امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزایش تصاعدی تعداد داوطلبان مهندسی شهرسازی ؛فرصت؟؟ یا تهدید؟؟
افزایش کمی ظرفیت پذیرش مهندسی شهرسازی امسال با توجه به اعداد و ارقام ظرفیت دانشگاه ها در دفترچه انتخاب رشته ریاضی سازمان سنجش به وضوح دیده می شود. از طرفی دانشگاه پیام نور هم در این زمینه نقش قابل توجهی ایفا کرده.

به عنوان دانشجوی شهرسازی فکر میکنید افزایش تعداد شهرسازی ها چه عواقب یا چه نتایجی میتونه داشته باشه؟
آخرین ارسال های من :

يك روز رسد ، شادي به اندازه ي كوه

يك روز رسد ، غمي به اندازه ي  دشت

افسانه زندگي چنين است عزيز

در سايه كوه بايد از دشت گذشت
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، alireza ، farza ، ایلیا ، saeed nasiri majd
دید من نسبتا مثبته.این افزاییش موجب بیشتر مطرح شدن تخصص در متن جامعه هست.از طرف دیگه چون فارغ التحصیلان تعدادشون بییشتر میشه مسلما بحث رقابت برای شغل بیشتر میشه که خب اونوقت بر اساس توانایی ها هر کس میتونه شاغل بشه.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، ایلیا
به نظر من این افزایش اینقد که جنبه منفی میتونه داشته باشه مثبت نداره
چونکه افزایش ها انگار زیاد حساب شده نیست
فقط فردا یه سری با دانش علمی پایین فارغ التحصیل میشند و
نتیجه اش هم میشه مهندسین بیکار که با یه امیدی درس خوندند اما هیچی...........

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، ایلیا
خب حرف شما درسته اما خب باید امکانات آموزشی مناسب وجود داشته باشه.من نمیدونم بعضی دانشگاه های پیام نور شهر کوچیک چطور میخوان آموزش بدن. در حالی که ما تو دانشگاهای بزرگ دولتی در زمینه استاد و امکانات احساس ضعف داریم.

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
(۱۳۹۱-۵-۲۱، ۰۱:۵۶ عصر)alecferaa نوشته است: خب حرف شما درسته اما خب باید امکانات آموزشی مناسب وجود داشته باشه.من نمیدونم بعضی دانشگاه های پیام نور شهر کوچیک چطور میخوان آموزش بدن. در حالی که ما تو دانشگاهای بزرگ دولتی در زمینه استاد و امکانات احساس ضعف داریم.
من هم همین نظر دارم اما امکانات اموزشی حرف اول رو در موفقیت شغلی نمیزنه - ار پیام نور یه نفر میشناسم که تو یه شرکتی کار میکنه که ارزوی من وشماست یه پروژه باهاش کارکنیم

پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، alecferaa
افزایش ظرفیت اگر اصولی و برنامه ریزی شده باشد خوبه کار تخصصی میشه و ارتقای توان تخصصی جامعه ، ارتقاء زندگی شهری و آسایش و رفاه را در مجموعه های شهری در پی خواهد داشت ولی افزایش به این شیوه که الان مرسوم شده فقط دوره بیکاری تحصیل کرده ها را از مقطع کارشناسی به مقطع کارشناسی ارشد منتقل کرده . دانشگاهها نه فضای آموزش کافی دارند نه هیئت علمی مناسب نه خوابگاه ونه... مثلا ما توی کلاسمان 33 نفریم ( توی ارشد 33 نفر یعنی فاجعه) ترم قبل استاد نداشتیم از اساتید با مدرک کارشناسی ارشد برای تدریس استفاده شد در حالیکه طبق ضوابط باید دکترا داشته باشند . برای انتخاب پایان نامه نه استاد راهنما داریم نه مشاور و خیلی چیزای دیگه .افزایش ظرفیت موجب کاهش کیفیت آموزشی شده است .

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط 8700113 ، alecferaa

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فلسفه انتخابات هیأت مدیره نظام مهندسی روجا 0 1,253 ۱۳۹۱-۶-۵، ۰۸:۱۹ صبح
آخرین ارسال: روجا
  تهدید شاهچراغ با طرح توسعه شیراز javad jamshidi 0 1,049 ۱۳۹۱-۵-۲۵، ۱۱:۵۶ صبح
آخرین ارسال: javad jamshidi
  اهمیت انتخابات نظام مهندسی ساختمان javad jamshidi 0 1,037 ۱۳۹۱-۵-۲۳، ۰۸:۱۶ عصر
  تاثیر انتخابات نظام مهندسی بر ساخت و سازها javad jamshidi 0 936 ۱۳۹۱-۵-۲۳، ۰۸:۱۲ عصر
  برگزاری اجلاس جهانی شهرسازی روجا 0 934 ۱۳۹۱-۵-۲۳، ۰۶:۴۲ عصر
آخرین ارسال: روجا
  سفر معاون اجرایی دولت و وزیر شهرسازی به مکه همزمان با مشکل زلزله زدگان aramo 0 755 ۱۳۹۱-۵-۲۳، ۰۵:۱۸ عصر
آخرین ارسال: aramo
  تعداد قربانیان از 300نفر گذشت/ مجروحان؛2000 نفر aramo 2 2,060 ۱۳۹۱-۵-۲۲، ۰۹:۴۷ عصر
آخرین ارسال: lofra
  پل صدر، افتخار مهندسی کشور است javad jamshidi 0 979 ۱۳۹۱-۵-۲۱، ۰۸:۵۲ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان