امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 2.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پانصد هزار امتیاز بگیریدبرای یکبار و همیشه چیدمان صفحه اول را ایده دهید>>>اجرا از ما
با سلام و تشکر از زحمات همه اعضای فعال ایران شهرساز

با توجه به تماس های اعضا و شکایت آنها از صفحه اول سایت که ایجاد سردرگمی میکند از همه شما تقاضا داریم که پیشنهادات خود را در همین تاپیک اعلام کنید تا بهترین پیشنهاد عملی شود.

برای این کار که وقت شما را خواهد گرفت سایت 500 هزار امتیاز اهدا میکند.

هدف:

صفحه اول طوری چیدمان شود که اعضای جدید بتوانند به راحتی به مطالب دسترسی پیدا کنند.

منتظر نظرات شما هستیم

هر سوالی را هم در همین تاپیک جواب خواهیم داد تا سریعتر به نتیجه برسیم.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط somita ، 0RKIDEH ، MHAKBARI ، yaser seraj
منتظر نظرات مهندسین شهرساز و معمار هستیم.

پاسخ

سلام

جناب آقای دهقان من نظر شخصی خودم را در مورد چینش سایت می گویم.
وب سایت تا زمانی که تماماً تالار گفتگو است و قصد توجه به موضوعات مختلف را دارد مشکل همچنان باقی خواهد ماند. از تالار گفتگو بایستی برای پاسخگویی به مشکلات و تقاضاهای کاربران استفاده کنید و همچنین مطالب خود را به سمت چند جنبه تخصصی ببرید. ( تعیین موضوعات اصلی کار سختی نیست، می توانید وزن تالار ها را از میزان فعال بودن آنها ببینید.)

خیلی از مطالبی که در سایت شما وجود دارد معرفی یک مقاله، کتاب، نقشه، پروژه و ... است. بسیاری از آنها در یک post مطرح می شوند و تنها پاسخ به آنها تشکر و قدردانی از مطلب است.
به نظرم اگر بسیاری از امکاناتی که برای اعضا در نظر گرفته اید را از حالت تالار گفتگو خارج کنید بهتر است. یعنی تلفیقی از حالت وب سایت و تالار گفتگو مشکل را حل می کند.

در وب سایت تنها مطالبتان نظیر خبرها، اطلاعیه ­ها، معرفی کتاب، مقالات، مطالب روزانه، پروژه ­ها و ... را قرار دهید، با این کار حجم زیادی از مطالب شما از تالار گفتگو خارج می شود و تنها می ماند تقاضاها و پرسش و پاسخ ها که پس از آن در تالار گفتگو کنترل بیشتری بر مطالبتان خواهید داشت.

در وب سایت می توانید برای هر یک از بخش ها یک صفحه با امکانات کامل داشته باشید. مثلا یک صفحه خاص برای سرویس خبری داشته باشید و در آن صفحه انواع خبرها را قرار دهید. (خبرهای تصویری، خبرهای موضوعی و ...) یا مثلا بانک مقالات ایجاد کنید و مقالات را در آنجا دسته بندی کنید. و به همین صورت برای بخش های دیگر . یا حتی یک فروشگاه راه اندازی کنید و در آن اقلام مورد نظر را با اطلاعات کامل و امکان خرید آنلاین قرار دهید. در این حالت یک صفحه برای مجموعه سایت و تالار گفتگو ایجاد خواهید نمود و آخرین خبرها به همراه لینک ورود به بخش مربوطه را قرار می دهید.

مدتی قبل دیدم که می خواستید به سیستم vbulletin تالار را تغییر بدهید. اگر این کار را هر چه زودتر انجام می دادید بسیاری از مشکلات شما حل می شد. چون در آن سیستم امکانات مختلفی هم برای ایجاد وبلاگ های شخصی و هم ایجاد سایت اصلی و خیلی موارد دیگر بود. اما با توجه به اینکه سایت کنونی بسیار حجیم شده است، انتقال آن به سیستم جدید بسیار بعید است.

اگر مطالبی که گفتم به نظرتان کارساز آمد، می توان در مورد جزئیات سایت، دسته بندی ها و فواید دیگر آن نیز صحبت کرد.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، Brightness ، somita ، 0RKIDEH ، dely_sh
(۱۳۹۱-۹-۱۰، ۰۳:۳۹ عصر)smsyazdan نوشته است: سلام

جناب آقای دهقان من نظر شخصی خودم را در مورد چینش سایت می گویم.
وب سایت تا زمانی که تماماً تالار گفتگو است و قصد توجه به موضوعات مختلف را دارد مشکل همچنان باقی خواهد ماند. از تالار گفتگو بایستی برای پاسخگویی به مشکلات و تقاضاهای کاربران استفاده کنید و همچنین مطالب خود را به سمت چند جنبه تخصصی ببرید. ( تعیین موضوعات اصلی کار سختی نیست، می توانید وزن تالار ها را از میزان فعال بودن آنها ببینید.)

خیلی از مطالبی که در سایت شما وجود دارد معرفی یک مقاله، کتاب، نقشه، پروژه و ... است. بسیاری از آنها در یک post مطرح می شوند و تنها پاسخ به آنها تشکر و قدردانی از مطلب است.
به نظرم اگر بسیاری از امکاناتی که برای اعضا در نظر گرفته اید را از حالت تالار گفتگو خارج کنید بهتر است. یعنی تلفیقی از حالت وب سایت و تالار گفتگو مشکل را حل می کند.

در وب سایت تنها مطالبتان نظیر خبرها، اطلاعیه ­ها، معرفی کتاب، مقالات، مطالب روزانه، پروژه ­ها و ... را قرار دهید، با این کار حجم زیادی از مطالب شما از تالار گفتگو خارج می شود و تنها می ماند تقاضاها و پرسش و پاسخ ها که پس از آن در تالار گفتگو کنترل بیشتری بر مطالبتان خواهید داشت.

در وب سایت می توانید برای هر یک از بخش ها یک صفحه با امکانات کامل داشته باشید. مثلا یک صفحه خاص برای سرویس خبری داشته باشید و در آن صفحه انواع خبرها را قرار دهید. (خبرهای تصویری، خبرهای موضوعی و ...) یا مثلا بانک مقالات ایجاد کنید و مقالات را در آنجا دسته بندی کنید. و به همین صورت برای بخش های دیگر . یا حتی یک فروشگاه راه اندازی کنید و در آن اقلام مورد نظر را با اطلاعات کامل و امکان خرید آنلاین قرار دهید. در این حالت یک صفحه برای مجموعه سایت و تالار گفتگو ایجاد خواهید نمود و آخرین خبرها به همراه لینک ورود به بخش مربوطه را قرار می دهید.

مدتی قبل دیدم که می خواستید به سیستم vbulletin تالار را تغییر بدهید. اگر این کار را هر چه زودتر انجام می دادید بسیاری از مشکلات شما حل می شد. چون در آن سیستم امکانات مختلفی هم برای ایجاد وبلاگ های شخصی و هم ایجاد سایت اصلی و خیلی موارد دیگر بود. اما با توجه به اینکه سایت کنونی بسیار حجیم شده است، انتقال آن به سیستم جدید بسیار بعید است.

اگر مطالبی که گفتم به نظرتان کارساز آمد، می توان در مورد جزئیات سایت، دسته بندی ها و فواید دیگر آن نیز صحبت کرد.

سلام تشکر
نظر شما را قبول دارم ولی مشکل اینجاست که فعلا مقدور نیست.
شما تالارهای اصلی را با توجه به وزن و اهمیت معرفی کنید و بین 5-10 تا تقسیم کنید و سپس بقیه تالارها را زیر مجموعه قرار دهید.
سیستم ویبولتین هم منتفی است و هزینه هم کردم ولی نشد.
مثال:
1- بانک مقالات
2-کتابخانه عمومی
3-کتابخانه vip
4-....

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH
اجرایی باشد یا نباشد نظرتان را درج کنید

پاسخ
سلام
من نظر خودمو در پیوست قرار دادم

فایل‌(های) پیوست شده
.pptx   Presentation1.pptx (اندازه: 134.82 KB / تعداد دفعات دریافت: 23)
آخرین ارسال های من :

از فشار زندگی نترسید

به یاد داشته باشید

فشار ، توده زغال سنگ را به الماس تبدیل میکند . . .
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، alireza ، somita ، 0RKIDEH ، Brightness
سلام
تشکر از شما
فایل را دیدم به نظر تقسیم بندی خوبی بود
اگر زیر مجموعه vip و عادی هم مشخص میشد بهتر میشد اجرایی اش کرد.

پاسخ
(۱۳۹۱-۹-۱۱، ۱۱:۲۵ صبح)AliReza نوشته است: سلام
تشکر از شما
آقای مهندس تقسیم بندی عادی و وی آی پی مشخصه(دقیقا مشخصه کدوم فایل ها عادی هستن و کدوم ویژه فقط کافیه هر کدوم سره جای خودشون قرار بگیره)
حالا من یه کم وقتم باز بشه یه تقسیم بندی کلی با تمام زیر مجموعه هاش انجام میدم
یک نکته هم این که اگر قالب جدید طراحی شد قالب قبلی هم وجود داشته باشه تا کسانی که دوست دارند از قالب قبلی استفاده کنند
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
(۱۳۹۱-۹-۱۱، ۱۱:۳۸ صبح)yaser seraj نوشته است:
(۱۳۹۱-۹-۱۱، ۱۱:۲۵ صبح)AliReza نوشته است: سلام
تشکر از شما
آقای مهندس تقسیم بندی عادی و وی آی پی مشخصه(دقیقا مشخصه کدوم فایل ها عادی هستن و کدوم ویژه فقط کافیه هر کدوم سره جای خودشون قرار بگیره)
حالا من یه کم وقتم باز بشه یه نقسیم بندی کلی با تمام زیر مجموعه هاش انجام میدم
یک نکته هم این که اگر قالب جدید طراحی شد قالب قبلی هم وجود داشته باشه تا کسانی که دوست دارند از قالب قبلی استفاده کنند
قالب را نمیشه چون همزمان روی همه قالب ها اعمال میشه

پاسخ
نظر 1 برای شروع:

مهندس سراج

- قبل از اینکه قسمت های اصلی سایت مشخص باشه همه فایل های سایت به سه دسته عادی، ویژه و فروشگاه تقسیم بشه تا کاربران تکلیفشون مشخص باشه(یعنی با کلیک بر روی عادی فایل های قسمت عادی رو می بینن و..........البته مثلا کسانی که عادی هستند میتونن فایل های ویژه رو ببینن ولی خوب دانلود نمیتونن بکن)

- پیشنهاد دیگه هم اینه که نظرسنجی هایی که در سایت قرار داده میشه در صفحه اصلی باشه تا همه در دید اول بتونن شرکت کنن خیلی بهتره

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خبر ویژه دانلود رایگان بیش از 400 پایان نامه ایران شهرساز فقط تا 17 آبان 93 alireza 4 2,868 ۱۳۹۵-۱-۲۹، ۰۱:۱۶ صبح
آخرین ارسال: alireza
  عدم امکان ویرایش به دلایل زیر از 7 اسفند 94 در ایران شهرساز alireza 3 1,283 ۱۳۹۴-۱۲-۲۴، ۱۱:۴۹ عصر
  تشکر از مشاوران مرحله اول در تابستان 94 و 9 ماه دانلود نامحدود تا 7 اسفند برای آنها alireza 0 642 ۱۳۹۴-۱۲-۷، ۰۲:۲۳ عصر
  اطلاعیه فعالیت مجدد در سایت با همکاری شما و کنکوری های عزیز از شنبه 10 بهمن 94 بعد از مدتی alireza 1 959 ۱۳۹۴-۱۱-۱۰، ۰۸:۳۲ عصر
  خبر ویژه بزودی سورپرایزتان میکنیم دریافت بیش از .... alireza 1 1,090 ۱۳۹۳-۸-۲۸، ۰۱:۳۵ صبح
  خبر ویژه دانلود رایگان بیش از 2500 فایل vip ایران شهرساز فقط تا 17 آبان 93 alireza 1 1,443 ۱۳۹۳-۸-۱۳، ۱۰:۳۵ عصر
  اطلاعیه عذرخواهی از تعدادی از مهندسین سایت در مهر ماه 93 alireza 1 1,877 ۱۳۹۳-۷-۱۹، ۱۱:۰۴ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  عملکرد مدیران در سال 93 از نگاه اعضا alireza 9 3,976 ۱۳۹۳-۷-۱۷، ۰۱:۳۱ عصر
  عضویت ویژه بدون واریز وجه ایران شهرساز در 3 ماهه اول 93 alireza 15 6,142 ۱۳۹۳-۶-۲۴، ۰۸:۴۰ عصر
  همین حالا وب لاگ خود را اینجا بسازید iranblag.com atelieahjam 1 915 ۱۳۹۳-۵-۲۹، ۰۲:۲۵ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان