امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امتیازات: 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهمترين زبان دنيا بعد از انگليسي کدومه؟
با سلام

تقريبا همه قبول دارن که زبان انگليسي مهمترين زبان بين المللي دنيا هستش و زبان رسمي بين المللي

اما سوال اينجاست که بعد از زبان انگليسي چه زبان هايي از اهميت بيشتري برخوردارن؟

نظر من اينه که فرانسه و عربي مهمترين هستن بعد از انگليسي

نظر شما دوستان چيه؟؟؟

آخرین ارسال های من :

... خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour ، روجا ، Ƒanos ، .Utopia
سلام مهندس این موضوع به نظرم جالب اومد و در موردش یک سرچ کلی کردم نتایج جالبی داشته که ادرس و مطالبش رو می گذارم.

زبان بومي يا مادري كل سخن گويان
ماندارين 853 999
هندي 348 457
اسپانيولي 346 401
انگليسي 330 487
بنگالي 197 204
عربي 195 230
پرتغالي 173 186
روسي 168 280
ژاپني 125 126
آلماني 98 124
فرانسوي 74 126
مالايي _ اندويايي 54 164
با توجه به مطالب بالا زبان [highlight=#ffccff]ماندارين چيني[/highlight] زبانيست كه 853 ميليون نفر با اون تكلم ميكنند.

[highlight=#ffccff]زبان انگليسي[/highlight] ، زبان اول 330 ميليون نفر و يكي از زبانهاي رسمي و اداري در 50 كشور جهان هستش.

[highlight=#ffccff] زبان عربي[/highlight] زبان كتاب آسمانيمان قرآن ونيز زبان حدود 20 كشوره و به همين دليل اهميت ويژه اي داره ، در واقع با وجود اينكه قرآن به زبان بسياري از كشورهاي دنيا ترجمه شده ولي هوزهم ميليونها نفر از مسلمانان جهان آن را به زبان اصلي يعني همان عربي ميخوانند و مي آموزند .

http://www.zaminiuo.blogfa.com/post-16.aspx

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour ، روجا ، Mohsenurbanism ، Ƒanos ، .Utopia
ممنون مهندس بابت این مطلب ......
ولی باید ذکر بشه که اگه از نظر سیاهی لشکر نگاه کنیم ....زبان چینی اولین زبانه ولی اینکه از نظر اهمیت بخوایم نگاه کنیم .......ببینید الان اکثر دانشگاه های معتبر دنیا زبان های انگلیسی و فرانسه رو جزو زبان های اصلی برای پذیرش می دونن ...نه زبان چینی رو....یا اکثر سایت های مطرح دنیا زبان فرانسه رو توی زباناشون جزو زبان های دوم می دونن ......خلاصه هر سایت انگلیسی زبانی رو برید....حتما زبان فرانسه رو هم داره ...ولی ممکنه زبان چینی رو اصلا نداشته باشه ......به نظر من از نظر اهمیت ...زبان فرانسه اولویت بعد از زبان انگلیسی رو داره ...هرچند تعداد افرادی که با زبان چینی یا مثلا عربی حرف میزنند بیشتره
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط روجا ، abcdefghijklm ، alireza ، Mohsenurbanism ، Ƒanos ، .Utopia
ممنون از پاسختون

مهندس صادقپور من در اينکه زبان فرانسه بعد از انگليسي مهمترين زبان دنيا هستش شکي ندارم

نظرتون رو در مورد زبان چيني هم قبول دارم

اما به نظرم قضيه زبان عربي يه مقدار فرق ميکنه،چون زبان عربي زبان رسمي دين اسلام هستش که بيشتر از 1 ميليارد نفر پيرو داره،همچنين به دليل منابع سرشار نفت و گاز در کشورهاي عرب زبان و گسترش روزافزون تجارت با اين کشورها اهميت زبان عربي توي يک قرن اخير روز به روز بيشتر شده، وبه نظر من بعد از انگليسي و فرانسه مهمترين زبان دنيا هستش

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بهترين شهرهاي دنيا امير سويزي 0 770 ۱۳۹۲-۱۰-۱۱، ۰۴:۵۴ عصر
آخرین ارسال: امير سويزي
  عکس از اعضای ایران شهرساز در روز مرحله 2 seywan_kurd 12 7,340 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۰:۵۶ صبح
آخرین ارسال: hamidataee
Smile امان از دوراهی های زندگی!!! hector 4 2,149 ۱۳۹۲-۴-۲، ۰۹:۳۰ صبح
آخرین ارسال: hector
  شهر از ديدگاه شاعران: ماراویا 0 1,118 ۱۳۹۱-۹-۳، ۰۱:۵۸ صبح
آخرین ارسال: ماراویا
  10 تا از بدترین شهر های دنیا ماراویا 0 1,276 ۱۳۹۱-۹-۲، ۰۲:۵۳ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  ***لطفا در کسب اطلاع از مجازی نور طوبی تهران هرچه میدانید کمک کنید! Shahrsaz67 22 32,287 ۱۳۹۱-۸-۲۹، ۰۱:۰۸ عصر
آخرین ارسال: منصور91
  افسوس و تاسف دانشگاه زنجان من را وادار به انصراف از رشته طراحی کرد s1s2s3 25 9,039 ۱۳۹۱-۷-۲۵، ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: s1s2s3
  در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی «آدم» باشید! FaTyJo0oN 5 2,851 ۱۳۹۱-۶-۷، ۰۸:۳۹ عصر
آخرین ارسال: rezvan87
  معماران و شهرسازان کلیک کنید!!=>مشکل از کجاست؟ وزارت علوم؟ راه و شهرسازی؟ alireza 14 11,348 ۱۳۹۱-۵-۳۱، ۱۰:۱۸ عصر
آخرین ارسال: sundra
  حال شما قبل از کنکور alireza 7 5,274 ۱۳۹۱-۲-۲۲، ۱۰:۲۴ صبح
آخرین ارسال: sevda-mor

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان