امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محاسبه واحد شکل زمین به روش مخدم
Question 
سلام! من راهنمایی میخواستم لطفا کمکم کنید. برای پروژه پایان ترم گفتن باید روی شهرک جدید پردیس کار کنیم ، باید واحد شکل زمین رو بر اساس درصد شیب و جهت شیب و ارتفاع بدست بیاریم اما استاد روش جی آی اسی نمیخواد گفته به صورت دستی و به روش مخدوم کار کنید. راستش من کتاب مبانی آمایش سرزمین دکتر مخدوم رو گرفتم اما زیاد متوجه نشدم کسی هست که با این روش آشنایی داشته باشه و منو راهنمایی کنه در مورد بدست اوردن نقشه درصد شیب زمین.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90
دوست عزیز لطفا دقیقترسوالتونو بپرسید من کتابو نگاه کردم از صفحخ109 ب بعد از شیب صحبت کرده و فرمولشم ک واضحه میتونید بدست بیارید اما اگه اولویت پهنه بندی میخواین موضوع باز گسترده تر میشه ...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، .Utopia ، tarsasa ، haydariyan
(۱۳۹۱-۳-۸، ۰۹:۵۹ عصر)elham90 نوشته است: دوست عزیز لطفا دقیقترسوالتونو بپرسید من کتابو نگاه کردم از صفحخ109 ب بعد از شیب صحبت کرده و فرمولشم ک واضحه میتونید بدست بیارید اما اگه اولویت پهنه بندی میخواین موضوع باز گسترده تر میشه ...

بله توضیح داده اما در مورد تقسیم بندی بین خطوط تزار خیلی ابتدایی توضیح داده دو سه تا خط تراز خیلی ساده رو تقسیم کرده و گفته شده تقسیمات به صورت عمود بر خطوط تراز باشه اما حتی تو کتاب هم رعایت نشده و کاملا عمود نیست . فرمول وقتی به کار میاد که ما تقسیمات رو کردیم بعد اون خطهای تقسیم رو اندازه میزنیم و طبقه رو مشخص میکنیم اما من نحوه دقیق رسم این خطوط تقسیم کننده رو میخوام نمیدونم دقیقا طبق چه اصولی باید کشیده بشه البته یه مقدار رو تقسیم کردم اما کر میکنم ایراد داره ، میخواستم تو این زمینه راهنماییم کنین[تصویر:  j92682vwgy6u4vepfylv.jpg]

پاسخ
دوست عزیز بعد از اینکه شما بازه ی w رو بدست آوردید با استفاده از خط کش باید ابتدا و انتهای اون بازه رو روی منحنی پیدا کنید و تقریبا خط رسمتون عمود باشه حتما عموده90 ک خروچی نداره اما سعی کنید نزدیکه 90 درجه خطوط رو رسم کنید
موفق باشید...

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، tarsasa ، haydariyan
(۱۳۹۱-۳-۱۳، ۱۰:۰۴ عصر)elham90 نوشته است: دوست عزیز بعد از اینکه شما بازه ی w رو بدست آوردید با استفاده از خط کش باید ابتدا و انتهای اون بازه رو روی منحنی پیدا کنید و تقریبا خط رسمتون عمود باشه حتما عموده90 ک خروچی نداره اما سعی کنید نزدیکه 90 درجه خطوط رو رسم کنید
موفق باشید...

ممنونم از راهنماییت :)

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نکات انتقال اتوکد به رویت alireza 0 592 ۱۳۹۵-۸-۲۹، ۰۱:۴۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  چرا کارت ورود به جلسه عملی روی سایت نمیاد هر جا زنگ میزنم پاسخگو نیستن شما علتش رو می alireza 10 4,429 ۱۳۹۳-۳-۲۶، ۰۹:۳۶ عصر
آخرین ارسال: تیلور
  بررسی الگوی ورودی خانه به عنوان یک الگوی بومی انتخاب خوبیه؟ kiana7822 1 2,419 ۱۳۹۱-۹-۱۶، ۰۵:۲۸ عصر
آخرین ارسال: 10a
  سوال 1- معماران در کدام دوره تاریخی به طراحی منظر شهری اهمیت می دادند؟ MHAKBARI 0 2,534 ۱۳۹۱-۹-۱۵، ۰۶:۱۹ عصر
آخرین ارسال: MHAKBARI
  رشته برنامه ریزی شهر ی غیره انتفاعی نداره،به گوش urbanplanner 11 7,045 ۱۳۹۱-۴-۱۶، ۱۱:۲۰ صبح
آخرین ارسال: maede1364
  کی به فکر اینده ماست اثلا تو این کشور ارزشی داریم............... sibel 8 4,949 ۱۳۹۰-۵-۲۱، ۰۲:۳۸ عصر
آخرین ارسال: saeed nasiri majd
  به خطر همین تصمیمات نظام مهندسیه که همه مهندسان کچلند s1s2s3 0 1,417 ۱۳۹۰-۵-۱۸، ۱۲:۲۹ صبح
آخرین ارسال: s1s2s3
  نظر سنجی در مورد مصوبه اخیر نظام مهندسی (ندادن مهر طراحی به کارشناسان نا پیوسته ) saeed nasiri majd 5 4,999 ۱۳۹۰-۵-۳، ۱۲:۱۶ صبح
آخرین ارسال: saeed nasiri majd
  اگه به ما معمارها مهر شهرسازی ندن پس ارشد شهرسازی هم بگیریم به چه دردمون می خوره s1s2s3 0 1,638 ۱۳۹۰-۴-۳۰، ۰۵:۲۷ عصر
آخرین ارسال: s1s2s3

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان