امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
<<<<<<<<<<<بدوبازی بااماکن تاریخی>>>>>>>>>>>>>
این تو شمال نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  31525927568614034969.gif]
پاسخ
(۱۳۹۱-۱۰-۲۹، ۰۷:۵۱ عصر)فانوس نوشته است: این تو شمال نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله شماله!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
قلعه رودخان نام قلعه‌ای تاریخی در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر فومن در استان گیلان است. برخی از کارشناسان، ساخت قلعه را در دوران ساسانیان دانسته‌اند. این قلعه با 6/2 هکتار مساحت بر فراز ارتفاعات روستای رودخان قرار دارد. دیوار قلعه ۱۵۰۰ متر طول دارد و در آن ۶۵ برج و بارو قرار گرفته شده‌است.

این بنا به وسیله سنگ و آجر ساخته شده و در بخش های آسیب پذیر و نقاط حساس، سنگ با ملات ساروج به کار رفته، اما در مسیر اطاق ها، برج ها و سقف های گنبدی شکل از آجر، گچ و ملات ساروج استفاده شده است. ارتفاع دیوارها متفاوت و از 3 تا 10 متر متغیر است و در نقاط نفوذ پذیر قلعه، دیوارها و باروها قطور و ارتفاع بیشتری دارند.انتخاب مکان مناسب، بهره گیری از مصالح مقاوم، استفاده از شیوه های مختلف معماری و ایجاد اشکال هندسی متنوع، عظمت خاصی به این مجموعه داده است. فرم کلی قلعه نامنظم است و از دو بخش شرقی و غربی تشکیل شده است.

در دورهٔ سلجوقیان این قلعه تجدید بنا شده و از پایگاه‌های مبارزاتی اسماعیلیان بوده‌است. بر روی سردر ورودی آن درج شده‌است که این قلعه در سال ۹۱۸ تا ۹۲۱ هجری قمری برای سلطان حسام‌الدین امیردباج بن امیر علاء‌الدین اسحق تجدید بنا شده‌است. این کتیبه در موزهٔ گنجینهٔ رشت نگهداری می‌شود.این قلعه در ارتفاعی بین ۶۶۵ تا ۷۱۵ متر از سطح دریا واقع شده‌است و در کنار آن رودخانه‌ای با همین نام جاری است.
آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
پاسخ
 سپاس شده توسط arvik
این بنا رو بگین اسمش چیه و کجاست؟[تصویر:  80410329-3462878.jpg]

پاسخ
سلام فکر میکنم قلعه گبری شهرری از خرابه های شرق ری
آخرین ارسال های من :

برهوتشان را آباد می کنیم...باشد تا شهر درونمان آرام گیرد!!
پاسخ
اسم این قلعه باستانی چیه؟

[تصویر:  800px-Bazz_fortress.jpg]

پاسخ
متاسفم اشتباه گفتی.اگه تا فردا کسی نگفت جوابشو میگم اسم این قلعه هم قلعه بابک خرمدینه اینم لینک ویکیپدیا

پاسخ
(۱۳۹۱-۱۰-۲۹، ۱۱:۳۱ عصر)dementor نوشته است: متاسفم اشتباه گفتی.اگه تا فردا کسی نگفت جوابشو میگم اسم این قلعه هم قلعه بابک خرمدینه اینم لینک ویکیپدیا

لطفا یه راهنمایی کنید...5

پاسخ
یک راهنمایی یکی از بزرگترین بناهای خشتی ایرانه که با این شماره
4497در فهرست اثار ملی به ثبت رسیده الان دیگه بگین.

پاسخ
 سپاس شده توسط arvik
(۱۳۹۱-۱۰-۳۰، ۱۲:۰۸ صبح)dementor نوشته است: یک راهنمایی یکی از بزرگترین بناهای خشتی ایرانه که با این شماره
4497در فهرست اثار ملی به ثبت رسیده الان دیگه بگین.

ارگ تاریخی بلقیس ؟

ارگ تاریخی «بلقیس» با 51 هزار مترمربع، بزرگترین بنای خشتی پس از ارگ بم 200 هزار مترمربعی است.

این ارگ که قدمتی 4 هزار ساله دارد در شهر اسفراین در خراسان شمالی است و روزگاری در مسیر کاروان های جاده ابریشم قرار داشته است.

ارگ بلقیس 29 برج با 11 متر ارتفاع دارد
که بر اساس معماری ساسانی بنا شده و دارای کهن دژ و شارستان است.

در دروازه شرقی این ارگ گورستانی وجود دارد که خود گویای سنت‌های تدفین در آن زمان است، گورهای تابوتی، سردابه‌ای و گورهای آجرچین که دوره‌های مختلف از زمان اسلام تا دوره صفوی و حتی مسیحیان نسطوری در آن دوران را نشان می‌دهد. بقایای مقبره شیخ آذری و ویرانه‌های معروف به منارتپه نیز از باقیمانده‌های این مجموعه خشتی است.

«بلقیس» به شماره 4497 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط arvik

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عکس هایی از بناهای تاریخی جهان Architect.h 1 1,420 ۱۳۹۲-۱۰-۱۹، ۱۱:۵۱ صبح
آخرین ارسال: Architect.h
  اولین پروژه انبوه سازی در بافت تاریخی+ گزارش تصویری Ƒanos 0 1,446 ۱۳۹۱-۶-۱۹، ۰۹:۳۸ صبح
آخرین ارسال: Ƒanos
  جاذبه های تاریخی شیراز Ƒanos 0 1,163 ۱۳۹۱-۴-۱۵، ۱۰:۵۹ صبح
آخرین ارسال: Ƒanos

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان