امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
به نظر شما رتبه دو رقمی نزدیک به 50 طراحی شهری اسکیس زیر 10 میزنه؟؟؟کلیک کنید
(۱۳۹۱-۶-۱۶، ۰۷:۰۰ صبح)elham90 نوشته است:
(۱۳۹۱-۶-۱۵، ۰۹:۳۳ صبح)saminta نوشته است: سلام دوستان عزیزم
من خودم واقعا به این نتیجه رسیدم که مصحح ها راه حل براشون خیلی مهم تر از پر کردن شیت و ارائه کاری که بنظر بعضی دوستان باید زیبا باشه و نظر مصحح رو جلب کنه هست......یعنی حتی ساده ترین پلان شاید بدون هیچگونه ارائه جالبی بتونه درصد خوبی رو بگیره چون ایده مهمه...واقعا مهمه

اینکه مصحح ها بیان و بخوان به جواب صحیح نمره بدن بنظر من کار اشتباهی هست
چرا که ما میریم ادامه تحصیل در رشته طراحی شهری رو بدیم ک چیزی یاد بگیریم اگر یاد داشتیم ک جواب تمام سوالاتو ک نیاز به ادامه تحصیل نبود
باید ب روند رسیدن داوطلب ب حل کردن سوال توجه کنند حالا نه اینکه طرف جواب سوالو خیلی پرت ج بده ولیکن همونقدر ک میتونه اینقدری ک شیت هایی ک پر کرده نشان دهنده ی روند فکریش باشه بنظرم باید مد نظر قرار بگیره زیبا کردن و پر کردن شیت هم ملاک خوبی اصلا نیس
اما همین که ج سوال نشان دهنده روند فکری داوطلب باشه نشون میده فرد توانایی ادامه تحصیل در رشته طراحی رو داره و فکر هم میکنم در تصحیح سوالات بیشتر این موارد مورد نظر قرار بگیره...
به نظرم واقعا مگه جواب صحیحی وجود داره؟ همین سوالارو به اساتید هم بدهند قطعا 10 جواب منضاد میدهند جواب پاکزاد قطعا ار نظر یک داور نوگرا غلط است و برعکس . هنوز کسی نمیداند طراحی برازیلیا درست است یا نه .
طراح امسال با طرح سوال میدان انقلاب نشون داد یک شهرساز فرا نوگراست که پیرو نظریه های مکان است .و احتمالا جواب های با نظریه های دیگر از نظر او مردود است.که ما شاهد درصد های زیر 10 % هستیم

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط nazanin.gh ، kasrak ، *setare* ، mavi art ، mehman ، neda_6759
    دوستان میشه لطف کنین بگین میانگین درصد رتبه های دو رقمی تو مرحله اول چند بود؟
    7

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      به طور کلی آزمون اسکیس طراحی شهری هر چقدر هم که قانونمند باشه بازهم سلیقه ای نمره داده میشه و نه میشه بهش اعتراض کرد و نه قابل پیش بینیه. امسال به طور کلی میانگین نمرات پایین بوده. شاید سال آینده اصلا اینطور نباشه.. پس واقا نمیشه از الان در موردش نظر داد. در آزمون اسکیس چیزی که از شیوه طراحی مهمتره داشتن ایده خوب و بکاربردن خلاقیت فردی در القای حس مکان در کاره.. اینکه 100 نفر یکجور اسکیس بزنن (جوری که استادشون گفته ) و فقط یک ایده رو همگی به یک روش پیاده کنن هرچند شکیل و آنچنانی (که موجب ایجاد توقع از سوی شخص دانشجو برای دریافت درصد بالایی در آزمون میشه) مطمعنآ از دید مصححین دور نمیمونه و کارهای یکسان نمره بالایی نخواهند گرفت. بهترین کار برای آزمون اسکیس تمرین پیاده سازی ایده های فرد و خلاقیت او به صورت دو بعدی روی کاغذه که هم نیازمند تمرین طراحیه و هم ایده پردازی.

اما با توجه به اتفاقی که در آزمون امسال افتاد، اهمیت آزمون مرحله اول دوچندان شد. هرچند اسکیس با ضریب 4 بسیار میتونه در نتیجه نهایی موثر باشه اما یک رتبه عالی در مرحله اول تا حدودی میتونه خیال دانشجو رو در گام اول راحت کنه. برای موفقیت مهم نیست دانشجو چند درصد میزنه.. مهمتر اینه که چقدر از میانگین بالاتر باشه و ترازش بیشتر بشه.. زدن 10 درصد در آزمون اسکیس 91 مثل 60 درصد زدن در آزمون 90 بوده ... درصدی که حداقل ورود به بازه قبولیه.... شاید این درصد سال دیگه همین 10 بمونه یا 40 بشه یا 90..... که همش بستگی به مصححین داره... بهتره داوطلب های امسال بجای نگرانی از این اعداد و ارقام... کار خودشون رو انجام بدن.. گام اول موفقیت با رتبه عالی در مرحله اول .. و گام دوم تمرین ایده پردازی و پیاده سازی اون روی کاغذ که نیازمند مطالعه مبانی نظری معماری شیوه ها روش ها میشه .. تمرین بسیار زیاد.. مطالعه مقالات.. دیدن اسکیس های گوناگون و در صورت لزوم استفاده از کلاس آموزشیه... اون هم کلاسهایی که برای ایده فرد، خلاقیت او ارزش قائل بشه.

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط alireza ، hsein ، hnp ، mehman ، paras2
        سلام به دوستان و بخصوص دوست گرامی m- rahimian001 اتفاقی که افتاده نقض غرضه و من در کمال احترام با این نظر موافق نیستم . طراحی سوال چه تئوری مرحله اول و چه اسکیس باید یه چهارچوب کلی داشته باشه و بارم بندی و طرز نگاه اساتید تصحیح کننده هم باید یه جهاچوب واحدی داشته باشه . منظور این نیست که همه از قبل بدونن سوال چیه ولی روند پاسخ گویی به اسکیس و حل مسئله باید یه حداقل نمره ای مثل 30 در صد داشته باشه بقیه هم تا مرز 30 درصد خلاقیت و مانده درصد هم جواب دقیق سوال و ارائه بی نظیر و حتی سلیقه استاد تو این 30 -40 در صد انتهایی باشه . نه اینکه با 4 ساعت تلاش و ساعتها کلاس و تمرین بهت 5 درصد بدن و به یکی دیگه فقط صرفا چون با سلیقه استاد یکی بوده 35 درصد . اگه عالی بود چرا 80 ندادن . 80 باید از کره ماه بیاد؟ ما داوطلبیم که بریم ارشد بخونیم نه شرکت کننده در مسابقه طراحی . !!! اونم از سوالات مسخره تئوری دانشگاه ازاد که مثلا ساختار شکنی کرد : زبان در حد دوره متوسطه و تاریخ : تاریخ معاصر معماری نه شهرسازی . سوالات همه از دو تا کتاب و تکراری . سلیقه طراح بیشتر از 20 تا 30 درصد نه در طرح سوال و نه در تصحیح جواب نباید موثر باشه ...

آخرین ارسال های من :
          پاسخ
          سلام به دوستان و بخصوص دوست گرامی m- rahimian001 اتفاقی که افتاده نقض غرضه و من در کمال احترام با این نظر موافق نیستم . طراحی سوال چه تئوری مرحله اول و چه اسکیس باید یه چهارچوب کلی داشته باشه و بارم بندی و طرز نگاه اساتید تصحیح کننده هم باید یه جهاچوب واحدی داشته باشه . منظور این نیست که همه از قبل بدونن سوال چیه ولی روند پاسخ گویی به اسکیس و حل مسئله باید یه حداقل نمره ای مثل 30 در صد داشته باشه بقیه هم تا مرز 30 درصد خلاقیت و مانده درصد هم جواب دقیق سوال و ارائه بی نظیر و حتی سلیقه استاد تو این 30-40 در صد انتهایی باشه . نه اینکه با 4 ساعت تلاش و ساعتها کلاس و تمرین بهت 5 درصد بدن و به یکی دیگه فقط صرفا چون با سلیقه استاد یکی بوده 35 درصد . اگه عالی بود چرا 80 ندادن . 80 باید از کره ماه بیاد؟ ما داوطلبیم که بریم ارشد بخونیم نه شرکت کننده در مسابقه طراحی . !!! اونم از سوالات مسخره تئوری دانشگاه ازاد که مثلا ساختار شکنی کرد : زبان در حد دوره متوسطه و تاریخ : تاریخ معاصر معماری نه شهرسازی . سوالات همه از دو تا کتاب و تکراری . سلیقه طراح بیشتر از 20 تا 30 درصد نه در طرح سوال و نه در تصحیح جواب نباید موثر باشه ...

پاسخ
           سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، mehman
          (۱۳۹۱-۷-۲۲، ۱۲:۲۰ صبح)armani77 نوشته است: سلام به دوستان و بخصوص دوست گرامی m- rahimian001 اتفاقی که افتاده نقض غرضه و من در کمال احترام با این نظر موافق نیستم . طراحی سوال چه تئوری مرحله اول و چه اسکیس باید یه چهارچوب کلی داشته باشه و بارم بندی و طرز نگاه اساتید تصحیح کننده هم باید یه جهاچوب واحدی داشته باشه . منظور این نیست که همه از قبل بدونن سوال چیه ولی روند پاسخ گویی به اسکیس و حل مسئله باید یه حداقل نمره ای مثل 30 در صد داشته باشه بقیه هم تا مرز 30 درصد خلاقیت و مانده درصد هم جواب دقیق سوال و ارائه بی نظیر و حتی سلیقه استاد تو این 30-40 در صد انتهایی باشه . نه اینکه با 4 ساعت تلاش و ساعتها کلاس و تمرین بهت 5 درصد بدن و به یکی دیگه فقط صرفا چون با سلیقه استاد یکی بوده 35 درصد . اگه عالی بود چرا 80 ندادن . 80 باید از کره ماه بیاد؟ ما داوطلبیم که بریم ارشد بخونیم نه شرکت کننده در مسابقه طراحی . !!! اونم از سوالات مسخره تئوری دانشگاه ازاد که مثلا ساختار شکنی کرد : زبان در حد دوره متوسطه و تاریخ : تاریخ معاصر معماری نه شهرسازی . سوالات همه از دو تا کتاب و تکراری . سلیقه طراح بیشتر از 20 تا 30 درصد نه در طرح سوال و نه در تصحیح جواب نباید موثر باشه ...

منم با نظر شما موافقم مهندس
          ولی کاریش نمی شه کرد
          استاد درس طراحی معماری نمره منو کم داد به دلیل مسئله غیر درسی(طاقت شنیدن حرف حق رو نداشت حتی به صورت محترمانه) کارم یکی از بهترین های کارای کلاس شده بود ولی نمره ام یکی از ضعیف ترین نمره ها. وقتی اعتراض زدم رو نمره و رفتم پیش استاد گفتن شما هیچ کاری نمی تونید کنید هر جا می خواین برین شکایت کنید این یه درس سلیقه ایه و دستتون هیچ جا بند نیست. 68نا گفته نماند که نمرات بچه ها رو نمودار برده بود وقتی پرسیدم خوب چرا نمره من کرو نخورده گفتن اینم یکی از اختیارات استاده دوست نداشتم به شما نمره بدم!!!!! و این است قانون مملکت ما.....
          آخرین ارسال های من :

خدایا:
          مرا ببخش ،  
          به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
          و خانه تو نبود....!!!!
          63
          پاسخ
           سپاس شده توسط armani77 ، روجا ، mehman ، neda_6759 ، .Utopia
          سلام به نطر منم زير 10 يا زير 5 واسه دانشجويي كه حداقل زحمت كشيده تا سر جلسه بياد يه جور فحش يعني امتحان نمي دادي بهتر بود منم با دوستان موافقم كه بايد يه حدومرزي براي اسكيس باشه اصلا شايد در شرايط عادي همه كارمون بد نباشه ولي نداشتن يه قانون مشخص تو اسكيس و تصحيح اش به همه استرس بيخود ميده2

آخرین ارسال های من :
          پاسخ
           سپاس شده توسط neda_6759 ، armani77 ، .Utopia
          نکته بسیار خوبی رو مطرح کردید که خدا کنه امکان پیگیریش باشه .

همیشه منابع آزمون به طور کلی برای کنکور عنوان میشه . پس اساتیدی که آزمون عملی رو طراحی میکنند حالا چه برای طراحی شهری و یا برنامه ریزی شهری ، بایستی یه فهرست یا منبع یا چارتی رو به عنوان نظام بارم بندی عنوان کنند . اینطوری تکلیف دانشجویان روشن تره .
          الان واقعا مشخص نیست که بارم ها دقیقا به چه صورتی بوده .
          آقای مهندس دهقان به نظر شما این مساله قابل پیگیری هست ؟ که طراحان سوال نظام بارم بندی سوالات و آزمون عملی رو اعلام کنند ؟
          برای مثال : طرح شهرسازی 4 دو جلسه مونده به موقع تحویل پروژه استاد خوبِ ما چارت بارم بندی رو اعلام کرد و ما سعی کردیم پروژمون تا حد زیادی مطابقت کنه با اون بارم بندی ها . همه هم از نمرها راضی بودن چون عدالت برقرار شد .15
          آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
           سپاس شده توسط روجا ، FaTyJo0oN ، armani77 ، farza ، mehman

موضوع‌های مشابه…
          موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
            نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,993 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
          آخرین ارسال: mamamama
            چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,254 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
          آخرین ارسال: mtr6510
            سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,344 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
          آخرین ارسال: alireza
            سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,294 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
            دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,159 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,513 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
          آخرین ارسال: shivashf
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,711 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
          آخرین ارسال: udesigner
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,558 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
          آخرین ارسال: payam_km
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,590 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
          آخرین ارسال: rikhtehgaran
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,571 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
          آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان