امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.32
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کتاب های مناسب هندسه احجام و پرسپکتیو
هندسه احجام و پرسپکتیو درسی 2 واحدی توی کارشناسی مهندسی شهرسازیه که معمولا ترم 2 ارایه میشه.اکثر دانشجو ها در فهم بعضی موضوعات آن خصوصا کشیدن پرسپکتیو از روی پلان یا مسایل مربوط به سایه ها مشکل دارند.
در اینجا قصد دارم 2 کتاب رو که خیلی بدرد من در فهم این درس کردند معرفی کنم.
توجه داشته باشید که کتب متععدی درباره ی پرسپکتیو وجود داره که برخی به معماری بیشتر مربوط میشن و بعضی دیگه به نقاشی و طراحی ها.
اصول و مبانی پرسپکتیو:
نویسنده:جان مانتیگو Motague,John

چند ترجمه و نشر این کتاب رو به فارسی چاپ کردن که طبق مقایسه بنده انتشارات یزدا (ترجمه صمد محمد ابراهیم زاده سپاسگذار) بهتر از همه بود. (جلد سبز رنگ)
با این کتاب تقریبا هر چیزی که درباره ای پرسپکتیو و کاربردش در بیان محیط لازم دارید یاد میگیرید.
مانند:
معرفی و درک انواع پرسپکتیو یک و چندنقطه ای
ترسیم نماهای پرسپکتیو اجسام واقعی
تبدیل انواع پلان و نماهای ساده و پیچیده به پرسپکتیو
شمایل انسانی درپرسپکتیو
استفاده از ابزار هندسی در پرسپکتیو
سایه زند و راندو
ترسیم دست آزاد
پرسپکتیو های هوایی

کتاب دیگه ای که خیلی بهم کمک کرد:
گرافیک معماری
نوشته فرانسیس دی.کی چینگ

این کتاب رو هم نشر های مختلفی ترجمه و چاپ کرده اند ولی بهتر از همه که من دیدم و استفاده کردم نشر خاک بود(کلا نشر خاک کتاباش یه سر و گردن از بقیه بالاتره)

این کتاب هم اکثر مسایل پرسپکتیو و احجام رو مطرح کرده و با دستان معمارانه چینگ به نمایش گذاشته.
ویزگی خاص این کتاب اینه که شما با تمرین از روی اشکال و احجام این کتاب و تفکر بر روی اینکه هر خط از کجا آمده و دیلیل پر رنگ یا کمرنگ بودنش چیه قدرت بیان خودتون رو همزمان بالا میبرید.

پیشنهاد بنده اینه که ابتدا کتاب اول رو بخونید و سپس کتاب چینگ رو برای خودتون تحلیل کنید.
کتاب گرافیک معماری میتونه کمک زیادی به موفقیت شما در اسکیس آزمون ارشد باشه.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، elham90 ، haydariyan ، arshadememari ، فاطمه زهرا ، fatemeh.n ، atelieahjam ، U.D.SG

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود پاورپوینت مختصری از ترسیم سه نمای احجام atelieahjam 0 1,290 ۱۳۹۳-۲-۴، ۰۷:۵۷ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  سرفصل درس هندسه احجام و پرسپکتیو m.marziye 0 2,576 ۱۳۹۲-۵-۱۷، ۰۳:۲۲ عصر
آخرین ارسال: m.marziye
  آموزش پرسپکتیو روجا 0 2,762 ۱۳۹۱-۵-۲۵، ۱۱:۲۰ عصر
آخرین ارسال: روجا
  هندسه مناظر و مرایا Sepehr 1 6,902 ۱۳۹۱-۳-۶، ۱۱:۲۳ عصر
آخرین ارسال: مژگان شکری ساز

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان