ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
 • 26 رأی - میانگین امتیازات: 2.85
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
1
سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر

سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر

شهردار کلانشهر کرج در این خصوص گفت: در زمان انتخاب محل ساخت واحدهای مسکن مهر به این امر کم توجهی شده که این محل در فاصله نزدیک محل دفن زباله حلقه دره ساخته شده است.
مرکز دفن زباله کرج در نزدیکی محل احداث واحدهای مسکن مهر این منطقه قرار دارد که این امر، سلامت ساکنان آتی این واحدهای مسکونی را تهدید می کند.

به گزارش مهر، یکی از بزرگ ترین مراکز احداث مسکن مهر کشور در کرج قرار گرفته و این منطقه در آینده، تعداد قابل توجهی از متقاضیان داشتن واحدهای مسکن مهر را در خود جای می دهد.

تعداد قابل توجهی واحد مسکونی مهر در منطقه یادشده احداث شده و به بهره برداری می رسد و به موازات این امر لازم است همه شرایط لازم برای زندگی متقاضیان مسکن مهر و خانواده های آنها در این واحدها فراهم شود.

یکی از مهم ترین نیازها در زندگی، بهره مندی از حقوق زیست محیطی است که این امر اهمیت فراوانی دارد و لازم است ساکنان آتی واحدهای مسکونی مهر نیز از این حقوق بهره مند شوند.

این درحالی است که واحدهای مسکن مهر کرج در منطقه ای نزدیک به واحد دفن زباله به نام حلقه دره قرار گرفته اند و این مرکز دفن زباله، همه استانداردهای مربوطه لازم را ندارد و مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند.

گذشته از مشکلات زیست محیطی ناشی از فعالیت مرکز دفن زباله حلقه دره، نزدیک بودن این مرکز به منطقه مسکن مهر کرج، سلامت ساکنان آتی این منطقه را با خطر و مشکل مواجه خواهد کرد.
[تصویر: 227680_839.jpg]
انتقال مرکز دفن و ایجاد محل جدید اعتبار قابل توجهی نیاز دارد

یکی از بهترین راهکارها در این خصوص، انتقال مرکز دفن زباله کرج از مرکز حلقه دره و ایجاد محل جدید برای دفن است درحالی که این امر اعتبار قابل توجهی نیاز دارد و باید برای تامین آنها اقدام شود.

شهرداری کرج به این امر توجه داشته و به دنبال پیگیری های انجام شده، مقرر شد که اعتبار 50 میلیارد تومانی برای این امر در اختیار شهرداری کرج قرار گیرد درحالیکه این امر تاکنون محقق نشده است.
شهردار کلانشهر کرج در این خصوص گفت: در زمان انتخاب محل ساخت واحدهای مسکن مهر به این امر کم توجهی شده که این محل در فاصله نزدیک محل دفن زباله حلقه دره ساخته شده است.
آقازاده ادامه داد: روزانه هزار و 100 تن زباله در کرج تولید می شود و فعلا برای دفن این میزان زباله باید آنها را به مرکز دفن حلقه دره ببریم.
وی گفت: حدود 30 سال است که زباله در مرکز دفن حلقه دره دفن می شود و بسیاری از زمینه های لازم برای استاندارد بودن شرایط دفن زباله و پسماند در این محل فراهم نیست.
آقازاده افزود: به دنبال این امر، دفن زباله در مرکز دفن حلقه دره، برخی از مشکلات زیست محیطی را به همراه دارد و این مرکز آلوده است.
اجرای طرح مرکز مسکن مهر باید همراه با ملاحظات زیست محیطی باشد
شهردار کرج ادامه داد: اجرای طرح مرکز مسکن مهر باید همراه با ملاحظات زیست محیطی باشد و در انتخاب محل اجرای آن، همه امور ضروری زیست محیطی در نظر گرفته شود.
[تصویر: 227678_736.jpg]
وی گفت: حدود 10 هزار واحد مسکن مهر در کرج در فاصله نزدیکی از مرکز دفن حلقه دره ساخته شده و پس از ساکن شدن جمعیت در این واحدها این جمعیت گرفتار مشکلات زیست محیطی می شوند.
آقازاده افزود: امیدواریم اعتبار مناسب و کافی برای انتقال مرکز دفن حلقه دره در اسرع وقت تامین شود تا بتوانیم این مرکز را منتقل کنیم و آلودگی های زیست محیطی کمتری ایجاد شود.
وی گفت: لازم است اعتباراتی که قرار است به شهرداری کرج در راستای اجرای طرح ها برای کمک به حفاظت محیط زیست داده شود، به موقع تخصیص یابد تا بتوانیم اقدامات لازم برای انتقال این مرکز را انجام دهیم.
شهردار کلانشهر کرج ادامه داد: قرار بود اعتبار 50 میلیارد تومانی به شهرداری کرج برای ایجاد یک مرکز مناسب و استاندارد دفن زباله کرج داده شود اما تا کنون این اعتبار تخصیص نیافته است.
اگر همین امروز هم اعتبار داده شود، تکمیل اقدامات چندسال طول می کشد
وی گفت: البته ممکن است نتوانیم مرکز کنونی یعنی مرکز دفن زباله حلقه دره را در یک مرحله به مرکز جدید انتقال دهیم و این امر به مرور صورت خواهد گرفت ضمن اینکه اگر همین امروز هم این اعتبار به شهرداری داده شود، چند سال برای تکمیل اقدامات مربوطه طول می کشد.
آقازاده ادامه داد: شعار دادن، جوابگوی عملی شدن امر انتقال مرکز دفن حلقه دره نیست و باید در این خصوص به کمک تامین و تخصیص اعتبارات، اقدامات عملی انجام شود تا پیگیری ها نتیجه دهد.
وی افزود: تامین اعتبار برای امر یادشده در توان شهرداری کرج نیست و این شهرداری، اقدامات مهمتری دارد و لازم است اعتبار یادشده از سوی دستگاه هایی که باید آن را تامین کنند، تامین شود.
شهردار کلانشهر کرج گفت: اگر شهرداری کرج بخواهد این 50 میلیارد تومان را تامین کند، باید پروژه های عمرانی این کلانشهر را تعطیل کند که این امر، امکان پذیر نیست.
[تصویر: 227679_860.jpg]
آقازاده اظهار امیدواری کرد: اعتبار مناسب و کافی برای انتقال مرکز دفن حلقه دره در اسرع وقت تامین شود تا بتوانیم این مرکز را منتقل کنیم و آلودگی های زیست محیطی کمتری ایجاد شود.
وی افزود: میزان روزانه زباله تولیدی کرج، هزار و 100 تن است و در صورت عدم تامین اعتبار وعده داده شده برای انتقال مرکز دفن حلقه دره و ایجاد مرکز جدید، مجبور می شویم که این میزان زباله را همچنان در حلقه دره دفن کنیم.
شهردار کلانشهر کرج ادامه داد: ادامه دفن این میزان زباله، آلودگی های زیست محیطی خاص خود را به همراه دارد که باید به این امر توجه کافی داشته باشیم.
آقازاده افزود: اگر اعتبار یادشده در اسرع وقت در اختیار شهرداری کرج قرار نگیرد، شهرداری نمی تواند اقدامات لازم برای انتقال مرکز دفن زباله و ایجاد مرکز جدید را فراهم کند که این امر بسیار قابل توجه است.

در صورت فراهم نشدن به موقع اعتبار لازم، شهرداری مسئول عواقب نخواهد بود

وی گفت: در صورت در اختیار نداشتن به موقع اعتبار لازم برای امر یادشده، ممکن است در آینده مشکلات جدی برای سلامتی ساکنان آتی واحدهای مسکونی مهر کرج ایجاد شود و در این حالت، شهرداری، مسئول عواقب نخواهد بود.

با توجه به این امر، لازم است همه دستگاه های ذیربط در تعامل و همکاری با یکدیگر تلاش کنند تا اعتبار مورد نیاز یادشده در اسرع وقت در اختیار شهرداری کرج قرار گیرد تا این شهرداری، فعالیت های لازم برای ایجاد مرکز جدید دفن زباله کرج را در اسرع وقت فراهم کند.

همان گونه که شهردار کرج اشاره کرد، در صورت در اختیار نداشتن اعتبار لازم برای امر یادشده به صورت به موقع، ممکن است در آینده مشکلات جدی برای سلامتی ساکنان آتی واحدهای مسکونی مهر کرج ایجاد شود.

امید است دستگاه های ذیربط به گونه ای عمل کنند که قبل از بروز مشکلات جدی برای سلامتی ساکنان آتی مسکن مهر البرز، همه تمهیدات لازم اتخاذ شود تا بتوانیم از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنیم.

این امر مستلزم این است که همه دستگاه های ذیربط از همین امروز برای تخصیص اعتبار یادشده تلاش کنند و این امر به آینده موکول نشود.

آخرین ارسال های من :
2
RE: سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر
[highlight=#f5f5f5]در صورت فراهم نشدن به موقع اعتبار لازم، شهرداری مسئول عواقب نخواهد بود[/highlight]

هیشکی مسئول عواقب نخواهد بود نگران نباشید کسی به شما کاری نداره...
آخرین ارسال های من :

خوشا به حال آن کس که در نامه عملش در زیر هر گناه یک استغفار ثبت شده باشد.مولا علی(ع)
احیانا امری بود ایمیل بهتر از پیام :)
 سپاس شده توسط: haydariyan
3
RE: سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر
خیلی عجیبه !!!! یعنی خواستن مکانمایی برای مسکن مهر انجام بدن ! هم جواری با محل دفن زباله رو در نظر نداشتن!؟!؟ مگه میشه؟13
مهندس ، نقشه ای ! عکس هوایی ای ندارید از این رویداد جالب ؟!
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921


4
RE: سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر
بی خود نیست که به مسکن مهر میگن : شهرسازی شهروند گریز !31

آخرین ارسال های من :
5
RE: سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر
(2012-06-16، 09:58 AM)anahita.ajlo@gmail.com نوشته است: بی خود نیست که به مسکن مهر میگن : شهرسازی شهروند گریز !31
بله این حرف درسته شهرسازی شهروند گریز تا زمانی که زیر ساخت های لازم آماده نشه همین اتفاق می افته مشکل اصلی هم همینه که این شهرها منزوی شوند و بدون امکانات اساسی برای یک زندگی جمعی به محلی متروکه تبدیل شود دریک کلی هر کارشناسی متوجه میشه این مکان ها محلی برای تعاملات و ارتباطات اجتماعی نیست و بیشتر به شکل شهرک های خابگاهی با کمترین امکانات هستند به نظرم بسیاری از این مساکن مهر در شهرستان ها بیشتر شبیه اردوگاه اسرای جنگی یا منازل پناهندگان جنگی هستند3

6
RE: سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر
به نظر منم پروژه مسکن مهر مثله مجموعه پروت ایگو چندین سال بعد مردم خودشون نابودش میکنن حالا از ما گفتن بود.102

آخرین ارسال های من :
  7
  RE: سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر
  سلام
  اگه جانمايي و محل احداث طرح هاي مسكن مهر را به مهندسين شهرسازي اعم از شهري و منطقه اي واگذار ميكردند از اين جور مسائل و مشكلات بدور بوديم
  حيف كه بدست افراد ناآشنا انجام ميگيره؟

  آخرین ارسال های من :
   8
   RE: سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر
   [quote='منصور91' pid='38840' dateline='1354012518']
   سلام
   اگه جانمايي و محل احداث طرح هاي مسكن مهر را به مهندسين شهرسازي اعم از شهري و منطقه اي واگذار ميكردند از اين جور مسائل و مشكلات بدور بوديم
   حيف كه بدست افراد ناآشنا انجام ميگيره؟
   [/quot
   سلام به شما ، پاسخ شما :
   نمیدونم در حال حاضر کجا مستقر هستید اما ، املاک شهرستان کرج ( اراضی صحرای ویان) و گوهردشت ( اراضی وهرجرد ) هر دو با 2 سند اراضی دست نخورده و بکر و البته هر دو بمدت 28 و 31 سال است در توقیف قرار دارند ( هر دو اراضی بدهکارند ) ضمناً محض اطلاع همگان : مدت بیش از چهل سال است مالک خصوصی دارد ، پس کوچکترین ارتباطی به دولت و دولتیان ندارد که امثال مسکن مهر اجازه ورود قانونی داشته باشند مگر ورود غیر قانونی ، مانند سایر دزدانی که از سال 1384 به بعد به این دو اراضی که با هجومی وحشیانه با غارت تمام و کمال اموال مالک حتی تمامی البسه و اثاثیه خصوصی مالک خود را بوسیله اسنادی تقلبی و بدون پلاک ثبتی اراضی مالک میپندارند .

   ولی ... مدت هشت سال است که مالک هر دو اراضی مفقود شده ، مدت هفت سال است که از ناحیه دزدان گواهی فوتی بدون جنازه برای او صادر شده ، اما بیش از سه سال است شکایات نهایی وراث در دادسرا و دادگاهها هم در داخل اراضیها و هم در تهران مطرح که همگی در مرحله تجمیع و رای نهایی قرار دارند ،

   پس مطمئن باشید هر کسی به هر نامی از آنهایی که خود را بنام سازمان ثبت اسناد در این دو اراضی بشکل تصرف عدوانی جای داده اند تا ریز ترینها که حداقل بیش از 50 ملک بنام خود و همسر و فرزند و پدر و ... با کمک این افراد سند سازی نموده اند ، ناگزیر به تحمل مجازات و خسارات مالک و... خواهند بود ، چه پسر اعظم الدوله باشد چه دزد و خلافکار سابقه دارانی که از بسیاری شهرها با شنیدن خبر مفقودی مالک امثال اهواز و اصفهان و کردستان بسوی این اراضیها از سال1384 حمله ور شدند و با شکستن و بریدن قفلها و تخریب دیوارها و دربها پا به داخل املاک گذاشته اند .

   ولی در آینده ای نه چندان دور :

   آنهایی که مسن ترند بیاد دارند که این دو اراضی همیشه با نازلترین قیمت در هر دورانی ، به مستاجرین واگذار میگردیده ، و در صورت امانتداری ، هیچوقت ملزم به تخلیه هم نمیبودند مگر تخریب بنای مورد استفاده به هر دلیلی که سکونت در آن غیر ممکن و خطرناک بگردد ، با چنین شرایطی چه نیاز به خرید است ؟ که بخواهید التماس و دعا بدرگاه امثال مهر را داشته باشید ؟

   فراموش نکنید آنهایی هم که تا به امروز پول به مسکن مهر داده اند امروز سر از شکایات کیفری علیه مسکن مهر در آورده اند ، اما هر پاسخ مثبتی در ازای این شکایات دریافت کنند هرگز جوابگویی میزان تورم و خسارت مالی آنها را نخواهد داشت . ضمنا ساکنان آینده کرج و گوهردشت فقط مستاجرین وراث خواهند بود ولاغیر .

   موفق باشید.

   آخرین ارسال های من :
    9
    RE: سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر
    [quote='منصور91' pid='38840' dateline='1354012518']
    سلام
    اگه جانمايي و محل احداث طرح هاي مسكن مهر را به مهندسين شهرسازي اعم از شهري و منطقه اي واگذار ميكردند از اين جور مسائل و مشكلات بدور بوديم
    حيف كه بدست افراد ناآشنا انجام ميگيره؟
    [/quot
    سلام به شما ، پاسخ شما :
    نمیدونم در حال حاضر کجا مستقر هستید اما ، املاک شهرستان کرج ( اراضی صحرای ویان) و گوهردشت ( اراضی وهرجرد ) هر دو با 2 سند اراضی دست نخورده و بکر و البته هر دو بمدت 28 و 31 سال است در توقیف قرار دارند ( هر دو اراضی بدهکارند ) ضمناً محض اطلاع همگان : مدت بیش از چهل سال است مالک خصوصی دارد ، پس کوچکترین ارتباطی به دولت و دولتیان ندارد که امثال مسکن مهر اجازه ورود قانونی داشته باشند مگر ورود غیر قانونی ، مانند سایر دزدانی که از سال 1384 به بعد به این دو اراضی که با هجومی وحشیانه با غارت تمام و کمال اموال مالک حتی تمامی البسه و اثاثیه خصوصی مالک خود را بوسیله اسنادی تقلبی و بدون پلاک ثبتی اراضی مالک میپندارند .

    ولی ... مدت هشت سال است که مالک هر دو اراضی مفقود شده ، مدت هفت سال است که از ناحیه دزدان گواهی فوتی بدون جنازه برای او صادر شده ، اما بیش از سه سال است شکایات نهایی وراث در دادسرا و دادگاهها هم در داخل اراضیها و هم در تهران مطرح که همگی در مرحله تجمیع و رای نهایی قرار دارند ،

    پس مطمئن باشید هر کسی به هر نامی از آنهایی که خود را بنام سازمان ثبت اسناد در این دو اراضی بشکل تصرف عدوانی جای داده اند تا ریز ترینها که حداقل بیش از 50 ملک بنام خود و همسر و فرزند و پدر و ... با کمک این افراد سند سازی نموده اند ، ناگزیر به تحمل مجازات و خسارات مالک و... خواهند بود ، چه پسر اعظم الدوله باشد چه دزد و خلافکار سابقه دارانی که از بسیاری شهرها با شنیدن خبر مفقودی مالک امثال اهواز و اصفهان و کردستان بسوی این اراضیها از سال1384 حمله ور شدند و با شکستن و بریدن قفلها و تخریب دیوارها و دربها پا به داخل املاک گذاشته اند .

    ولی در آینده ای نه چندان دور :

    آنهایی که مسن ترند بیاد دارند که این دو اراضی همیشه با نازلترین قیمت در هر دورانی ، به مستاجرین واگذار میگردیده ، و در صورت امانتداری ، هیچوقت ملزم به تخلیه هم نمیبودند مگر تخریب بنای مورد استفاده به هر دلیلی که سکونت در آن غیر ممکن و خطرناک بگردد ، با چنین شرایطی چه نیاز به خرید است ؟ که بخواهید التماس و دعا بدرگاه امثال مهر را داشته باشید ؟

    فراموش نکنید آنهایی هم که تا به امروز پول به مسکن مهر داده اند امروز سر از شکایات کیفری علیه مسکن مهر در آورده اند ، اما هر پاسخ مثبتی در ازای این شکایات دریافت کنند هرگز جوابگویی میزان تورم و خسارت مالی آنها را نخواهد داشت . ضمنا ساکنان آینده کرج و گوهردشت فقط مستاجرین وراث خواهند بود ولاغیر .

    موفق باشید.

    10
    RE: سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر
    [quote='منصور91' pid='38840' dateline='1354012518']
    سلام
    اگه جانمايي و محل احداث طرح هاي مسكن مهر را به مهندسين شهرسازي اعم از شهري و منطقه اي واگذار ميكردند از اين جور مسائل و مشكلات بدور بوديم
    حيف كه بدست افراد ناآشنا انجام ميگيره؟
    [/quot
    سلام به شما ، پاسخ شما :
    نمیدونم در حال حاضر کجا مستقر هستید اما ، املاک شهرستان کرج ( اراضی صحرای ویان) و گوهردشت ( اراضی وهرجرد ) هر دو با 2 سند اراضی دست نخورده و بکر و البته هر دو بمدت 28 و 31 سال است در توقیف قرار دارند ( هر دو اراضی بدهکارند ) ضمناً محض اطلاع همگان : مدت بیش از چهل سال است مالک خصوصی دارد ، پس کوچکترین ارتباطی به دولت و دولتیان ندارد که امثال مسکن مهر اجازه ورود قانونی داشته باشند مگر ورود غیر قانونی ، مانند سایر دزدانی که از سال 1384 به بعد به این دو اراضی که با هجومی وحشیانه با غارت تمام و کمال اموال مالک حتی تمامی البسه و اثاثیه خصوصی مالک خود را بوسیله اسنادی تقلبی و بدون پلاک ثبتی اراضی مالک میپندارند .

    ولی ... مدت هشت سال است که مالک هر دو اراضی مفقود شده ، مدت هفت سال است که از ناحیه دزدان گواهی فوتی بدون جنازه برای او صادر شده ، اما بیش از سه سال است شکایات نهایی وراث در دادسرا و دادگاهها هم در داخل اراضیها و هم در تهران مطرح که همگی در مرحله تجمیع و رای نهایی قرار دارند ،

    پس مطمئن باشید هر کسی به هر نامی از آنهایی که خود را بنام سازمان ثبت اسناد در این دو اراضی بشکل تصرف عدوانی جای داده اند تا ریز ترینها که حداقل بیش از 50 ملک بنام خود و همسر و فرزند و پدر و ... با کمک این افراد سند سازی نموده اند ، ناگزیر به تحمل مجازات و خسارات مالک و... خواهند بود ، چه پسر اعظم الدوله باشد چه دزد و خلافکار سابقه دارانی که از بسیاری شهرها با شنیدن خبر مفقودی مالک امثال اهواز و اصفهان و کردستان بسوی این اراضیها از سال1384 حمله ور شدند و با شکستن و بریدن قفلها و تخریب دیوارها و دربها پا به داخل املاک گذاشته اند .

    ولی در آینده ای نه چندان دور :

    آنهایی که مسن ترند بیاد دارند که این دو اراضی همیشه با نازلترین قیمت در هر دورانی ، به مستاجرین واگذار میگردیده ، و در صورت امانتداری ، هیچوقت ملزم به تخلیه هم نمیبودند مگر تخریب بنای مورد استفاده به هر دلیلی که سکونت در آن غیر ممکن و خطرناک بگردد ، با چنین شرایطی چه نیاز به خرید است ؟ که بخواهید التماس و دعا بدرگاه امثال مهر را داشته باشید ؟

    فراموش نکنید آنهایی هم که تا به امروز پول به مسکن مهر داده اند امروز سر از شکایات کیفری علیه مسکن مهر در آورده اند ، اما هر پاسخ مثبتی در ازای این شکایات دریافت کنند هرگز جوابگویی میزان تورم و خسارت مالی آنها را نخواهد داشت . ضمنا ساکنان آینده کرج و گوهردشت فقط مستاجرین وراث خواهند بود ولاغیر .

    موفق باشید.

    موضوعات مرتبط با این موضوع...
    موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
      شاهکار مقرنس کاری در معرض تهدید FaTyJo0oN 1,110 2012-06-20، 12:45 PM
    آخرین ارسال: FaTyJo0oN
      جهش قیمت مسکن دستور کار کمیسیون عمران aramo 1,255 2012-06-19، 05:53 PM
    آخرین ارسال: aramo
      چینیها مسکن مهر را کپی کردند! FaTyJo0oN 3,356 2012-06-18، 08:44 PM
    آخرین ارسال: FaTyJo0oN
      17 هزار راننده تاکسی در معرض بیکاری/حذف پراید از ناوگان تاکسیرانی aramo 791 2012-06-18، 05:54 PM
    آخرین ارسال: aramo
      کیفیت ساخت مسکن مهر بالا است FaTyJo0oN 1,917 2012-06-18، 12:40 AM
    آخرین ارسال: meysam rezaei
      دور جدید ثبت‌نام مسکن مهر دانشجویی از مهر FaTyJo0oN 1,250 2012-06-17، 07:53 PM
    آخرین ارسال: FaTyJo0oN
      ادغام مسکن مهر در بافت فرسوده FaTyJo0oN 5,113 2012-06-17، 04:39 PM
    آخرین ارسال: Shahrsaz67
      آمار ساکنان بافت فرسوده در کشور FaTyJo0oN 1,145 2012-06-16، 10:29 PM
    آخرین ارسال: FaTyJo0oN
      تصرفات غیرقانونی مرتضی‌گرد هفته آینده تخریب می‌شوند 0RKIDEH 782 2012-06-13، 12:52 PM
    آخرین ارسال: 0RKIDEH
    کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
    آمار انجمن
    آخرين ارسال ها
    موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
      مقاله  مقاله شهرسازی 11 ساعت پیش archopedia alireza مقالات فارسی(vip-1)
      دانلود طرح ناحیه ای قزوین جلد1 11 ساعت پیش diamond alireza طرح،پروژه،نقشه(vip-1)
      روستا-شکتا- ساری 05-14 saeiideh alireza طرح،پروژه،نقشه
      دانلود دفترچه سوالات ارشد طراحی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان طراحی شهری
      دانلود دفترچه سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
      سومین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی سالانه عمران، معماری و طراحی... 04-12 Sahab Sahab اخبار همایش ها
      نكات تخصصی ارشد برنامه ریزی شهری ویرایش اول 1397 شامل 999 نکته 04-05 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
      درخواست کتاب حقوق و قوانین شهری دکتر کامیار 04-02 gasemij آرزوعطاری پرسش و پاسخ
      دانلود پاورپوینت و جزوه آشنایی با معماری اسلامی2 (PDF DOC PPT) 03-25 atelieahjam hamidfa فروشگاه فایل اربان شاپ
      درخواست غیر رایگان  جزوه کلاسی و پر شده کامل ایستایی استاد طباطبایی از آکادم... 03-11 ehsan12 alireza جزوه های معماری
      بیکاری بعد از اتمام تحصیل در رشته طراحی شهری 03-07 nazgol22 nazgol22 تالار گفتمان طراحی شهری
      دانلود دفترچه سوالات دکتری سراسری و آزاد شهرسازی 1397 02-25 alireza alireza تالار گفتمان دکتری شهرسازی
      طراحی شهری و روانشناسی محیط 02-20 shahryar mamamama سایر مقالات
      دانلود ارزشمند خلاصه فصل به فصل مباحث عمومی طراحی شهری 02-16 ریحانه dariushbabri مشاوره کنکور
      چگونه هوای پاکیزه داشته باشیم؟ 02-06 kazem kazem مدیریت شهری
    با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

    [-]
    جستجو
    جستجوی گوگل