امتیاز موضوع:
  • 71 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منابع کنکور ارشد طراحی شهری برای سال 1391
کتابهای مفید برای طراحی شهری
فرایند طراحی شهری(سید حسین بحرینی) 1
تئوری شکل خوب شهر(کوین لینچ) 2
سیمای شهر(کوین لینچ) 3
به سوی شکل پایدار شهر(هیلند براند فری) 4
تحلیل فضای شهری(بحرینی) 5
قواعد و معیار های طراحی شهری( محمود توسلی) 6
ساخت شهر در اقلیم گرم و خشک ایران(توسلی) 7
طراحی فضای شهری1و2(توسلی) 8
هنر هندسه(توسلی) 9
مبانی طراحی شهری(ترفسکی) 10
محیطهای پاسخده(بن بنتلی) 11
فضا،زمان،معماری(گیدئون) 12
کندوکاوی در تعریف طراحی شهری(گلکار) 13
مفهوم سکونت(شولتز) 14
شهرسازی واقعیات و تخیلات(شوای) 15
از شار تا شهر(سید محسن حبیبی) 16
سبک شناسی معماری ایران(پیرنیا) 17
معماری اسلامی(پیرنیا) 18
زیبایی شناسی در معماری(گروتر) 19
آفرینش نظریه معماری(جان لنگ) 20
تاریخ شکل شهر(جیمز موریس) 21
راهنمای طراحی فضای شهری در ایران(پاکزاد) 22
فضای شهری(راب کریر) 23
تئوری جدید در طراحی شهری(کریستوفر الکساندر) 24
روان شناسی محیط و کاربرد آن( مرتضوی) 25
تجدد فرا تجدد و پس از آن در شهرسازی ( بحرینی )26
طراحی شهرها(اموند بیکن) 27
گزیده منظر شهری(کالن) 28
تفسیر محیط به روش هرمنوتیک،سنتی،و ساختارگرایی ( موگروئر)29
معماری فرم فضا نظم(چینگ) 30
آشنایی با طراحی محیط و منظر(سازمان پارکها) 31
32 طراحی شهری در خیابانهای شهری(سازمان پارکها)
شهرسازی شهروندگرا(فرانسیس تیبالدز) 33
( آفرینش محلات و مکانها در محیطهای انسان ساخت (چپ من
معماری زمینه گرا(برولین) 35
مکتب اصفهان در شهرسازی(اهری) 36
طراحی فضای شهری(مدنی پور) 37
شهرسازی معاصر(اوستروفسکی) 38
انسان شناسی شهری(فکوهی) 39
شهر همچون چشم انداز(ترنر) 40
جامعه شناسی شهر(ممتاز) 41
معماری ایران(پوپ) 42
فارابی و سیر شهروندی در ایران(فلامکی) 43
آرمانشهر در اندیشه ایرانی (اصیل) 44
مبانی طراحی شهری در بخش مرکزی تهران(توسلی) 45
طراحی شهری در خیابان کارگر(توسلی) 46
مرمت شهری (حبیبی) 47
طراحی شهری در بافت قدیم شهر یزد (توسلی)48
باززنده سازی بناها و شهرهای تاریخی ایران(فلامکی) 49
مقدمه ای بر طراحی شهری (سلطان زاده )50
فضاهای شهری در بافت های تاریخی ایران(سلطانزاده) 51
اغاز شهرنشینی در ایران(کیانی) 52
نخستین شهر(وایت هاوس) 53
به سوی شهرسازی انسانگرا(یار احمدی) 54
شکل گیری معماری در تجارب ایران و غرب(فلامکی) 55
نگرشی بر روند تهیه طرحهای تفصیلی در شهرسازی(نوریان) 56
تاریخ شهر (بنه ولو)57
تاریخ معماری مدرن(بنه ولو) 58

دوستان منابعی که رتبه های دو رقمی در این سایت قرار داده اند در ارسال های بعدی است و خودتون قضاوت کنید!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050 ، isatis92 ، sajjad 21
همه ی این 58 تا رو خوب خوندن امکانش نیست میتونین بگین رتبه های برتر کدوماشو خوندن؟یه سری از کتابا که با اهمیتن و اونایی که قبول شدن اونا رو خوندن لطفا معرفی کنین.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط محروم ، JAVAD4050 ، eliart
(۱۳۹۰-۵-۱۵، ۰۵:۰۸ عصر)soheil368 نوشته است: همه ی این 58 تا رو خوب خوندن امکانش نیست میتونین بگین رتبه های برتر کدوماشو خوندن؟یه سری از کتابا که با اهمیتن و اونایی که قبول شدن اونا رو خوندن لطفا معرفی کنین.
سلام
این منابعی است که رتبه 18(مهندس3pid.b)کنکور سراسری ارشد طراحی شهری در این سایت قرار داده است.

نقل‌قول: من یکسری کتابارو کامل همه متنشو خوندم و خودمم خلاصه کردم . بعضی کتابا خلاصه هاشو خوندم و بعضی کتابارم اصلن نخوندم و به جزوه ها اکتفا کردم .
برا تاریخ : شار تا شهرحبیبیو کامل خوندم - تاریخ شکل شهر تا آخر رنسانس کامل بقیش سرسری - خلاصه کتاب تاریخ سلطان زاده - جزوه تاریخ خانه شهرساز - کتاب یالپانیان قسمت تاریخ ایران و جهانش
مبانی : کناب قبادیان (مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب) کامل خوندم . کند و کاو گلکار کوتاه - فرآیند طراحی شهری بحرینی تقریبا کامل . آفرینش نظریه معماری با شکنجه بسیار اما تا وسطاش خوندم- جزوه مبانی نظری خانه شهرساز و پارسه . سیر 1 و 2 و3 خلاصه هاش و بعضی جاهای کتاباشم خوندم .کتاب جدید بحرینی اسمشو یادم نیس اما یه دور کامل خوندم و چن بارم خلاصه هاشو خیلی مفید بود -
تحلیل : محیط های پاسخده کامل - جزوه تحلیل پارسه و خانه شهرساز
مباحث : جزوه پارسه + خانه شهرساز + خلاصه نکات از جاهای مختلف به خصوص سایت اربنیتی + مقاله های مربوط به شهر جدید و قوانین و مسکن مهر و ...
زبان : کلن رها کردم و هیچی نخوندم فقط گاهی 504 می خوندم (از این نخوندن ضرر کردم حتما بخونین )
از همه مهتر ( یه چیزی که هم تاریخه هم تحلیل و هم مباحثو مبانی حتی میتونه برا زبانم خوب باشه
[تصویر:  smile.gif] ) : اکثر کتابای توسلی و پاکزاد همه متنش هم خلاصه هاش + مقاله هاشون نه تنها بخونید که ببلعید
کتاب جدید بهزادفرم خیلی سوال اومده بود که من داشتم اما تنبلی کردم و نخوندم اما شما حتما بخونین.
موفق باشید

یه چیز دیگه زبانو به هیچ وجه رها نکنین . زبان خیلی خیلی زیاد اهمیت داره فقط در صورتیکه از بقیه درسا کاملا مطمئنید رهاش کنید وگرنه حتما تو برنامه بگنجونیدش . حتی تو رتبه های تک رقمیم زبان خیلی نفشش پر رنگه . خلاصه که زبانو حسابی جدی بگیرید

این منابعی است که رتبه 92(مهندسnasi.jacobs)کنکور سراسری ارشد طراحی شهری در این سایت قرار داده است.

نقل‌قول: سلام
من طبقه بیندی که میکنم بر اساس نظر شخصیمه و کاری بوده که خودم انجام دادم و فکر کردم اینجوری باشه بهتره شاید به درد شمام بخوره.البته الان امتحان اسکیس دارم ولی بعد از امتحان سعی میکنم اگه کمکی از دستم بربیاد دریغ نکنم 1 سری کتابای خیلی مهم هست که شما توی لیستت نداشتی و من اونا رو اضافه میکنم.و چون ضریب مباحث عمومی 3 شده بهتره جامع خونده باشی.

1. تاسیسات شهری بهزادفر2 -زیبایی شناسی در معماری پاکزاد 3مبانی نظری طراحی فضای شهری در ایران پاکزاد
4- راهنمای طراحی فضای شهری در ایران پاکزاد 5-سیر اندیشه ها 1و2و3 . 6- تاریخ شکل شهر موریس
7- تاریخ شهر نشینی در اروپا پاکزاد 8-اشنایی با معماری جهان زارع 9- سبک شناسی معماری ایران 10- کندوکاوی در تعریف طراحی شهری 11-فضای شهری در بافت تاریخی ایران سلطانزاده 12- مبانی و مفاهیم معمار ی معاصر غرب قبادیان 13-محیط پاسخده بهزادفر 14- کتابهای توسلی 15- کتابهای بحرینی 16- شبکه ارتباطی در طراحی شهری قریب
17-مبانی و فنون طراحی شفیعی18-بررسی اقلیمی ابنیه سنتی قبادیان 19- اشنایی با معماری اسلامی 20- سیمای شهر21-مجموعه مقالات پاکزادجلد 1و 2
کتابایی مثل شار تا شهر یا آفرینش نظریه خیلی خیلی مهمن و از روز اولی که شروع به خوندن میکنه هر روز باید اونا رو تو برنامت داشته باشی.کتابای سبز یادت نره.تا چند وقت دیگه لیست کامل کتابا رو میفرستم همینا خیلی مهمن ولی کتابای دیگه هم باید بخونی و اینکه سیر اندیشه ها به نظر من اگه همه منابع فکر کردی میرسی کامل بخونی میتونی به وقت گذاشتن رو سیر اندیشه ها فکر کنی.همه ی کتابای توسلیرم بخون حتما -قواعد و معیار های طراحی فضای شهری - اصول و روشهای طراحی فضای شهری -طراحی فضای شهری و طراحی شهری در اقلیم گرم و خشک
مقالات گلکار و توسلیم چیزای خیلی مهمین شکیبا منش استاد ما بود کتابشم دیدم ولی کتابای مهمتری برا امتحان هستن که بخونی و اگه به عنوان شهرساز خوبه.
فعلا همینا .امیدوارم به کارت بیاد راستی کتاب مشهدیزاده هم مهمه .یادم رفت. موفق باشی[تصویر:  smile.gif]
در مورد کتاب تاریخ بانی مسعود اگر که اشنایی با معماری جهان زارع مسلط باشی کفاییکنه و اگه اونو بخونی خیلی بهتره و کتاب بانی مسعود زیاد ضرورتی نداره چون مطالبش توی کتاب زارعم هست .ولی 1 سری چیزادقیق شده که به کار کنکور نمیاد بنابر این من فکر میکنم همون کتاب زارع بخونی خوبه.در مورد کتابای توسلیم که خیلی مهمن هر وقت بخونیشون فرقی نمیکنه چون بیان خیلی ساده و قابل فهمی داره.

فکر کنم بهتره شما به این ارسال برید و از اول تا آخر را بخونید.

http://www.iranshahrsaz.com/showthread.p...95#pid4095

امیدوارم کمکی شده باشه!

با سپاس
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch ، isatis92 ، JAVAD4050 ، sajjad 21
با سلام و تشکر اگه امکانش واسه ی دوستان هست چندتا منبع لاتین که مهم و پر کاربرد هستند رو معرفی کنید در زمینه ی طراحی شهری. بینهایت سپاس

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050 ، sajjad 21
    سلام
    خیلی ممنون از راهمنایی هاتون

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    ba salam va khaste nabashid
    ag mishe manabe e mohem e moheme mohemo tag bezanid
    tnx a"lot

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    yani baiad hameieeee hamashoo khond ta ghabool shod??????????????????? che khabare akhe? age hame inaroo bekhonim ke arshad ghabool shim to to; dore arshad chi baiad bekhonim?khom dg man motmaen shodam ghabol nemisham daste hamegi dard nakone

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۱-۲-۶، ۱۰:۳۸ عصر)melika.fallahdoust نوشته است: yani baiad hameieeee hamashoo khond ta ghabool shod??????????????????? che khabare akhe? age hame inaroo bekhonim ke arshad ghabool shim to to; dore arshad chi baiad bekhonim?khom dg man motmaen shodam ghabol nemisham daste hamegi dard nakone

درود

این منابع کمی بروز نیست و شما میتونید منابع روز را که توسط رتبه 1 کنکور 90 در سایت با اولویت قرار داده را بخونید و فایلهای گذاشته شده را نیز دانلود کنید
    اینم تاپیک مربوطه :

http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=3888

پاسخ
     سپاس شده توسط arvik ، sahar19

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      [خبر شهرسازی] کتاب شهرهای رویایی؛ 7 ایدة شهری به عنوان شاکلة جهان kasrak 2 1,252 ۱۳۹۶-۵-۱۴، ۰۴:۰۹ عصر
    آخرین ارسال: kasrak
      منابع فوق العاده مهم کارشناسی ارشد و دکترا(جدید) meysam rezaei 4 3,807 ۱۳۹۵-۱۱-۱۵، ۰۱:۳۸ صبح
      منابع کنکور ارشد شهرسازی (برنامه‌ریزی و طراحی شهری) nima 14 19,631 ۱۳۹۵-۱۱-۱۵، ۰۱:۳۴ صبح
      برای کنکور کارشناسی ارشد طراحی شهری حداقل اینا رو باید حتما بخونین... ALI XxX 1 2,702 ۱۳۹۵-۱۱-۱۵، ۰۱:۲۷ صبح
      دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی در 5 سال اخیر (طراحی و برنامه ریزی) Rozhan.Urbanism 1 1,747 ۱۳۹۴-۴-۲۹، ۰۱:۱۹ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      درخواست رایگان منابع آزمون کارشناسی ارشد شهرسازی-برنامه ریزی شهری haydariyan 1 2,090 ۱۳۹۴-۲-۷، ۰۹:۳۹ صبح
    آخرین ارسال: MHAKBARI
      درخواست رایگان آزمون عملی و تشریحی کارشناسی ارشد unit 1 2 2,702 ۱۳۹۳-۱۰-۱۸، ۰۱:۴۷ عصر
    آخرین ارسال: unit 1
    Smile دانلود لیست پی دی اف منابع ارشد طراحی شهری diamond 5 5,680 ۱۳۹۳-۳-۷، ۰۷:۰۲ عصر
    آخرین ارسال: sardarekord
      جدیدترین منابع ارشدجغرافیا و برنامه ریزی شهری m.marziye 3 2,447 ۱۳۹۲-۶-۲۵، ۱۱:۴۰ عصر
    آخرین ارسال: 9123533029
      مشخصات کلی،برنامه درسی وسرفصل دروس دوره ارشدودکترای طراحی شهری JAVAD4050 1 2,563 ۱۳۹۰-۷-۲۸، ۱۲:۰۶ عصر
    آخرین ارسال: شیرکو

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان