ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
آیا تئوری های هاوارد و کریستالر با هم نسبتی دارند؟
سلام دوستان.1
من ترم اول برنامه ریزی شهری هستم.استاد درس سیر اندیشه های شهرسازی گفته در مورد این موضوع تحقیق کنم که با توجه به اینکه فرم پیشنهادی شهر در تئوری های هاوارد و کریستالر به صورت شش ضلعی هست آیا این تئوری ها با هم نسبتی دارند؟ و اینکه چرا شش ضلعی؟مثلا چرا هشت ضلعی نه. ممنون میشم اکه کسی اطلاعاتی داره در اختیار بنده قرار بده

آخرین ارسال های من :
 سپاس شده توسط: somita
2
RE: آیا تئوری های هاوارد و کریستالر با هم نسبتی دارند؟
سلام
بله هر دو تا مربوط به اصول استقرار سكونتگاه در يك منطقه هستند. يعني اينكه تئوري باغ شهر هاوارد اصول برنامه ريزي منطقه اي رو بنيان نهاد و كريستالر هم با الهام از هاوارد اونو بسط داده و بصورت تئوري مكان مركزي درآورد به نام خود ثبت كرد

آخرین ارسال های من :
     سپاس شده توسط: somita
    3
    RE: آیا تئوری های هاوارد و کریستالر با هم نسبتی دارند؟
    (1391-8-26، 08:34 صبح)منصور91 نوشته است:  سلام
    بله هر دو تا مربوط به اصول استقرار سكونتگاه در يك منطقه هستند. يعني اينكه تئوري باغ شهر هاوارد اصول برنامه ريزي منطقه اي رو بنيان نهاد و كريستالر هم با الهام از هاوارد اونو بسط داده و بصورت تئوري مكان مركزي درآورد به نام خود ثبت كرد

با تشکر ار آقای منصور. دوستان اگه توضیح دیگه و یا مفصل تری دارن بیان کنن و اینکه چرا هر دو فرم شش ضلعی رو پیشنهاد دادند.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
    موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
      مرحله 2 اینجوری بوده که واسه مباحث تئوری فقط یه صفحه از داوطلب خواستند؟باید سعی کنیم AliReza 576 1393-2-30، 11:21 عصر
    آخرین ارسال: AliReza
      امسال (93)هم طراحی شهری دانشگاه آزاد دو مرحله ای است یا در یک روز هر دو آزمون تئوری و AliReza 684 1393-2-25، 11:57 صبح
    آخرین ارسال: godonly.
      هفته آخربرای مرحله دوم ارشد بیشتر تئوری کار کنم یا عملی؟ AliReza 1,260 1392-4-5، 10:59 عصر
    آخرین ارسال: AliReza
    کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
    [-]
    جستجو
    جستجوی گوگل