امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی در مورد حداکثر تعداد پارکینگ
با سلام

آیا در زمینی با مساحت 300 متر مربع و تراکم 50% (150 متر مربع)، امکان تعبیه 6 پارکینگ خواهد بود؟

البته می دونم بستگی به نقشه و ... داره ولی از لحاظ تئوری و تطبیق با ضوابط شهرداری، اصلا

این تعداد پاریکنگ امکان پذیر هست یا نه؟

اطلاعات ملک مورد نظر:

1- دو نبش

2- اختلاف ارتفاع ابتدا و انتهای زمین 3.50 + متر است.

3- امکان در نظر گرفتن 2 در ورودی جهت پارکینگ (خط های بنفش)

ممنون میشم اگر دوستان در این زمینه راهنمایی کنند:heart:

[تصویر:  6yv8y95pqjzply01ncf.jpg]

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90
سلام

بله میتونید(اگه خواستید براتون طرحش را میزارم)

اینم باید در نظر گرفت که ضابطه چی هست و طبقات چند واحده باشند.(که خوب با توجه به تغییر جای راه پله شرایط تغییر میکند)

البته حیاط را هم برای شما یک پارکینگ در نظر میگیرند.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، geo
سلام بله که میشه مهندس درست میگه ما هم داریم خونه 6 طبقه میسازیم 200 متره و 6 تا هم پارکینگ داره فقط یه اشکال داره 3 تا مزاحم داره.... که از قیمت ملک میندازه2
سلام

بله میتونید همون طور که مهندس گفتن ما هم یه ساختمون داریم میسازیم 200 متر و 6 طبقه که 6 تا هم پارکینگ داره البته 3 تا مزاحمن/.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط geo
    (۱۳۹۱-۳-۳۰، ۰۵:۵۹ صبح)AliReza نوشته است: سلام

بله میتونید(اگه خواستید براتون طرحش را میزارم)

اینم باید در نظر گرفت که ضابطه چی هست و طبقات چند واحده باشند.(که خوب با توجه به تغییر جای راه پله شرایط تغییر میکند)

البته حیاط را هم برای شما یک پارکینگ در نظر میگیرند.

سلام

ممنون مهندس جان.

ملک مورد نظر در شهرداری منطقه 1 شیراز هست و ضابطه محل هم MV (ام - وی ) هست.

دستور نقشه فعلی 5 طبقه مسکونی + 1 همکف به عنوان پارکینگ هست.

تعداد واحد ها هم در دستور نقشه فعلی، 2 طبقه 2 واحده و 3 طبقه هم 1 واحده هست.

که البته این هم مشروط به تامین پارکینگ هست و اگر تامین نشه، از تعداد واحد ها کسر میشه.

با توجه به اختلاف ارتفاع زیاد زمین، قصد دارم که زیر زمین بگیریم و کل مجموعه بصورت تک واحدی

در 6 طبقه + ا طبقه زیر زمین درآبد.

چون تا حالا 3 بار دستور نقشه در طول سالیان گذشته عوش شده و شهرداری هم حساس شده روی این موضوع، می خواهم همراه تقاضای دستور نقشه، یک پلان جانمایی پارکینگ

ضمیمه کنم که بهانه عدم تامین پارکینگ نداشته باشند و اگر پارکینگ تامین بشه با استناد به

ملک پشت سری که 7 طبقه گرفته، این امکان برای ما هم وجود خواهد داشت.

در خصوص پارکینگ روباز که فرمودید، فکر کنم شهرداری اجازه این کار را نمی ده و اگر موافقت کنه

جریمه 1 پارکینگ را اخذ می کنه (البته 100% مطمئن نیستم)

فرمولی هم که برای محاسبه تعداد پارکینگ ارایه می دهند، بدین صورت است :

20 /( 40% * مساحت زمین)

که روی کاغذ برای این زمین، با مساحت 300 متر مربع، همان 6 پارکینگ خواهد بود.

دو روز پیش به یکی از دوستان معمار هم در این زمینه صحبت کردم که هر وقت طرحش را داد

همین جا قرار می دهم تا نظر سایر دوستان را هم بدونم.

طبق توصیه یکی از دوستان در شهرداری، باید این نکته را هم در نظر گرفت که مساحت مفید هر واحد از 149.9 متر مربع بیشتر نگردد، وگرنه به ازای هر واحد 1.5 پارکینگ مورد نیاز خواهد بود.

(از سمت شرق 60 سانت بالکن + از سمت حیاط هم 1.2 متر از طبقه دوم به بعد می توان پیشروی کرد)

فقط یک سوال دیگه هم دارم، اینکه پلان جانمایی منوط به تعیین تکلیف نقشه تیپ طبقات هست

یا فقط با مشخص شدن محل باکس پله، مشکل در این مرحله حل خواهد شد؟

چون فعلا فقط قصد اصلاح دستور نقشه را داریم و نقشه نهایی ممکنه در یک سال آتی تهیه شود.

با سپاس.
    (۱۳۹۱-۳-۳۰، ۱۰:۰۶ صبح)hani joon نوشته است: سلام

بله میتونید همون طور که مهندس گفتن ما هم یه ساختمون داریم میسازیم 200 متر و 6 طبقه که 6 تا هم پارکینگ داره البته 3 تا مزاحمن/.

سلام

200 متر مساحت زمین یا زیربنا ؟

در مورد 3 تا مزاحم، لطفا در صورت امکان بیشتر توضیح دهید.

:heart:

راستش آدم توی بعضی از شهرها مثل تهران یک آپارتمان هایی می بینه با یک پارکینگ های عجیب

غریب ولی در عوض توی بعضی شهرهای دیگه، سخت گیری شدیدی روی پارکینگ می کنند.

پاسخ
    سلام

در خصوص موردی که در پست اول و چهارم مطرح کردم، یعنی تهیه یک پلان جانمایی پارکینگ (با توجه به ضوابط فعلی شهرداری) با توجه به توضیحات داده شده،

موارد زیر باید در این طرح دیده شود:

تعداد پارکینگ در فضای مسقف : 6

تعداد انباری : 6

تعبیه فضای مورد نیاز جهت تجهیزات پمپاژ آب

اگر کسی از دوستان مایل به انجام آن باشند، اعلام نماید تا تعدادی عکس از موقعیت ملک (جهت تصور بهتر فضا) برایشان ارسال شود.

(در پایان به طرح برتر یک اکانت عضویت ویژه 6 ماهه سایت ایران شهرساز هدیه داده خواهد شد)

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر یا اعلام شرایط خود، می توانید پیام خصوصی دهید.

پاسخ
    (۱۳۹۱-۴-۱۹، ۰۶:۳۳ عصر)geo نوشته است: سلام

در خصوص موردی که در پست اول و چهارم مطرح کردم، یعنی تهیه یک پلان جانمایی پارکینگ (با توجه به ضوابط فعلی شهرداری) با توجه به توضیحات داده شده،

موارد زیر باید در این طرح دیده شود:

تعداد پارکینگ در فضای مسقف : 6

تعداد انباری : 6

تعبیه فضای مورد نیاز جهت تجهیزات پمپاژ آب

اگر کسی از دوستان مایل به انجام آن باشند، اعلام نماید تا تعدادی عکس از موقعیت ملک (جهت تصور بهتر فضا) برایشان ارسال شود.

(در پایان به طرح برتر یک اکانت عضویت ویژه 6 ماهه سایت ایران شهرساز هدیه داده خواهد شد)

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر یا اعلام شرایط خود، می توانید پیام خصوصی دهید.
    سلام
    به نظرم اگر در تاپیکی جدا و یا عنوان موضوع را تغییر دهید دوستان بیشتر همکاری میکنند.

پاسخ
     سپاس شده توسط geo
    برای 5+پیلوت یعنی 18 متر مشکلی نیست ولی فکر کنم برای 6 واحد مسکونی پله فرار هم باید قرار بدید
    بهترین جای پارکینگ رو انتخاب کردید ولی اگه قرار شد همکف بعنوان پارکینپگ در نظر گرفته بشه بهترین جا گوشه غربی میشه
    راستی نمیشه فقط پارکینگ زیر زمین باشه
    اولویت با همکفه اگه کسری پارکینگ داشتید از زیر زمین میتونین استفاده کنید در صورتی که تو دستور نقشه حتما قید شده باشه
    فضای هر ماشین 2/5*5 متر جوابگو هست

آخرین ارسال های من :
      پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        درخواست همکاری جهت سرمایه گذاری و مشارکت در ساخت آپارتمان مسکونی در شهرستان بابلسر atelieahjam 0 2,164 ۱۳۹۴-۸-۲۲، ۰۶:۴۶ عصر
      آخرین ارسال: atelieahjam
        درخواست کادر واسه نقشه FaTyJo0oN 4 5,311 ۱۳۹۳-۱۲-۲۳، ۱۰:۲۳ عصر
      آخرین ارسال: Mohammad 95
        استانداردها و بعد طراحی فضاهای ورزشی در یک مجموعه آموزشی به صورت پاورپوینت ترجیحا alireza 4 5,129 ۱۳۹۳-۱۲-۹، ۱۰:۵۶ عصر
      آخرین ارسال: alireza
        بچه ها کسی مطلبی با منابع موثق در مورد فضاهای شهری تو ایران داره؟ alireza 3 3,118 ۱۳۹۳-۱۱-۲، ۱۰:۴۹ عصر
      آخرین ارسال: kiana7822
        درخواست .. لطفا کمک کنید godonly. 1 1,332 ۱۳۹۳-۱۱-۲، ۰۶:۴۳ عصر
      آخرین ارسال: urbanDesign.h
        کسی ضوابط ملاک عمل در شهرک غرب تهران رو داره؟ alireza 0 2,253 ۱۳۹۳-۱۰-۳۰، ۰۳:۰۸ عصر
        درخواست رایگان اسکیس و کروکی از عالی قاپو،مسجد شاه،مسجد لطف الله،سر در قیصریه فضای کلی میدان نقش جها Brightness 2 2,589 ۱۳۹۳-۱۰-۲۷، ۰۸:۰۰ عصر
      آخرین ارسال: Brightness
        درس روش تحقیق باید پروپوزال تحویل بدم و موضوعم تاثیر رنگ و نور در روانشناسی محیطی هست alireza 0 1,692 ۱۳۹۳-۱۰-۲۱، ۰۸:۲۴ عصر
        درخواست راهنمایی در مورد AHP فازی؟؟؟؟ sajad ojaghi 5 2,782 ۱۳۹۳-۱۰-۱۶، ۰۵:۴۸ عصر
      آخرین ارسال: amindatcom
        کسی پروپوزال درس روش تحقیق شو داره؟در رابطه با موضوعات مبلمان شهری یا هویت شهری alireza 0 2,000 ۱۳۹۳-۱۰-۱۵، ۰۱:۰۷ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان