ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
کتاب های مناسب هندسه احجام و پرسپکتیو
هندسه احجام و پرسپکتیو درسی 2 واحدی توی کارشناسی مهندسی شهرسازیه که معمولا ترم 2 ارایه میشه.اکثر دانشجو ها در فهم بعضی موضوعات آن خصوصا کشیدن پرسپکتیو از روی پلان یا مسایل مربوط به سایه ها مشکل دارند.
در اینجا قصد دارم 2 کتاب رو که خیلی بدرد من در فهم این درس کردند معرفی کنم.
توجه داشته باشید که کتب متععدی درباره ی پرسپکتیو وجود داره که برخی به معماری بیشتر مربوط میشن و بعضی دیگه به نقاشی و طراحی ها.
اصول و مبانی پرسپکتیو:
نویسنده:جان مانتیگو Motague,John

چند ترجمه و نشر این کتاب رو به فارسی چاپ کردن که طبق مقایسه بنده انتشارات یزدا (ترجمه صمد محمد ابراهیم زاده سپاسگذار) بهتر از همه بود. (جلد سبز رنگ)
با این کتاب تقریبا هر چیزی که درباره ای پرسپکتیو و کاربردش در بیان محیط لازم دارید یاد میگیرید.
مانند:
معرفی و درک انواع پرسپکتیو یک و چندنقطه ای
ترسیم نماهای پرسپکتیو اجسام واقعی
تبدیل انواع پلان و نماهای ساده و پیچیده به پرسپکتیو
شمایل انسانی درپرسپکتیو
استفاده از ابزار هندسی در پرسپکتیو
سایه زند و راندو
ترسیم دست آزاد
پرسپکتیو های هوایی

کتاب دیگه ای که خیلی بهم کمک کرد:
گرافیک معماری
نوشته فرانسیس دی.کی چینگ

این کتاب رو هم نشر های مختلفی ترجمه و چاپ کرده اند ولی بهتر از همه که من دیدم و استفاده کردم نشر خاک بود(کلا نشر خاک کتاباش یه سر و گردن از بقیه بالاتره)

این کتاب هم اکثر مسایل پرسپکتیو و احجام رو مطرح کرده و با دستان معمارانه چینگ به نمایش گذاشته.
ویزگی خاص این کتاب اینه که شما با تمرین از روی اشکال و احجام این کتاب و تفکر بر روی اینکه هر خط از کجا آمده و دیلیل پر رنگ یا کمرنگ بودنش چیه قدرت بیان خودتون رو همزمان بالا میبرید.

پیشنهاد بنده اینه که ابتدا کتاب اول رو بخونید و سپس کتاب چینگ رو برای خودتون تحلیل کنید.
کتاب گرافیک معماری میتونه کمک زیادی به موفقیت شما در اسکیس آزمون ارشد باشه.

آخرین ارسال های من :
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  دانلود پاورپوینت مختصری از ترسیم سه نمای احجام atelieahjam 1,025 1393-2-4، 07:57 عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  سرفصل درس هندسه احجام و پرسپکتیو m.marziye 2,215 1392-5-17، 03:22 عصر
آخرین ارسال: m.marziye
  آموزش پرسپکتیو روجا 2,433 1391-5-25، 11:20 عصر
آخرین ارسال: روجا
  هندسه مناظر و مرایا Sepehr 6,390 1391-3-6، 11:23 عصر
آخرین ارسال: مژگان شکری ساز
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  غیر رایگان  دانلود جزوه فنون و روش های برنامه ریزی-قسمت اول 6-29 0RKIDEH مصطفی 1992 تحقیقات ،جزوات(vip-2)
  پایان نامه امنیت شهری 6-21 غفوریان yashar.k درخواست پایان نامه
  متوسط هزینه زندگی دانشجویی 6-19 dariush60 mitrabegi زندگی در اوکراین
  منابع دارای اولویت اول مطالعه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد شهرسازی ویژه آز... 6-15 kasrak mtalkhab معرفی کتابهای تخصصی شهرسازی
  مبانی برنامه ریزی و مدیریت محیطی 6-15 محمد یگانه mtalkhab تحقیقات ،جزوات(vip-1)
  دانلود ArcGIS Desktop 10.2.0.3348 همراه با آموزش نصب 6-14 alireza saeed87 آموزش GIS
  دومین کنفرانس ملی یافته های نوین پژوهشی وآموزشی عمران معماری شهرسازی و محیط... 6-10 Sahab Sahab اخبار همایش ها
  غیر رایگان  داغ داغ، نقشه gis شهر تهران 6-10 parasto_gh mtr6510 طرح،پروژه،نقشه(vip-2)
  دانلود جزوه تصویری آموزش gis با فرمت pdf 6-10 alireza mtr6510 نرم افزار gis--پاسخگو مهندسین aramo و ...
  چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax 6-10 mtr6510 mtr6510 تالار گفتمان طراحی شهری
  آموزش تکنیک چیدمان فضا و نرم افزار دپس مپ ویژه طراحان و برنامه ریزان شهری 6-10 mtr6510 mtr6510 نرم افزار
  شهر شناور روی آب به نام لی لی پد 6-5 somita thicharua88 اخبار طراحی شهری
  تدریس و آموزش روش راندینلی 6-5 yaser seraj thicharua88 مدل های کمی در شهرسازی
  راهنمایی 6-1 faribayekta faribayekta پرسش و پاسخ
  کتاب شهرسازی 5-28 faribayekta faribayekta پرسش و پاسخ
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل