امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 3.28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب شهر تبریز بعنوان بهترین شهر از سوی سازمان ملل
طبق تحقیق و ارزیابی انجام شده توسط سازمان ملل متحد شهر تبریز به عنوان بهترین شهر برای زندگی در ایران شناخته شده است و شهرهای تهران و اصفهان و شیراز و قم و ارومیه و مشهد به ترتیب در رتبه های بعدی و با فاصله زیاد از تبریز قرار گرفته اند . معیار های در نظر گرفته شده برای ارزیابی شهرهای ایران در این رتبه بندی عبارتند از:
1. ساختمانهای مدرن و زیبای فراوان 2. خطوط هواپیمایی پیشرفته 3. طبیعت زیبا و بکر 4. غذا های لذیذ 5. مساجد زیبا 6. ابنیه های تاریخی و...
منبع : صدای میانه
http://www.rankopedia.com/Best-City-in-Iran/Step1/16657/.htm
منم به نوبه خودم به تمام تبریزیها تبریک عرض میکنم از جمله همکارانم در شهرداری تبریز

mall">
انتخاب شهر تبریز بعنوان بهترین شهر از سوی سازمان ملل
طبق تحقیق و ارزیابی انجام شده توسط سازمان ملل متحد شهر تبریز به عنوان بهترین شهر برای زندگی در ایران شناخته شده است و شهرهای تهران و اصفهان و شیراز و قم و ارومیه و مشهد به ترتیب در رتبه های بعدی و با فاصله زیاد از تبریز قرار گرفته اند . معیار های در نظر گرفته شده برای ارزیابی شهرهای ایران در این رتبه بندی عبارتند از:
1. ساختمانهای مدرن و زیبای فراوان 2. خطوط هواپیمایی پیشرفته 3. طبیعت زیبا و بکر 4. غذا های لذیذ 5. مساجد زیبا 6. ابنیه های تاریخی و...
منبع: صدای میانه این هم منبع خارجی
منم به نوبه خودم به تمام تبریزیها تبریک عرض میکنم از جمله همکارانم در شهرداری تبریز و آرزو میکنم با کمک دوستان شهرساز همه شهرامون را به این حد برسونیم .

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، baradaran ، FaTyJo0oN ، Shahrsazan Modern ، sharmin ، godonly. ، ایلیا ، farza ، arvik
یاشاسین آذربایجان.انشاالله همه شهرهامون خوب و قشنگ بشن
آخرین ارسال های من :

به امید یه هوای تازه تر
پاسخ
afarin be tabrizi haie aziz,khosh be haleshoun

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط baradaran
البته تبریز شهر خوبیه و مردم خوبی داره. ولی معیارهایی که براشون مهم بوده واقعا جای بحث دارند!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Saeedm ، godonly.
با سلام و تبریک حضور مردم شریف آذربایجان و بخصوص تبریز
با وجود بزرگان شهرسازی چون پرفسور حسین زاده دلیر ، پرفسور پورمحمدی این حق شهر تبریز بود
با تبریک مجدد

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط baradaran
    (۱۳۹۱-۵-۱، ۱۲:۱۰ عصر)پریوش نوشته است: طبق تحقیق و ارزیابی انجام شده توسط سازمان ملل متحد شهر تبریز به عنوان بهترین شهر برای زندگی در ایران شناخته شده است و شهرهای تهران و اصفهان و شیراز و قم و ارومیه و مشهد به ترتیب در رتبه های بعدی و با فاصله زیاد از تبریز قرار گرفته اند . معیار های در نظر گرفته شده برای ارزیابی شهرهای ایران در این رتبه بندی عبارتند از:
    .1 ساختمانهای مدرن و زیبای فراوان 2. خطوط هواپیمایی پیشرفته 3. طبیعت زیبا و بکر 4. غذا های لذیذ 5. مساجد زیبا 6. ابنیه های تاریخی و...
    [/url][url=http://www.iranshahrsaz.com]منبع: صدای میانه
    منم به نوبه خودم به تمام تبریزیها تبریک عرض میکنم از جمله همکارانم در شهرداری تبریز

متاسفانه خبر در چند جا اشکال اساسی دارد و اساسا کذب محض است و ساخته برخی از طرفدار پرشور تیم تراکتور

1. منبع این خبر سازمان ملل عنوان شده در حالی در هیچ کدام از سایت های موسسات وابسته به ملل متحد چنین چیزی وجود ندارد.

2. منبع دیگری به عنوان منبع انگلیسی جهت تایید این خبر استفاده شده یک سایت نظر سنجی عمومی است می توان به راحتی سوال نظر سنجی ایجاد کرد و راحت تر از آن می توان رای داد
    البته سایت مورد نظر در ایران فی..لتر است
    در این سایت از تمام شهرها و مراکز استان های ایران حدود 20 شهر برای نظر سنجی گذاشته و با توجه به هجوم طرفداران احساساتی فعلا تبریز در صدر شاید چند روز دیگر شهری دیگر در صدر قرار بگیره...
    3. معیار های بسیار جالبی برای بهترین شهر ذکر شده که فارسی اش در بالا موجود است
    سوال نظر سنجی :
    This is a list of the best cities in Iran. Iran is regarded by the UN as a country having many modern buildings & skylines, beautiful nature, foods, beautiful mosques and ancient relics... take a look
    !
    با بررسی اجمالی هر کدام از معیارها به نتایج جالبی میرسیم
    1. معماری ساختمان های مدرن شهر تبریز متعلق به دوران معماری فرا تجدد می باشد دهه ی 70 میلادی و اگر فقط همین معیار را ببینیم الان باید سائوپائولو در برزیل جزو بهترین شهرهای جهان باشد
    2. تبریز وضعیت جداگانه ای نسبت سایر نقاط کشور ندارد در بحث هوایی هر چند فرودگاه تبریز خوب است اما بهترین نیست ...
    3. هرچند طبیعت اطراف تبریز زیبا است اما الزاما بهترین و بکر ترین نیست.
    4. درمورد غذا تبریز یکه تاز است این موضوع کاملا صحیح است
    5.درمورد بناهای تاریخی تبریز جز مجموعه ارگ و بازار و مسجد کبود حرف چندانی برای گفتن ندارد
    اما این بدان معنا نیست که تبریز جزو باستانی ترین شهر های ایران نیست.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، godonly.
    65 به نظرم من تو ایران اصفهان بهتر از بقیه جاهاست.
    علاوه بر مواردی که بالا ذکر شد.... اصفهان امن ترین شهر ایران از نظر خطر لرزه خیزی نیز هست3
    آخرین ارسال های من :

خدایا:
    مرا ببخش ،  
    به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
    و خانه تو نبود....!!!!
    63
    پاسخ
     سپاس شده توسط Saeedm
    من تبریزی نیستم اما 5 سال اونجا زندگی کردم.با توجه به اینکه تبریز یه کلانشهره اما واقعا جای زندگیه و برخی مشکلات کلانشهرها رو نداره.به نظر من معیارهای نوشته شده برای تبریز صدق میکنه.در ضمن بعضی از دوستان ادبیات خوبی برای تبریز و مردم تبریز بکار نمیبرن و پشت جملاتشون حرفهای دیگه ای هست.تبریزی ها اتفاقا مردم با شعور و فهمیده ای هستند.بعضیا همیشه تبریز رو جدا از این مملکت میدونن.نه دوستان من ما همگی از یه ملتیم.

پاسخ
     سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، godonly. ، Saeedm
    (۱۳۹۱-۵-۱، ۱۱:۳۳ عصر)baradaran نوشته است: من تبریزی نیستم اما 5 سال اونجا زندگی کردم.با توجه به اینکه تبریز یه کلانشهره اما واقعا جای زندگیه و برخی مشکلات کلانشهرها رو نداره.به نظر من معیارهای نوشته شده برای تبریز صدق میکنه.در ضمن بعضی از دوستان ادبیات خوبی برای تبریز و مردم تبریز بکار نمیبرن و پشت جملاتشون حرفهای دیگه ای هست.تبریزی ها اتفاقا مردم با شعور و فهمیده ای هستند.بعضیا همیشه تبریز رو جدا از این مملکت میدونن.نه دوستان من ما همگی از یه ملتیم.
    تبریز شهر اولین هاست.
    تبریز جزو مهم ترین شهرهای ایران در هزار سال اخیر بوده این مورد رو
    هیچ کس شک نداشته و نداره !
    مردمان این شهر و کلا آذری ها بیشترین خدمت رو به ایران کردند در دوران معاصر بزرگترین مردان و زنان مملکت از تبریز برخاستند
    قطعا تبریز شهر بسیار خوبی است و حتی به دلیل نزدیک بودن به اروپا و روسیه اولین شهری بوده که فرایند مدرنیته رو در ایران طی کرده و ...

اما این خبر ساخته ی جریان افراطی موسوم به پا.ن ترکیسم هست که میخواهد به اهداف خودش که وابستگی به کشورهای اطراف هست برسد تعدادی از طرفداران پرشور تیم تراکتور هم گول حرف های زیباشون رو می خورند .

پاسخ
    (۱۳۹۱-۵-۲، ۱۰:۴۱ صبح)Saeedm نوشته است:
    (۱۳۹۱-۵-۱، ۱۱:۳۳ عصر)baradaran نوشته است: من تبریزی نیستم اما 5 سال اونجا زندگی کردم.با توجه به اینکه تبریز یه کلانشهره اما واقعا جای زندگیه و برخی مشکلات کلانشهرها رو نداره.به نظر من معیارهای نوشته شده برای تبریز صدق میکنه.در ضمن بعضی از دوستان ادبیات خوبی برای تبریز و مردم تبریز بکار نمیبرن و پشت جملاتشون حرفهای دیگه ای هست.تبریزی ها اتفاقا مردم با شعور و فهمیده ای هستند.بعضیا همیشه تبریز رو جدا از این مملکت میدونن.نه دوستان من ما همگی از یه ملتیم.
    تبریز شهر اولین هاست.
    تبریز جزو مهم ترین شهرهای ایران در هزار سال اخیر بوده این مورد رو
    هیچ کس شک نداشته و نداره !
    مردمان این شهر و کلا آذری ها بیشترین خدمت رو به ایران کردند در دوران معاصر بزرگترین مردان و زنان مملکت از تبریز برخاستند
    قطعا تبریز شهر بسیار خوبی است و حتی به دلیل نزدیک بودن به اروپا و روسیه اولین شهری بوده که فرایند مدرنیته رو در ایران طی کرده و ...

<font style="font-size[تصویر:  confused.gif]mall">اما این خبر ساخته ی جریان افراطی موسوم به پا.ن ترکیسم هست که میخواهد به اهداف خودش که وابستگی به کشورهای اطراف هست برسد تعدادی از طرفداران پرشور تیم تراکتور هم گول حرف های زیباشون رو می خورند .
    من نمیخوام اینجور بحث هایی تو سایت باشه و چون اینجور بحث ها چند گانگی به وجود میاره و همچنین با اهداف این سایت و ما مغایرت داره.ما همگی ایرانی هستیم.لازم به ذکر هست که بین آذری زبانها پان تورکیسم وجود نداره و هیچ وقت هم از چنین جریانهایی استقبال نشده.توصیه میکنم کلماتی رو که بکار میبریم اول معنیش رو بفهمیم بعد بکار ببریم

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      حرکت به سوی یک زندگی سبز sara515 1 1,172 ۱۳۹۵-۶-۱۷، ۰۱:۰۱ عصر
    آخرین ارسال: neginazin
      9 مرداد 94: زلزله شهر کرمان را لرزاند alireza 1 1,544 ۱۳۹۴-۵-۹، ۰۲:۰۷ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      گزارشهای علمی درباره ی ابر شهر تهران haniye_s 0 1,208 ۱۳۹۲-۱۰-۱۶، ۱۲:۰۰ عصر
    آخرین ارسال: haniye_s
      نمایشگاه گروهی عکس بازار تبریز haniye_s 0 994 ۱۳۹۲-۱۰-۱۵، ۱۲:۰۷ صبح
      نمایشگاه گروهی عکس از آثار عکاسان معمار معاصر ایران haniye_s 0 1,231 ۱۳۹۲-۱۰-۱۵، ۱۲:۰۴ صبح
      گزارش نحوه ی انتخاب آثار برتر مسابقه يونسكو haniye_s 0 1,035 ۱۳۹۲-۱۰-۱۴، ۱۱:۵۸ عصر
      تقدیر از پدر معماری نوین ایران haniye_s 0 1,027 ۱۳۹۲-۹-۲۰، ۱۰:۳۹ عصر
      پذیرش پولی دانشگاه علم صنعت در مقطع دکترا از 20 مرداده ماه 92 s1s2s3 2 2,140 ۱۳۹۲-۵-۱۰، ۰۸:۴۲ عصر
    آخرین ارسال: URBAN 98
      گران ترین شهر جهان کجاست؟ Ƒanos 0 1,203 ۱۳۹۱-۱۱-۱۹، ۰۷:۴۷ عصر
    آخرین ارسال: Ƒanos
      کارگاه تخصصی « استفاده مجدد از فضاهای تاریخی فرهنگی » Ƒanos 0 1,020 ۱۳۹۱-۱۱-۱۹، ۰۷:۴۵ عصر
    آخرین ارسال: Ƒanos

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان