امتیاز موضوع:
  • 38 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشنهادات و انتقادات خود را درباره شماره اول فصلنامه ایران شهرساز اینجا بنویسید
شهرساز عزیز من از زحماتی که میکشید با خبرم و میدونم تهیه یک فصلنامه چه مشکلاتی داره.من واقعا از بچه ها ایراد میگیرم اگه واقعا یه مطالعه کرده باشن فصلنامه رو میتونن اینایی که من گفتم رو بهتر درک کنن ولی میبینم از فونت و خط و چیزای دیگه ایراد میگیرن به نظر من مشکل اصلی مطلب،اگه مطالب خوب باشه دیگه کسی فونت و این چیزا رو نمیبینه.در مورد مقاله ی انگلیسی که گذاشتید باید با ترجمه باشه چون من گفتم که بیشتر نکات و مطالبی که گذاشته شده برای کنکوره.فصلنامه نباید کنکوری باشه باید کلی و نو و جدید باشه.شما میگی باید مفهوم رو از مقاله انگلیسی بفهمند بسته این درست نیست این یعنی کنکوری برخورد کردن مقاله باید کاملا با ترجمه باشه چون در داخل جایی به نام فصلنامه فرار گرفته.من مطالب 2 تا از بچه ها رو کلا پسندیدم ولی نمیتونم نام ببرم.در ضمن شما میتونستید قبل انتشار این فصلنامه خبر بدید کسایی که مدیریت قسمتهایی از سایت رو دارن در مدت مثلا 2 روز این فصلنامه رو میخوندن بعد نظر میدادن بعد اصلاح میکردید و بعد انتشار.من خودم رو نمیگم ولی مهندس ارکیده و مهندس نصیری و مهندس صادق پور و غیره هم بودن که شما قبل انتشار میتونستید یه نظر خواهی از مدیران قسمتها بگیرید و بعد انتشار کنید.شما الان پیشنهاد میخواید شما میتونستید به من قبل انتشار این فصلنامه رو بفرستید و من نظراتم رو بگم ولی کسی از من چیزی نخواست و تا از من چیزی نخوان نمیتونم چیزی بگم ولی اگه الان چیزی میگم چون مدیریت بهم سپرده شده و مثل بقیه وظایفی دارم.من نظراتم رو بدون ترس میگم شاید ناراحت بشید ولی نقد باعث بهتر شدن هر چیزی میشود.
آخرین ارسال های من :

گاهی دست خودم را میگیرم می برم هوا خوری،یاد تو هم که همه جا با من است،تنهایی هم که پا به پایم میدود...میبینی؟وقتی که نیستی هم جمعمان جمع است.
پاسخ
 سپاس شده توسط Shahrsaz67
(۱۳۹۱-۳-۱۸، ۰۳:۱۵ عصر)meysam rezaei نوشته است: شهرساز عزیز من از زحماتی که میکشید با خبرم و میدونم تهیه یک فصلنامه چه مشکلاتی داره.من واقعا از بچه ها ایراد میگیرم اگه واقعا یه مطالعه کرده باشن فصلنامه رو میتونن اینایی که من گفتم رو بهتر درک کنن ولی میبینم از فونت و خط و چیزای دیگه ایراد میگیرن به نظر من مشکل اصلی مطلب،اگه مطالب خوب باشه دیگه کسی فونت و این چیزا رو نمیبینه.در مورد مقاله ی انگلیسی که گذاشتید باید با ترجمه باشه چون من گفتم که بیشتر نکات و مطالبی که گذاشته شده برای کنکوره.فصلنامه نباید کنکوری باشه باید کلی و نو و جدید باشه.شما میگی باید مفهوم رو از مقاله انگلیسی بفهمند بسته این درست نیست این یعنی کنکوری برخورد کردن مقاله باید کاملا با ترجمه باشه چون در داخل جایی به نام فصلنامه فرار گرفته.من مطالب 2 تا از بچه ها رو کلا پسندیدم ولی نمیتونم نام ببرم.در ضمن شما میتونستید قبل انتشار این فصلنامه خبر بدید کسایی که مدیریت قسمتهایی از سایت رو دارن در مدت مثلا 2 روز این فصلنامه رو میخوندن بعد نظر میدادن بعد اصلاح میکردید و بعد انتشار.من خودم رو نمیگم ولی مهندس ارکیده و مهندس نصیری و مهندس صادق پور و غیره هم بودن که شما قبل انتشار میتونستید یه نظر خواهی از مدیران قسمتها بگیرید و بعد انتشار کنید.شما الان پیشنهاد میخواید شما میتونستید به من قبل انتشار این فصلنامه رو بفرستید و من نظراتم رو بگم ولی کسی از من چیزی نخواست و تا از من چیزی نخوان نمیتونم چیزی بگم ولی اگه الان چیزی میگم چون مدیریت بهم سپرده شده و مثل بقیه وظایفی دارم.من نظراتم رو بدون ترس میگم شاید ناراحت بشید ولی نقد باعث بهتر شدن هر چیزی میشود.

سلام

از شما ممنونیم و حتما نظرات شما را مد نظر قرار خواهیم داد.
و من بازم تاکید میکنم که وجود مهندس Elii و مهندس shahrsaz67 اگر نبود این فصلنامه الان در دسترس هزاران شهرساز نبود و استقبال دوستان از فصلنامه تشکرهای پی در پی از طریق ایمیل و پیام خصوصی فقط شرمندگی ما را بیشتر کرد که میتونستیم بیشتر از این فعالیت کنیم ولی نشد.

از همه دوستانی که نقشی در انتشار این فصلنامه داشتند تشکر میکنم و دست همه دوستانی را که ما را در انتشار شماره دوم یاری کنند میفشاریم.

این را هم تاکید کنم که انتشار این فصل نامه یکی از 3 رویداد بسیار مهم در جامعه شهرسازی در سطح نت بود.

سه رویداد مهم:

1- زدن این سایت و به یکباره استقبال مهندسین و نتیجه آن را مشاهده میکنید
2- همکاری در برگزاری همایش روز مهندس که از زحمات مهندس نصیری عاید سایت شد و نتیجه ان تشکر بزرگان شهرسازی و دریافت لوح تقدیر
3- انتشار فصلنامه که درصد بالایی را میتوان به مهندس Elii و مهندس shahrsaz67 داد و مدیران لایقی برای این فصلنامه هستند و خواهند بود.

از استقبال بی نظیرتون سپاسگزاریم.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط Shahrsaz67 ، Elham.A
(۱۳۹۱-۳-۱۸، ۰۳:۲۹ عصر)AliReza نوشته است:
(۱۳۹۱-۳-۱۸، ۰۳:۱۵ عصر)meysam rezaei نوشته است: شهرساز عزیز من از زحماتی که میکشید با خبرم و میدونم تهیه یک فصلنامه چه مشکلاتی داره.من واقعا از بچه ها ایراد میگیرم اگه واقعا یه مطالعه کرده باشن فصلنامه رو میتونن اینایی که من گفتم رو بهتر درک کنن ولی میبینم از فونت و خط و چیزای دیگه ایراد میگیرن به نظر من مشکل اصلی مطلب،اگه مطالب خوب باشه دیگه کسی فونت و این چیزا رو نمیبینه.در مورد مقاله ی انگلیسی که گذاشتید باید با ترجمه باشه چون من گفتم که بیشتر نکات و مطالبی که گذاشته شده برای کنکوره.فصلنامه نباید کنکوری باشه باید کلی و نو و جدید باشه.شما میگی باید مفهوم رو از مقاله انگلیسی بفهمند بسته این درست نیست این یعنی کنکوری برخورد کردن مقاله باید کاملا با ترجمه باشه چون در داخل جایی به نام فصلنامه فرار گرفته.من مطالب 2 تا از بچه ها رو کلا پسندیدم ولی نمیتونم نام ببرم.در ضمن شما میتونستید قبل انتشار این فصلنامه خبر بدید کسایی که مدیریت قسمتهایی از سایت رو دارن در مدت مثلا 2 روز این فصلنامه رو میخوندن بعد نظر میدادن بعد اصلاح میکردید و بعد انتشار.من خودم رو نمیگم ولی مهندس ارکیده و مهندس نصیری و مهندس صادق پور و غیره هم بودن که شما قبل انتشار میتونستید یه نظر خواهی از مدیران قسمتها بگیرید و بعد انتشار کنید.شما الان پیشنهاد میخواید شما میتونستید به من قبل انتشار این فصلنامه رو بفرستید و من نظراتم رو بگم ولی کسی از من چیزی نخواست و تا از من چیزی نخوان نمیتونم چیزی بگم ولی اگه الان چیزی میگم چون مدیریت بهم سپرده شده و مثل بقیه وظایفی دارم.من نظراتم رو بدون ترس میگم شاید ناراحت بشید ولی نقد باعث بهتر شدن هر چیزی میشود.

سلام
از شما ممنونیم و حتما نظرات شما را مد نظر قرار خواهیم داد.
و من بازم تاکید میکنم که وجود مهندس Elii و مهندس shahrsaz67 اگر نبود این فصلنامه الان در دسترس هزاران شهرساز نبود و استقبال دوستان از فصلنامه تشکرهای پی در پی از طریق ایمیل و پیام خصوصی فقط شرمندگی ما را بیشتر کرد که میتونستیم بیشتر از این فعالیت کنیم ولی نشد.
از همه دوستانی که نقشی در انتشار این فصلنامه داشتند تشکر میکنم و دست همه دوستانی را که ما را در انتشار شماره دوم یاری کنند میفشاریم.
این را هم تاکید کنم که انتشار این فصل نامه یکی از 3 رویداد بسیار مهم در جامعه شهرسازی در سطح نت بود.
سه رویداد مهم:
1- زدن این سایت و به یکباره استقبال مهندسین و نتیجه آن را مشاهده میکنید
2- همکاری در برگزاری همایش روز مهندس که از زحمات مهندس نصیری عاید سایت شد و نتیجه ان تشکر بزرگان شهرسازی و دریافت لوح تقدیر
3- انتشار فصلنامه که درصد بالایی را میتوان به مهندس Elii و مهندس shahrsaz67 داد و مدیران لایقی برای این فصلنامه هستند و خواهند بود.

آقای مهندس دهقان عزیز من هم از شما ممنونم وهم از آقای shahrsaz67 مخصوصا در روزهایی که برای من مشکل پیش اومده بود با حجم بسیار بالای کاری مواجه شدند و واقعا زخمت کشیدند.
شما هم آقای مهندس دهقان ،‌یک جورایی نه من بلکه جامعه شهرسازی رو مدیون کردید اگر شما و مدیریت شایسته ی شما نبود ، نه ایران شهرسازی بود نه فصلنامه ای که ما توش که انجام وظیفه کنیم . من که نمی‌تونم جبران کنم پس ادعایی هم ندارم. فقط دعا می کنم موفقیت های سایت ادامه پیدا کنه و سایت به جایگاه واقعیش برسه.
از آقای مهندس رضایی هم خیلی ممنونم که با حوصله نظراتشون رو صراحتا گفتن . ما از هر انتقادی چه از لحاظ فنی و چه محتوایی استقبال می کنیم و نظرات همه برای ما با ارزشه.
یکسری مطالب هست که الان فرصت خوبیه با توجه به صحبتهای آقای رضایی برای همه عنوان کنم. مطالبی که ما در شماره قبل گذاشتیم برای علاقه مندان شهرسازی بود و مخاطب خاصی مد نظر نداشتیم. داشجویان، اساتید و داوطلب های کنکور هر کس می تونست به فراخور نیاز خودش استفاده کنه و لذت ببره.
در مورد اطلاعیه هم ، ما بارها اطلاع رسانی کردیم شما خودتون قضاوت کنید که یکی از ارسالهای ما چقدر بازدید داشت؟ و اگر ارسال به ارسال آنرا بخوانید می بینید که برای تک تک قسمتها از نوع نشریه (فصلنامه ،‌ماهنامه،..) تا بخشهای مختلف ، نظر همه رو پرسیدیم و به سلیقه خودمون رفتار نکردیم شاهد حرفم هم در این تاپیک هست:http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=7973
می‌تونین ببینید که خیلی ها گفتن همکاری می‌کنن و نکردند، خیلی ها هم مثل مهندس صادقی نتونستند ، خیلی ها هم مثل شما شاید اصلا ندیدند . خیلی ها هم مثل مهندس ارکیده از روز اول ما رو تنها نگذاشتند. ما هم خیلی خوشحال میشدیم افتخار همکاری با شما و سایر دوستان فعال و شناخته شده رو پیدا کنیم اما خوب نصیبمون نشد البته هیچ توقعی از کسی نداریم اگر کسی خواست همکاری کنه قدمش روی چشم اگر هم نخواست ، هیچ ایرادی نداره می‌تونه فقط از خوندش لذت ببره بازهم ازش متشکریم.
اما از کسانی که اعلام آمادگی کردند دیدند که ما هم پیگیر هستیم بارها به عناوین مختلف بهشون پیام دادیم سابقه و تجربه و ... ازشون خواستیم ، بررسی کردیم و این افرادی که دیدید انتخاب شده و گزینش شده بودند ما هم جاهایی که لازم بود راهنماییشون کردیم و نظرشون رو پرسیدیم و ... خب نتیجش هم دیدند ما هم بسیار سپاسگذاریم خیلی چیزها ازشون یاد گرفتیم کمترین کاری که میشه براشون همین تشکر وخسته نباشیدهای شماست،
اما خب فکر نکنم نظرخواهی از اون همه افرادی که واکنش نشون ندادند قبل از اتمام کار طبیعی باشه ، و هیچ کسی همچین کاری انجام بده. و امیدوارم تو این زمینه خودتون هم به ما خق بدبد در هر صورت الان انتقاداتتون رو می شنویم و از اینکه تا این حد ارزش قائل می‌شید و علاقه نشون میدید خوشحال می‌شیم.
آقای رضایی عزیز نظرات شما خیلی برای ما مهمه اگر تا شماره‌ی بعد صبر کنید می‌بینید که تاحد زیادی بهشون عمل شده و من به عنوان یک عضو کوچک این فصلنامه همینجا رسما از شما و بقیه دوستان فعال دعوت می کنم تا مارو برای شماره‌ی بعد تنها نگذارید.
منتظریم. بازهم ممنون
1
آخرین ارسال های من :

If you can dream it, you can do it

Walt Disney
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، alireza
من تا حال نشده کسی بهم پیام بده و جوابش رو ندم هر وقت کمک ونظری خواستید پیام بدید من حتما پاسخ خواهم داد اگه هم نظری میدم دلم میسوزه که نظر میدم و نقد میکنم،درسته این فصلنامه بیش از حد دانلود شده ولی این دلیل بر عالی بودن این فصلنامه نیست ما چرا باید خودمون رو گول بزنیم منم دانلود کردم ولی بعدش بهم نچسبید پس همه دانلود میکنن و بعدش میبینن چیه.من همه ی شما بچه هایی که در این فصلنامه زحمت کشیدید رو دوست دارم و چون دلم میسوزه که زحماتتون الکی هدر نره این چیزها رو میگم و اگه کسی انتقادی داره و نمیگه و فقط داره الکی تعریف میکنه بدونید به خدا داره به سایت و شما و فصلنامتون خیانت میکنه.

پاسخ
(۱۳۹۱-۳-۱۹، ۱۲:۴۵ صبح)meysam rezaei نوشته است: mall">من تا حال نشده کسی بهم پیام بده و جوابش رو ندم هر وقت کمک ونظری خواستید پیام بدید من حتما پاسخ خواهم داد اگه هم نظری میدم دلم میسوزه که نظر میدم و نقد میکنم،درسته این فصلنامه بیش از حد دانلود شده ولی این دلیل بر عالی بودن این فصلنامه نیست ما چرا باید خودمون رو گول بزنیم منم دانلود کردم ولی بعدش بهم نچسبید پس همه دانلود میکنن و بعدش میبینن چیه.من همه ی شما بچه هایی که در این فصلنامه زحمت کشیدید رو دوست دارم و چون دلم میسوزه که زحماتتون الکی هدر نره این چیزها رو میگم و اگه کسی انتقادی داره و نمیگه و فقط داره الکی تعریف میکنه بدونید به خدا داره به سایت و شما و فصلنامتون خیانت میکنه.
دوست عزیز به این راحتی نمیشه گفت خیانت میکنه،شاید واقعا بهش چسبیده،اشکالاتی هم میگیرند این طور نیست که فقط بگن به به چه هلویی... فصلنامه بخش های خالی و حفره های لازم برای پر شدن داره و ما میدونیم،اگر دوستان هم میدونن دستشون رو برای یاری میفشاریم.انتظار پیام دادن از ما نداشته باشین که ما هم انتظار کمک فراوون از مدیران داریم آن هم بدون پیام.بدون هیچ قرضی اینهارو نوشتم و امیدوارم کسی مخصوصا شما ناراحت نشین،چون هم سابقتون بیشتره هم فعالیتتون و ما احترام میزاریم به شما و نظراتتون. اگه اشکالات رو بند بند بنویسید و همینجا بزارید و اگه گذاشتین اطمینان میدم بررسی میشه و انتظار عمل شدن به آنها نداشته باشید که عمل به اونها به صلاحدید گروه تهیه کننده است.متشکرم.
آخرین ارسال های من :

خوشا به حال آن کس که در نامه عملش در زیر هر گناه یک استغفار ثبت شده باشد.مولا علی(ع)
احیانا امری بود ایمیل بهتر از پیام :)
پاسخ
 سپاس شده توسط فصلنامه ، Elham.A
سلام....بدون تعارف من راضی بودم از فصل نامه113

کمی تا قسمتی اشکالات تایپی داشت که به نظرم به خاطر رسوندنش به روزمیلاد بوده و در شماره های بعد تکرار نمیشه1
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، فصلنامه ، Elham.A
(۱۳۹۱-۳-۱۹، ۱۱:۵۷ صبح)FaTyJo0oN نوشته است: سلام....بدون تعارف من راضی بودم از فصل نامه113

کمی تا قسمتی اشکالات تایپی داشت که به نظرم به خاطر رسوندنش به روزمیلاد بوده و در شماره های بعد تکرار نمیشه1
ایشالا،آره قول داده بودیم یجورایی اون هم دخیل بوده،بخش خبر و همایش رو اینبار مهندس خودتون باید نوآوری بزنید،مارو خوشحال کنید
آخرین ارسال های من :

اولین فصلنامه[تصویر:  avatar_21656.jpg?dateline=1338451178]ایران شهرساز
برای ارسال مطلب و ارتباط با ما
ایمیل و آیدی یاهو : first_quarterly_journal@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، Elham.A
سلام دوستان

به درخواست یکی از مدیران سایت ایمیلی به دکتر غلامرضا لطیفی یکی از بزرگان شهرسازی زدم و ایشان نظرشان را در مورد فصلنامه ارسال نمودند که با اجازه ایشان در سایت درج میکنم.

سوال اینجانب:

سایت ایران شهرساز برای اولین بار فصلنامه ای را با همکاری اعضا منتشر نموده است و با توجه به اینکه نظرات شما برای سایت خیلی اهمیت دارد لطفا نظر با ارزش تون را درباره شماره اول فصلنامه ایران شهرساز برای درج در سایت بفرمایید.

با سپاس
علیرضا دهقان مدیر ایران شهرساز
جواب دکتر لطیفی:

نقل‌قول:
با سلام و عرض ادب

آرزوی سلامتی و موفقیت برایتان دارم

میتونید درفصلنامه از یک روش علمی استفاده نمایید

بخشی به ترجمه مقالات علمی و بخشی به عرضه مقالات داخلی اختصاص یابد

و حتما در خصوص مسایل شهری ایران بحث شود

به عنوان مثال:بافت فرسوده-بافت تاریخی-فضاهای شهری و ...
در هر صورت برایتان از ایزد منان آرزوی موفقیت و سر بلندی را دارم

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، ایلیا ، Shahrsaz67 ، century21 ، Elham.A ، diamond ، mahsa.d ، fereshte dehghan
خیلی ممنون از دکتر لطیفی،نظرشون کلی داده شد و به نوعی سیاست کلی تعیین کردن.اینکه ما این کارها رو بخوایم انجام بدیم نیاز داره اولا یه تیم قوی باشیم،ثانیا دوستان شهرساز اینجا همراهی کنن، بعدشم مقاله ها نیاز به ویراستار علمی درست داره و ....خدا کمکمون کنه،ما امیدواریم در زمینه مفید فایده بودن فصلنامه بیشتر کار کنیم و این کار گفتم نیازمند زمانه و برنامه ریزی درست....

پاسخ
 سپاس شده توسط fereshte dehghan
سلام دوستان عزیزم. با عرض شرمندگی من مدت طولانی هیچ فعالیتی در در این انجمن نداشتم و عذر خواهی خودم همینجا اعلام می کنم. دلیلش هم نبودن وقت و مشکلات شخصی بوده.
اول از همه خیلی خیلی تبریک می گم به خاطر کار گروهی و فوق العاده بچه ها. از مهندس دهقان عزیز مهندس الی و مهندس شهرساز هم نهایت تشکر رو دارم. واقعاً تا خود آدم نره تو اینجور کارها نمو تونه درک کنه که چه قدر سخت و وقت گیره.
به نظر من این شماره مجله در جایگاه شماره اول، بسیار عای انجام شده و انتظار اینکه از همین اول مثل یک نشریه بین المللی عمل کنه انتظاری بیهوده است.
اینکه از اول یه تیم حرفه ای داشته باشی و مجله حرفه ای بزنی بیرون افتخار نیست، اما اینکه با کمترین امکانات و تلاش صادقانه و بی دریغ بچه ها روز به روز و شماره به شماره پیشرفت کنی، واقعاً افتخار بزرگیه.
در کل پیشنهاد شخصیه من اینه که این نشریه رو به سمت و سویی پیش ببریم که روزی بتونیم اون رو چاپ کنیم.
بنابراین، به نظر من فراخوان مقاله نویسی بدید تو انجمن که بچه ها مقالاتی که خودشون می نویسن رو در قالب و فرمتی متناسب به نشریه ارائه بدن.
البته با توجه به اینکه مخاطبان اینترنتی علاوه بر بار علمی دنبال مطالب دیگری هم هستند، پیشنهاد می کنم از مطالب روز دنیا استفاده بشه. روشهایی که در امور شهرسازی دیگر کشور ها استفاده میشه، نوع اداره شهرداریهاشون، نوع طرح هاشون، شکل شهرهاشون و هزاران مطلب جدید و جالبی که کسی ازش خبر نداره می تونه مجله رو کامل کنه.
در هر صورت موفق و پیروز باشید.
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، .Utopia ، FaTyJo0oN ، ایلیا ، alireza ، century21 ، Shahrsaz67 ، Elham.A ، fereshte dehghan

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لیست وبلاگ ها و سایتهایی که لینک دانلود فصلنامه ایران شهرساز را درج کرده اند فصلنامه 5 18,024 ۱۳۹۱-۸-۶، ۱۰:۰۳ عصر
آخرین ارسال: فصلنامه

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان