امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهندسی شهر سازی چیه؟؟؟؟
(۱۳۹۱-۸-۶، ۰۱:۵۲ عصر).Utopia نوشته است: در محیط کاری هم کاملا ضعف اطلاعاتی ما در زمینه معماری و عمران و سازه حس میشه .
حتی در آزمون های استخدامی در نوع سوالات این مساله کاملا مشخص بود که یک کارشناس شهرسازی باید از مسائل سازه ای و معماری هم اطلاعاتی داشته باشه . به ما که از معماری فقط کتاب احجام و پرسپکتیو رو یاد دادن !!!! من اگر اطلاعاتی هم در زمینه معماری بدست اوردم ، خودم مطالعه کردم و در سرفصل دروس دانشگاهی نبوده .22
معمولا این ضعف رو کسانی حس میکنند که به طراحی شهری علاقه دارند درسته اطلاعات ما در زمینه معماری باید بالا بره اما عمران و سازه که نه ....... چون اساسا شهرسازی اونقدر وارد پلاک و تنها یک واحد نمیشه که لازم باشه راجع به سازه یا عمران چیزی بدونه
آزمون های استخدامی که در کل زیاد قابل استناد نیست ....
اما در مجموع شما اگه به طراحی شهری علاقه داشته باشی باید اطلاعاتت راجع به معماری به اندازه ی کافی بالا ببری و همینطور به لحاظ اسکیس و طراحی باید در حد به شخصی که معماری میخونه اطلاعات داشته باشی که متاسفانه هیچ کدوم از این مطالب در سرفصل مهندسی شهرسازی به طور درست و کامل تدریس نمیشه به خاطر همینم هست که کسانی که برای ارشد طراحی شهری قبول میشن بیشتر معماریها هستن نه شهرسازیها

(۱۳۹۱-۸-۶، ۰۵:۰۵ عصر)Mohsenurbanism نوشته است: درود بر شما
1-مهندس dementor شما ترم 3 هستی بعدش میگی سال اوله که رشته شهرسازی اومده توی دانشگاهتون؟؟؟البته اگه شما بجنورد باشی از سال 84 اونجا مهندسی شهرسازی داره
2-برخلاف نظر مهندس mina به نظرمن اتفاقا خیلی خوبه که برنامه ریزی شهری و طراحی توی دوره لیسانس با هم هستن چون یه طراح و یا یه برنامه ریز بدون اطلاع داشتن از رشته مقابلش(برنامه ریزی و طراحی)نمیتونه موفق بشه
3- به نظر من محتوای درسی رشته خوبه اما مشکل اصلی عدم آگاهی مردم و مسئولین از توانایی ها و کارایی فارغ التحصیلان شهرسازی هستش
مهندس من منظورم اینه که اگه این دو رشته از هم جدا بشه به همون نسبت سرفصل دروسی که برای این دو رشته تدوین میشه میتونه کامل تر بشه و کسی که مثلا طراحی شهری دوس داره احساس ضعف در مقابل یه معمار نمی کنه که چرا اسکیس ش ضعیفه چرا نمیتونه سه بعدی فکر کنه چرا مبانی نظری در مورد طراحی رو کمتر از یه معماری میدونه و...
یا کسی که برنامه ریزی شهری دوس داره مطالب بیشتری رو راجع به مباحث برنامه ریزی شهر یاد می گیره

آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط mojtaba1992
من دلیل داشتم که گفتم مهندسی برنامه ریزی شهری:شما نمی تونید اینو کتمان کنید که کارشناسی شهرسازی یعنی 5 تا درس طرح شهرسازی و 2یا 3 تا درس 4 واحدی هستن که این درسها محورشون رو برنامه ریزی شهری می چرخه ومتاسفانه کمتر دانشجویی پیدا میشه که نرم افزارهای تخصصی مثل 3dmaxیا arcgisپیشرفته بطور حرفه ای بلد باشه یا جدای از آنها برای آنچه که برنامه ریزی کرده بتونه در روی زمین پیاده کنه؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان