امتیاز موضوع:
  • 32 رأی - میانگین امتیازات: 2.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی فارسی نویسی در اتوکد 2011
سلام به همه ی دوستان عزیز؛

دوستان من ویندوز 7 ، شصت و چهار بیتی رو ، رو سیستمم نصب کردم، دیگه اتوکدم فارسی نمیاره، چطور باید فارسی رو به اتوکد اضافه کنم ، که دیگه فانتای فارسی رو به هم نریزه؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، somita
(۱۳۹۱-۵-۲، ۰۹:۴۱ صبح)urbanplanner نوشته است: سلام به همه ی دوستان عزیز؛

دوستان من ویندوز 7 ، شصت و چهار بیتی رو ، رو سیستمم نصب کردم، دیگه اتوکدم فارسی نمیاره، چطور باید فارسی رو به اتوکد اضافه کنم ، که دیگه فانتای فارسی رو به هم نریزه؟

سلام.کاتب رو نصب کنید.
آخرین ارسال های من :

به امید یه هوای تازه تر
پاسخ
 سپاس شده توسط urbanplanner ، somita
مرسی
این ورژن ویندوز فونت کاتب رو قبول نمیکنه!!!!!!
به نظرتون مشکل از ویندوز من نیست؟

پاسخ
(۱۳۹۱-۵-۲، ۰۹:۵۷ صبح)urbanplanner نوشته است: مرسی
این ورژن ویندوز فونت کاتب رو قبول نمیکنه!!!!!!
به نظرتون مشکل از ویندوز من نیست؟

به احتمال زیاد از ویندوز باشه.
طریقه نصب کاتب :

۱- فایل هایی که در زیر این نوشته لینک داده شده اند را دانلود کنید و پوشه FONT CAD را باز کنید .

۲- تمامی فونت هایی که در شاخه FONT CAD قرار دارند را کپی کنید .

۳- به شاخه ای که اتوکد خود را نصب کرده اید برودید و پوشه Font آنرا باز کنید

۴- برای مثال : C:\Program Files\AutoCAD 2009\Fonts

5- در اینجا تمامی فونت هایی را که کپی کرده بودید Paste کنید.

۶- دوباره به فولدر ارسال شده بازگردید و تمامی پوشه های موجود به جز Font CAD را انتخاب کنید و در شاخه اصلی اتوکد خود Paste کنید.

۷- برای مثال : C:\Program Files\AutoCAD 2009\

8- اکنون برنامه اتوکد خود را اجرا نمایید.

۹- برای اینکه فارسی تایپ کنید ابتدا نیاز دارید برنامه کاتب را Load کنید . این کار به این معناست که به فرمانهای اتوکد یک سری فرمان جدید اضافه خواهید کرد و با کمک آنها فارسی تایپ می کنید.

۱۰- در برنامه اتوکد از منوی Tools گزینه Load Application را بفشارید تا پنجره Load/Unload Applications باز شود.

۱۱- اکنون فایل KATEB.LSP را از شاخه اصلی اتوکد انتخاب کنید و کلید Load را بفشارید.

۱۲- در این مرحله کاتب آماده به کار است ولی قبل از شروع می بایست یک Style با فونت فارسی تعریف کنید .

۱۳- از داخل پنجره اتوکد منوی Format را بفشارید و گزینه Text Style را بفشارید ، پنجره آن باز مشود.

۱۴- گزینه New را فشار دهید و اسمی جدید تایپ کنید )مثلا (farsi

15- از قسمت font یک فونت فارسی با پسوند Shx انتخاب کنید . برای مثال majale.shx

16- از قسمت زیر پنجره Text Style گزینه Backwards را تیک بزنید.

۱۷- در قسمت سمت راست پنجره Text Style گزینه Set Current را بفشارید و در نهایت کلید Apply را بفشارید.

۱۸- اکنون کافی است دستور کاتب را تایپ کنید .فرمان کاتب اجرا می شود.

۱۹- روی صفحه اتوکد کلیک کنید و به سمت چپ خطی بکشید.

۲۰- اکنون شروع به تایپ فارسی کنید.

۲۱- اگر یک بار Enter را فشار دهید ، مکان نمای شما به خط بعدی میرود ولی چانچه می خواهید کار تایپ فارسی را به اتمام برسانید ۲ بار پی در پی Enter را فشار دهید

پاسخ
 سپاس شده توسط urbanplanner ، Saeedm ، dely_sh ، alireza ، Maryam M ، somita ، roshan241
فونتای مختلف کد رو در پوشه فونت محل نصب نرم افزار بریزید مشکلتون حل میشه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط urbanplanner ، alireza
دسته گلتون درد نکنه دوستای خوبم، مشکل اتوکد بر طرف شد.
دوستان پس لطف کنید اینم پاسخ بدید، تو جی ای اس 10لایه هایی که با فارسی اونها رو نام گذاری کردم، جی ای اس 10 به هم میریزه نمیاره،برا این مشکل چه راه کاری دارید دوستان؟

پاسخ
(۱۳۹۱-۵-۲، ۱۰:۱۸ صبح)urbanplanner نوشته است: دسته گلتون درد نکنه دوستای خوبم، مشکل اتوکد بر طرف شد.
دوستان پس لطف کنید اینم پاسخ بدید، تو جی ای اس 10لایه هایی که با فارسی اونها رو نام گذاری کردم، جی ای اس 10 به هم میریزه نمیاره،برا این مشکل چه راه کاری دارید دوستان؟

دوست عزیز ببخشید من کارشناسیم عمران بود و تازه امدم شهرسازی برا همین نرم افزار های شهرسازی رو کار نکردم.دوستانی که بلدن لطف کنن جواب بدن.

پاسخ
 سپاس شده توسط urbanplanner
سلام

چه خوب شد این تاپیک رو دیدم، من کلی وقت ه مشکل دارم با load aplication کد 2012! دوستان می دونید کدوم قسمتش باید برم؟7

نقل‌قول: تو جی ای اس 10لایه هایی که با فارسی اونها رو نام گذاری کردم، جی ای اس 10 به هم میریزه نمیاره،برا این مشکل چه راه کاری دارید دوستان؟

منظورتون در TOC هست یا attribute table؟ اصلا باز نمی شه یا اینکه فونت هاش خونده نمی شه؟
آخرین ارسال های من :

امام صادق علیه السلام :

بر عاقل واجب است كه علم و ادب كسب كند ولی باید بداند كه قوام و استواری علم به ادب است.
پاسخ
113

آخرین ارسال های من :
    پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      ::برای اولین بار::آموزش اتوکد با زبان ساده "پرسش از شما و جواب از ما" alireza 21 11,971 ۱۳۹۱-۱۱-۷، ۱۰:۳۲ صبح
    آخرین ارسال: b_negahdar
    Smile مشکلاتی برای نصب اتوکد diamond 0 1,917 ۱۳۹۱-۱۰-۱۰، ۰۱:۰۹ عصر
    آخرین ارسال: diamond

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان