امتیاز موضوع:
  • 30 رأی - میانگین امتیازات: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کیفیت ساخت مسکن مهر بالا است
مدیر کل امور مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال های اخیر میزان رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازها افزایش یافته است،گفت: رعایت مقررات ملی ساختمان از مرز 90 درصد گذشته است.دکتر غلامرضا هوائی در چهارمین همایش مقررات ملی ساختمان که در سالن اجتماعات ان وزارتخانه برگزار شد ، با اشاره به اینکه 5 سال پیش میزان رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازها به 60 درصد می رسید که نگران کننده بود ، اظهار داشت : خوشبختانه با تلاش ها و اقدامات گسترده شاهد بهبود روند رعایت این مقررات هستیم . وی با اشاره به اینکه مقررات ملی ساختمان حداقل باید‌ها و نباید‌ها در ساخت و سازها را مشخص می کند ، تصریح کرد: حتی میزان 90 درصدی رعایت مقررات ملی ساختمان نیز راضی کننده نیست و باید به 100 درصد برسانیم.
مدیرکل امور مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه تمامی واحدهای مسکونی مهر و روند ساخت آنها را مورد نظارت و ارزیابی قرار دادیم ، افزود : از روند ساخت تمام این واحدها طی نظارت های دقیق چک‌لیست تهیه شد و می‌توان گفت که کیفیت ساخت واحدهای مسکونی مهر از ساختمانهای شخصی ساز یا به اصطلاح ساختمانهایی که بساز و بفروش‌ها می‌سازند ، خیلی بهتر است.
وی با تأکید براینکه امسال نظارت‌ها روی ساخت و ساز بیشتر می شود ، خاطرنشان کرد : یکی از مجموعه‌هایی که می تواند به تحقق این امر کمک شایانی کند، نظام های مهندسی هستند که در اعمال نظارت عالیه برساخت و سازها بازوی فنی ما محسوب می شوند.
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، dely_sh
دنبال چند عکس از پروژه مسکن مهر می گشتم از اونجایی که سیستمم خیلی مرتبه78 یکم طول کشید یافتنش...

اون کیفیتی که ازش حرف می زنن هست ولی نه به این شدتی که میگن احتمالا در حد 20-30% هست....میگین نه!!! این عکسا رو ببینید113
توضیحات:
عکس اول: ضایعه تیر آهن ناشی از نصب و جوش نامناسب
عکس دوم : قطر زیاد گچ باعث می شود مرحله بعد که سفید کاری است با گریش کمتری مواجهه شود.همچنین باعث ترک خوردگی سریع و شکم زدن گچ می شود.

عکس سوم: جایگذاری نامناسب ورق تقویتی
عکس چهارم: استفاده از پلی استایرن بدون حفاظ
عکس پنجم: قطر زیاد ماسه سیمان باعث شکم زدن دیوار و جدا شدن کاشی بعد از مدتی می شود.

البته اینا ایرادات جزیی هستند در مقابل ایرادات سازه ای ولی خوب عکسا رو نیافتم...سعی می کنم پیداشون کنم بزارمشون ...خودتون قضاوت کنید کیفیت 90% رو

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050 ، aramo ، haydariyan
بحث خوبی رو شروع کردی.به نظر من در کل مسکن مهر از مصالح نامرغوب ساخته شده و اصلا آینده ی خوبی نداره.کسایی که این مساکن رو گرفتن و 10 سال باید قسط بدن نمیدونن که بعد 10 سال این مسکن رو نصف قیمت هم ازش نمیخرن.من با گچ کار این مساکن صحبت کردم خود اونا هم همین مصالح نامرغوب رو تایید کردن و گفتن در عین گچ کردن سیمان از دیوار میریزه.در کل وقتی که مساکنی در جایی ساخته میشه باید از همه مهمتر به وسایل و راههای ارتباطی پرداخته بشه ولی مسکن مهر این فرآیند رو رعایت نکرده و از نظر خدماتی که با بده هم همینطور.و این مساکن از کلانشهر دور هستن و از اشتغال و خدمات نیز همینطور.ای کاش طرحی که در جامع 4 داده شده بود و 3 سال روش تحقیق شده بود رو اجرا میکردن که به مسکن و طرحهای خوبی که داده شده بود فکر کرده بودن و لی با روی کار اومدن دولت جدید این طرح کنار گذاشته شد.
آخرین ارسال های من :

گاهی دست خودم را میگیرم می برم هوا خوری،یاد تو هم که همه جا با من است،تنهایی هم که پا به پایم میدود...میبینی؟وقتی که نیستی هم جمعمان جمع است.
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، aramo ، haydariyan

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سلامت ساکنان آینده مسکن مهر کرج در معرض خطر aramo 13 4,827 ۱۳۹۲-۶-۲۸، ۰۲:۴۱ عصر
آخرین ارسال: rafi
  جهش قیمت مسکن دستور کار کمیسیون عمران aramo 0 1,258 ۱۳۹۱-۳-۳۰، ۰۵:۵۳ عصر
آخرین ارسال: aramo
  چینیها مسکن مهر را کپی کردند! FaTyJo0oN 6 3,354 ۱۳۹۱-۳-۲۹، ۰۸:۴۴ عصر
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  دور جدید ثبت‌نام مسکن مهر دانشجویی از مهر FaTyJo0oN 0 1,266 ۱۳۹۱-۳-۲۸، ۰۷:۵۳ عصر
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  ادغام مسکن مهر در بافت فرسوده FaTyJo0oN 7 5,022 ۱۳۹۱-۳-۲۸، ۰۴:۳۹ عصر
آخرین ارسال: Shahrsaz67
  قدیمی‌ترین نقش‌برجسته جهان رو به نابودی است aramo 0 1,149 ۱۳۹۱-۳-۲۷، ۰۴:۰۳ عصر
  تهران هنگام زلزله روی آتش است aramo 0 1,133 ۱۳۹۱-۳-۲۶، ۱۱:۳۸ عصر
  رؤیای چین برای ساخت بلندترین برج جهان در سه ماه! (+عکس) aramo 0 1,128 ۱۳۹۱-۳-۲۶، ۱۱:۲۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان