امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره تغییر رشته از شهرسازی به معماری>>چیکار کنم
من دانشجوی کارشناسی شهرسازی هستم
به دلایلی میخواستم تغییر رشته به معماری بدم که مسئله شغلی در اولوبت دلایل این امر قرار داشت
اما حالا که موفق به این کار نشدم قصد ادامه این رشته رو دارم
در حال حاضر تردید دارم که کنکور ارشد طراحی شهری بدم یا معماری ؟ اینده شغلی کدوم بهتره و کار کدوم گسترده تره ؟
اگه ممکنه و مزاحم نیستم یه مقدار مفصل توضیح بفرمایید و یه راه پیش روم بزارید چون میخوام شروع کنم به خوندن برای ارشد
ممنون

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام
منم شرایطم کاملا شبیه شماست اما با هر کس مشورت کردم به خصوص استادام همه گفتن رفتن از شهرسازی به معماری اشتباه و یک شوخی بزرگ .........منم نظرم تقریبا عوض شد.البته هنوزم سر دو راهیم وقت زیادی هم نداریم متاسفانه
اما در اینکه آینده کاری معماری خیلی بهتره هیچ شکی نیست
آخرین ارسال های من :

تندم ، بی ادب نیستم...!!خشنم، بی رحم نیستم...!!
تک پرم، مغرور نیستم...!!خودخواهم ،پر توقع نیستم...!!
رُکم ،دروغگو نیستم...!!ساکتم ،لال نیستم...!!
کله خرابم، بیشعور نیستم...!!
عـشـق را دوســت دارمـــ ،
ولـی از ادم هـا مـیـتــرسـم !

پاسخ
مهندس به نظر من دنباله رو علایقتون باشین

اگر رشته ای رو که دوست داشته باشین پس با عشق می خونیدش....با عشق خوندن باعث میشه مهارتی که کسب می کنید به مراتب بیش از رشته ای است که بی علاقه بودین.
و اگه ماهر باشین تو رشته ای، بیکار نمی مونین. پس با انتخاب درست آینده شغلی تونم تضمین می کنید.113
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط M.a.Architect ، godonly. ، JAVAD4050
سلام
واسه نظام مهندسی فکر کنم بهتون مهر ندن ها
الان دقیقا در خاطرم نیست که کمیسیون هم ارزی برای تغییر رشته شهرسازی به معماری قبول میکنه یا نه؟
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
لطفا اگه کسی میدونه باسخ دوستمونو بده ممنون7
آخرین ارسال های من :

شما ناخداي كشتي خودتان و نويسنده ي داستان زندگيتان هستيد.((بلك وسبت))
اگر خلق عالم علي را مي شناختند ، دوستش ميداشتند و اگر خلق عالم علي را دوست ميداشتند ، جهنم آفريده نميشد .
پاسخ
الان بچه های معماری مشکل دارند. کارش ممکنه از طراحی بهتر باشه ولی کاربلدش کمه و شرکتای خوب دچار مشکل. طراحی شهری بروید خیلی به معماری نزدیکه. روحیه بچه های شهرسازی رو می شناسم یک کم دو دو تا جهار تایی که با معماری جواب نمی ده. طراحی شهری خیلی به معماری نزدیکه. ارشد معماری خیلی سخت می گذره بچه های معماری مشکل می خورند وای به حال شما که وارد یک جمع با عادات خاص خود بزرگ بینی هستند می شوی با اطلاعات پایه در حد 6 ماه نهایت. بعضی اوقات علایق کاذبه " شما در طراحی شهری خیلی موفق تری احتمال قبولی تهران و بهشتی و ... خیلی براتون بیشتره. سخت نگیرید. برید و وقتتون صرف خوندن کنید که دارید عقب می افتید.الان برای معماری خوندن یک کم دیره

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050 ، annitaa
    من دقیقا شرایط شمارو دارم.3 ماهه درسمو تموم کردم (کارشناسی شهرسازی).هرجا میرم میگن کاری نداریم که به درد شما بخوره معماری بودید باز یه چیزی.تصمیم گرفتم ارشد معماری بخونم..با کنکور که میدونم نمیتونم...اما دارم به این در اون در میزنم بدون کنکور دانشگاه خودمون بخونم.(برام دعا کنید)
    میشه تو نظام حق امضاشم گرفت..اگه آشنا پیدا کنی که غصه نداره اما اگر پیدا نشه باید بری یه سری واحده پاس کنی بعد...که من تصمیم دارم در حین ارشد خونم تو دانشگاه پیام نور اونارم پاس کنم..دقیقا نمیدونم چند واحده..ولی فکرکنم 2 3 ترمی بشه..
    من با خیلی از اساتید برجسته و مهندسین خبره مشورت کردم شاید باورت نشه 1سالی میشه رفتم دنبالش..اکثرا میگن ادامه تحصیل تو رشته های معماری، شهرسازی و عمران وقت تلف کردنه چون مقطع لیسانسو فوقشون چنان تفاوتی باهم ندارن..اما من به حرفشون بسنده نکردم خودم رفتم سر کلاسای طراحی شهری نشستم..شاید بخندی و باورت نشه دقیقا کارایی ک ما تو طرحهامون انجام میدادیمو انجام میدادن یکم تحلیلاشون تخصصی تر..همین!!!
    من که تصمیممو گرفتم..
    امیدوارم براتون مفید بوده باشه
    موفق باشید.

آخرین ارسال های من :
      پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        تغییر رشته صادقی_1045 0 1,085 ۱۳۹۱-۹-۶، ۰۱:۳۲ عصر
      آخرین ارسال: صادقی_1045
        انتخاب رشته arshadememari 0 1,186 ۱۳۹۱-۷-۲۳، ۱۰:۰۱ عصر
      آخرین ارسال: arshadememari

پرش به انجمن: