ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
شناسایی گسل های جدید در پایتخت
[تصویر:  7b0e2b098055d27b923d0c94d2c253d0.jpg]


شناسایی گسلهای جدید در پایتخت، رکورد زنی تعداد جابه جایی مسافران مترو ،ماجراهای پرونده چند هزار صفحه ای فایناس خط ۴ و ... مهمترین اخبار شهری این هفته بود.
به گزارش خبرنگار مهر، این هفته با خبر شناسایی گسل های جدید در پایتخت آغاز شد . این موضوع را مهدی چمران ،رئیس شورای شهر تهران در نشستی خبری که با هدف ارائه گزارش عملکرد گزارش ۶ ماهه شورا برگزار شده بود داد.
او در این جلسه به همزمانی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری هم انتقاد کرد و گفت: ما نگرانیم شوراها سیاسی شود. ممکن است جو انتخاباتی به سوی کاندیدایی هدایت شود اما شوراهای مورد حمایت آن کاندیدا هماهنگ با انتخاب مردم نباشند که این باعث تضاد فکری در برخی از شهروندان شود که این مشکل مخصوص کلانشهرهاست و در شهرهای کوچک با توجه به شناختی که مردم از اعضا دارند مشکل خاصی ایجاد نمی شود.
چمران با اشاره به حاشیه های انتخابات ریاست جمهوری گفت: نحوه تبلیغات و گستردگی آن در انتخابات ریاست جمهوری می تواند بر انتخابات شوراها که امسال تعداد آن در تهران به ۳۱ نفر نیز افزایش داشته سایه افکند.
شنبه ۲۹مهرماه ،جعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بازدیدی از بخش میانی خط ۳ مترو تهران گفت: در حالیکه قیمت مصالح مورد نیاز در ساخت مترو افزایش چند برابری داشته است و برای سرپا ماندن مترو ماهانه حداقل به ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم، با وجود گذشته ۷ ماه از سال هنوز ریالی از اعتبارات مصوب مترو توسط دولت پرداخت نشده است.
یکشنبه ۳۰ مهرماه با خبر خوش مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه آغاز شد . هابیل درویش با بیان اینکه ۸۰ واگن جدید مترو در کارخانجات واگن سازی در دست مونتاژ و آماده سازی قرار دارد گفت: تا پایان سال به مرور واگن های جدید مترو وارد شبکه خطوط خواهند شد.
در این روز حسین صفایی، مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی گفت:۴۰ هزار راس دام زنده برای ذبح رایگان در روز عید قربان و عرفه در ۲۲ منطقه شهر تهران عرضه می شود.
دوشنبه یک آبانماه ثبت نام برای در دریافت آرم های طرح ترافیک آغاز شد. وحید نوروزی ،معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: شهروندان متقاضی می توانند با مراجعه به سایت شهرداری تهران Tehran .ir ثبت نام کنند .
او با تاکید بر این که حتی یک آرم طرح ترافیک بدون ثبت نام اینترنتی صادر نمی شود اظهار داشت : تمامی مراحل ثبت نام اعم از فرم ثبت نام، پرداخت اینترنتی عوارض شهرداری و کنترل معاینه فنی آنلاین انجام می شود.همچنین برای دریافت مجوز طرح ترافیک داشتن برگه معاینه فنی، عوارض شهرداری و عدم خلافی برای تمام خودروها الزامی است، خودروهایی که به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده و برگه دریافت می کنند، از طریق سایت ستاد معاینه فنی و اطلاعات عوارض شهرداری نیز از طریق لینک عوارض قابل کنترل و دسترسی است.
در این روز حسین محمد پورزرندی،معاون مالی و اداری شهرداری تهران از رفع مشکل فایناس خط ۴ مترو خبر داد و گفت: با وجود نوسانات ارزی و همه محدودیت های مالی ، روند احداث پروژه های عمرانی طبق برنامه پیش می رود .
او ادامه داد : در خط ۴ مترو ۵۵۰ میلیون یورو فاینانس تامین شده بود که به خاطر عدم پرداخت یک درصد بانک عامل پیگیری های زیادی انجام و سرانجام این مشکل برطرف شد.
در این روز رکورد مسافران مترو هم زده شد وروابط عمومی متروی تهران اعلام کرد : مترو تهران آمار جابجایی ۴ میلیارد سفر را در مدت ۱۵ سال خدمت رسانی به ثبت رساند.
جلسه علنی سه شنبه ۲ آبانماه به انتقاد از نحوه نامگذاری خیابان ها ومعابر پایتخت گذشت. احمد مسجدجامعی در جریان جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران با اشاره به تغییر نام برخی از کوچه ها و خیابان های تهران گفت: تهران هویت دارد و بسیاری از اسم ها قراردادی نیست. اگر ما به جایی پونک می گوییم به خاطر طبیعتش است یا نام ونک به خاطر درختان این منطقه بوده یا در منطقه سرچشمه، چشمه ای بوده و یا سنگلج که سنگ هایی به صورت رج رج بوده و در آن آب پخش می کردند این اسامی همه ریشه دارد و باید به ریشه ها توجه کرد.
او ادامه داد: آیین نامه نامگذاری خیابان های پایتخت نیاز به بازنگری دارد و با این آیین نامه راه به جایی نمی بریم. اگر بخواهیم هویت و تاریخ شهرمان استوار باشد باید در آن بازنگری کنیم.
در این جلسه حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران شورا نسبت به ترک های بوستان نهج البلاغه هشدار داد و گفت: در دیداری که به همراه اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی داشتیم نسبت به ناپایداری و شیب های این پارک هشدار دادیم که لازم بود پایدارسازی آن انجام شود اما میلیاردها تومان صرف این کار شد اما این بوستان با همان مشکلات به بهره برداری رسید.
او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اخباری مبنی بر احداث تونل در ادامه بزرگراه حکیم گفت: براساس اخبار تا یک ماه دیگر کارگاه این تونل تجهیز می شود اما باید تاکید کنیم اولویت کار ما نباید تونل سازی باشد.بلکه ما باید اولویت کاری و بودجه ای خود را بر روی مترو متمرکز کنیم.
در این روز استاندار تهران مصاحبه اخیر رییس شورای شهر تهران و همچنین یک نماینده مجلس در ارتباط با «تفاهم برای جداسازی شهرری از تهران بعد از برگزاری انتخابات سال آینده» را تکذیب کرد.
مرتضی تمدن با بیان اینکه تفاهمی در این ارتباط انجام نشده است گفت: این اقدام براساس قانون انجام می شود و هیچ تبصره ای از طریق قانونگذار برای جدایی ری از تهران وارد نشده است؛ بنابراین موظف هستیم براساس قانون اقدام کنیم.
علیرضا جعفری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران هم اعلام کرد:خانه های زیر خط میدان انقلاب براساس معیارهای فرسودگی و عدم رعایت ضوابط ساخت و ساز نسبت به نقاط دیگر شهر نسبت به بلاهای طبیعی آسیب پذیرتر هستند.
چهارشنبه ۳آبانماه محمد باقر قالیباف در مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران المپیک و پارالمپیک که در مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم (ع) با حضور هادی ساعی و علیرضا دبیر از اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد ، گفت: ما مکلف هستیم ورزش همگانی را توسعه دهیم تا ورزش قهرمانی حاصل شود و امروز بیش از هر زمان دیگر به تعلیم و تربیت و آموزش نیازمندیم و در این راستا چه سمتی بهتر از حوزه ورزش .
در این روز معصومه ابتکار دبیرکمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به نامه ای که در خصوص تغییر قانون معاینه فنی به رئیس مجلس نوشته است، گفت: تغییر قانون معاینه فنی در مجلس گذشته اشتباه بزرگی بود که باید هر چه زودتر تغییر کند.
در این روز سید جعفر تشکری هاشمی،معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این که هنوز فایناس خط ۴ گشایش نیافته است گفت: نزدیک به ۷ سال است که فایناس خط ۴ مترو را پیگیری می کنیم . قرار بود اعتبارات این خط با منابع خارجی تامین شود اما در طول این چند سال همه کارهایی که از ما می خواستند را انجام داده ایم اما هر روز با موانع جدیدی روبرو می شدیم.


خبرگزارى مهر (http://www.mehrnews.com)

آخرین ارسال های من :
 سپاس شده توسط: روجا
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  شماره جدید نشریه خانه و دفتركار منتشر شد MHAKBARI 990 1391-8-6، 11:04 عصر
آخرین ارسال: MHAKBARI
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  غیر رایگان  دانلود جزوه فنون و روش های برنامه ریزی-قسمت اول 6-29 0RKIDEH مصطفی 1992 تحقیقات ،جزوات(vip-2)
  پایان نامه امنیت شهری 6-21 غفوریان yashar.k درخواست پایان نامه
  منابع دارای اولویت اول مطالعه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد شهرسازی ویژه آز... 6-15 kasrak mtalkhab معرفی کتابهای تخصصی شهرسازی
  مبانی برنامه ریزی و مدیریت محیطی 6-15 محمد یگانه mtalkhab تحقیقات ،جزوات(vip-1)
  دانلود ArcGIS Desktop 10.2.0.3348 همراه با آموزش نصب 6-14 alireza saeed87 آموزش GIS
  دومین کنفرانس ملی یافته های نوین پژوهشی وآموزشی عمران معماری شهرسازی و محیط... 6-10 Sahab Sahab اخبار همایش ها
  غیر رایگان  داغ داغ، نقشه gis شهر تهران 6-10 parasto_gh mtr6510 طرح،پروژه،نقشه(vip-2)
  دانلود جزوه تصویری آموزش gis با فرمت pdf 6-10 alireza mtr6510 نرم افزار gis--پاسخگو مهندسین aramo و ...
  چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax 6-10 mtr6510 mtr6510 تالار گفتمان طراحی شهری
  آموزش تکنیک چیدمان فضا و نرم افزار دپس مپ ویژه طراحان و برنامه ریزان شهری 6-10 mtr6510 mtr6510 نرم افزار
  شهر شناور روی آب به نام لی لی پد 6-5 somita thicharua88 اخبار طراحی شهری
  تدریس و آموزش روش راندینلی 6-5 yaser seraj thicharua88 مدل های کمی در شهرسازی
  راهنمایی 6-1 faribayekta faribayekta پرسش و پاسخ
  کتاب شهرسازی 5-28 faribayekta faribayekta پرسش و پاسخ
  فروش کتاب های اسکیس شهرسازی و معماری 5-21 joachom alireza فروشگاه کتاب نو و دست دوم
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل