امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اگه اخبار شهرسازی رو دنبال میکنی،اگه یه شهرسازی بیا و بخون...
بابا خوبه نصف بیشتر متخصصین شهرسازی تو دنیا از رشته های دیگه بودن.یا معمار یا اقتصاد دان یا جغرافیا.به نظر من که خیلی خوبه رشته های دیگه هم بیان. من که اصلا به این اعتقاد ندارم که کسی که میخواد بیاد نظام مهندسی شهرسازی پایش حتما شهرسازی باشه. شاید اونیکه اقتصاد خونده، معماری خونده یا رشته های دیگه بهتر از منی که از اول شهرسازی خوندم بتونه به شهرسازی مملکت کمک کنه.
رشتمون یه رشته کاملا بازه. یک پزشک میتونه توش نظریه پرداز باشه، حتی یه رفتگر هم میتونه نظزیه پردازی کنه، اگه فکرش شهرسازانه باشه. شهرسازی تو درس و کتاب و مدرک نیس. فکر آدم باید شهرسازانه کار کنه.

یه نکته دیگه، اگه قرار باشه فقط کسایی که کارشناسیشون شهرسازی بوده وارد نظام مهندسی بشن که یه قشر وسیعی از شهرسازای مملکت بی کار میشن. آخه تازه از سال 80-81 شهرسازی کارشناسی گرفته.

این درسته که دانشگاه های ما ضعیف کار میکنن اما ما خودمون مقصریم. یه دوبار که استاد رو به چالش بکشیم و طرف نتونه جواب بده خودش جلسه سوم نمیاد دانشگاه. اینطوری طرف یا مجبور میشه بره حسابی قوی شه و برگرده یا اینکه کلا بر نگرده.

خلاصه دوستان من، ضعف از خود ماست نه کس دیگه. خودمون رو که درست کنیم همه چیز درست میشه.
یه چیز دیگه، خواهش میکنم کسی رو از ورود به شهرسازی منع نکنین. اگه اینطور باشه اوضاع شهرسازی از این هم بدتر میشه.شمایی که شهرسازی خوندی اگه واقعا به رشتت اعتقاد داری و دلت میسوزه باید دیگران رو به این رشته ترغیب کنی نه اینکه بگی برو از این رشته!!!!!!!!

من به شخصه از ورود به این رشته بسیار بسیار خرسندم. و دیگران رو هم دعوت میکنم که بیان و دل سوزانه کار کنن تو این رشته تا جایگاهمون را پیدا کنیم.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط mohseni ، elham90 ، .Utopia ، روجا

پیام‌های داخل این موضوع
    RE: اگه اخبار شهرسازی رو دنبال میکنی،اگه یه شهرسازی بیا و بخون... - توسط miladt - ۱۳۹۱-۷-۷، ۰۱:۵۰ عصر

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 17,512 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
    آخرین ارسال: milad93
      راهنماي شركت در آزمون ورودي دوره هاي كارشناسي ارشد شهرسازی 96 alireza 0 757 ۱۳۹۶-۱-۳۰، ۰۵:۳۷ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      چکیده ای از شهرسازی در دوران صفویه alireza 0 807 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۲۲ صبح
      سبک های شهرسازی ایران alireza 0 756 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۱۸ صبح
      خلاصه شماره 1 از 14 ،خلاصه کتاب طرحها و برنامه های شهرسازی ( دکتر مصطفی بهزادفر ) alireza 0 988 ۱۳۹۵-۸-۳، ۰۳:۳۱ صبح
      برای انتخاب رشته شهرسازی مباحث برنامه ریزی شهری و مدیریت شهری با هم فرق دارن؟ alireza 2 1,016 ۱۳۹۵-۴-۱۲، ۰۵:۱۴ صبح
    آخرین ارسال: yalda118
      مشاوره: زبان بايد همه کلمات رو که منبع هست رو حفظ کنم؟؟ اولويت رو برا کدوم درسا بدم؟ alireza 1 1,047 ۱۳۹۴-۷-۱۳، ۰۵:۱۶ عصر
      بسته های ارشد برنامه ریزی و طراحی شهری و دکتری شهرسازی و بسته ضروری نظام مهندسی alireza 0 1,197 ۱۳۹۴-۶-۱۶، ۰۱:۵۳ عصر
      جوابیه سازمان سنجش درباره ادعای لو رفتن سولات کنکور ارشد شهرسازی alireza 3 2,465 ۱۳۹۴-۶-۱۲، ۱۲:۳۸ عصر
    آخرین ارسال: meisam1360
      کنفرانس بین المللی معماری شهرسازی عمران هنر و محیط زیست ICAUCAE با کارگاه های آموزشی engurb 0 673 ۱۳۹۴-۵-۹، ۰۱:۵۷ صبح
    آخرین ارسال: engurb

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان