امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اگه اخبار شهرسازی رو دنبال میکنی،اگه یه شهرسازی بیا و بخون...
توی این کشور که برا رشد علمیش اینهمه شهید دادیم،برا کسی فرق نمیکنه که تو لیوان زهر باشه یا آب خالص . وقتی می خوای داد بزنی بگی که این خیابون که داره ازاین مسیر میگذره داره خونه 300 ساله رو خراب میکنه ، یهو خودتم زیر میگیرن،یهو توروهم مثل یه دیوار کهنه میارن پایین. پس چی شد کجا رفت .ظلمی که داره به رشته شهرسازی میشه بدترین نوع ظلم تو دنیاس.آهای اگه داری شهرسازی میخونی ترمای اولته تغیر رشته بده.اگه میخوای انتخاب رشته کنی نزن.الان که نگاه میکنم میبینم همه اون سالهایی که درس خوندم تو دانشگاه رو به سخره گرفتن.تو بهترین دانشگاه خوندم اما حیف که دارن و میخان مارو با همه ی تلاشامون زنده به گور کنن.اگه کسی برا رشته دل می سوزونه ، اگه کسی اعتقادش به اینه که این یه رشتس نه الافی تو کلاسای دانشگاه حرفاشو بزنه.من شهرسازی خوندم، حالا ماهارو با اونیکه کارشناسی جغرافیا،اقتصاد،جامعه شناسی خونده یکی می دونن. هیچ کدوم از اینا نمی تونن شهرساز باشن.هرچند می دونم حرف من اندازه رشوه ای که این دلالا به نظام مهندسی دادن یه ریالم نمی ارزه. فقط باید بگم برا شهرسازی ایران متاسفم.
دوس داشتی توام اعتراض کن شاید حرفامون به گوش دلالا برسه...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط mohseni ، alireza ، zxc ، .Utopia ، روجا ، elham90
من که در دوره کارشناسی تا ترم 3 در کارگاه فقط 3 خط راست میکشیدم !
منظورم اینه که از اول شهرسازی رو ضعیف بار میارن در دانشگاه ، حالا یاهدفشون اینه که جون نگیره و قوی نشه ! یا هدفی ندارن و درواقع علمشون ضعیفه .

همین مساله باعث میشه فرد به ترم 3 نرسیه فراری بشه یا بعداز مدرک گرفتن بره دنبال یه تخصص دیگه و ارشد بگیره شایدم لیسانس!!!!

یکی از استادامون می گفت که شهرسازا باید بتونن در همه حیطه ای نظر بدنند یعنی جغرافیا ، اقتصاد ، مسائل اجتماعی و ... ولی واقعا چقدر اینطوریم ؟!؟! همینه که پیش گرایشای معماری و اقتصاد و... ضعیفیم خوب البته اونا هم برای تخصصشون زحمت میکشن ولی چرا باید موقع کنکور بهشون اجازه ورود بدن به مقطع ارشد . تا حالا دقت کردید که ما اگر بخوایم بریم رشته عمران یا معماری دوباره لیسانس بگیرم کلا محاااااااااااااااااله!!نمی دونم چرا اینطوریه ؟7 شاید خودمون کم درس خوندیم 7

این هایی که گفتم دغدغه های درس و دانشگاهش بود ولی همین مسائل در مقیاس وسیع تری در بازار کار و شهر برای ما مشکل ساز میشه ، متاسفانه نمیدونم به کجا داریم پیش میریم ؟2

وقتی می بینید شهرتون و محلتون رو تیکه تیکه میکنن و قوانین و ضوابطو رو نادیده میگیرن بدونید فکر شهرسازانه نبوده یا اگر بوده نادیده گرفته شده .تقصیری هم ندارند چون طرز دید و تفکرشون از بُعد دیگه ای هست مثلا صرفه اقتصادی یا حفظ محیط زیست و مسائل جغرافیایی برای همین نمیشه بهشون چیزی گفت و خُرده گرفت 2222
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط روجا ، mohseni ، elham90
بابا خوبه نصف بیشتر متخصصین شهرسازی تو دنیا از رشته های دیگه بودن.یا معمار یا اقتصاد دان یا جغرافیا.به نظر من که خیلی خوبه رشته های دیگه هم بیان. من که اصلا به این اعتقاد ندارم که کسی که میخواد بیاد نظام مهندسی شهرسازی پایش حتما شهرسازی باشه. شاید اونیکه اقتصاد خونده، معماری خونده یا رشته های دیگه بهتر از منی که از اول شهرسازی خوندم بتونه به شهرسازی مملکت کمک کنه.
رشتمون یه رشته کاملا بازه. یک پزشک میتونه توش نظریه پرداز باشه، حتی یه رفتگر هم میتونه نظزیه پردازی کنه، اگه فکرش شهرسازانه باشه. شهرسازی تو درس و کتاب و مدرک نیس. فکر آدم باید شهرسازانه کار کنه.

یه نکته دیگه، اگه قرار باشه فقط کسایی که کارشناسیشون شهرسازی بوده وارد نظام مهندسی بشن که یه قشر وسیعی از شهرسازای مملکت بی کار میشن. آخه تازه از سال 80-81 شهرسازی کارشناسی گرفته.

این درسته که دانشگاه های ما ضعیف کار میکنن اما ما خودمون مقصریم. یه دوبار که استاد رو به چالش بکشیم و طرف نتونه جواب بده خودش جلسه سوم نمیاد دانشگاه. اینطوری طرف یا مجبور میشه بره حسابی قوی شه و برگرده یا اینکه کلا بر نگرده.

خلاصه دوستان من، ضعف از خود ماست نه کس دیگه. خودمون رو که درست کنیم همه چیز درست میشه.
یه چیز دیگه، خواهش میکنم کسی رو از ورود به شهرسازی منع نکنین. اگه اینطور باشه اوضاع شهرسازی از این هم بدتر میشه.شمایی که شهرسازی خوندی اگه واقعا به رشتت اعتقاد داری و دلت میسوزه باید دیگران رو به این رشته ترغیب کنی نه اینکه بگی برو از این رشته!!!!!!!!

من به شخصه از ورود به این رشته بسیار بسیار خرسندم. و دیگران رو هم دعوت میکنم که بیان و دل سوزانه کار کنن تو این رشته تا جایگاهمون را پیدا کنیم.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط mohseni ، elham90 ، .Utopia ، روجا
    سلام دوست عزیز : این مشکلاتی که شما مطرح میکنین درست وکاملا منطقی به نظر میاد.... اما کمی شعاره!!!!!65 امیدوارم که وقتی در بازار کار و دفاتر مهندسی که وارد شدید هم بر روی نگاه امروزتون پا برجا باشید

که البته خیلی سخته!!!! 16

من معماری خوندم و در دوره لیسانسم استادی داشتیم که از نظر علمی در سطح بالایی بود و مدرکش از یکی از دانشگاهای اروپایی بود . اما صراحتا به ما میگفت که برای

جامعه ی کار باید تمام خوندهامون رو کنار بذاریم و روند بازار کار رو پیش گیریم چون در ایران این تئوریهای دانشگاهی جواب نمیده!!!

به نظرم درس و رشته مورد علاقتون هر چقدر که نادیده گرفته نباید بر روی درک و نگاهتون تاثیر بذاره!!!
    22معماری و شهرسازی از جمله رشته هایی هستند که باید خیلی بیشتر بها داده بشن در ایران
    آخرین ارسال های من :

اگر واقعیات با نظریات هماهنگی ندارند، واقعیت‌ها را تغییر بده " البرت انیشتین"
    پاسخ
     سپاس شده توسط elham90 ، .Utopia ، روجا

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 16,979 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
    آخرین ارسال: milad93
      راهنماي شركت در آزمون ورودي دوره هاي كارشناسي ارشد شهرسازی 96 alireza 0 744 ۱۳۹۶-۱-۳۰، ۰۵:۳۷ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      چکیده ای از شهرسازی در دوران صفویه alireza 0 799 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۲۲ صبح
      سبک های شهرسازی ایران alireza 0 749 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۱۸ صبح
      خلاصه شماره 1 از 14 ،خلاصه کتاب طرحها و برنامه های شهرسازی ( دکتر مصطفی بهزادفر ) alireza 0 974 ۱۳۹۵-۸-۳، ۰۳:۳۱ صبح
      برای انتخاب رشته شهرسازی مباحث برنامه ریزی شهری و مدیریت شهری با هم فرق دارن؟ alireza 2 1,012 ۱۳۹۵-۴-۱۲، ۰۵:۱۴ صبح
    آخرین ارسال: yalda118
      مشاوره: زبان بايد همه کلمات رو که منبع هست رو حفظ کنم؟؟ اولويت رو برا کدوم درسا بدم؟ alireza 1 1,041 ۱۳۹۴-۷-۱۳، ۰۵:۱۶ عصر
      بسته های ارشد برنامه ریزی و طراحی شهری و دکتری شهرسازی و بسته ضروری نظام مهندسی alireza 0 1,195 ۱۳۹۴-۶-۱۶، ۰۱:۵۳ عصر
      جوابیه سازمان سنجش درباره ادعای لو رفتن سولات کنکور ارشد شهرسازی alireza 3 2,460 ۱۳۹۴-۶-۱۲، ۱۲:۳۸ عصر
    آخرین ارسال: meisam1360
      کنفرانس بین المللی معماری شهرسازی عمران هنر و محیط زیست ICAUCAE با کارگاه های آموزشی engurb 0 672 ۱۳۹۴-۵-۹، ۰۱:۵۷ صبح
    آخرین ارسال: engurb

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان