ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
ساخت کاغذ دیواری ضدزلزله

حققان آلمانی، پوشش جدیدی به شکل کاغذ دیواری طراحی کرده‌اند که در نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث استحکام ساختمان‌های قدیمی می‌شود.

محققان آلمانی، پوشش جدیدی به شکل کاغذ دیواری طراحی کرده‌اند که در نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث استحکام ساختمان‌های قدیمی می‌شود.

بیشتر ساختمان‌های جدید به گونه‌ای طراحی می‌شوند که از مقاومت در برابر زمین لرزه‌های کوچک و متوسط برخوردار هستند، اما برای مقاوم‌سازی ساختمان‌های قدیمی چه روشی وجود دارد؟

محققان موسسه تکنولوژی کارلسروهه (KIT) آلمان، پوشش ضد زلزله‌ای کم هزینه‌ای برای تقویت و استحکام ساختمان‌های قدیمی ارائه داده‌اند.

پوشش ضد زلزله "Sisma Calce" از الیاف شیشه و پلی‌پروپیلن الاستیک ساخته شده است و باعث کاهش استرس و فشار زلزله‌های خفیف و متوسط به دیوارهای ساختمان می‌شود.

این پوشش که شبیه کاغذ دیواری است، توسط گچ مخصوص بر روی نمای خارجی ساختمان نصب شده و مانع از فروریختن آوار و دیوارها می‌شود.

در زمان وقوع زمین لرزه‌های شدید و ترک خوردن دیوار، الیاف پلی‌پروپیلن با نگه داشتن دیوارها، فرصت کافی را برای فرار از ساختمان فراهم می‌کند.
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  31525927568614034969.gif]
 سپاس شده توسط: aramo ، مهسا_mahsa ، Brightness ، arvik
2
RE: ساخت کاغذ دیواری ضدزلزله
میشه منبع رو بگین
سپاس
آخرین ارسال های من :

روز اول دبستانم تصادفا مصادف شد با روز اول جنگ و در آنروز با معماری پناهگاه ها آشنا شدم . مفاهیم باوهاوسی رنگها را در یکی دو کلاس بالاتر آموختم قرمز یعنی خطر و سفید یعنی آرامش و اکسپرسیون را از حالت نگاه مادر در زمان قرمز و در انتظار سفید. مفهوم سازه فلزی در طبقه منفی سه پارکینگ برای امتحان نهایی در ذهنم شکل گرفت . فانتزی کودکیم مرا با گالیور پیوند میزد که اسیر لی لی پوت اطرافیان به اینسو و آنسو میرفت و مدام به او میگفتند : من میدونستم که ما موفق نمی شیم. اکنون فانتزی کودکیم هر روز برایم تکرار میشود و میدانم که چه رنجی میکشید گالیور در لی لی پوت و ما با آنان که فانتزی کودکی شان پت و مت بوده.
3
RE: ساخت کاغذ دیواری ضدزلزله
منبعش سایت خبری معمار نیوزه تو قسمت عمران فک کنم توهمون سایته اما دقیق یادم نی تو قسمت عمرانش بود یا اخبار هفتگی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
[-]
جستجو
جستجوی گوگل