ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
1
شهرهای آبی آینده
چه خانه شما در کنار ساحل دریا باشد چه بخواهید برای همیشه بر روی آب زندگی کنید، مطمئن باشید دلتان نمی خواهد طرح های شهرها و خانه های آینده که بر روی آب ساخته خواهند شد را از دست بدهید.


سیاره زمین در حال گرم شدن است و به دنبال آن یخچال های طبیعی و کوه های یخ هم ذوب می شوند و در نتیجه سطح آب دریاها افزایش خواهد یافت.

این افزایش جمعیت، ذوب شدن یخچال های طبیعی و به دنبال آن کمبود زمین برای سکونت، دانشمندان را به فکر ساختن شهرهای دریایی انداخته است.

[تصویر: 17528_435.jpg]
جزیره های شناور مالدیو
همه 1200 جزیره مالدیو تنها 6 فوت بالاتر از سطح دریا قرار دارند و مقامات این کشورهر کاری می کنند تا با مشکل افزایش سطح آب اقیانوس ها مقابله کنند. دولت مالدیو با امضای قراردادی با "شرکت مهندسی داکلند هلند"، درصدد است پنج جزیره شناور را بر روی آب های خود بسازد.

این جزایر که ظاهری شبیه ستاره خواهند داشت مجهز به سواحل زیبا، زمین گلف، و یک مجمع دوستداران محیط زیست هستند. هزینه این پروژه بیش از 5 میلیون دلار تخمین زده شده است. اما وقتی به این فکر می کنیم که روزی کل کشورمان به زیر آب خواهد رفت، این قیمت خیلی هم بالا نیست.

[تصویر: 17529_794.jpg]
شهر سبز و بوتانیک شناور
"شیمیزو"، یک شرکت ژاپنی طرح "شهرهای معلق در آسمان" را ارائه کرده است. این شهرها قادر به تامین انرژی مورد نیاز خود خواهند بود و این امکان را به انسان می دهد تا با سازگار بودن با طبیعت به زندگی خود ادامه دهد. شعاع هر واحد 62 مایل است و و می تواند 10 تا 50 هزار نفر را در خود جای دهد. اتصال این مناطق بهم شهری با 100 هزار نفر جمعیت را به وجود خواهد آورد. ترکیب این واحد ها می تواند یک کشور را هم پدید آورد.برج ها و امکانات رفاهی و بازرگانی در مرکز و بیمارستان ها در حاشیه شهر ساخته خواهد شد.

در اطراف برج ها انواع مختلفی از گیاهان کاشته می شوند که از کربن دی اکسید و آب فاضلاب مناطق شهری برای تغذیه آنها استفاده خواهد شد. دام ها و ماهیان هم در قسمت های کم عمق نزدیک برج ها پرورش داده می شوند. این شهر های سبز از انرژی خورشیدی، انرژی گرمایی اقیانوس، انرژی باد، و انرژی موج ها استفاده خواهند کرد. بهترین مکان برای ساختن شهرهای سبز جایی در نزدیکی خط استوا است که دارای آب و هوایی ثابت و پایدار است و در معرض طوفان های شدید قرار ندارد.

[تصویر: 17530_857.jpg]
سکوی شناور واترپاد
"ماری ماتینگلی"، هنرمندی است که تصور می کند زمانی که از میزان منابع انرژی کاسته شد یا زمین ها به زیر آب رفتند، بهترین سازه برای زندگی بر روی آب سکوهای شناور واترپاد هستند. این سازه از مواد بازیافتی تشکیل شده و بر روی یک سکوی شناورقرار خواهد گرفت، و انرژی مورد نیاز خود را از خورشیدی و آب باران تامین می کند. خدمه واترپاد از پرنده هایی مانند مرغ و همچنین محصولات کشاورزی تغذیه خواهند کرد، زباله ها به کود تبدیل خواهند شد، و ساکنین در خوابگاه های کوچکی که از مواد بازیافتی ساخته شده استراحت خواهند کرد.

مارتینگلی و اعضای پروژه واترپاد می گویند که این فضای خودکفا در واقع نگاهی به آینده دارد، زمانی که انسان مجبور است در پناهگاه های آبی به زندگی خود ادامه دهد.

[تصویر: 17531_299.jpg]
ایستگاه های بین المللی اقیانوسی
"دریانوردی در آب های آزاد" پروژه ای بین المللی است و از جامعه دانشمندان، مهندسان، هنرمندان، و افراد دیگری که در تلاش برای ساخت ایستگاه های بین المللی اقیانوسی هستند، تشکیل شده است. پروژه منابع آزاد در صدد است که چیزی شبیه به ایستگاه های بین المللی فضایی را بر روی دریا ایجاد کند. مکانی که به مردم این امکان را می دهد تا به مطالعه اقیانوس بپردازند و راه های زندگی بر روی دریا را بیاموزند.

بسیاری از مخترعان و دانشمندان به صورت داوطلبانه در چنین پروژه ای شرکت کرده اند. آنها هر چیزی را که به آب مربوط باشد، ازپرورش آبزیان تا شیرین سازی آب دریا را مورد مطالعه قرار می دهند. سازندگان این ایستگاه اقیانوسی درصدد هستند تا شهری خلاقانه بسازند تا از طوفان و سایر تغییرات آب و هوایی در امان باشد.

[تصویر: 17532_981.jpg]
شهر شناور جیورفی
این شهر دارای استخر شنا، آمفی تئاتر، محلی برای فرود هلیکوپتر، و یک لنگرگاه می باشد. "آندراس جیورفی" سازنده این شهر رویای ماجراجویی ها ی دریایی را تحقق بخشید و موفق شد مقام اول "مسابقه طراحی شهرهای دریایی" را از آن خود کند

منبع باشگاه خبرنگاران جوان

[تصویر: 10165_396.jpg]
آسمان خراش آبی
سازندگان "آسمان خراش آبی" بر این باورند که تاثیرات ناشی از تغییرات آب و هوایی تنها به معنی یک پیشرفت طبیعی است که ما روزی برای ادامه زندگی به دریاها نقل مکان خواهیم کرد. به همین دلیل آنها این سازه مستحکم را برای زندگی انسان بر روی آب طراحی کردند. آسمان خراش آبی با تامین انرژی مورد نیاز خود از طریق انرژی جنبشی موج و باد، و همچنین انرژی خورشید و انرژی زیستی موجود در آب، دریا را به مکانی ایده آل برای زندگی تبدیل خواهد کرد. این سازه شناور بر روی آب قادر خواهد بود غذای خود را از طریق کشاورزی، پرورش آبزیان، و هیدروپونیک(کشاورزی در آب) تامین کند. جنگل کوچکی در قسمت بالایی آسمان خراش آبی وجود دارد. این قسمت از سازه مجهز به توربین، باغ، و دام های مورد نیاز انسان نیز می باشد. مناطقی که برای زندگی به آن اختصاص داده شده دقیقا در زیر سطح دریا قرار گرفته که از نور طبیعی خوبی هم برخوردار است.
[تصویر: 10166_193.jpg]
شهرهای شناور هلندی
هلندی ها به ساخت و ساز در مناطق سیل خیز عادت دارند، بنابراین شاید برای آنها کاملا طبیعی به نظر برسد که برای مقابله با تغییرات آب و هوایی شهرهای شناوری را روی آب بسازند. بر اساس نقشه "شرکت طراحی دلتاسینک"، شهرهای شناور به گونه ای ساخته خواهند شد که با بالا آمدن سطح آب، آنها هم به صورت شناور بالا خواهند آمد و به زیر آب نمی روند. از بلوک های بزرگی از اسفنج های پلی استرین که متصل به چهارچوب های بتونی هستند برای شناور ماندن ساختمان های گنبدی این شهر استفاده خواهد شد. این ساختمان ها به وسیله پل های عابرپیاده شناوری بهم متصل خواهند بود. همچنین بزرگراه های شناوری هم ساخته خواهد شد تا شهرها را به هم وصل کند. انرژی گرمایی سطح اقیانوس شهر را گرم خواهد کرد.
[تصویر: 10167_478.jpg]
جزایر پلاستیکی
"ریشی سووا" در سال 1998 اولین جزیره مصنوعی و شناور خود را با استفاده از 250 هزار بطری پلاستیکی ساخت. او امروز در جزیره اسپیرال، جزیره کوچک تری که برای ساخت آن از 100 هزار بطری پلاستیکی استفاده کرده، زندگی می کند. از ویژگی های این جزیره می توان به وجود یک خانه، چندین ساحل زیبا، چندین استخر شنا، و حتی آبشاری که با انرژی خورشید کار می کند، اشاره کرد.

نقشه "رامون نوستر"، از جزیره سووا هم بلندپروازانه تر است. این معمار قصد دارد جزیره ای شناور از مواد بازیافتی که مساحتش معادل با مساحت جزایر هاوایی است را بسازد. جزیره شناور او از زباله های پلاستیکی در اقیانوس آرام ساخته خواهد شد. این جزیره نه تنها از مواد بازیافتی ساخته شود، بلکه با کشاورزی بر روی آب و تامین انرژی از طریق انرژی موج و خورشید، کاملا مستقل و خودکفا خواهد بود. نوستر امیدوار است حداقل 500 نفر بتوانند در این جزیره ساکن شوند و از کشت مصنوعی خزه های دریایی و توالت های کمپوستی لذت ببرند. در توالت های کمپوستی فضولات انسانی با روش هایی طبیعی و بدون دخالت مواد شیمیایی به مواد معدنی تبدیل می شوند. این تبدیل از طریق باکتری های هوازی و در محیطی مرطوب انجام می شود.
[تصویر: 10154_513.jpg]

شهرهای نیلوفری دوستدار محیط زیست
"وینسنت کالباتِ" معمار، طراح شهرهای نیلوفری شناور و خودکفا بر روی آب است . این شهرها از واحدهایی تشکیل شده اند که هر کدام ظرفیتی بالغ بر 50 هزار نفر را دارد. طراح این شهرها از نیلوفرآبی برای ساخت آنها الهام گرفته است. از فیبرهای پلی استر در ساخت این شهرها استفاده خواهد شد. شهرهای نیلوفری در اطراف یک تالاب مرکزی که از آب پاک باران پر شده ساخته خواهند شد. این شهر دارای سه سازه کوه و دریا مانند است که به محل کار، مرکز خرید، و مکان های تفریحی اختصاص داده شده است. مزارع آبی و باغ های معلق در زیر سطح آب قرار خواهند گرفت و انرژی شهرها فقط از طریق انرژی های قابل تجدید تامین خواهد شد. رویایی شهر نیلوفری کالبات در سال 2100 به واقعیت تبدیل خواهد شد.
[تصویر: 10155_515.jpg]
دکل های نفتی
هزاران دکل نفتی بر روی آب های سیاره زمین بدون مصرف مانده اند. "کو ای کی" و "هور سو ورن" طرح جالبی پیشنهاد داده اند تا این سازه های غول پیکر را بار دیگر زنده و آنها را به مکان های مستحکمی برای زندگی تبدیل کنند. لایه ای از "فوتوولتائیک" بر سقف دکل ها می تواند انرژی خورشید و باد را جمع کند و انرژی حاصل از جزر و مد هم مکملی برای انرژی خورشیدی خواهد بود. در این طرح از تمامی قسمت های سازه استفاده خواهد شد و این امکان را به مردم می دهد که هم در زیر و هم بالای سطح آب زندگی کنند. زیست شناسان دریایی و سایر دانشمندان می توانند در آزمایشگاه هایی که در زیر آب قرار دارند، کارهای تحقیقاتی خود را انجام دهند.
آخرین ارسال های من :

برهوتشان را آباد می کنیم...باشد تا شهر درونمان آرام گیرد!!
 سپاس شده توسط: dely_sh ، Brightness
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  فهرست کلان شهرهای ایران پریسیما 19,803 1392-9-3، 11:36 صبح
آخرین ارسال: mahsa12
  شهرهای شناور ماراویا 1,051 1391-11-20، 01:17 صبح
آخرین ارسال: ماراویا
  شکل گیری شهرهای جدید و تأثیر آن بر شهرسازی قرن بیستم ماراویا 1,201 1391-11-20، 12:53 صبح
آخرین ارسال: ماراویا
  شهرهای جدید ماراویا 1,132 1391-11-20، 12:41 صبح
آخرین ارسال: ماراویا
  شهرهای مشهور جهان چطور نامگذاری شدند؟ century21 991 1391-10-27، 08:07 عصر
آخرین ارسال: century21
  اطلاعات شهرهای جدید ماراویا 891 1391-10-16، 11:25 عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  اهمیت شهرهای آلمان ماراویا 1,137 1391-10-16، 11:09 عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  انتخاب تهران به عنوان "مرکز بین‌المللی مطالعات آینده پژوهی شهرهای آسیا و اقیانوسیه" ماراویا 1,079 1391-10-16، 10:29 عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  اهدای نشان شهرهای برتر در تجارب موفق به تهران و وین ماراویا 955 1391-10-16، 10:23 عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  شهرهای کلیسایی مسلمانان ماراویا 901 1391-10-15، 12:11 صبح
آخرین ارسال: ماراویا
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 4-3 alireza shivashf تالار گفتمان طراحی شهری
  100 نکته درک عمومی معماری 3-25 MHAKBARI wallflore تحقیقات و جزوات
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 3-20 alireza udesigner تالار گفتمان طراحی شهری
  درخواست رایگان  نقشه منطقه بندی شهر شیراز 3-20 haydariyan haydariyan درخواست نقشه
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 9... 3-20 alireza gholamirayan تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 3-19 alireza payam_km تالار گفتمان طراحی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 3-18 alireza rikhtehgaran تالار گفتمان طراحی شهری
  نتایج کنکور ارشد 96 آمد.... کارنامه های رتبه های 1 تا 4 رقمی 3-17 alireza nassi تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 3-17 alireza فرانک پورامین تالار گفتمان طراحی شهری
  دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد ۹6 3-17 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری ... 3-16 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 3-16 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 7 کشور در گرایش طراحی شهری 96 3-16 alireza alireza تالار گفتمان طراحی شهری
  الزام اصلاح مغایرت معدل برای داوطلبان مجاز در کنکور کارشناسی ارشد 96 3-14 Sahab Sahab اخبار دانشگاه
  مهم:دانلود فیلم اموزش جامع تری دی مکس3dmax به زبان فارسی 3-14 rezahuman9 alireza عکس ، فیلم و mp3
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل