امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امتیازات: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحی شهری در ایران- وتاثیر آن
Smile 
سلام -میخوام یه بحث داغو شروع کنم-به نظرتون طراحی شهری در ایران به هدف خودش رسیده یا فقط به طراحی واجرای چند میدان یا فضای سبز در شهرها خلاصه میشه ؟
:):):)

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050
اول: از شما تشکر می کنم که بحث را شما شروع کردید آخه فقط کاربرها دانلود می کنند و سایت را ترک می کنند.

دوم : به نظر من به اهدافش نرسیده(یا شاید هدف هاش اساسی نبوده).
آخرین ارسال های من :

پاسخ
به نظر من طراحي شهري در ايران هنوز خط سير مشخصي نداره و درست مثل معماري معاصرمون هنوز تکليف خودشو نمي دونه (البته خيلي وضعش بدتره) ! در واقع هنوز اينجا فقط يه اسم داره

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza
    سلام طراحی شهری

تا قبل از کنکور ارشد خیلی ها اصلا نمی دونند چیه تا که اینکه بدونند در شهر چه کارهایی میتونه انجام بده البته تازگیها بهتر شده ممنون از این تاپیک خوبتون vivi عزیز منتظر بحث های دیگه هستیم موفق باشید

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    salam be nazare man teorisian haye to hiteye tarahi shahri hastan amma ammalgeraha va kasaee ke bayad shoro konano bekhan en raho edame bedan kame dar vage behtare gof nadarim va aksare moshkelati ke alan to kalbod shahrha hast yeki az dalayelesh en mitone bashe ke be nazare man en moshkelat be moshkelat farhangi va......ham tasir migozarand va baraksesham hast va halate kolli mishe goft mafhom tarahi shahri hanoz ja nayoftade che berese eini basheo khodesho bebinim mese kheili chizaye dge.........
    ;).
    baz age harfi nazari has lotfan begid
    آخرین ارسال های من :

خودت باش،بقيه نقش ها همه گرفته شده اند.
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza
    با نظر
    naqshe bana موافقم به
    نظر من هم اصلاً به اهدافش نرسیده ، اینو میشه از بافت های شهری کنونی دید که هیچ اصول و قواعد و حتی عملکرد مناسبی توش دیده نمی شه!!!!!! چه از لحاظ زیبایی شناسی و چه عملکرد چون وظیفه اصلی یه طراح شهری به نظر من طراحی درست بافت و بدنه شهریه که شامل پارک ومیدان هم میشه!!!!!1 نه فقط پارک و میدان!!!!!
    این پارک و میدان را طراح منظر هاهم می تونن انجام بدن!!!!!
    آخرین ارسال های من :

[تصویر:  69907_OHkTKOyL-300x224.jpg]
    "The building of cities is one of man's greatest achievements." -Edmund Bacon
    پاسخ
    منم با نظرشماهاموافقم مبنی بر اینکه به هدف خودش نرسیده باتوجه به اینکه کارشناسای خوبی در این رشته وجود دارند
    ولی راه حلش چی میتونه باشه تا اینکه به اون هدف مورد نظرش برسه.تخصص،امکانات،قوانین،پول و...:-/
    آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
    بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
    به نظر من یکی از راه ها می تونه ایجاد قوانین مناسب باشه. مثلاً ما اول نیایم خیابان بسازیم بعد بافت اطرافش هر جور خواست ساخته بشه یا حتی با قوانین ضعیف ساخته بشه!!!!! اول باید قوانین و ضوابط محکم و درست ایجاد بشن ، بعد ما بدونیم که چرا این منطقه می خواد گسترش پیدا کنه !! وقتی دلیلش رو فهمیدیم و توجیه داشت ،حالا یه طراح شهری می تونه بر اساس نیاز ها و مقررات یه بدنه شهری رو پیشنهاد بده!!!!!!! که همه باید ازش تبعیت کنند!!!!!!!! ( مثل قضیه ساختمان سازی که اگه خلاف کنی می تونی جریمه بدی!!!!! نشه) باید قوانین خیلی محکم باشند!!!!! این می تونه اولین قدم باشه!!!!

پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050 ، alireza
    (۱۳۹۰-۳-۱۸، ۰۵:۱۳ عصر)deldar نوشته است: به نظر من یکی از راه ها می تونه ایجاد قوانین مناسب باشه. مثلاً ما اول نیایم خیابان بسازیم بعد بافت اطرافش هر جور خواست ساخته بشه یا حتی با قوانین ضعیف ساخته بشه!!!!! اول باید قوانین و ضوابط محکم و درست ایجاد بشن ، بعد ما بدونیم که چرا این منطقه می خواد گسترش پیدا کنه !! وقتی دلیلش رو فهمیدیم و توجیه داشت ،حالا یه طراح شهری می تونه بر اساس نیاز ها و مقررات یه بدنه شهری رو پیشنهاد بده!!!!!!! که همه باید ازش تبعیت کنند!!!!!!!! ( مثل قضیه ساختمان سازی که اگه خلاف کنی می تونی جریمه بدی!!!!! نشه) باید قوانین خیلی محکم باشند!!!!! این می تونه اولین قدم باشه!!!!

خیلی خوب بود مهندس;)

متشکرم

پاسخ
    خوشحال میشیم نظرتونو بگین
    باتشکر:heart:

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,850 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
    آخرین ارسال: mamamama
      چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,187 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
    آخرین ارسال: mtr6510
      سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,325 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,274 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
      دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,147 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,496 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
    آخرین ارسال: shivashf
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,682 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: udesigner
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,533 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
    آخرین ارسال: payam_km
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,571 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
    آخرین ارسال: rikhtehgaran
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,549 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
    آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان