امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند سوال خیلی ضروری
باسلام من چند تا سوال دارم ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه
1- عناصر ارسن گنجعلی‌خان کرمان را نام برده و با رسم تصویر محل قرارگیری آنها را نشان دهید.

2- دستگاه ورودی در معماری ایران شامل چه قسمت‌هایی است؟ هر یک را نام برده و توضیح دهید. رسم تصاویر بر غنای بحث می‌افزاید

3- درون‌گرایی در معماری ایران چه تأثیری بر بافت شهرهای ایران داشته است؟ کیفیت جداره‌ها با توجه به این اصل چگونه است؟
4-نحوۀ ترکیب مسجد و مدرسه را در سه بنای آقا بزرگ کاشان، سید اصفهان و مسجد جامع عباسی با یکدیگر مقایسه نمایید. رسم تصاویر مورد نیاز بر غنای بحث می‌افزاید. ممنون میشم جواب رو به ایمیلم بفرستید. g.shamlo@yahoo.com

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط MHAKBARI ، atelieahjam
(۱۳۹۱-۱۰-۱۷، ۱۱:۳۶ عصر)MARYAMZAINALY نوشته است: باسلام من چند تا سوال دارم ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه
1- عناصر ارسن گنجعلی‌خان کرمان را نام برده و با رسم تصویر محل قرارگیری آنها را نشان دهید. 2- دستگاه ورودی در معماری ایران شامل چه قسمت‌هایی است؟ هر یک را نام برده و توضیح دهید. رسم تصاویر بر غنای بحث می‌افزاید 3- درون‌گرایی در معماری ایران چه تأثیری بر بافت شهرهای ایران داشته است؟ کیفیت جداره‌ها با توجه به این اصل چگونه است؟ 4-نحوۀ ترکیب مسجد و مدرسه را در سه بنای آقا بزرگ کاشان، سید اصفهان و مسجد جامع عباسی با یکدیگر مقایسه نمایید. رسم تصاویر مورد نیاز بر غنای بحث می‌افزاید. ممنون میشم جواب رو به ایمیلم بفرستید. g.shamlo@yahoo.com

سلام دوست عزيز، تا جايي كه در توانم بود سعي كردم به سوالات شما پاسخ بدم:
پاسخ سوال 1 - به صفحه 327 و 328 و 329 كتاب سبك شناسي معماري ايراني تاليف دكتر پيرنيا مراجعه كنيد.
(ارسن گنجعلیخان در کرمان در شیوه اصفهانی در سال های 1005تا1034 به فرمان گنجعلیخان،فرماندار شاه عباس که آثار و ابنیه زیادی از خود به جای گذاشته در کرمان،توسط معمار استاد محمد یزدی ساخته شده است. این ارسن در بر گیرنده :مدرسه،کاروانسرا،حمام،آب انبار ،ضرابخانه و مسجد است که همه،گرداگرد یک میدان جای دارند) + شكل ها در كتاب موجود است.
پاسخ سوال 2 -
در قالب يك فايل PDF و WORD در زير مباحث كه پيوست شده پاسخ دادم.
پاسخ سوال 3 - به صفحه 35 و 36
كتاب سبك شناسي معماري ايراني تاليف دكتر پيرنيا مراجعه كنيد.
پاسخ سوال 4 - براي مسجد مدرسه آقا بزرگ كاشان به صفحه 342 و 343 و 344 كتاب سبك شناسي معماري ايراني تاليف دكتر پيرنيا مراجعه كنيد. + شكل ها موجود است.
براي مسجد امام یا مسجد شاه که به مسجد جامع عباسی نیز شهرت دارد هم به صفحه 291 تا 297 از
كتاب سبك شناسي معماري ايراني تاليف دكتر پيرنيا مراجعه كنيد. + شكل ها و پلان ها كامل موجود است.

پاسخ سوال 2

.doc   معماری خانه های قدیمی.doc (اندازه: 64.5 KB / تعداد دفعات دریافت: 3)

.pdf   بررسي تاريخچه ورودي.pdf (اندازه: 865.87 KB / تعداد دفعات دریافت: 7)

اينم تصوير كتاب سبك شناسي پيرنيا

متن كامل كتاب سبك شناسي پيرنيا در لينك زير از سايت موجود هست البته بدون تصاويرش.اميدوارم كمكتون كنه.

http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=10738

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، JAVAD4050 ، atelieahjam
با سلام من دنبال دتایلهای داخل ساختمات مثل کمد و کتابخانه و دراور و قاب عکس و قاب دیواری و مثل این هستم خوشحال میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه mahdijoon2020@yahoo.com

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط atelieahjam
    (۱۳۹۱-۱۰-۲۰، ۰۱:۱۵ عصر)مهدی ز نوشته است: با سلام من دنبال دتایلهای داخل ساختمات مثل کمد و کتابخانه و دراور و قاب عکس و قاب دیواری و مثل این هستم خوشحال میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه mahdijoon2020@yahoo.com

دوست عزیز، درخواست خود را در این تالار مطرح کنید تا در اسرع وقت به درخواست شما پاسخ داده شود:
    http://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1034
    آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
    پاسخ
     سپاس شده توسط atelieahjam

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان