امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت و ساز مازندران شبیه تهران
مدیر پروژه پژوهشی منظر شهری در سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: شکل و نمای ساخت و سازها در پشت و روی کوه البرز شبیه هم شده و اگر به این صورت پیش رویم در آینده، مازندرانی شبیه تهران خواهیم داشت.
نشست تخصصی ارتقای سیمای شهری به سرپرستی شهرداری رامسر و با حضور جمعی از مهندسان معماری و شهرسازی غرب مازندران یکشنبه شب در مکان کتابخانه عمومی احمدنژاد رامسر برگزار شد.
در این جلسه، محمدرضا حائری مدیر پروژه پژوهشی سیما و منظر شهری در سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با بررسی سیمای شهری رامسر در دوره مختلف حکومتی در ایران تاکید کرد: در هیچ کجای دنیا دیده نشده که گردشگران بیایند و مالک محل شوند که این امر در مازندران و به ویژه در شهرهای غربی استان مازندران به وفور دیده می‌شود. حائری مازندرانی اظهار داشت: اگر من جای استاندار بودم برای غیربومی‌ها برای تملک اراضی شرایطی قائل می‌شدم.
این پژوهشگر، جنگل و دریا را جزو منفعت‌های ملی و خیابان، کمربندی، پارک و... را جزو منفعت‌های عمومی دانست و افزود: ما در احداث یک ساختمان هم می‌توانیم منفعت عمومی را رعایت و هم می‌توانیم رعایت نکنیم، ولی آنچه که را که باید بدانیم این است که هنوز فرصت پشتیبانی از منافع عمومی در غرب مازندران وجود دارد.
وی درباره وضعیت ساخت و سازها گفت: اگر وضعیت ساخت و سازها به این صورت پیش رود آنچنان که امروز زباله ما را اذیت می‌کنند در 20 سال آینده ما با مخروبه‌ای رو به رو هستیم که از دست این نخاله‌های ساختمانی راه گریزی وجود ندارد. این مسئول در پایان بیان کرد: شکل و نمای ساخت و سازها در پشت و روی کوه البرز شبیه هم شده و اگر به این صورت پیش رویم در آینده، مازندرانی شبیه تهران خواهیم داشت.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Ƒanos

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  گزارشهای علمی درباره ی ابر شهر تهران haniye_s 0 1,208 ۱۳۹۲-۱۰-۱۶، ۱۲:۰۰ عصر
آخرین ارسال: haniye_s
  نشست تخصصی مدیریت محله در تهران: بیم ها و امیدها haniye_s 0 1,215 ۱۳۹۲-۱۰-۱۴، ۱۱:۵۵ عصر
آخرین ارسال: haniye_s
  نورمن فاستر و ساخت و ساز در کره ماه Ƒanos 0 1,167 ۱۳۹۱-۱۱-۲۶، ۱۲:۱۸ صبح
آخرین ارسال: Ƒanos
  سنگفرش کردن خودکار خیابان‌ها با ماشین جاده‌ساز +فیلم مهسا_mahsa 0 1,422 ۱۳۹۱-۱۱-۲۴، ۱۲:۰۱ عصر
آخرین ارسال: مهسا_mahsa
  سعادت آباد تهران سال ۹۲ پل روگذر خواهد داشت Ƒanos 0 1,134 ۱۳۹۱-۱۱-۲، ۰۹:۱۲ عصر
  برگزاری نمایشگاه رنگ و رزین تهران javad jamshidi 0 1,377 ۱۳۹۱-۸-۲، ۰۵:۰۱ عصر
آخرین ارسال: javad jamshidi
  لزوم کیفی سازی ساخت و سازها javad jamshidi 0 1,216 ۱۳۹۱-۷-۲۰، ۰۵:۵۱ عصر
  تهران كوتاهترین پایتخت دنیاست Ƒanos 0 1,173 ۱۳۹۱-۷-۱۰، ۱۱:۳۴ صبح
  استفاده از گرافن در فناوری ساخت سد تونلی javad jamshidi 0 1,241 ۱۳۹۱-۶-۱، ۱۲:۳۳ عصر
  ساخت شهرک های کوچک اطراف تهران روجا 0 1,091 ۱۳۹۱-۵-۳۱، ۰۲:۱۵ عصر
آخرین ارسال: روجا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان