امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال تخصصی
سلام به همه دوستان.ببخشید یک سوال داشتم؟آیا در کمیسیون ماده 5 قانونی هست که فضای پله و آسانسور از فضای مفید که 60 درصد است و برای احداث بنا قرار داده شده جدا شود و به زیربنا اضافه شود...

البته ساختمان مذکور مورد نظر برای طراحی با کاربری اداری و یک بار برای افزایش زیر بنا به کمیسیون ماده 5 رفته و 70 درصد زیر بنا گرفته ولی به علت حل مشکل پارکینگ به دنبال راهکار میگردم.و این راه را مطرح کردند.مساحت زمین 225متر مربع عرض 11/7میباشد.دوبر شرقی به خیابان 20 متری و جنوبی به خیابان 15 متری.لطف کنید ایده بدهید ....و راهنماییم کنید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90
(۱۳۹۱-۹-۲۱، ۱۰:۲۳ صبح)tahura1580 نوشته است: سلام به همه دوستان.ببخشید یک سوال داشتم؟آیا در کمیسیون ماده 5 قانونی هست که فضای پله و آسانسور از فضای مفید که 60 درصد است و برای احداث بنا قرار داده شده جدا شود و به زیربنا اضافه شود...

البته ساختمان مذکور مورد نظر برای طراحی با کاربری اداری و یک بار برای افزایش زیر بنا به کمیسیون ماده 5 رفته و 70 درصد زیر بنا گرفته ولی به علت حل مشکل پارکینگ به دنبال راهکار میگردم.و این راه را مطرح کردند.مساحت زمین 225متر مربع عرض 11/7میباشد.دوبر شرقی به خیابان 20 متری و جنوبی به خیابان 15 متری.لطف کنید ایده بدهید ....و راهنماییم کنید

کمیسیون ماده ۵ مرجعی است برای تغییرات در طرح های مصوب و ضوابط آن . با توجه به توضیحات شما به نظر می رسد سطح اشغال بنا در شهر شما ۶۰ درصد عرصه است لذا برای تغییر آن به ۷۰ درصد درخواستتان به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده که مورد موافقت قرار گرفته . ضوابط تامین پارکینگ از هر شهری به شهری دیگر مخصوصا در کلان شهر ها متفاوت است بهتر است از شهرداری محل زندگی یا از کارشناسان شهرسازی شهرتان سوال بفرمایید تا بهتر راهنمایی بشوید. مثلا در شهر ما در صورت کسری پارکینگ تا حد معینی با اخذ عوارض مجوز ساخت ارائه می شود .

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط century21

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دو سوال در مورد نقشه برداری-پیچ روی دوربین های تئودولیت هست که off و on داره alireza 0 867 ۱۳۹۴-۸-۲۸، ۰۳:۰۵ عصر
آخرین ارسال: alireza
  سوالات دکتری تخصصی رشته معماری سال های 90 94"مربوط به دانشگاه آزاد alireza 0 1,086 ۱۳۹۴-۵-۲، ۱۱:۰۹ عصر
  سوال فوری در مورد ahp و gis masoudrom 8 3,245 ۱۳۹۳-۹-۱۲، ۰۳:۳۸ عصر
آخرین ارسال: 9123533029
  درخواست رایگان سوال درباره تاثیر تفکر رئالیستی atelieahjam 5 2,377 ۱۳۹۳-۹-۱۰، ۰۱:۱۵ صبح
آخرین ارسال: maspory
  درخواست رایگان من یه سوال دارم دوره های مختلف مورفولوژیک یعنی چه دوره هایی؟! alireza 2 1,557 ۱۳۹۳-۹-۱۰، ۱۲:۰۹ صبح
  د رخواست سوال ازمون نظام خرداد 93 atria 1 1,448 ۱۳۹۳-۷-۲۳، ۱۱:۰۳ عصر
آخرین ارسال: Sahab
  یه سوال داشتم منظور از سازمان فضای شهر چیه که بخوام رسم کنیم alireza 2 1,571 ۱۳۹۳-۳-۱۶، ۱۰:۲۴ صبح
آخرین ارسال: صبااا
  شما کار با ahp وار هستید/؟یه سوال برام پیش اومده شاید شما بتونید جواب بدید alireza 5 2,690 ۱۳۹۳-۳-۱۵، ۱۱:۴۴ عصر
آخرین ارسال: pedram_urbanist
  سوال از کارشناسان gis سایت starsat 17 4,626 ۱۳۹۲-۱۲-۱۵، ۱۱:۲۷ عصر
آخرین ارسال: dementor
  کمک کنید:سوال از GIS s1s2s3 0 1,092 ۱۳۹۱-۱۱-۴، ۱۱:۰۳ عصر
آخرین ارسال: s1s2s3

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان