امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امتیازات: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روز جهانی شهرسازی بر شما مبارک

"روز جهانی شهرسازی" بر جامعه شهرسازان، بزرگان، پیشکسوتان، اساتید، کارشناسان و دانشجویان و علاقمندان مبارک
(شهر سالم؛ شهر زندگی)

روز هشتم نوامبر در سال 1949 توسط پرفسور کارلوس ماریا دلاپائولرا ، استاد فقید دانشگاه بوینوس آیرس آرژانتین همزمان با افتتاح انستیتو مطالعات مسائل شهرسازی دانشگاه، تحت عنوان روز جهانی شهرسازی (World Town Planning Day) ثبت گردید.

وی هدف اصلی خود را از نامگذاری چنین روزی پیشبرد و بالا بردن علاقه به مباحث شهرسازی در میان عامه مردم و متخصصان در مقیاس های محلی، ملی و بین المللی عنوان نمود.

در طی 60سالی که از برگزاری اولین مراسم بزرگداشت این روز می گذرد، تعداد کشورهای برگزار کننده مراسم در این روز در جهان به بیش از 30 کشور رسیده است. این مراسم در کشورهای مختلف به طور جداگانه ای برگزار می گردد اما برخی نهادهای بین المللی حامی این جریان هستند که مهمترین آنها
ISOCARP یا جامعه بین المللی برنامه ریزان شهری و منطقه ای می باشد که محل دفتر مرکزی آن در شهر لاهه هلند است.

ایران شهرساز

نکته- درسته که امروز 8 نوامبر نیست اما چون در ایران همیشه 17 آبان ذکر میشده (امسال به دلیل تغییر سال میلادی اینطور شده که بر هم منطبق نشده اند) امروز را در نظر گرفتیم
ضمن اینکه بزرگداشت این روز هم در 17 آبان یعنی امروز برگزار خواهد شد.

همایش های این روز:

(از کسانی که در این همایش ها حضور می یابند تقاضا می کنیم که یافته ها و اخبار مرتبط را برای همه در سایت قرار دهند. با تشکر)

همایش بزرگداشت روز جهانی شهرساز با موضوع شهر خلاق - دانشگاه امام رضا (ع)- مشهد
همایش هویت در بافت های شهری - دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد - مشهد
همایش بزرگداشت روز جهانی شهرسازی
با شعار "شهر آینده، اعتلای کیفیت زندگی شهری" - تالار ایوان شمس- تهران

شما هم همایش های دیگر را در صورت وجود اضافه کنید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط sarannn ، farza ، .Utopia ، alireza ، MHAKBARI ، elham90 ، rezvan87 ، Ƒanos ، javad jamshidi ، dely_sh ، ایلیا ، haydariyan ، sharare
روز شهرساز بر جامعه ی بزرگ شهرسازان مبارک باد
آخرین ارسال های من :

... خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، MHAKBARI ، 0RKIDEH
منم این روز رو تبریک میگم به همه
به امید داشتن شهرهایی بهتر برای زندگی113

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، MHAKBARI ، 0RKIDEH
تشکر مهندس ارکیده عزیز
روزمــــــان مبارک .
امیدوارم که شهرسازان بتونند بهترینا رو برای مردمشون انجام بدند .1
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط MHAKBARI ، 0RKIDEH
سلام و تشکراز مهندس ارکیده

من هم به نوبه خودم به تمام اعضای سایت ایران شهرساز و جامعه شهرسازی تبریک میگویم و امیدواریم که بتوانیم خدماتی در خور شما در سایت با کمک اعضا و مدیران ارائه دهیم.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط MHAKBARI ، aramo ، .Utopia ، 0RKIDEH ، dely_sh
همایش بزرگداشت روز جهانی شهرسازی با شعار "شهر آینده، اعتلای کیفیت زندگی شهری" - تالار ایوان شمس- تهران/ امروز برگزار شد؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    سلام...به همتون
    روزتونم مبااااارک

دکتر ذاکر هم بهمون دیروز تبریک گفتن78
    به هر حال امیدوارم همتون موفق باشید...

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط .Utopia ، 0RKIDEH
      113روز دیروزتان مبارک
      آخرین ارسال های من :

شما ناخداي كشتي خودتان و نويسنده ي داستان زندگيتان هستيد.((بلك وسبت))
      اگر خلق عالم علي را مي شناختند ، دوستش ميداشتند و اگر خلق عالم علي را دوست ميداشتند ، جهنم آفريده نميشد .
      پاسخ
       سپاس شده توسط 0RKIDEH
      با سلام خدمت همه دوستان
      من هم به نوبه خودم روز جهاني شهرسازي را به همه شهرسازان ايران و جهان تبريك عرض مي كنم
      و اميدوارم همه دست به دست هم دهيم براي پيشرفت و اعتلاي شهرسازي ايران
      به اميد آن روز...

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
        منم به نبوه ی خودم روز جهانی شهرساز رو به همه ی دوستان عزیز تبریک عرض می گویم به امید موفقیت روز افزون شهرسازها و
        پیشرفت شهرهای کشورمان

آخرین ارسال های من :
        پاسخ

موضوع‌های مشابه…
        موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
          **** آقایون انجمن و پدرهای عزیز روزتون مبارک**** Brightness 1 2,486 ۱۳۹۴-۲-۱۱، ۰۷:۳۹ عصر
        آخرین ارسال: haydariyan
          تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر Brightness 2 1,181 ۱۳۹۴-۱-۲۱، ۱۰:۰۳ عصر
        آخرین ارسال: alireza
          سال نو و نوروز باستانی مبارک atelieahjam 3 1,299 ۱۳۹۴-۱-۴، ۰۳:۵۲ عصر
        آخرین ارسال: atelieahjam
          ۵ اسفندماه٬ « روز مهندس» بر شما مهندس عزیز مبارک باد! atelieahjam 0 911 ۱۳۹۳-۱۲-۵، ۰۶:۱۱ عصر
          ****روز جهانی شهرساز مبارک شهرسازان عزیز**** Brightness 4 2,642 ۱۳۹۳-۸-۱۷، ۰۶:۲۴ عصر
        آخرین ارسال: alireza
          *****عیدغدیر مبارک ***** Brightness 2 1,859 ۱۳۹۳-۷-۲۱، ۰۲:۰۷ عصر
        آخرین ارسال: نجران
          عزیزم امروز روز توست،دختر خانومای انجمن بفرمائید Brightness 22 5,221 ۱۳۹۳-۶-۸، ۰۹:۳۲ عصر
          تبریک به مناسبت روز پدر atelieahjam 1 2,465 ۱۳۹۳-۲-۲۲، ۱۰:۴۵ عصر
        آخرین ارسال: EBRAHIMMILAN2012
          سالروز شهادت آیت ا... مطهری و روز معلم گرامی باد atelieahjam 1 1,147 ۱۳۹۳-۲-۱۲، ۰۵:۲۴ صبح
        آخرین ارسال: Brightness
          روز معمار بر همه معماران و شهرسازان مبارک باد atelieahjam 1 1,395 ۱۳۹۳-۲-۳، ۱۰:۲۶ عصر
        آخرین ارسال: Brightness

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان