امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشنهاد شما طراحی شهری یا معماری ؟ :( لطفا راهنمایی کنید
(۱۳۹۲-۶-۱، ۱۰:۲۷ صبح)elham90 نوشته است: درود برشما..
دوست عزیز ابتدا شما مشخص کنید کارشناسیتون چ رشته ای بوده چون ببینید اگر لیسانس تون معماری بوده پس فوق لیسانست براتون فرقی نداره طراحی شهری بخونید یا معماری چون حق امضا کارشناسی تونو دارید اون موقع میتونید انتخاب راحتری داشته باشید
اما اگر کارشناسیتون شهرسازی هس فک نکنید برای ارشد معماری خوندن کار راحتی باشه باید درسا رو از پایه بخونید و از طرفی اسکیس تونو خیلی قوی کنید ک بتونید با بچه های معماری رقابت کنید دوستانی از من هستن ک چندین ساله میخونن اما معماری نتونستن قبول شن مگه اینکه سهمیه داشته باشید ک بحثش جداست..
در مورد در آمد باید بگم معماری حق امضاش در حال حاضر از شهرسازی خیلی بهتره چون رشته ای جا افتاده ای هست اما شهرسازی هنوز نه، من الان دوسال حق امضا رو دارم هنوز کاری برام نیومده اامضا کنم همینطور همدوره ایی های قبلتر از منم همین وضعیتو دارن
از لحاظ راضی بودن طراحی شهری واقعا باید این رشته رو دوس داشته باشید من واقعا این رشته رو دوست داشتم ک ادامش دادم و گرنه از لحاظ درآمدی شهرسازی و طراحی شهری درامد زایی انچنانی نیس، کلا الان برای تمام رشته ها وضعیت بازار کار خراب هست مشاور هم ک کار کنی همون کارهای شهرسازی زیاد تفاوت کاری نداره چون طراحی شهری ادامه شهرسازی هس و ترکیبی از این دو را خواهید داشت... فقط یک حق امضا میمونه ک در حال حاضر وضعیت رشته معماری بهتر از طراحی و شهرسازی هست
بازم شما اولویت هاتونو مشخص کنید و باتوجه ب مواردی ک عنوان کردم میتونید تصمیم گیری داشته باشید موفق باشید

واقعا ممنون از راهنماییتون
رشته کارشناسیم شهرسازی هست
من همه ی علاقه ام فقط طراحی هست از این جهت واسم خیلی اهمیت داره که اگه فوق لیسانس طراحی شهری بخونم واقعا تو شرکتها کاری برای طراحی به ماها میدن یا نه؟؟ چون واقعا به این چرت و پرت هایی که تو دانشگاه بهم گفتن ( مثل تهیه طرح جامع طرح های دیگه به هیچ وجه علاقه ای ندارم ) به جز طرح آماده سازی زمین و کارگاه طراحی شهری واقعا هیچ طرح دیگه ای رو دوس نداشتم تو این دوره 4 ساله شهرسازی!! :( نمی خوام دوباره برای ارشد هم اشتباه کنم و برم سمت رشته ای که بهش علاقه ای ندارم و در پی اون کاری که بهش علاقه ندارم
آخرین ارسال های من :

پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: فوق لیسانس معماری یا طراحی شهری - توسط godonly. - ۱۳۹۲-۶-۱، ۰۲:۳۱ صبح
RE: پیشنهاد شما طراحی شهری یا معماری ؟ :( لطفا راهنمایی کنید - توسط godonly. - ۱۳۹۲-۶-۱، ۰۳:۵۶ عصر

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رشته کارشناسی ارشد طراحی شهری دانشگاه تهران واحد بین الملل کیش godonly. 8 5,691 ۱۳۹۱-۸-۱۲، ۰۳:۵۷ عصر
آخرین ارسال: baranam_1365

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان