امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقش فضاي شهري در باز آفرینی بافتهاي کهن شهري
در این مقاله سخن از آن است که می توان به بافت هاي کهن شهري اندیشه اي نو تزریق کرد .
اندیشه ایی که تکوین خاطره هاي جمعی را پی می گیرد و سعی می کند از طریق ایجاد فضاهاي
شهري ، بستر لازم را براي وقوع روبداد هاي شهري فراهم سازد. پیش بینی فضاهاي جمعی به
عنوان یکی از ضرورت هاي تداوم جریان حیات بافت هاي شهري و امکان بهره گیري از آنها براي
تأمین مکانی براي تعاملات اجتماعی و کنشهاي مدنی به دلیل نفوذ ناپذیري بافتهاي فرسوده از
اولویتهاي مهم اجرایی مرمت شهري به شمار می رود. بنابراین سعی خواهد شد که با تبیین ضرورت
ایجاد فضاي شهري در مرمت بافت هاي قدیمی جهت باز آفرینی ارزش هاي گذشته در کنار پاسخ
گویی به ارزشهاي امروزي، در طرح هاي مرمت به اهدافی چون:
1- معاصر سازي بافت به وسیله ي رفع مشکلات و استفاده از توانمندي هاي آن.
2-باز آفرینی و احیاء اجتماعی – کالبدي این بافت براساس آفرینش کالبد جدید با حفظ ارزشهاي
کهن.
3- جذب و تقویت حضور مردم و ابقاء ساکنین این گونه بافت ها به وسیله ي ایجاد
محیط هاي خاطره انگیز و حفظ و تقویت عناصر هویت بخش و با ارزش هاي موجود در بافت دست
یابیم.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، 8700113
26 مهندس هدف شما قرار دادن مقاله بوده یا معرفی مقاله؟؟
آخه چیزی آپلود نشده26
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط baradaran ، alireza ، bahareh.
سلام
دوست عزیز مقاله ای این جا دیده نمی شه.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط bahareh.
با سلام در صورت امکان مقاله کامل را در سایت بزارید

آخرین ارسال های من :
    پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      90.293 46- مدیریت شهری و نقش آن در توسعه ی سازمان فضایی شهر بابلسر سیدمحمد رستمکلایی aramo 1 3,996 ۱۳۹۵-۹-۲۰، ۱۰:۳۶ عصر
    آخرین ارسال: oyster
      مقاله کاربرد مطالعات هواشناسی آلودگی هوا در طراحی شهری atelieahjam 1 1,987 ۱۳۹۴-۸-۲، ۰۷:۵۴ عصر
    آخرین ارسال: ra9hil
      مقاله شهرنشینی و شهرسازی در ایلام باستان atelieahjam 0 2,231 ۱۳۹۴-۸-۲، ۰۲:۰۴ عصر
    آخرین ارسال: atelieahjam
      مقاله فضاهای عمومی شهر فراصنعتی و نقش های در حال تغییر آنها - word atelieahjam 0 2,011 ۱۳۹۴-۸-۲، ۱۰:۲۲ صبح
      مقاله فضاهای فراغت و گفت و گو گم شده در میان آهن و دود atelieahjam 0 1,302 ۱۳۹۴-۸-۲، ۱۰:۰۹ صبح
      مقاله فضای سبز عمودی در نمای ابنیه شهری atelieahjam 0 1,846 ۱۳۹۴-۸-۲، ۰۹:۵۹ صبح
      مقاله کاربرد فرايند تحلیل سلسله مراتبی در برنامه ريزی شهری و منطقه ای atelieahjam 0 1,632 ۱۳۹۴-۸-۲، ۰۹:۴۱ صبح
      مقاله نظم بصری در شهرسازی سنتی ایران atelieahjam 0 1,545 ۱۳۹۴-۸-۱، ۰۶:۱۵ عصر
    Bug چند مقاله در باب تکنیک لیدار masoudjavadpoor 0 1,855 ۱۳۹۴-۴-۱۶، ۰۷:۵۵ صبح
    آخرین ارسال: masoudjavadpoor
      مقاله ی ویژیگیهای تاریخ شهرنشینی در ایران دوره اسلامی(پرفسور احمد اشرف) meysam rezaei 0 1,762 ۱۳۹۴-۴-۱۳، ۰۹:۲۶ صبح
    آخرین ارسال: meysam rezaei

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان