امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهندسی شهر سازی چیه؟؟؟؟
سلام بر ذوستان.
به نظرتون رشته مهندسی شهرسازی چه چیزی کم داره؟؟؟؟؟

آ

شما بگین.من که نمیدونم چی بگم شاید اون کسی که مدرک رو در در یکی از دانشگاههای مطرح دنیا یا دانشگاههای مطرح کشور گرفته باشه وبا نظری که من بگم از زمین تا آسمان متفاوت باشه.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
من هنوز ترم 3 هستم و حقیقتا به دلیل اینکه اولین ساله که دانشگاه این رشته رو اورده اطلاعات چندانی ندارم.ولی به نظر من درسهایی مانند سازه و ریاضیات مهندسی کم داره.به نظر من باید بیشتر به عمران پرداخته بشه.
آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
به نظر من روی اسکیس و طراحی خیلی کم کار میشه 5
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
به نظر من 1 رشته با گرایش علوم انسانی هستش تا یک رشته فنی و مهندسی.

پاسخ
فقط درسهایی مثل جامعه شناسی - اقتصاد - جغرافیا و آمار به گرایش علوم انسانی برمیگرده که اونم ما فقط مبانی ش رو میخونیم اونم در ترم 1 و 2 26
وگرنه رشته شهرسازی اونقدر ربطی به علوم انسانی نداره !!!68
و همونطور که در جریان هستید اول اصلا رشته ی شهرسازی به صورت جدا نبود و رشته ای داشتیم به نام معماری و شهرسازی که به صورت پیوسته کارشناسی ارشد بود
بعدها اومدن رشته شهرسازی رو از معماری جدا کردن 5

پاسخ
 سپاس شده توسط روجا ، .Utopia
در محیط کاری هم کاملا ضعف اطلاعاتی ما در زمینه معماری و عمران و سازه حس میشه .
حتی در آزمون های استخدامی در نوع سوالات این مساله کاملا مشخص بود که یک کارشناس شهرسازی باید از مسائل سازه ای و معماری هم اطلاعاتی داشته باشه . به ما که از معماری فقط کتاب احجام و پرسپکتیو رو یاد دادن !!!! من اگر اطلاعاتی هم در زمینه معماری بدست اوردم ، خودم مطالعه کردم و در سرفصل دروس دانشگاهی نبوده .22
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط روجا ، godonly.
دوستان با این نظر موافق هستین باید اسم این رشته رو عوض کنیم؟

مهندسی شهرسازی ===مهندسی برنامه ریزی شهری

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
(۱۳۹۱-۸-۶، ۰۲:۲۲ عصر)jak.1368 نوشته است: دوستان با این نظر موافق هستین باید اسم این رشته رو عوض کنیم؟

مهندسی شهرسازی ===مهندسی برنامه ریزی شهری
من که اصلا موافق نیستم چون ما در شهرسازی بحث هایی مثل منظر شهری - مبلمان شهری - فضاهای شهری و تعاملات اجتماعی - پیاده مداری - طراحی محله براساس معیارهای آرام سازی ترافیک و این جور مسائل رو هم داریم همه ی شهرسازی که بحث های تراکم،سرانه ، تعیین کاربری ، طرح جامع ، طرح هادی ، آمایش سرزمین و این جور مسائل نیست که بیایم اسمش بذاریم برنامه ریزی شهری!!
به نظر من از همون مقطع کارشناسی باید رشته ها جدا بشه اصلا نگن مهندسی شهرسازی بگن طراحی شهری و برنامه ریزی شهری یعنی کلا دوتا رشته ی جدا از هم تا بتونیم واسه هر کدوم از این رشته ها یه سر فصل دروس داشته باشیم نه این که یه کم طراحی یاد بدن یه کم برنامه ریزی
چون والا الان که ما ترم 7 شهرسازی هستیم هنوز هیچکی نه برنامه ریزی رو به طور کامل فهمیده نه طراحی رو ...... و این خیلی وحشتناکه .......

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
درود بر شما
1-مهندس dementor شما ترم 3 هستی بعدش میگی سال اوله که رشته شهرسازی اومده توی دانشگاهتون؟؟؟البته اگه شما بجنورد باشی از سال 84 اونجا مهندسی شهرسازی داره
2-برخلاف نظر مهندس mina به نظرمن اتفاقا خیلی خوبه که برنامه ریزی شهری و طراحی توی دوره لیسانس با هم هستن چون یه طراح و یا یه برنامه ریز بدون اطلاع داشتن از رشته مقابلش(برنامه ریزی و طراحی)نمیتونه موفق بشه
3- به نظر من محتوای درسی رشته خوبه اما مشکل اصلی عدم آگاهی مردم و مسئولین از توانایی ها و کارایی فارغ التحصیلان شهرسازی هستش
آخرین ارسال های من :

... خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
پاسخ
(۱۳۹۱-۸-۶، ۰۵:۰۵ عصر)Mohsenurbanism نوشته است: درود بر شما
1-مهندس dementor شما ترم 3 هستی بعدش میگی سال اوله که رشته شهرسازی اومده توی دانشگاهتون؟؟؟البته اگه شما بجنورد باشی از سال 84 اونجا مهندسی شهرسازی داره
2-برخلاف نظر مهندس mina به نظرمن اتفاقا خیلی خوبه که برنامه ریزی شهری و طراحی توی دوره لیسانس با هم هستن چون یه طراح و یا یه برنامه ریز بدون اطلاع داشتن از رشته مقابلش(برنامه ریزی و طراحی)نمیتونه موفق بشه
3- به نظر من محتوای درسی رشته خوبه اما مشکل اصلی عدم آگاهی مردم و مسئولین از توانایی ها و کارایی فارغ التحصیلان شهرسازی هستش
درود برشما مهندس منظور بنده حقیر این بود ما اولین ورودی های پیام نوریم .

پاسخ
 سپاس شده توسط godonly.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان