امتیاز موضوع:
  • 38 رأی - میانگین امتیازات: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محله فیض آباد کرمانشاه.............؟؟؟؟
دوستا کسی در ارتباط با محله فیض آباد کرمانشاه اطلاعاتی داره؟؟؟
مقاله ای ،،، عکسی یا حتی داستانی که در مورد این محله شنیده باشید.....
واسه پایان نامه ام احتیاج دارم......
لطفا کمک کنید دوستان.....!
آخرین ارسال های من :

رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند
 به پای هرز باغ کال پرست.........!
پاسخ
 سپاس شده توسط هه ناسه
محله فیض آباد به مساحت32/64هکتار(قریب به 12 درصد هسته تاریخی 285هکتاری شهر کرمانشاه)و با جمعیتی نزدیک به 5600نفر از قدیمی ترین محلات شهر در شمال شرقی بازار واقع است.این محله از سمت غرب به خیابان مدرس،از شمال به خیابان امیری،از شرق به خیابان جلیلی و از جنوب به خیابان نواب محدود است.محله فیض آباد از پیشینه تاریخی برخوردار است و از اولین هسته های تشکیل دهنده شهر به شمار می آید.در این محله خانه هایی به قدمت 100تا 150 سال شناسایی شده اند که بناهای با ارزش زنده کش،خانه های یزدی ،زرشکیان،جلیلیان،کاشفی،واحدی،سرای توکل و حمام آزاد از آن جمله اند.فیض آباد در قدیم از محله های مهم شهر قدیم کرمانشاه بود و محل زندگی افراد فرادست اجتماعی به شمار رفته و اولین محله بلافصل مسکونی بازار را تشیل می دادکه بخشی از بازار را نیز در خود جای دادهبود.کاروانیان کربلا از این محله میگذشتند و بعضی از مراکز حکومتی در داخل و و اطراف این محله مستقر بودند. مسجد جامع و سایر مراکزی که مردم با آن سروکار داشتند در این محله استقرار داشتند.این درحالی است که بررسی وضع موجود نشان میدهد که نه تنها از حیات گذشته محله فیض آباد،یکی از قدیمی ترین محلات مرکز شهر کرمانشاه ،اثری نیست بلکه محله برای ادامه حیات دستخوش مسائل و معضلات جدی شده است.
منبع کتاب بهسازی و نوسازی بافت های کهن شهری دکتر کیومرث حبیبی ص283
امیدوارم که به درد بخوره
آخرین ارسال های من :

[img=0x282]http://pic.photo-aks.com/photo/nature/rain/large/girl_rain_forest_road.jpg[/img]
Follow your dreams  and  never  never never give up

پاسخ
 سپاس شده توسط قاصدک ، 0RKIDEH
مرسی دوست عزیز.......
سنندج هم که هستی ،،،، ما که از کردستان با کلی خاطره رفتیم شما دوستان خوش باشید....113

پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan
خواهش میکنم،انشاالله که با خاطره های خوش رفته باشید.نه...

پاسخ
مگه میشه خاطره بد نباشه.........68
زندگیه دیگه.....3
به قول دکتر جهانشاه پاکزاد سه تفنگدار گروه شهرسازی دانشگاه کردستان برای گروه خیلی زحمت میکشن....!!!!16
موفق باشید دوست عزیز

پاسخ
کسی نیست کمک کنه دوستان.........18

پاسخ
دوستان میتونید اسم بناهای مهمی که دذر این محله هست بگید......
یا مثلا داستان یا روایتی که در این محله باشه؟؟؟؟؟

پاسخ
من پروژه طراحی شو ( نقشه هاشو ) دارم ایمیلتونو برام بذارید تا براتون ارسال کنم 3

شماره 4 نشریه 7 شهر یه مقاله در موردش داره

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط sahel b

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  استاندارد شعاع کاربری محله طبق استاندارد برنامه ریزی آمریکا و آلمان در یک منطقه leila 0 1,202 ۱۳۹۳-۳-۲۸، ۱۰:۳۲ عصر
آخرین ارسال: leila
  کسی محله ی قیطریه تا حالا کار کرده؟؟؟؟؟ sharare 1 1,397 ۱۳۹۳-۲-۳۰، ۱۰:۴۵ صبح
آخرین ارسال: sasan_arzani
  درخواست پایان نامه طراحی محله kiana7822 3 3,364 ۱۳۹۲-۶-۲۰، ۱۱:۵۶ عصر
آخرین ارسال: Bahmankara
  فوری لطفا طراحی زیر محله akram2 12 7,481 ۱۳۹۱-۹-۷، ۰۸:۳۹ عصر
آخرین ارسال: alireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان