امتیاز موضوع:
  • 50 رأی - میانگین امتیازات: 2.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تدریس مدل های مورد استفاده شهرسازی(برنامه ریزی- طراحی)- درحال عضو گیری
بنا به پیشنهاد یکی از مدیران خوب سایت تصمیم گرفته شد که دوره تدریس مدل های مورد استفاده در شهرسازی چه در حیطه برنامه ریزی و چه در حوزه طراحی داشته باشیم

تا بتوانیم از کاربرد مدل ها در کارهامون بیشتر و بهتر بهره ببریم

از تمامی کسانی که با حداقل یکی از مدل ها آشنایی کامل دارند خواهش میکنیم که در همین تاپیک خود را معرفی و مدل مورد نظر را نیز اعلام کنند.

و در آخر هر کس مدلی را که در آن مسلط هست و با استفاده از منابع و جزوات و دانسته ها و .... و با ذکر یک مثال کاربردی (حتما حتما) و با ذکر منابع در یک تاپیک به طور کامل توضیح داده و در انتها دوستان سوالات خود را مطرح کنند

به این صورت که بحث به شکل تکه تکه عنوان نشود بلکه یکجا کل مدل به همراه مثال کاربردی و منابع تدریس شود.

ممنون

تشکر ویژه از مهندس elham90 بابت پیشنهادشون
آخرین ارسال های من :

زندگی یک مشکل نیست که باید حلش کرد بلکه یک هدیه است که باید ازش لذت برد

مدیر ارشد ایران شهرساز
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، alireza ، kasrak ، .Utopia ، diamond ، haydariyan ، FaTyJo0oN ، JAVAD4050 ، yaser seraj ، Sepehr ، somita ، ایلیا ، misszhale ، Brightness
سلام و تشکر از شما و مهندس الهام

بدلیل اهمیت موضوع در تابلو مهمترین های ایران شهرساز در بالای سایت قرار گرفت.

امیدواریم دوستان از این نوع طرح ها و ایده ها استقبال کنند.

سپاس
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، elham90 ، kasrak ، .Utopia ، haydariyan ، JAVAD4050
سلام منم واسه هرکمکی اماده ام اگر کاری ازم بربیاد
آخرین ارسال های من :

جهانی فکر کنیم محلی عمل کنیم!:blush:
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، 0RKIDEH ، JAVAD4050
دوستان خوبی که تا الان اعلام آمادگی کردین و دوستان دیگه ای که منتظرتونیم لطفا مدلی که بهش مسلط هستید رو نام ببرید تا یه تاپیک ایجاد بشه و استارت کار زده بشه

پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050
میشه مثال بزنید مثلا چه مدلی؟

پاسخ
(۱۳۹۱-۳-۲۴، ۱۲:۱۲ عصر)anahita.ta_lubiet_tu نوشته است: میشه مثال بزنید مثلا چه مدلی؟

هر مدل و روشی ک ارتباط با شهرسازی داره از حمل ونقل تا ترافیکو برنامه ریزی و طراحی ...
مثلا محاسبه قوس های ترافیکی در حمل و نقل
یا تعیین جهات شیب و مدلهای مختلف تعیین جمعیت وبرآورد مسکن و ...خیلی چیزای دیگه ک ما در طرح ها و کارگاه های دوران دانشجویی خیلی زیاد استفاده کردیم
رویکرد این تاپیک در جهت اموزش شهرسازی کاربردی هست..
موفق باشید...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، .Utopia ، somita
یا مدلهایی مثل AHP، CA، topsis و .......

پاسخ
 سپاس شده توسط diamond ، .Utopia ، somita
اکثر مدل‏های برنامه ریزی منطقه ای، مثل، تاکسونومی، جدول داده ستانده، تعیین مرکزیت و....
مدل های پرکاربردی مثل ای اچ پی، سوات به صورت مدرن و...
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، 0RKIDEH ، somita
سلام با تشکر از تاپیک خوبتون.من تو پایان نامم از ای اچ پی ، ای ان پی استفاده کردم و با تحلیل عاملی و خوشه ای هم آشنا هستم و کار کردم ،فکر می کنم این مدل هارو همه بلدن و اگه بشه در مورد مدل های جدید تر مثل فازی،ژنتبک مطالبی برای هم شیر کنیم خیلی مفید باشه
با سلام و تشکر از موضوع خوبتون
من تو پایان نامم از ای اچ پی و ای ان پی استفاده کردم با تحلیل خوشه ای و عاملی هم آضنا هستم و تو مقالاتم استفاده کردم فکر می کنم اینارو همتون بلدید اگر در خصوص مدل های جدید مثل ژنتیک چیزی بتونبم برای هم شیر کنیم عالی میشه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، bahareh. ، misszhale ، Avril256
(۱۳۹۱-۳-۲۵، ۰۱:۲۹ صبح)milad.homafar نوشته است: سلام با تشکر از تاپیک خوبتون.من تو پایان نامم از ای اچ پی ، ای ان پی استفاده کردم و با تحلیل عاملی و خوشه ای هم آشنا هستم و کار کردم ،فکر می کنم این مدل هارو همه بلدن و اگه بشه در مورد مدل های جدید تر مثل فازی،ژنتبک مطالبی برای هم شیر کنیم خیلی مفید باشه
با سلام و تشکر از موضوع خوبتون
من تو پایان نامم از ای اچ پی و ای ان پی استفاده کردم با تحلیل خوشه ای و عاملی هم آضنا هستم و تو مقالاتم استفاده کردم فکر می کنم اینارو همتون بلدید اگر در خصوص مدل های جدید مثل ژنتیک چیزی بتونبم برای هم شیر کنیم عالی میشه

درود برشما...
دوست عزیز اگر امکانش هست مدلهایی ک عنوان کردینو در تدریستون داشته باشین...(ای اچ پی و ای ان پی)
سپاس..

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، bahareh. ، misszhale

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تدریس و آموزش روش راندینلی yaser seraj 2 3,871 ۱۳۹۶-۱-۲۰، ۱۱:۰۶ صبح
آخرین ارسال: RMonaa
  دانلود مدل تحلیل سلسله مراتبی word - AHP atelieahjam 0 1,145 ۱۳۹۴-۸-۱، ۰۷:۲۸ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  تدریس و آموزش مدل what if yaser seraj 3 4,472 ۱۳۹۴-۶-۳۱، ۰۱:۲۲ عصر
آخرین ارسال: f.nona
  آموزش مدل های کمی EBRAHIMMILAN2012 13 7,013 ۱۳۹۴-۴-۱۰، ۱۱:۰۲ عصر
آخرین ارسال: RMonaa
  مدل تصمیم گیری ویکور (Vikor) Brightness 0 2,292 ۱۳۹۴-۲-۴، ۰۷:۵۰ عصر
آخرین ارسال: Brightness
  جزوه ای کامل برای درس مدل های کمی در شهرسازی برای مقطع کارشناسی Sepehr 6 5,586 ۱۳۹۴-۱-۲۹، ۱۰:۰۹ عصر
  تحلیلی بر مدل ALLOT ماراویا 4 4,756 ۱۳۹۴-۱-۲۵، ۰۴:۴۷ عصر
آخرین ارسال: rolynokhbe
  مدل چشم اندازسازی OREGON Brightness 0 6,229 ۱۳۹۳-۸-۱۸، ۰۵:۳۳ عصر
  آموزش مدل LOWRY Brightness 0 1,798 ۱۳۹۳-۴-۲۴، ۰۴:۵۹ عصر
  تدریس مدل تاپسیس-Topsis mahsa.d 7 14,705 ۱۳۹۳-۳-۳۱، ۱۲:۲۴ عصر
آخرین ارسال: mahannemati

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان