امتیاز موضوع:
  • 27 رأی - میانگین امتیازات: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حذف دروس زبان عمومی و استعداد تحصیلی از کنکور دکتری
Star 
دروس زبان انگلیسی عمومی و استعداد تحصیلی از کنکور دکتری حذف خواهد شد و به جای آن آزمون ملی زبان برگزار می گردد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از طراحی یک آزمون ملی و واحد زبان انگلیسی و تجمیع آزمونهای مربوط به آن، خبر داد و گفت: آزمون زبان انگلیسی از آزمون نیمه متمرکز دکتری حذف و از این پس آزمون دکتری در یک نوبت برگزار می شود.

دکتر محمدحسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ما از برگزاری آزمون های زبان انگلیسی که در دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت دانشجویی وزارت علوم و همچنین آزمون تولیمو سازمان سنجش برگزار می شد، گزارشی تهیه کردیم و پیشنهادی برای تجمیع این آزمون ها به وزارت علوم ارائه کردیم.
طراحی یک آزمون زبان واحد برای آزمون دکتری

وی افزود: به وزارت علوم پیشنهاد دادیم که یک آزمون ملی برای تعیین سطح زبان انگلیسی مورد نیاز داوطلبان طراحی شود که بتوانند نمره آن را در آزمون های معتبر و از جمله آزمون دکتری ارائه کنند.

سرورالدین اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه آزاد یک آزمون، سازمان دانشجویان برای بورسیه یک آزمون و سازمان سنجش هم یک آزمون جداگانه زبان برگزار می کنند.

وی اضافه کرد: وزارت علوم و ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با این موضوع موافقت کرده اند و البته در حال رایزنی با وزارت بهداشت هم هستیم که بتوانیم آنها را در این آزمون ملی وارد کنیم اما تا زمان اعلام نظر وزارت بهداشت، طرح آزمون ملی زبان انگلیسی در سطح غیر پزشکی نهایی می شود.
برگزاری چند نوبتی آزمون زبان در یک سال

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: این موضوع مطمئناً موجب رفاه حال داوطلبان است چرا که علاوه بر اینکه هزینه های ثبت نام آنها کاهش می یابد این امکان را هم دارند که در سال در چند نوبت این آزمون شرکت کنند و نمره آن را به آزمون های مورد نیاز ارائه کنند. از سوی دیگر سطوح آزمون ها هم همسان می شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به طراحی آزمون ملی زبان، از حذف بخش آزمون زبان انگلیسی از آزمون دکتری خبر داد و گفت: با توجه به گلایه هایی که از سوی داوطلبان آزمون نیمه متمرکز دکتری مطرح شده بود که زمان آزمون طولانی و خسته کننده است، راهکاری برای این آزمون در نظر گرفته شد.
حذف آزمون زبان و استعداد تحصیلی در آزمون دکتری

وی افزود: به همین منظور تصمیم گرفته شد که آزمون زبان از آزمون دکتری حذف شود و داوطلبان می توانند به صورت جداگانه نمره زبان را بدست بیاورند. در واقع با حذف آزمون زبان و استعداد تحصیلی از آزمون دکتری، کنکور دکتری تنها در یک نوبت روز برگزار می شود.

سرورالدین یادآور شد: این موضوع موجب می شود که نمره زبان قابل جبران باشد و فرد بتواند در نوبت های مختلف آزمون زبان، نمره مطلوب خود را بدست بیاورد.
آخرین ارسال های من :

:heart: در سقوط هم می توان با صلابت بود

این را آبشار گفت:heart:[font=Verdana] [/font]
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، bahareh. ، mahjoub86 ، JAVAD4050
وای چه قدر خوب. بدترین قسمت آزمون دکتری، همون نوبت بعداز ظهرشه. من خودم تخصصیمو خیلی خوب زدم اما زبانمو نه. چون توانایی نداشتم دیگه. اگه حذف بشه که عالیه
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط bahareh. ، .Utopia
کاش که این خیر درست باشه.من که خیلی خوشحال شدم شنیدم.راستش من امسال اصلا نخوندم و آزمایشی شرکت کردم. ولی با این حال تخصصی رو بد نزدم اما امان از امتحان بعد از ظهر که حسابی اعصابمو خرد کرد.همش می گفتم اگه بخوام سال آینده جدی بخونم با این دو تا چیکار کنم به خصوص استعداد تحصیلی!!!!!

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      جزییات و تغییرات آزمون دکتری 94 Sahab 0 1,187 ۱۳۹۳-۹-۱۴، ۰۳:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: Sahab
      انتشار فهرست رشته محل‌های ارشد و دکتری آزاد/ آغاز ثبت‌نام داوطلبان از 9 آذر Sahab 0 1,379 ۱۳۹۳-۹-۶، ۰۲:۲۲ عصر
      آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 94 از هفته آینده Sahab 0 1,446 ۱۳۹۳-۹-۵، ۰۲:۴۳ عصر
      اسامي پذيرفته شدگان کنکور دکتری 93 یکشنبه اعلام می شود Sahab 0 1,211 ۱۳۹۳-۵-۲۳، ۰۴:۴۸ عصر
      اعلام نتایج مرحله اول آزمون دکتری دانشگاه آزاد تا هفته آینده Sahab 0 1,385 ۱۳۹۳-۲-۲۶، ۱۰:۳۳ صبح
      hot>>نتایج کنکور دکتری سراسری اعلام شد و حمایت ایران شهرساز از همه شرکت کنندگان alireza 7 3,407 ۱۳۹۳-۲-۲، ۰۶:۳۷ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      نتایج آزمون دکتری اعلام شد haydariyan 0 1,101 ۱۳۹۳-۱-۳۱، ۰۱:۳۵ عصر
    آخرین ارسال: haydariyan
      نتایج آزمون دکتری 93 یکشنبه اعلام می‌شود Sahab 7 2,827 ۱۳۹۳-۱-۳۱، ۰۱:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: haydariyan
      اعتبار مالی حمایت از پایان نامه‌های دانشگاه آزاد اعلام شد/بهار93 Sahab 0 1,159 ۱۳۹۳-۱-۳۱، ۱۰:۱۲ صبح
      نتیجه اولیه آزمون دکتری 93 دهه سوم فروردین اعلام می‌شود. Sahab 0 883 ۱۳۹۳-۱-۱۴، ۱۱:۰۶ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان