ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
شناسایی گسل های جدید در پایتخت
[تصویر:  7b0e2b098055d27b923d0c94d2c253d0.jpg]


شناسایی گسلهای جدید در پایتخت، رکورد زنی تعداد جابه جایی مسافران مترو ،ماجراهای پرونده چند هزار صفحه ای فایناس خط ۴ و ... مهمترین اخبار شهری این هفته بود.
به گزارش خبرنگار مهر، این هفته با خبر شناسایی گسل های جدید در پایتخت آغاز شد . این موضوع را مهدی چمران ،رئیس شورای شهر تهران در نشستی خبری که با هدف ارائه گزارش عملکرد گزارش ۶ ماهه شورا برگزار شده بود داد.
او در این جلسه به همزمانی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری هم انتقاد کرد و گفت: ما نگرانیم شوراها سیاسی شود. ممکن است جو انتخاباتی به سوی کاندیدایی هدایت شود اما شوراهای مورد حمایت آن کاندیدا هماهنگ با انتخاب مردم نباشند که این باعث تضاد فکری در برخی از شهروندان شود که این مشکل مخصوص کلانشهرهاست و در شهرهای کوچک با توجه به شناختی که مردم از اعضا دارند مشکل خاصی ایجاد نمی شود.
چمران با اشاره به حاشیه های انتخابات ریاست جمهوری گفت: نحوه تبلیغات و گستردگی آن در انتخابات ریاست جمهوری می تواند بر انتخابات شوراها که امسال تعداد آن در تهران به ۳۱ نفر نیز افزایش داشته سایه افکند.
شنبه ۲۹مهرماه ،جعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بازدیدی از بخش میانی خط ۳ مترو تهران گفت: در حالیکه قیمت مصالح مورد نیاز در ساخت مترو افزایش چند برابری داشته است و برای سرپا ماندن مترو ماهانه حداقل به ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم، با وجود گذشته ۷ ماه از سال هنوز ریالی از اعتبارات مصوب مترو توسط دولت پرداخت نشده است.
یکشنبه ۳۰ مهرماه با خبر خوش مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه آغاز شد . هابیل درویش با بیان اینکه ۸۰ واگن جدید مترو در کارخانجات واگن سازی در دست مونتاژ و آماده سازی قرار دارد گفت: تا پایان سال به مرور واگن های جدید مترو وارد شبکه خطوط خواهند شد.
در این روز حسین صفایی، مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی گفت:۴۰ هزار راس دام زنده برای ذبح رایگان در روز عید قربان و عرفه در ۲۲ منطقه شهر تهران عرضه می شود.
دوشنبه یک آبانماه ثبت نام برای در دریافت آرم های طرح ترافیک آغاز شد. وحید نوروزی ،معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: شهروندان متقاضی می توانند با مراجعه به سایت شهرداری تهران Tehran .ir ثبت نام کنند .
او با تاکید بر این که حتی یک آرم طرح ترافیک بدون ثبت نام اینترنتی صادر نمی شود اظهار داشت : تمامی مراحل ثبت نام اعم از فرم ثبت نام، پرداخت اینترنتی عوارض شهرداری و کنترل معاینه فنی آنلاین انجام می شود.همچنین برای دریافت مجوز طرح ترافیک داشتن برگه معاینه فنی، عوارض شهرداری و عدم خلافی برای تمام خودروها الزامی است، خودروهایی که به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده و برگه دریافت می کنند، از طریق سایت ستاد معاینه فنی و اطلاعات عوارض شهرداری نیز از طریق لینک عوارض قابل کنترل و دسترسی است.
در این روز حسین محمد پورزرندی،معاون مالی و اداری شهرداری تهران از رفع مشکل فایناس خط ۴ مترو خبر داد و گفت: با وجود نوسانات ارزی و همه محدودیت های مالی ، روند احداث پروژه های عمرانی طبق برنامه پیش می رود .
او ادامه داد : در خط ۴ مترو ۵۵۰ میلیون یورو فاینانس تامین شده بود که به خاطر عدم پرداخت یک درصد بانک عامل پیگیری های زیادی انجام و سرانجام این مشکل برطرف شد.
در این روز رکورد مسافران مترو هم زده شد وروابط عمومی متروی تهران اعلام کرد : مترو تهران آمار جابجایی ۴ میلیارد سفر را در مدت ۱۵ سال خدمت رسانی به ثبت رساند.
جلسه علنی سه شنبه ۲ آبانماه به انتقاد از نحوه نامگذاری خیابان ها ومعابر پایتخت گذشت. احمد مسجدجامعی در جریان جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران با اشاره به تغییر نام برخی از کوچه ها و خیابان های تهران گفت: تهران هویت دارد و بسیاری از اسم ها قراردادی نیست. اگر ما به جایی پونک می گوییم به خاطر طبیعتش است یا نام ونک به خاطر درختان این منطقه بوده یا در منطقه سرچشمه، چشمه ای بوده و یا سنگلج که سنگ هایی به صورت رج رج بوده و در آن آب پخش می کردند این اسامی همه ریشه دارد و باید به ریشه ها توجه کرد.
او ادامه داد: آیین نامه نامگذاری خیابان های پایتخت نیاز به بازنگری دارد و با این آیین نامه راه به جایی نمی بریم. اگر بخواهیم هویت و تاریخ شهرمان استوار باشد باید در آن بازنگری کنیم.
در این جلسه حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران شورا نسبت به ترک های بوستان نهج البلاغه هشدار داد و گفت: در دیداری که به همراه اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی داشتیم نسبت به ناپایداری و شیب های این پارک هشدار دادیم که لازم بود پایدارسازی آن انجام شود اما میلیاردها تومان صرف این کار شد اما این بوستان با همان مشکلات به بهره برداری رسید.
او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اخباری مبنی بر احداث تونل در ادامه بزرگراه حکیم گفت: براساس اخبار تا یک ماه دیگر کارگاه این تونل تجهیز می شود اما باید تاکید کنیم اولویت کار ما نباید تونل سازی باشد.بلکه ما باید اولویت کاری و بودجه ای خود را بر روی مترو متمرکز کنیم.
در این روز استاندار تهران مصاحبه اخیر رییس شورای شهر تهران و همچنین یک نماینده مجلس در ارتباط با «تفاهم برای جداسازی شهرری از تهران بعد از برگزاری انتخابات سال آینده» را تکذیب کرد.
مرتضی تمدن با بیان اینکه تفاهمی در این ارتباط انجام نشده است گفت: این اقدام براساس قانون انجام می شود و هیچ تبصره ای از طریق قانونگذار برای جدایی ری از تهران وارد نشده است؛ بنابراین موظف هستیم براساس قانون اقدام کنیم.
علیرضا جعفری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران هم اعلام کرد:خانه های زیر خط میدان انقلاب براساس معیارهای فرسودگی و عدم رعایت ضوابط ساخت و ساز نسبت به نقاط دیگر شهر نسبت به بلاهای طبیعی آسیب پذیرتر هستند.
چهارشنبه ۳آبانماه محمد باقر قالیباف در مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران المپیک و پارالمپیک که در مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم (ع) با حضور هادی ساعی و علیرضا دبیر از اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد ، گفت: ما مکلف هستیم ورزش همگانی را توسعه دهیم تا ورزش قهرمانی حاصل شود و امروز بیش از هر زمان دیگر به تعلیم و تربیت و آموزش نیازمندیم و در این راستا چه سمتی بهتر از حوزه ورزش .
در این روز معصومه ابتکار دبیرکمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به نامه ای که در خصوص تغییر قانون معاینه فنی به رئیس مجلس نوشته است، گفت: تغییر قانون معاینه فنی در مجلس گذشته اشتباه بزرگی بود که باید هر چه زودتر تغییر کند.
در این روز سید جعفر تشکری هاشمی،معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این که هنوز فایناس خط ۴ گشایش نیافته است گفت: نزدیک به ۷ سال است که فایناس خط ۴ مترو را پیگیری می کنیم . قرار بود اعتبارات این خط با منابع خارجی تامین شود اما در طول این چند سال همه کارهایی که از ما می خواستند را انجام داده ایم اما هر روز با موانع جدیدی روبرو می شدیم.


خبرگزارى مهر (http://www.mehrnews.com)

آخرین ارسال های من :
 سپاس شده توسط: روجا
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  شماره جدید نشریه خانه و دفتركار منتشر شد MHAKBARI 1,091 2012-10-27، 11:04 PM
آخرین ارسال: MHAKBARI
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  طرح جامع اهواز 01-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید 01-21 s1s2s3 fantomn تالار گفتمان طراحی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 01-21 alireza fantomn تالار گفتمان طراحی شهری
  [خبر شهرسازی]  طرح های آمایش 01-20 حدیث گلی حدیث گلی تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  شهر سازی 01-20 mahroo456 mahroo456 میز گرد
  آموزش و مشاوره تخصصی با نرم افزار PLS 01-19 amindatcom alireza سایر نرم افزارها
  مشاوره برنامه ریزی  مشاوره مباحث عمومی شهرسازی -مهشید جمشیدی -رتبه 13 کنکور ... 01-16 mahshid -jm tornado26 مشاوره کنکور
  کتاب های آمادگی کارشناسی ارشد خانه شهرسازان 01-16 davd alireza کتابخانه شهرسازی(2)
  4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری 01-14 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  خبر ویژه  لغو مصوبه کمسیون هم ارزی توسط هییت عمومی دیوان عدالت 01-12 maravia1979 omid623 سوالات
  طرح تفصيلي و بازنگري منطقه 6 اصفهان 12-25 niloofarny zahrash68 درخواست طرح جامع
  دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال 1397 سازمان سنجش 12-07 Sahab Sahab مشاوره برای کنکور مرحله اول
  مشاوره برنامه ریزی  کنکور برنامه ریزی شهری ۹۷ 12-02 Sbht Sbht مشاوره برای کنکور مرحله اول
  GISاستان ایلام 11-30 ماراویا alireza طرح تفصیلی شهرهای ایران dwg و gis
  مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتر... 11-26 alireza milad93 تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل