امتیاز موضوع:
  • 91 رأی - میانگین امتیازات: 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروژه شهر سازی >>> طرح‌ تعریف‌ مجموعه‏ های شهری‌
عنوان:
طرح‌ تعریف‌ مجموعه‏های شهری‌ و ‌تعیین شاخص‏های تبیین آن در ایران

گروه:
شهرسازی

محقق:
مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری

ناظر:
آقای دکتر اسفندیار زبردست

خلاصه‌ی طرح:
ازدیاد و گسترش کلان‏شهرها در جهان، خود به دلیل صرفه‏های اقتصادی انبوهی صورت می‏گیرد که منجر به صرفه‏های اقتصادی شهرنشینی می‏شود. با ظهور پدیده جهانی شدن در پی عصر اطلاعات کلان‏شهرها و مجموعه‏های شهری وظایف جدیدی چون محل جذب فن‏شناسی و سرمایه‏های خارجی و بورس اوراق بهادار، مکان استقرار تولید دانش فن‏شناسی و ارتباطات نوین و جذب گردشگران جهانی را بر وظایف قبلی خود نیز افزوده‏اند. برای حضور در عصر اطلاعات و جهانی شدن و به همراه تحقق توسعه پایدار، مدیران و برنامه‏ریزان این کشورها وظایف پیچیده و گاه متضاد پیش رو دارند. آنها باید فضای مجموعه‏های شهری را به زمینه‏ساز توسعه صنعتی و تولید دانش و فن‏شناسی نوین تبدیل کنند و بر مسایل زیست‏محیطی و اسکان غیررسمی فائق آیند. از حل شایسته و بخردانه این مسائل گریزی نیست و جامعه‏ای که چنین قابلیتی از خود نشان ندهد، نظاره‏گر سقوط فرهنگ و تمدن خود خواهند بود. در این پژوهش پس از شناسایی مبانی موجودیت کلان‏شهرها و مجموعه‏های شهری درکشورهای توسعه‏یافته و توسعه‏یابنده و نیز ایران جایگاه و چشم‏انداز آینده آنها، به صورت تفصیلی روش‏های تعریف و شاخص‏های شناسایی آنها مشخص و با شرایط اقتصادی و اجتماعی و طبیعی ایران سازگار شد.

منبع:
سایت
مركز مطالعاتی و تحقيقاتی شهرسازی و معماری

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط lofra ، somita ، aramo ، H.Arzhang ، elham90
سلام
خب من این طرحو از کجا میتونم پیدا کنم یا اینکه فایلشو دانلود کنم؟؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
salam! mishe dar morede tarhe 5 shahrsazi ye seri etelaat ya nemune porozhe bezarid!?:exclamation:

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۰-۱۲-۱۱، ۱۱:۴۹ صبح)serafina نوشته است: salam! mishe dar morede tarhe 5 shahrsazi ye seri etelaat ya nemune porozhe bezarid!?:exclamation:

سلام
درخواستتون را در حای مناسب در سایت بزارید تا به نتیجه برسید.

لطفا به تالار زیر بروید و با توجه به موضوع انتخاب کنید و سوال خود را بپرسید.

http://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=502
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، ALI XxX

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  طرح جامع اهواز alireza 0 15,647 ۱۳۹۶-۱۱-۱، ۰۹:۲۰ عصر
آخرین ارسال: alireza
  طرح جامع و تفصیلی شهر مرودشت در یک فایل pdf alireza 0 2,025 ۱۳۹۵-۱۱-۲۷، ۰۵:۱۹ عصر
  طرح جامع و تفصیلی شهر جهرم، خلاصه گزارش مرحله اول alireza 0 1,757 ۱۳۹۵-۱۱-۲۶، ۰۵:۴۲ عصر
  طرح توسعه و عمران و حوزه نفوذ و تفصیلی شهر فسا alireza 0 1,304 ۱۳۹۵-۱۱-۲۵، ۱۰:۲۲ عصر
  طرح جامع و تفصیلی شهر مرودشت alireza 0 1,830 ۱۳۹۵-۱۱-۲۵، ۰۸:۳۰ عصر
  طرح جامع تفصیلی شهر موچش kasrak 1 2,632 ۱۳۹۵-۱۱-۹، ۱۰:۳۳ عصر
آخرین ارسال: behnamjj
  نقشه اتوکد شهر قزوین به صورت رایگان و کامل 30 مگابایت alireza 0 1,492 ۱۳۹۵-۹-۸، ۰۳:۳۶ عصر
  اتوکد طرح تفصیلی رشت به صورت کامل 115مگابایت alireza 0 1,374 ۱۳۹۵-۸-۳۰، ۱۱:۳۱ عصر
  نقشه اتوکد مناطق شهر مشهد رایگان با فرمت DWG alireza 0 2,178 ۱۳۹۵-۸-۳۰، ۰۷:۵۸ عصر
  ضوابط طرح تفصیلی شهر کرمان alireza 0 982 ۱۳۹۵-۸-۲۹، ۰۷:۰۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان