امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک خبر فوق العاده خوب برای شهرسازا، نیای از دست دادی!
این از 2 تا عامل نشات می گیره:

1_ بی سوادی برخی از مسئولین

2_ سکوت شهرسازها !

من خودم شهرسازم،و ارشد برنامه ریزی شهری تو بهترین دانشگاه کل ایرانم، اگه اعتراض کنیم به 1 جایی میرسیم ، مثلا به دیوان عدالت اداری. این یه بخشنامه س که بوسیله چند عدد ... گذاشته شده که میشه از طریق قانونی پیگیریش کرد . من خودم گزارش این بی عدالتی و حرکت غیر قانونی رو به بیت محترم رهبری فرستادم . اما برای اقدام تو دیوان عدالت اداری باید بصورت جمعی باشه و نامه با امضای شهرسازا باشه.
می تونیم شروع کنیم:

عنوان نامه این می تونه باشه: اعتراض به مصوبه کمیسیون هم ارزی در رابطه با رشته شهرسازی

اونایی که حاضرن می تونن تو دانشگاه با شهرسازای همکلاسیشون متن اعتراضو بنویسن و زیرشو امضا کنن و در ادامه بقیه کارارو پیگیر بشیم.

اونایی که حاضرن اینکارو انجام بدن نام دانشگاشونو تو ادامه بزارن.

به امید پیروزی
تو تاپیک قبلیم آورده شده ، اما لطفا اینجا کامنت بزارین.
به امید پیروزی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط urbanist 88 ، kasrak
26 خیلی برام عجیبه مشکلتون با این کمیسیون هم ارزی چیه؟؟
اگه ناراحتین که از رشته های دیگه میان جا شهرسازا رو میگیرن خوب راه حلش اینه که شهرسازا تلاششون رو بیشتر کنن و چه تو زمینه درسی و غیر درسی اطلاعاتشون رو افزایش بدن که تو نبرد بین شهرسازا و بقیه رشته ها شهرسازا پیروز باشن....

ولی مهندس اینو بدونین شهرسازی یه رشته ای هست با ماهیت میان رشته ای....همون طور که همه آدما با رشته ها و علایق و سلایق مختلف تو شهر زندگی می کنن....شهرسازی هم علم ساخت شهر و شناخت شهر و ساماندهی شهر هستش به نظرتون میشه ادعا کرد بقیه رشته ها رو دخلی به این رشته نیست؟؟؟

به نظرم آزمون مرحله دوم تا حدودی داره جلو کسایی که با اطلاعات صرفا تئوری میان بالا رو گرفته پس نباید نگران بود.....
به نظرم باید بیش از این که نگران کمیسیون هم ارزی باشین باید نگران دانشگاه پیام نور و آزاد هایی باشین که ظرفیت رشته شهرسازی رو بیش از 100% افزایش دادند و همه هم می دونیم از این دانشگاه ها شاید 5% به صورت صحیح تدریس داشته باشن!!!! فک کنید فردا کی قرار پاسخ گو این همه مهندس بی سواد ( البته منظورم همه رشته ها هستش که صرفا کمیت رو افزایش دادند و تغییری در کیفیت نداده اند که ناخودآگاه به خاطر کمیت زیادی کیفیت کاهش پیدا می کند) هست؟؟ اینا قراره کجا استخدام بشن؟؟؟ فک کنید آینده سازای کشور ما کیا میشن؟؟؟

پس توصیه می کنم به جا این بحثای نژادپرستانه و متعصبانه به فکر افزایش کیفیت تو این رشته باشیم. وقتی کسی دانشش شهرسازی اش بیش از ما باشد حتی اگه رشته اش فقه یا ادبیات باشد باید دستش را به گرمی فشرد و از اطلاعاتش استفاده کرد. هر گاه یاد گرفتیم بدون تعصب فکر کنیم و عمل کنیم پیشرفت می کنیم. همونطور که بزرگان تعصب کورکورانه را نشانه جهل می داند.

موفق باشید
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط Elham.A ، hnp ، haydariyan ، diamond ، abtinz ، پریوش ، JAVAD4050 ، mohseni ، mehman ، aeen
دوست عزیز
من شخصا معمولا به این نوع تاپیک ها کامنت نمی دهم . اما اینبار برای یکبار هم که شده بیاین باور کنیم
افراد بر اساس صلاحیشون به موقعیت ها دست پیدا می کنند . اگر کسی از لیسانس غیر مرتبط
وارد دوره ی فوق لیسانس در رشته ی دیگری می شه که حتی شاید از زمین تا آسمون با رشته ی
خودش متفاوت باشه مثلا کسی که میره رشته ی صنایع ، برق ، مکانیک ، معماری و شهرسازی
در حالیکه به رشته ی لیسانسش ربط نداره نشون میده به اندازه ی من و شمایی که از اول
تو این رشته بودیم زحمت کشیده و چه بسا بیشتر از ما ! پس اگر ما نخواهیم جامونو سر کلاس دوره های
ارشد از دست ندیم باید خودمون بیشتر سعی کنیم ... اگر نخواهیم کارمون رو ازمون بگیرند و به فرد شایسته تر
بدن خودمون باید شایسته تر باشیم نه اینکه بشینیم و فقط بخواهیم جلوی افراد تلاشگر و با انگیزه گرفته بشه .
و هلو بره تو گلو باشه دوست عزیز بیایید یکبار هم به این فکر کنیم اگر حس می کنیم جامون داره تنگ میشه
ما هم می تونیم بریم رشته های دیگه اما اگه بچه های اون رشته هم همین واکنش شمارو بخوان داشته باشند ...؟؟!!
آخرین ارسال های من :

If you can dream it, you can do it

Walt Disney
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، hnp ، alireza ، روجا ، elham90 ، haydariyan ، arvik ، Saeedm ، kasrak ، FaTyJo0oN ، mehman ، aeen
چرا باید شهرسازا نتونن امضای معماری بگبرن اما جغرافیا میاد تو شهرسازی امضا می گیره!!! منم جغرافی بودم همینارو میگفتم
لطفا شهرسازها جواب بدن
به امید پیروزی

پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak
سلام.میخواستم چندتا نکترو یادآور بشم.خانم الهام همه کسایی که تو آزاد درس میخونن بی سواد نیستن!همه آزاد ها استادای شبیه هم ندارن!!اگر میخواید طرفداری کنید از یک گروه یک گروه دیگرو له نکنید!جالبه یاداوری کنم که همین آزادها هرسال روبوکاپ،المپیاد شهرسازی،مقاله های علمی و و و و و رو تو ایران ارائه میدن و رتبه میارن!!درسته حرف شما صحیح که گفتید هرکس تلاش خودشو بکنه مقام لایقشو بدست بیاره اما بدون پارتی امکان پذیره؟!
آخرین ارسال های من :

جهانی فکر کنیم محلی عمل کنیم!:blush:
پاسخ
 سپاس شده توسط arvik ، kasrak
(۱۳۹۱-۸-۷، ۰۹:۴۵ صبح)diamond نوشته است: سلام.میخواستم چندتا نکترو یادآور بشم.خانم الهام همه کسایی که تو آزاد درس میخونن بی سواد نیستن!همه آزاد ها استادای شبیه هم ندارن!!اگر میخواید طرفداری کنید از یک گروه یک گروه دیگرو له نکنید!جالبه یاداوری کنم که همین آزادها هرسال روبوکاپ،المپیاد شهرسازی،مقاله های علمی و و و و و رو تو ایران ارائه میدن و رتبه میارن!!درسته حرف شما صحیح که گفتید هرکس تلاش خودشو بکنه مقام لایقشو بدست بیاره اما بدون پارتی امکان پذیره؟!
فقط باعث تاسفه...
اینطور که مشخصه شما درست نخوندید من چی نوشتم!
خیلی برای من جالبه که بدونم دقیقا کجای متن من درباره دانشگاه آزاد و دولتی بحث شده ؟؟
دوست عزیز اگر یکبار دیگه با دقت متنو بخونید متوجه میشید قصدی برای له کردن دیگران در کار نبوده که هیچ تمام فعل هایی که بکاربردم به خودم برمی گرده اما با این حال اگر طوری نوشتم که شما اینطور برداشت کردین متاسفم.
ضمنا نمی دونم گفتنش اینجا تا چه حد درست باشه ولی خود من شخصا از همون دسته المپیادی های دانشگاه آزادم که شما فکر می کنین قصد له کردنشون رو داشتم!!!!!! (اگر دوست داشتید ایمیلتون رو پیام خصوصی بزارید تا اسکن مدارکم رو براتون میل کنم) بنابراین لطفا قبلا از اینکه جوسازی کنید و انگشت اتهام به دیگران نشون بدین یکبار دیگه به عقب برگردید شاید شما اشتباه برداشت کرده باشید.
بله دوست عزیز همونطور که گفتم هرکس با شایستگی و سعی و تلاش خودش می تونه به هر جایی برسه بدون پارتی بازی و یا سد کردن راه دیگران و بهش اعتقاد دارم چون با تمام وجود لمسش کردم و ایمان دارم که این روند ادامه خواهد داشت.
اگر نوشته بودم چنین تاپیک هایی رو جواب نمی دم همین موارد رو پیش بینی می کردم(خصوصا این تاپیکی که عنوان و محتواش با هم تناقض داره!) چون می دونستم خیلی از افراد از شنیدن واقعیت ها و تهدید منافع شخصیشون هراس دارند ما هم باید سکوت کنیم. تا وقتی در یک جامعه کوچک و مجازی از افراد حق اظهار نظر گرفته بشه سخت میشه در آینده ی اون کشور آزادی بیان رو پیش بینی کرد.
امیدوارم دوستان خودشون قضاوت کنند.
موفق باشید

پاسخ
 سپاس شده توسط روجا ، .Utopia ، Saeedm ، FaTyJo0oN
(۱۳۹۱-۸-۷، ۰۹:۴۵ صبح)diamond نوشته است: سلام.میخواستم چندتا نکترو یادآور بشم.خانم الهام همه کسایی که تو آزاد درس میخونن بی سواد نیستن!همه آزاد ها استادای شبیه هم ندارن!!اگر میخواید طرفداری کنید از یک گروه یک گروه دیگرو له نکنید!جالبه یاداوری کنم که همین آزادها هرسال روبوکاپ،المپیاد شهرسازی،مقاله های علمی و و و و و رو تو ایران ارائه میدن و رتبه میارن!!درسته حرف شما صحیح که گفتید هرکس تلاش خودشو بکنه مقام لایقشو بدست بیاره اما بدون پارتی امکان پذیره؟!

سلام مهندس
مهندس من از دانشگاه آزاد و پیام نور اسم بردم، ولی با دانشگاه دولتی مقایسه نکردم. صد البته دانشگاه های آزادی هستن که بهتر از دانشگاه های دولتی هستن. منظور من تعدادی از دانشگاه های آزاد بود و برخی قوانین دانشگاه آزاد ( مثلا واسه دانشگاهایی که کارشناسی یه رشته رو ندارن ارشد اون رشته رو میزارن....در صورتی که واسه دانشگاه دولتی تا یه رشته کارشناسی فارغ التحصیل نداده باشه نمی تونه ارشد اون رشته رو بیاره)
من اصلا قصد جسارت یا توهین بچه های پیام نور یا آزاد رو نداشتم. چه بسا کسی پیام نور خونده باشه ولی اطلاعاتش از خیلیا بیشتر باشه. دوستای من تو این سایت خیلی هاشون آزاد خوندن و از لحاظ علمی واقعا پر هستن. دوستان اگه نوشته من به کسی برخورده معذرت می خوام. من قصد جسارت نداشتم.

پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، .Utopia ، Elham.A
[quote='radan' pid='36903' dateline='1351332757']
این از 2 تا عامل نشات می گیره:

1_ بی سوادی برخی از مسئولین

2_ سکوت شهرسازها !

من خودم شهرسازم،و ارشد برنامه ریزی شهری تو بهترین دانشگاه کل ایرانم، اگه اعتراض کنیم به 1 جایی میرسیم ، مثلا به دیوان عدالت اداری. این یه بخشنامه س که بوسیله چند عدد ... گذاشته شده که میشه از طریق قانونی پیگیریش کرد . من خودم گزارش این بی عدالتی و حرکت غیر قانونی رو به بیت محترم رهبری فرستادم . اما برای اقدام تو دیوان عدالت اداری باید بصورت جمعی باشه و نامه با امضای شهرسازا باشه.
می تونیم شروع کنیم:

عنوان نامه این می تونه باشه: اعتراض به مصوبه کمیسیون هم ارزی در رابطه با رشته شهرسازی

اونایی که حاضرن می تونن تو دانشگاه با شهرسازای همکلاسیشون متن اعتراضو بنویسن و زیرشو امضا کنن و در ادامه بقیه کارارو پیگیر بشیم.

اونایی که حاضرن اینکارو انجام بدن نام دانشگاشونو تو ادامه بزارن.

به امید پیروزی
تو تاپیک قبلیم آورده شده ، اما لطفا اینجا کامنت بزارین.
به امید پیروزی

نمی خواستم جواب بدم ولی میدم کسی که از ی رشته دیگه میاد رشته شهرسازی و قبولم میشه مطمن باشه ی چیز حالیش بوده که اومده دوما نظام مهندسی شهرسازی انقدرم مالی نیستش سوما برای نظام مهندسی هم ی آزمونی هستش که چیزای که لازم برای گرفتن یک مهر ازشون امتحان می گیرن چهارما به قول خودتون شما توی بهترین دانشگاه ایران دارید درس میخونید کسی که حالیشه از رقیب نمی ترسه کارشو داره مگه ....
آخرین ارسال های من :

اگر خواستی و نتوانستی که معذوری،ولی اگر توانستی ونخواستی،منتظر روزی باش که بخواهی ونتوانی
    پاسخ
     سپاس شده توسط kasrak ، FaTyJo0oN
    من خودم قبلا عاشق بحث در این حیطه بودم ولی الان فقط به یه نتیجه رسیدم هرکی در هر رشته ای فقط باید بـــــــــــــخووووووووونه . همین .
    این بحثا فقط جنبه جوسازی داره و ذهنیتمون نسبت به رشته ها و مدرک ها خراب میشه .
    اگر می خواید به خودتون و جامعه تون خدمتی بکنید بشینید درس بخونید و علم و مهارتتونو بالا ببرید و کارتون با بقیه نباشه .
    اینا رو گفتم که به شعار سابقم برسم : 1با هم مهـــــربان باشید .1
    آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
     سپاس شده توسط kasrak ، FaTyJo0oN ، mardin ، روجا ، aeen ، Elham.A ، سوره
    دوستان عزیز شهرساز آیا با مطالب بالا موافقید که سکوت کرده اید!!!
    به امید پیروزی

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      لحظات زیبا را از پنجره خانه تان شهرسازانه و مهندسی ثبت کنید و جایزه بزرگ را ببرید reza1366 4 2,406 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۱۲:۰۶ صبح
    آخرین ارسال: زمردیان
      نتیجه اولیه اولین دوره مسابقه عکس مشخص شد از بین 5 عکس برگزیده یکی را انتخاب کنید alireza 16 5,876 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۱۱:۴۰ صبح
    آخرین ارسال: atelieahjam
      نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,150 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
      مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,685 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
      از منظر شهری- بوستان ملت-خیابان ولیعصر چه می بینید 5 زمردیان 2 1,310 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
      مسابقه بزرگ ایرانشهرساز اکنون با جوایز ارزنده برای نخستین بار URBAN 98 79 15,462 ۱۳۹۲-۴-۳۱، ۰۳:۲۴ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      یک مسابقه در طول روز(مسابقه اول روزانه) URBAN 98 51 9,302 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۰۹:۵۷ صبح
    آخرین ارسال: sh.j.m
      عدم ارتقا پایه پروانه اشتغال (طراحی) برای فارغ التحصیلان معماری علمی کاربردی یا کاردا saeed nasiri majd 9 4,660 ۱۳۹۲-۴-۱۴، ۱۱:۴۶ صبح
    آخرین ارسال: s1s2s3
      هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,617 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
    آخرین ارسال: URBAN 98
      هرروز یک سوال 74: واضح نظریه ساختاری -کارکردی در برنامه ریزی ؟ seywan_kurd 5 3,361 ۱۳۹۱-۹-۱، ۰۳:۴۸ عصر
    آخرین ارسال: azadeh gh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان