امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی «آدم» باشید!
سیستم حمل و نقلی پاریس سیستم تقریباً کاملی است که به تمام نقاط شهر خدمات رسانی می کند اما این سیستم گرچه به نظر می رسد ایرادات کمی داشته باشد اما نگرانی ها درباره فرهنگ استفاده از این سیستم ها مشاهده می شود.
بنابراین شهرداری پاریس با استفاده از تبلیغات فرهنگی دنبال فرهنگ سازی است.
اخیراً وقتی تبلیغات شهری مخصوصاً در فضای مترو را مشاهده می کنیم این تبلیغات معنا دار دیده می شوند.
شاید افرادی که در استفاده از وسایل حمل و نقل پاریس اینگونه رفتار می کنند به خود آیند که یعنی من شبیه این حیوانات هستم؟

اما این تبلیغات چه هستند:

[تصویر:  Description.jpg]
درباره شهرهای دیگر اطلاعی ندارم اما در مترو های پاریس صندلی های تاشویی وجود دارد که نزدیک درهای ورودی واگن های مترو است وقتی مترو شلوغ است بهتر است که مسافر متوجه شود که با ایستادن فضای بیشتری را در اختیار سایر مسافران قرار می دهد. این تصویر هم چنین وضعی را تشریح می کند. یعنی فردی را نشان می دهد که این فرهنگ را ندارد و بدون توجه به مسافران دیگر شبیه یک حیوان به راحتی در صندلی خود لم داده است.
این تبلیغ که نمادهای خطوط مترو و رنگ هاش را نشون میده و در این مورد خط 2 و 3 را نشون داده می گه: تنبلی کردی و فضای زیادی را اشغال کردی . سرزنش های دو یا سه باره دیگران روبروته.

در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی «آدم» باشید.

[تصویر:  Description2.jpg]
این تبلیغ هم یک آدم را با کله یک گاو نشون میده که چطور وارد مترو می شود. یعنی قبل از اینکه بگذارد مسافران دیگر پیاده شوند اینگونه وارد مترو می شود و فردی که این تبلیغ را کشیده او را مصداقی از یک گاو شاخدار می نامد.
تبلیغ می گه: 5 تا آدم را مثل رم کرده ها ترسوندن نشان دهنده این نیست که زمان کسب کرده ای.

[تصویر:  Description3.jpg]
خط یک مترو را نشون میده و میگه یک بار آدامست را در مترو به بیرون تف کن اما حتما آدامس به کف کفش های خودت هم می چسبه.

کسی که این تبلیغ را ارائه کرده چنین افرادی را با صورت چنین حیوانی تصور کرده است.
[تصویر:  Description4.jpg]
باز هم از آیکون زرد که نشان دهنده خط یک مترو هست استفاده کرده و روی تبلیغ نوشته : یک بار از روی گیت ورودی پریدی اما مطمئن باش که جریمه اش را هم باید بپردازی.

در این تبلیغ فردی که این کار را می کنه و من هم بارها شاهد چنین صحنه هایی توی متروی پاریس بودم شبیه قورباغه تصویر شده است.
[تصویر:  Description5.jpg]

اتوبوس خط 86
را نشون میده و می گه : با صدای 86 دسیبل با موبایل حرف زدی . تمام حریم خصوصی ات و دوستانت را از دست می دهی...

در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی «آدم» باشید
چنین فردی مثل یک خروس هست.

منبع : umic.ir

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط MHAKBARI ، محب الرضا ، روجا ، baradaran ، Mohsenurbanism ، shahryar ، Sadeghpour ، deldar ، yaser seraj ، sardarekord ، Saeedm ، nazanin.gh ، rezvan87 ، farza
امسال بود که توي درس مديريت شهري و همينطور حقوق و قوانين شهري راجع به اين موضوع تحقيق کردم و به نظرم خيلي جالب اومد

جالب اينکه توي سيستم حمل و نقل عمومي لندن يه سري آدمايي هستن که آب دهنشونو داخل اتوبوس يا مترو پرت ميکنن که همين موضوع باعث شد مسئولين شهري با آزمايش DNA هويت افراد رو تشخيص بدن و با فرستادن قبض جريمه دم در خونشون اونا رو غافلگير کنن.
آخرین ارسال های من :

... خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، Sadeghpour
ممنون مهندس بسیار جالب بود اما فکر کنم تصاویر به درستی آپ نشدند. فقط تصویر اخر نمایش داده می شه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، Sadeghpour
(۱۳۹۱-۶-۶، ۰۸:۳۹ عصر)shahryar نوشته است: ممنون مهندس بسیار جالب بود اما فکر کنم تصاویر به درستی آپ نشدند. فقط تصویر اخر نمایش داده می شه

تصاویر رو پیوست کردم مهندس113

پاسخ
 سپاس شده توسط shahryar ، Sadeghpour
جالب بود
مرسی مهندس
آخرین ارسال های من :

از فشار زندگی نترسید

به یاد داشته باشید

فشار ، توده زغال سنگ را به الماس تبدیل میکند . . .
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN
خیلی جالب بود
ممنون
خیلی جالب بود واقعا
ممنون
آخرین ارسال های من :

تندم ، بی ادب نیستم...!!خشنم، بی رحم نیستم...!!
تک پرم، مغرور نیستم...!!خودخواهم ،پر توقع نیستم...!!
رُکم ،دروغگو نیستم...!!ساکتم ،لال نیستم...!!
کله خرابم، بیشعور نیستم...!!
عـشـق را دوســت دارمـــ ،
ولـی از ادم هـا مـیـتــرسـم !

پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست رایگان در خواست مقاله با فرمت amin.al1987 2 1,391 ۱۳۹۳-۹-۱۶، ۰۴:۳۳ عصر
آخرین ارسال: foroogh.r
  "نوروز در شهر "سومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 0 1,723 ۱۳۹۳-۱-۶، ۱۰:۳۰ عصر
آخرین ارسال: alireza
  آشنايي با وظايف شهرداري ها در قبال شهروندان و شهرها زمردیان 0 1,790 ۱۳۹۲-۱۱-۱، ۰۷:۲۸ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  ملاقات حضوری در روز کنکور 1393 عکسی یادگاری زمردیان 0 965 ۱۳۹۲-۱۰-۳۰، ۱۲:۰۵ صبح
آخرین ارسال: زمردیان
  ملاقات حضوری در روز کنکور مرحله دوم 1392 alireza 25 8,751 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۰:۰۴ عصر
آخرین ارسال: mehdime007
  عکس از اعضای ایران شهرساز در روز مرحله 2 seywan_kurd 12 7,337 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۰:۵۶ صبح
آخرین ارسال: hamidataee
Smile امان از دوراهی های زندگی!!! hector 4 2,147 ۱۳۹۲-۴-۲، ۰۹:۳۰ صبح
آخرین ارسال: hector
  بررسی بازار در شهر سازی ماراویا 0 1,152 ۱۳۹۱-۹-۱۳، ۰۵:۳۵ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  تأثیر ایران شهرساز در قبولی ارشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ URBAN 98 7 3,739 ۱۳۹۱-۹-۱۱، ۰۴:۰۳ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98
  بدون تعارف : معماران در لباس شهرسازان ماراویا 0 1,020 ۱۳۹۱-۹-۵، ۰۳:۵۷ عصر
آخرین ارسال: ماراویا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان