امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در مورد ابعاد کالبدی و زیست محیطی توسعه پایدار شهری مطالبی دارید ممنون میشم کمک کنید
در مورد ابعاد کالبدی و زیست محیطی توسعه پایدار شهری مطالبی دارید ممنون میشم کمک کنید
آخرین ارسال های من :

بزرگ فکر کن...
پاسخ
 سپاس شده توسط somita
اینها رو اگه بتونی پیدا کنی شاید کمکت کنه
وردی نژاد، فریدون/ یزدانی، میثم، توسعه پایدار شهری از تئوری تا عمل
پاگ، سدریک، 1383، شهرهای پایدار در کشورهای در حال توسعه، محرم نژاد، ناصر
مفیدی، مبانی مقدماتی توسعه در طراحی شهری پایدار
محمدعلی پور، رسول، شاخص های توسعه پایدار
آخرین ارسال های من :

زندگی یک مشکل نیست که باید حلش کرد بلکه یک هدیه است که باید ازش لذت برد

مدیر ارشد ایران شهرساز
پاسخ
 سپاس شده توسط somita ، lofra ، dely_sh
سلام
به سایت www.rcmc.ir مراجعه کنید تو قسمت مقالات موضوعی
فک کنم بتونید چیزی پیدا کنید
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط somita ، lofra ، dely_sh
شاید این مفید باشه:

تاثیر مدیریت ترافیک بر توسعه پایدار شهری- قنبری- صفرپور-کرد

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   modiriat trafik va tose paydar.pdf (اندازه: 276.11 KB / تعداد دفعات دریافت: 71)

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، amir_33 ، lofra ، sattar ، ahmad lotfi ، dely_sh
دوستم
در مورد توسعه پایدار این و داشتم ببین به دردت می خوره3

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   توسعه پایدار88.pdf (اندازه: 465.16 KB / تعداد دفعات دریافت: 95)

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، Brightness ، 0RKIDEH ، dely_sh ، lofra
    (۱۳۹۱-۹-۱۰، ۱۰:۳۱ عصر)نورین نوشته است: دوستم
    در مورد توسعه پایدار این و داشتم ببین به دردت می خوره3
    سلام 3000 امتیاز اهدا شد.
    آخرین ارسال های من :

پاسخ
     سپاس شده توسط lofra
    این دو تا مقاله در مورد شهر پایدار هست امیدوارم به دردتون بخوره.

فایل‌(های) پیوست شده
    .pdf   MANZAR12431339183800.pdf (اندازه: 326.19 KB / تعداد دفعات دریافت: 38)
    .pdf   MANZAR12451339183800.pdf (اندازه: 638.77 KB / تعداد دفعات دریافت: 40)
    آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
    پاسخ
     سپاس شده توسط 0RKIDEH ، dely_sh ، lofra
    (۱۳۹۱-۹-۱۰، ۱۰:۴۷ عصر)dementor نوشته است:
    این دو تا مقاله در مورد شهر پایدار هست امیدوارم به دردتون بخوره.

پاسخ
    راهبرد توسعه شهر مبتني بر توسعه پايدار

مطالعات بسياري پيامدهاي ناپايدارساز در روند كنوني توسعه جهاني كه خود تابعي از متغيرهاي جمعيت، سرانه و الگوي مصرف است، را نشان داده اند و در اين بين، شهرنشينان سهم تعيين كننده اي در ايجاد اين پيامدها دارا مي باشند. با توجه به اينكه بيشترين رشد جمعيت شهري آينده جهان در كشورهاي در حال توسعه خواهد بود، دغدغه بيشتري براي نيل به توسعه پايداري شهري در اين كشورها وجود دارد. از سوي ديگر، شيوه رايج برنامه ريزي شهري در چارچوب طرح هاي جامع و تفصيلي به رغم دستاوردهاي مديريتي قابل توجه، در هدايت شهر به سوي توسعه اي پايدار موفق نبوده است و دچار تنگناهاي نظري و عملي در اين زمينه است. در اين تحقيق شهر شبستر از جنبه هاي اجتماعي- اقتصادي، زيرساختي و مديريتي با توجه به قوتها، ضعفها، فرصتها و تهديدهاي موجود بر اساس شاخص هاي پايداري مورد بررسي قرار گرفته، سپس اين اطلاعات گردآوري شده در چارچوب روش مطالعه سيستمي و با كاربست مدل AHP و SWOT تحليل و ارزيابي شده است. نتايج تحقيق نشان مي دهد شهر شبستر در وضعيت ناپايداري قراردارد. كه براي خروج از آن استفاده از مشاركت شهروندان به همراه توانمند سازي، تبيين راهبرد مديريت يكپارچه شهري، توجه به فرآيندهاي اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي شهر به همراه ظرفيت سازي در شهرداري و در نهايت پايبندي به توسعه اجتماعات محلي و حكمروايي خوب شهري در قالب روشهاي نوين برنامه ريزي شهري(به طور مشخص CDS) مي تواند پايداري را براي شهر شبستر به ارمغان آورد.

فایل‌(های) پیوست شده
    .pdf   890709-2.pdf (اندازه: 524.3 KB / تعداد دفعات دریافت: 35)
    آخرین ارسال های من :

برهوتشان را آباد می کنیم...باشد تا شهر درونمان آرام گیرد!!
    پاسخ
     سپاس شده توسط 0RKIDEH ، alireza ، dely_sh ، lofra
    (۱۳۹۱-۹-۱۰، ۱۰:۵۹ عصر)maravia نوشته است: راهبرد توسعه شهر مبتني بر توسعه پايدار

مطالعات بسياري پيامدهاي ناپايدارساز در روند كنوني توسعه جهاني كه خود تابعي از متغيرهاي جمعيت، سرانه و الگوي مصرف است، را نشان داده اند و در اين بين، شهرنشينان سهم تعيين كننده اي در ايجاد اين پيامدها دارا مي باشند. با توجه به اينكه بيشترين رشد جمعيت شهري آينده جهان در كشورهاي در حال توسعه خواهد بود، دغدغه بيشتري براي نيل به توسعه پايداري شهري در اين كشورها وجود دارد. از سوي ديگر، شيوه رايج برنامه ريزي شهري در چارچوب طرح هاي جامع و تفصيلي به رغم دستاوردهاي مديريتي قابل توجه، در هدايت شهر به سوي توسعه اي پايدار موفق نبوده است و دچار تنگناهاي نظري و عملي در اين زمينه است. در اين تحقيق شهر شبستر از جنبه هاي اجتماعي- اقتصادي، زيرساختي و مديريتي با توجه به قوتها، ضعفها، فرصتها و تهديدهاي موجود بر اساس شاخص هاي پايداري مورد بررسي قرار گرفته، سپس اين اطلاعات گردآوري شده در چارچوب روش مطالعه سيستمي و با كاربست مدل AHP و SWOT تحليل و ارزيابي شده است. نتايج تحقيق نشان مي دهد شهر شبستر در وضعيت ناپايداري قراردارد. كه براي خروج از آن استفاده از مشاركت شهروندان به همراه توانمند سازي، تبيين راهبرد مديريت يكپارچه شهري، توجه به فرآيندهاي اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي شهر به همراه ظرفيت سازي در شهرداري و در نهايت پايبندي به توسعه اجتماعات محلي و حكمروايي خوب شهري در قالب روشهاي نوين برنامه ريزي شهري(به طور مشخص CDS) مي تواند پايداري را براي شهر شبستر به ارمغان آورد.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      مقاله در مورد احیای بافت فرسوده درون شهری lofra 3 5,472 ۱۳۹۶-۴-۱۴، ۰۳:۳۹ عصر
    آخرین ارسال: امجدی
      کمک >> کسی مقاله ای در مورد تاثیر مسکن بر سیمای شهری سراغ داره؟!! Ahadrpn 0 1,123 ۱۳۹۴-۱۰-۱۲، ۰۵:۱۰ صبح
    آخرین ارسال: Ahadrpn
      درخواست رایگان سلام. کسی در مورد ضوابط و مقررات نوسازی در بافت فرسوده شهر کرمانشاه مطلبی داره ؟ imanataei 0 1,325 ۱۳۹۴-۵-۷، ۰۶:۱۵ عصر
    آخرین ارسال: imanataei
      مقاله ای در مورد انواع منظر و نگهداری و مدیریت آن ها alireza 0 2,368 ۱۳۹۴-۱-۱۶، ۰۴:۲۲ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      من مقاله درباره زیبا شناسی شهری به لاتین میخواهم میتونید کمکم کنید؟ alireza 3 2,307 ۱۳۹۳-۱۱-۷، ۰۹:۲۹ عصر
    آخرین ارسال: atelieahjam
      درخواست رایگان مقاله در ارتباط با بافت های تاریخی alireza 2 3,074 ۱۳۹۳-۱۰-۲۴، ۱۲:۳۱ صبح
    آخرین ارسال: faezeh1372
      تفاوت ترافیک و حمل ونقل شهری، وتاثیر ترافیک بار و ترافیک اطلاعات alireza 0 1,517 ۱۳۹۳-۱۰-۱۹، ۰۷:۲۱ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      درخواست رایگان تاثير مكان ساختمان و نقش ان در ساخت و ساز پایدار Brightness 0 1,392 ۱۳۹۳-۹-۲۸، ۱۲:۱۸ عصر
    آخرین ارسال: Brightness
      درخواست رایگان مقاله اي در مورد يك پروژه اجرا شده كه در آن از روش عقلايي استفاده شده Brightness 0 1,735 ۱۳۹۳-۹-۲۴، ۰۹:۲۲ عصر
      محورهای مجهز شهری kiana7822 2 2,036 ۱۳۹۳-۷-۲۹، ۰۷:۳۲ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان