امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دور هم نشینی: باغشهر، جایگزین مسکن مهر!؟
Rainbow 
باغشهر، جایگزین مسکن مهر!؟

چند روز پیش مطلبی رو در تحت عنوان تصویب احداث اولین باغشهر مشاهده کردم که اون رو جهت اطلاع همه تو سایت هم گذاشتم:
همونطور که میدونید بیش از یک قرن از طرح این ایده میگذره، اما این ایده به مانند برخی دیگر از تئوری های دوره مدرنیسم نظیر واحد همسایگی پری هنوز هم به عنوان یک شیوه قابل استفاده چه در دانشگاه ها و چه در سطح اجرا توصیه میشه.
با این تفاصیل قراره که این طرح باغشهر ها بعد از کش و قوس های فراوان مجدد اجرا بشه. درحالی که این طرح در داخل کشور ما علاوه بر موافقان اجرای طرح، مخالفان جدی هم داره که به همین دلیل این طرح تا به امروز معلق مونده بود.
حالا سوالم اینه26

آیا اجرای این طرح با توجه به امکانات و مخصوصا محدودیت های کشور ما چه از لحاظ اقتصادی و یا اقلیمی و جغرافیایی میتونه به عنوان یه راه حل برای مشکل مسکن کارکرد خوبی داشته باشه؟
اصلا آیا امکان احداث یک باغ شهر استاندارد با توجه به امکانات و شرایط فرهنگی اجتماعی اقتصادی و... مردم ما وجود داره؟
آخرین ارسال های من :

ذهن‌های بزرگ درباره‌ی ایده‌ها صحبت می‌کنند.
ذهن‌های متوسط درباره‌ی رویدادها صحبت‌ می‌کنند.

و ذهن‌های کوچک درباره‌ی دیگران...
پاسخ
 سپاس شده توسط dely_sh ، ایلیا ، .Utopia ، alireza ، Sadeghpour ، 0RKIDEH
ممنون ستاره جان ، سوال خوبی پرسیدی .
به نظر من اگر باغشهر باشه که خیلی عالیه به هر حال 93 هکتار مساحت خوبیه و طرح بسیار جالبی رو میشه براش داد .
ولی ! برای این باغشهر باید می گفتن که توی این جای خوش آب و هوا چه کسایی با چه شرایطی مستقر بشن ( یعنی ضوابط بذارن تا محدود باشه ) و گرنه مشخصه که ساکنین از چه طبقه ای خواهند بود و قیمت اراضی به شکلی می شه .
این باغشهر اگر بدون ضایطه باشه اصلا قابل قیاس با مسکن مهر نیست چون مسکن مهر تا حد بسیار زیادی مشخص کرده که برای چه طیفی از مردم مسکن رو تامین میکنه .
از نظر شرایط فرهنگی و اجتماعی هم باید بگم که این باغشهر در صورتی که تعاریف دقیق باغشهر رو ارائه بده ، خیلی با باغ های ایرانی سازگاری داره و بسیار عالی خواهد بود .
با تشکر از شما .
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط روجا ، 0RKIDEH
سوال جالبیه
این شهرها چیزی که توش به چشم میاد در درجه اول اینه که از لحاظ رفاه برای سطوح بالای جامعه است و مطلب بعدی اینکه حتما رانت بازی زمین رو به دنبال داره
از طرف دیگه کارکرد این شهرک ها هم مورد سواله که چه کارکردی براشون در نظر گرفتن
در نهایت به نظر میرسه تا زمانی که بحث واگذاری و اسیب شناسی مسکن مهر مشخص نشه و موضوع واگذاری زمین های هزار متری هم واکاوی نشه که اصلا بر چه مبنایی مطرح شد و چرا یک دفعه محو شد! فکر نمیکنم مطرح کردن این موضوع و اجرای اون کار خیلی درستی باشه، کاری که در سطوح بالای مدیریتی هم با مخالفت های بسیار جدی روبرو شده و سال گذشته هم بحث های اون تا حدی رسانه ای شد.
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط روجا ، 0RKIDEH
تشکر از همه بازدیدکنندگان

با توجه به اهمیت موضوع آپ شد و بعد از اولین ارسال حذف میشود.
آخرین ارسال های من :

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  با هم قرار بزاریم زمردیان 1 988 ۱۳۹۲-۱۰-۲۹، ۰۷:۵۷ عصر
آخرین ارسال: alireza
  با هم دوست باشیم!!! reza1366 5 2,551 ۱۳۹۲-۴-۲۹، ۰۶:۰۱ عصر
آخرین ارسال: JAVAD4050
  ایرادات مسکن مهر و راه های رفع آن FaTyJo0oN 8 3,091 ۱۳۹۱-۹-۸، ۰۸:۱۰ صبح
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
Rainbow دورهم نشینی : سفر، جایگزین تجمع ها و تعاملات اجتماعی و انسانی ؟؟! روجا 4 2,296 ۱۳۹۱-۶-۱، ۰۸:۳۵ صبح
آخرین ارسال: 0RKIDEH
  آزمون مرحله دوم سال91 هم تمام شد... اکنون نظرتون و احساستون؟ 0RKIDEH 1 1,905 ۱۳۹۱-۴-۲۴، ۰۹:۳۹ عصر
آخرین ارسال: zolatan
  پاسخ سوالات ارشد آزاد 90- با هم سوالات را پاسخ دهیم... 0RKIDEH 1 1,499 ۱۳۹۱-۲-۱۷، ۰۹:۲۴ صبح
آخرین ارسال: sanaz.f
  دوستای مشهدی و سایر نقاط ایران بیاین بیشتر با هم آشنا بشیم محروم 8 5,518 ۱۳۹۱-۱-۱۵، ۰۲:۴۵ عصر
آخرین ارسال: alireza
  مسکن اقشار کم درآمد در اسپانیا aramo 0 1,199 ۱۳۹۰-۱۲-۵، ۰۷:۱۰ عصر
آخرین ارسال: aramo
  نفوذ حاشیه‌نشینی به متن زندگی شهری saeiideh 0 1,087 ۱۳۹۰-۱۱-۱۹، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: saeiideh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان