ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امتیازات: 2.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
بلندترين ساختمان هاي جهان
بلندترين ساختمان هاي جهان

با افزايش بي‌رويه تعداد افرادي كه روي زمين زندگي مي‌كنند (۶ ميليارد نفر در ۱۰۰ سال اخير) هيچ فضاي خالي براي توسعه دادن شهرها در روي زمين وجود ندارد، به خصوص در مناطق بسيار پرجمعيت و اين دليلي است كه معماران راه‌هاي زيادي را براي توسعه، به صورت هوايي اجرا مي‌كنند. ما در مورد شهرهاي هوايي صحبت نمي‌كنيم. فقط در مورد ساختمان‌هايي كه هر روز بلندتر و بلندتر مي‌شوند صحبت مي‌كنيم. در اينجا شما را با بلندترين ساختمان‌هاي جهان كه تعدادي از آنها ساخته شده و يا تا پايان اين دهه به اتمام مي‌رسند آشنا مي‌كنيم.

برج مبارك الكبير، اين ساختمان كمي دور از محدوده زمان قرار دارد، به طوري كه محاسبه شده است كه ساخت آن بعد از سال ۲۰۱۰ به اتمام رسد. اين ساختمان در حدود ۱۰۰۱ متر (معادل ۳۲۸۴ فوت) ارتفاع دارد و بلندترين ساختمان جهان است. برج مبارك الكبير قسمتي از «مدينه الحرير» مجتمع بزرگي است كه در كويت تا ۲۵ سال آينده ساخته خواهد شد. اين مجتمع شامل ساختمان اين برج، يك فرودگاه جديد، مركز تفريحي و تجاري زيادي خواهد بود. با ۱۰۰۱ متر ارتفاع اين برج تقريباً هم اندازه برجي است كه امروزه به نام تايپه ۱۰۱ وجود دارد تصوير كامل شده اين پروژه كه بيش از يك كيلومتر ارتفاع دارد در اين عكس نشان داده شده است.
شماره1 : Burj Dubai

.jpg   1.jpg (اندازه: 12.89 KB / تعداد دفعات دریافت: 27)
برج دبي، بلندترين ساختماني كه تا آخر اين دهه روي زمين ساخته مي‌شود. ساخت اين پروژه از سال ۲۰۰۴ شروع شده و انتظار مي‌رفت تا سال ۲۰۰۹ به پايان برسد اما اين انتظار براي زماني بود كه ارتفاع اين برج ۸۱۸ متر (۲۶۸۴ فوت) تخمين زده شده بود (اگرچه برخي منابع از افزايش ارتفاع تا ۱۰۱۱ متر خبر داده‌اند) اين برج در شهر دبي و توسط افراد معروفي چون اويينگ و مريل طراحي شده است. اين برج بيش از ۱۶۰ طبقه دارد كه ۳۰۰۰۰ محل سكونت بين طبقات ۳۷ تا ۱۰۸ آن قرار گرفته‌اند. زماني كه قيمت پيش فروش اين آپارتمان‌ها اعلام شد، در كمتر از ۸ دقيقه به فروش رسيدند. همچنين تعداد زيادي هتل، مراكز خريد و مناطق تفريحي در اين مكان ساخته شده است. يك پارك بسيار بزرگ اطراف برج را احاطه خواهد كرد و مبلغ سرمايه‌گذاري شده در برج دبي بيش از ۸ ميليارد دلار تخمين زده شده است.
شماره 2 : Tower of Russia

.jpg   2.jpg (اندازه: 10.34 KB / تعداد دفعات دریافت: 27)
برج روسيه كه قسمتي از پروژه شهر مسكو به حساب مي‌آيد قرار است كه در مركز مسكو تا سال‌هاي آتي ساخته شود و اين برج شامل تمام فعاليت‌ها و كارهايي است كه مي‌تواند در يك كلان شهر انجام شود. اين پروژه كه نام «شهري داخل شهر ديگر» نامگذاري شده است شامل ساختمان‌هاي جالب خواهد بود كه در مكاني به مساحت بيش از يك كيلومترمربع و به ارتفاع ۶۴۸ متر (معادل ۱۲۹/۲ فوت) ساخته خواهد شد. ساخت اين پروژه امسال شروع خواهد شد و تخمين زده مي‌شود تا پايان سال ۲۰۱۰ با صرف هزينه ۵/۱ ميليارد دلار به اتمام رسد.
شماره3 : Incheon Tower

.jpg   3.jpg (اندازه: 10.07 KB / تعداد دفعات دریافت: 24)
برج اينچون در مساحتي به اندازه ۱۵۰۰ acre و با هزينه‌اي در حدود ۱۱ ميليارد دلار شامل واحدهاي مسكوني، دفتر كار و هتل در جنوب كره، ۲۰ مايل دورتر از سئول ساخته خواهد شد. اين برج كه قرار است تا پايان سال ۲۰۱۰ ميلادي به پايان رسد ۶۴۰ متر (معادل ۲۱۰۰ فوت) از بالا، سطح دريا ارتفاع خواهد داشت كه سومين ساختمان بلند جهان به حساب مي‌آيد.
شماره4 :KVLY-TV

.jpg   4.jpg (اندازه: 8.44 KB / تعداد دفعات دریافت: 23)
يكي ديگر از ساختمان‌هاي جهان كه قرار است تا سال ۲۰۱۰ ساخته شود KVLY-TV نام دارد و يك برج تلويزيوني است. اين برج ۶۲۸ متر (معادل ۲۰۶۳ فوت) ارتفاع دارد. اين برج قرار است توسط ايستگاه KVLY كانال ۱۱ مورد استفاده قرار گيرد كه اين برج محدوده وسيعي (۳۰۰۰۰ مايل مربع) را در شمال داكوتاي آمريكا پوشش مي‌دهد. اين برج در مدت ۳۱۳ روز توسط ۱۱ نفر در سال ۱۹۶۳ طراحي شده است كه اين ارقام، ارقام شگفت‌انگيزي براي چنين پروژه‌اي است. تنها آنتن اين برج ۹۰۰۰ پوند وزن دارد كه دسترسي به آن از طريق آسانسور و راه پله مقدور مي‌باشد.
شماره5 :Chicago Spire

.jpg   5.jpg (اندازه: 7.1 KB / تعداد دفعات دریافت: 22)
شيكاگو اسپاير توسط سانتياگو كالاتراوا طراحي شد كه بلندترين ساختمان تا پايان ۲۰۱۰ است. اين برج كه ۶۰۹ متر (معادل ۲۰۰۰ فوت) ارتفاع دارد از برج جديد آزادي و Sears Tower بلندتر است. اين ساختمان به صورت مارپيچ در آسمان به دور خود پيچيده شده است. برج شيكاگو اسپاير در زميني به مساحت ۲۸۰ مايل مربع، بين درياچه ميشيگان و رودخانه شيكاگو ساخته خواهد شد. ساخت اين پروژه از اين ماه شروع خواهد شد و در اواخر سال ۲۰۱۰ به پايان مي‌رسد. ۲۰ طبقه اول اين ساختمان توسط يك هتل خريداري شده است.
شماره6 :The Port Tower


.jpg   6.jpg (اندازه: 10.16 KB / تعداد دفعات دریافت: 27)
برج port ساختماني است كه براي كراچي، پايتخت كشور پاكستان طراحي شده است. اين برج ۵۹۳ متر (معادل ۱۹۴۷ فوت) ارتفاع خواهد داشت. بلندي اين برج نشانه خاصي است و بيانگر سالي است كه پاكستان در سال ۱۹۴۷ استقلال ملي خود را بدست آورد. اين برج قسمتي از كراچي خواهد بود كه در جزيره‌اي به شكل پرچم پاكستان ساخته خواهد شد، يك هلالي ماه و يك ستاره. در ميان خانه‌هاي مسكوني يك هتل، يك مركز خريد و يك نمايشگاه مركزي ساخته خواهد شد. ساخت اين پروژه و اين برج هنوز آغاز نشده است اما مي‌تواند تا آخر سال ۲۰۱۰ به پايان رسد.
شماره7 :Jakarta Tower

.jpg   7.jpg (اندازه: 8.57 KB / تعداد دفعات دریافت: 23)
برج جاكارتا ساختماني است كه در كامرون مركز جاكارتا، اندونزي با ارتفاع ۵۵۸ متر (معادل ۸۳۱/۱ فوت) تا بالاي آنتني كه بر بالاي آن قرار دارد ساخته مي‌شود. انتظار مي‌رود ساخت اين برج تا سال ۲۰۱۱- ۲۰۱۰ به اتمام رسد. اين برج براي محقق ساختن اهداف زيادي از جمله هتل، برج تلويزيون و تلفن، مركز علمي و اكتشافي و مركز خريد ساخته خواهد شد.
شماره8 :CN Tower

.jpg   8.jpg (اندازه: 4.29 KB / تعداد دفعات دریافت: 27)
برج معروف كانادا (CNTower) در شهر تورنتو كانادا در كنار رودخانه اونتاريو قرار دارد. ارتفاع اين برج ۵۵۳ متر (معادل ۸۱۵/۱ فوت) است. اين برج در سال ۱۹۷۶ بلندترين ساختمان جهان به حساب مي‌آمد. برج CN براي ارتباطات مورد استفاده قرار مي‌گرفت اما بيشتر به يك مركز توريستي تبديل شده بود و سالانه بيش از ۲ ميليون بازديد كننده جهاني داشته است.شماره9 :Freedom Tower

.jpg   9.jpg (اندازه: 7.1 KB / تعداد دفعات دریافت: 26)
پس از حادثه غم‌انگيز ۱۱ سپتامبر در سال ۲۰۰۱ هنگامي كه برج‌هاي جهاني ويران شد، نيويورك متعهد شد كه آنها را دوباره، حتي بلندتر بسازد. برج آزادي ساختمان كليدي و اصلي آنها به عنوان مركز تجارت جهاني خواهد بود كه قرار است در لوير منهتن ساخته شود. ساخت اين برج در بهار ۲۰۰۶ آغاز شد و انتظار مي‌رود تا اوايل سال ۲۰۱۰- ۲۰۰۹ به اتمام رسد. ارتفاع اين برج با آنتني كه بر بالاي آن نصب خواهد شد ۵۴۱ متر (معادل ۱۷۷۶ فوت) است. اين ارتفاع براي اينكه اين برج بلندترين برج دنيا تا پايان سال ۲۰۱۰ باشد كافي نيست اما از برج‌هاي قبلي بلندتر خواهد بود.
شماره10 :Taipei101

.jpg   10.jpg (اندازه: 6.69 KB / تعداد دفعات دریافت: 33)
بسيار جالب و قابل توجه است كه تكنولوژي اين روزها در حال پيشرفت است همانطور كه مي‌دانيد برج تايپه ۱۰۱ با ۵۰۹ متر (معادل ۱۶۷۰ فوت) ارتفاع كه در تايپه تايوان قرار دارد و ساخت آن در سال ۲۰۰۴ ميلادي به اتمام رسيد، بلندترين آسمان خراش جهان در ۳ سال اخير محسوب مي‌شد اما همين برج تا پايان سال ۲۰۱۰ در مكان آخر بلندترين برج‌هاي جهان قرار خواهد گرفت. گفتني است، مبلغي معادل ۶/۱ ميليارد دلار براي ساخت اين برج هزينه شده بود.آخرین ارسال های من :
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  نمونه سوال امتحان پایان ترم درس آشنايي با معماري جهان نیمسال اول 90-91 MHAKBARI 11,614 2014-12-07، 09:54 PM
آخرین ارسال: chrome
  نمای ساختمان ها Sh@bn@m 1,229 2014-09-10، 01:44 AM
آخرین ارسال: Sh@bn@m
  نکات اجرایی ساختمان Sh@bn@m 1,451 2014-09-10، 12:53 AM
آخرین ارسال: Sh@bn@m
  پاور پوینت عناصر و جزییات....بارهای وارد بر ساختمان Sh@bn@m 1,368 2014-09-10، 12:51 AM
آخرین ارسال: Sh@bn@m
  طراحی ساختمان ها و سبک معماری های مدرن leila 1,657 2014-07-12، 11:21 AM
آخرین ارسال: leila
  دانلود ممیزی انرژی در ساختمان - PPT to PDF atelieahjam 2,615 2014-04-24، 01:25 PM
آخرین ارسال: atelieahjam
  دانلود پاورپوینت نقش اتاق خواب در ساختمان atelieahjam 1,745 2014-04-19، 03:28 PM
آخرین ارسال: atelieahjam
  طراحی ساختمان با کاربری فرهنگی - چین JAVAD4050 1,729 2013-08-18، 01:48 PM
آخرین ارسال: JAVAD4050
  طراحی ساختمان تجهیزات مکانیکی دانشگاه- آمریکا JAVAD4050 993 2013-08-02، 06:52 PM
آخرین ارسال: JAVAD4050
  طراحی ساختمان اداری به رنگ سفید خالص - ژاپن JAVAD4050 1,001 2013-08-02، 05:28 PM
آخرین ارسال: JAVAD4050
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  نقشه اتوکدی آبادی ها خوزستان 05-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  توپوگرافی استان خوزستان برای استفاده در GIS 05-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  مقاله  مقاله شهرسازی 05-20 archopedia alireza مقالات فارسی(vip-1)
  دانلود طرح ناحیه ای قزوین جلد1 05-20 diamond alireza طرح،پروژه،نقشه(vip-1)
  روستا-شکتا- ساری 05-14 saeiideh alireza طرح،پروژه،نقشه
  دانلود دفترچه سوالات ارشد طراحی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان طراحی شهری
  دانلود دفترچه سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  سومین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی سالانه عمران، معماری و طراحی... 04-12 Sahab Sahab اخبار همایش ها
  نكات تخصصی ارشد برنامه ریزی شهری ویرایش اول 1397 شامل 999 نکته 04-05 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  درخواست کتاب حقوق و قوانین شهری دکتر کامیار 04-02 gasemij آرزوعطاری پرسش و پاسخ
  دانلود پاورپوینت و جزوه آشنایی با معماری اسلامی2 (PDF DOC PPT) 03-25 atelieahjam hamidfa فروشگاه فایل اربان شاپ
  درخواست غیر رایگان  جزوه کلاسی و پر شده کامل ایستایی استاد طباطبایی از آکادم... 03-11 ehsan12 alireza جزوه های معماری
  بیکاری بعد از اتمام تحصیل در رشته طراحی شهری 03-07 nazgol22 nazgol22 تالار گفتمان طراحی شهری
  دانلود دفترچه سوالات دکتری سراسری و آزاد شهرسازی 1397 02-25 alireza alireza تالار گفتمان دکتری شهرسازی
  طراحی شهری و روانشناسی محیط 02-20 shahryar mamamama سایر مقالات
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل