهم- 5- در کدوم آزمون آزمایشی شرکت کردید؟
        سوال نهم- 6- برای مرحله دوم کلاس می روید؟

سوال 9 :
        1- من از اول آبان روز 9 ال 12 میخوندم
        2- تو سوال یک مهندس دهقان بهش اشاره کردم منابعی که اونجا معرفی کردم تا جایی که میتونستم میخوندم
        3- من پارسال 2 ماه خوندم با وجود اینکه رتبم 160 شد اما مرحله 2 اووت شدم اما امسال از آبان شروع کردم
        4-به هیج وجه کلاس نرید فقط خودتون خودتون اراده خودتون ولی برای جزوات اکثر خلاصه های پارسه - خانه شهرسازان - جنگجو و ....
        5- من سال اول پارسه شرکت کردم اما سال دوم دیگه تو هیچ آزمونی شرکت نکردم
        6- برای مرحله 2 خیر ..!

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط alireza ، saeed nasiri majd ، 0RKIDEH
        سلام عزیز
        تبریک میگم
        انشا... همیشه موفق باشی
        اگه طرح آماده سازی-بهسازی و نوسازی-طراحی+سوات و طرح مفهومی داری برا ایمیلم بفرست.و شرح خدمات هرطرحیو داری بفرست.البته اگه تونستی و داشتی
        parviz_arc@yahoo.com آندرلاینه
        پرویز رسولی

آخرین ارسال های من :
        پاسخ

موضوع‌های مشابه…
        موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
          4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 15,200 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
        آخرین ارسال: alireza
          مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 15,922 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
        آخرین ارسال: milad93
          جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,429 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
        آخرین ارسال: dhiver1
          سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,961 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
          سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,555 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
          دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,067 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
          مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,817 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
        آخرین ارسال: gholamirayan
          نتایج کنکور ارشد 96 آمد.... کارنامه های رتبه های 1 تا 4 رقمی alireza 1 1,638 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۱۰:۴۴ عصر
        آخرین ارسال: nassi
          دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد ۹6 alireza 0 966 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۱۲ عصر
          مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,477 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان