امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک>>امتیاز دانشجویان ممتاز از پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ،استفاده کنند
سلام مجدد

در مورد سنجش، می گن مثل اینکه از امسال قرار هست مصاحبه کلا لغو شه و نفرات برتر باید در سنجش ثبت نام کنن و خود سنجش با توجه به معیارهاش دانشجوها رو به دانشگاه ها اختصاص می ده، البته اینو فقط شنیدم و نمی دونم واقعا عملی می شه یا نه

موفق باشیــم
آخرین ارسال های من :

امام صادق علیه السلام :

بر عاقل واجب است كه علم و ادب كسب كند ولی باید بداند كه قوام و استواری علم به ادب است.
پاسخ
 سپاس شده توسط CJ-07
(۱۳۹۱-۱۱-۴، ۰۶:۰۱ عصر)Maryam M نوشته است: سلام

دوست گرامی داستان اینجوریه که نفرات برتز هر دانشگاه، که جز 10% اول کلاس هستن، می تونن ترم 7 واسه مصاحبه دانشگاه خودشون ثبت نام کنن، برای این کار معدل تا آخر ترم 7 در نظر گرفته می شه، بعد که برای مصاحبه ثبت نام کردید، بسته به اینکه چه دانشگاهی هستید باهاتون در یه زمان خاص مصاحبه می کنن و هر دانشکده می تونه به اندازه 10% ورودی کارشناسی ارشدش رو بگیره

سخت شد یک کم، بذارید با یه مثال توضیح بدم، مثلا 40 نفر دانشجو هستید در مقطع کارشناسی، 4نفر برتر می تونن برای مصاحبه ثبت نام کنن، و همون سال قرار هست که مثلا 14 نفر رو برای ارشد بگیرن، اونوقت 10% این 14 نفر یعنی دو نفر از بچه های کارشناسی رو که مصاحبه کردن بدون کنکور می پذیرن در همون دانشگاه

البته نفرات برتر می تونن برای مصاحبه سایر دانشگاه ها هم ثبت نام کنن، هر دانشگاه توی سایتش می زنه که چه زمانی ثبت نام داره واسه مصاحبه، بعضیاشون فقط ریز نمرات رو می خوان مثل علم و صنعت و اصلا مصاحبه ندارن و بعضی ها هم علاوه بر ریزنمرات، توصیه نامه و مصاحبه هم دارن، که اتفاقا دوستان زیادی هستن از سایر دانشگاه ها که در این دانشگاه ها قبول می شن و هیـــچ دانشگاهی حق نداره سهم دانشجوهای خارجش رو بده به دانشجوهای داخلی، چون هر دانشگاه هر سال یه تعداد مشخص از داخل و یه تعداد دیگه از خارج می پذیره، می تونه از خارج نگیره ولی حق نداره این سهمیه رو بده به داخل

سهمیه کنکور هم تا آخر ترم 6 در نظر گرفته می شه

دیگه چیز خاصی یادم نمیاد، اگه سوالی بود بفرمایید

راستی سازمان سنجش رو یادم رفت بگم، الان عجله دارم، بعدا توضیح می دم واستون[تصویر:  1.gif]
یعنی برای قبولی تو همه ی دانشگاه ها فقط از این راه می شه اقدام کرد؟! این طوری جریان مقاله و ... هم میاد تو زیرمجموعه ی این بحث؟ منظورم اینه که حتی با این شرایط بازم فقط نفرات برتر -مثلا ما که 40 نفریم 4 نفرمون- می تونن اقدام کنن؟!7 من چون تو اطلاعیه ها هیچ وقت حرفی از رتبه نخونده بودم فکر می کردم تو این سطح دیگه رتبه ی دانشگاهی مهم نباشه، خیلی هم رو این موضوع حساب کرده بودم ... معمولا معدلم زیاد بد نمی شه (از 4 ترمی که تموم کردیم 3 تاشو بالای 17 بودم) ولی جزء نفرات برتر نیستم (هر ترم بین 8-12 جابه جا می شه رتبه ام) ولی خوب می نویسم و استادامون خیلی تشویقم کردن می خواستم با معدل بالای 17 و نوشتن مقاله اقدام کنم، اگه این طوری باشه که ترجیح می دم واسه کنکور خوب بخونم این کارا رو نگه می دارم واسه بعد کنکور 22

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۱-۱۱-۴، ۰۶:۴۶ عصر)Maryam M نوشته است: سلام مجدد

در مورد سنجش، می گن مثل اینکه از امسال قرار هست مصاحبه کلا لغو شه و نفرات برتر باید در سنجش ثبت نام کنن و خود سنجش با توجه به معیارهاش دانشجوها رو به دانشگاه ها اختصاص می ده، البته اینو فقط شنیدم و نمی دونم واقعا عملی می شه یا نه

موفق باشیــم
    اینکه خیلی بد می شه، تقریبا می شه همون کنکور (تازه از اونم بدتر چون تو کنکور اقلا شرایط کسب نمره و درصد یکسانه) تا مصاحبه نباشه که مشخص نمی شه سطح علمی! البته خوشبختانه/متاسفانه من که کلا فکر نکنم اصلا مشمول این قانون بشم 4

پاسخ
    (۱۳۹۱-۱۱-۴، ۰۷:۵۶ عصر)CJ-07 نوشته است:
    (۱۳۹۱-۱۱-۴، ۰۶:۰۱ عصر)Maryam M نوشته است: سلام

دوست گرامی داستان اینجوریه که نفرات برتز هر دانشگاه، که جز 10% اول کلاس هستن، می تونن ترم 7 واسه مصاحبه دانشگاه خودشون ثبت نام کنن، برای این کار معدل تا آخر ترم 7 در نظر گرفته می شه، بعد که برای مصاحبه ثبت نام کردید، بسته به اینکه چه دانشگاهی هستید باهاتون در یه زمان خاص مصاحبه می کنن و هر دانشکده می تونه به اندازه 10% ورودی کارشناسی ارشدش رو بگیره

سخت شد یک کم، بذارید با یه مثال توضیح بدم، مثلا 40 نفر دانشجو هستید در مقطع کارشناسی، 4نفر برتر می تونن برای مصاحبه ثبت نام کنن، و همون سال قرار هست که مثلا 14 نفر رو برای ارشد بگیرن، اونوقت 10% این 14 نفر یعنی دو نفر از بچه های کارشناسی رو که مصاحبه کردن بدون کنکور می پذیرن در همون دانشگاه

البته نفرات برتر می تونن برای مصاحبه سایر دانشگاه ها هم ثبت نام کنن، هر دانشگاه توی سایتش می زنه که چه زمانی ثبت نام داره واسه مصاحبه، بعضیاشون فقط ریز نمرات رو می خوان مثل علم و صنعت و اصلا مصاحبه ندارن و بعضی ها هم علاوه بر ریزنمرات، توصیه نامه و مصاحبه هم دارن، که اتفاقا دوستان زیادی هستن از سایر دانشگاه ها که در این دانشگاه ها قبول می شن و هیـــچ دانشگاهی حق نداره سهم دانشجوهای خارجش رو بده به دانشجوهای داخلی، چون هر دانشگاه هر سال یه تعداد مشخص از داخل و یه تعداد دیگه از خارج می پذیره، می تونه از خارج نگیره ولی حق نداره این سهمیه رو بده به داخل

سهمیه کنکور هم تا آخر ترم 6 در نظر گرفته می شه

دیگه چیز خاصی یادم نمیاد، اگه سوالی بود بفرمایید

راستی سازمان سنجش رو یادم رفت بگم، الان عجله دارم، بعدا توضیح می دم واستون[تصویر:  1.gif]
    یعنی برای قبولی تو همه ی دانشگاه ها فقط از این راه می شه اقدام کرد؟! این طوری جریان مقاله و ... هم میاد تو زیرمجموعه ی این بحث؟ منظورم اینه که حتی با این شرایط بازم فقط نفرات برتر -مثلا ما که 40 نفریم 4 نفرمون- می تونن اقدام کنن؟!7 من چون تو اطلاعیه ها هیچ وقت حرفی از رتبه نخونده بودم فکر می کردم تو این سطح دیگه رتبه ی دانشگاهی مهم نباشه، خیلی هم رو این موضوع حساب کرده بودم ... معمولا معدلم زیاد بد نمی شه (از 4 ترمی که تموم کردیم 3 تاشو بالای 17 بودم) ولی جزء نفرات برتر نیستم (هر ترم بین 8-12 جابه جا می شه رتبه ام) ولی خوب می نویسم و استادامون خیلی تشویقم کردن می خواستم با معدل بالای 17 و نوشتن مقاله اقدام کنم، اگه این طوری باشه که ترجیح می دم واسه کنکور خوب بخونم این کارا رو نگه می دارم واسه بعد کنکور 22

آخه واسه خارج از کشور نیستش که بخواید با مقاله و ... اقدام کنید که، واسه داخل و بدون کنکور، اولین شرطش جزء 10% اول بودن ه، شما باید گواهی رتبه برتری رو برای ثبت نام چه با مصاحبه و چه بی مصاحبه ارائه بدید

در ضمن شما تازه 4ترم تموم کردید،الان که طرح های 6واحدی اومدن خیلی خیلی می تونن جابجا کنن و شما خیلی راحت می تونید خودتونو بالا بکشید

نقل‌قول: اینکه خیلی بد می شه، تقریبا می شه همون کنکور (تازه از اونم بدتر چون تو کنکور اقلا شرایط کسب نمره و درصد یکسانه) تا مصاحبه نباشه که مشخص نمی شه سطح علمی! البته خوشبختانه/متاسفانه من که کلا فکر نکنم اصلا مشمول این قانون بشم [تصویر:  4.gif]

نه اصلا به نسبت مصاحبه بد نیست، من اول مصاحبه رو خیلی مفید می دونستم چون ماشالا دوستان در تقلب استادن ولی بعد متوجه شدم این روش به نفع خیلیاس، چون می دونید دیگه اینجا ایران ه و علاقه و سلیقه خیـــــــــلی در انتخاب دخیل ه ولی سنجش دیگه بر حسب نمره این کار رو انجام می ده

پاسخ
     سپاس شده توسط CJ-07
    (۱۳۹۱-۱۱-۴، ۰۸:۱۰ عصر)Maryam M نوشته است: آخه واسه خارج از کشور نیستش که بخواید با مقاله و ... اقدام کنید که، واسه داخل و بدون کنکور، اولین شرطش جزء 10% اول بودن ه، شما باید گواهی رتبه برتری رو برای ثبت نام چه با مصاحبه و چه بی مصاحبه ارائه بدید

در ضمن شما تازه 4ترم تموم کردید،الان که طرح های 6واحدی اومدن خیلی خیلی می تونن جابجا کنن و شما خیلی راحت می تونید خودتونو بالا بکشید

نه اصلا به نسبت مصاحبه بد نیست، من اول مصاحبه رو خیلی مفید می دونستم چون ماشالا دوستان در تقلب استادن ولی بعد متوجه شدم این روش به نفع خیلیاس، چون می دونید دیگه اینجا ایران ه و علاقه و سلیقه خیـــــــــلی در انتخاب دخیل ه ولی سنجش دیگه بر حسب نمره این کار رو انجام می ده
    نمی دونم والا اینو استادمون خیلی روش تاکید داشتن حالا شاید می خواستن این طوری تشویق شم برم سراغ کارای علمی (منم که کلا عاشق علم... فقط باید با این حرفا تشویق شم 4) ... راستش من کلا تو نمره گرفتن زیاد مهارت ندارم همینشم به خاطر طرح های 5 واحدی و بقیه ی واحدای عملی بوده و گرنه دبیرستان معدلم 14-15 می شد:blush: ... خوب شد زودتر فهمیدم که زیاد به این مسئله امیدوار نباشم واسه کنکور جدی بخونم ... ممنون بابت اطلاعات مفید :heart:
    در مورد مصاحبه هم موافقم اول شکل ایده آلشو تصور کرده بودم می گفتم بده که مصاحبه نباشه بعدا که یه کم به مدل ایرانیش فکر کردم دیدم همون نمره بهتره 3

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      ه تست از مصالح ساختمانی نشریه 55- کنکورمدیزیت پروژه و ساخت alireza 1 1,360 ۱۳۹۴-۱۰-۱۶، ۱۱:۲۶ صبح
    آخرین ارسال: Fatemeh artimis
      از روی یک پلان ساختمان چگونه میشه فهمید که اسکلتش فلزیه یا بتنی؟ alireza 2 1,787 ۱۳۹۳-۹-۱۴، ۰۷:۲۶ عصر
    آخرین ارسال: atelieahjam
      من در حال حاضر دانشجوی ارشد مهندسی معماری هستم alireza 0 882 ۱۳۹۳-۳-۲۰، ۱۱:۱۹ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      یه سوال داشتم منظور از سازمان فضای شهر چیه که بخوام رسم کنیم alireza 2 1,564 ۱۳۹۳-۳-۱۶، ۱۰:۲۴ صبح
    آخرین ارسال: صبااا
      ثبت نام مرحله دوم کنکور ارشد nazi2189 5 2,857 ۱۳۹۳-۳-۱۵، ۰۳:۵۳ عصر
    آخرین ارسال: ehsan7550
      یکی از دوستانم میخواد بدونه بین 3 گرایش "برنامه ریزی مسکن" و "مدیریت شهری" و بهسازی ن alireza 1 1,031 ۱۳۹۳-۳-۱۴، ۰۶:۲۷ عصر
    آخرین ارسال: @uror@
      درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد و دکتری شهرسازی imanataei 7 2,828 ۱۳۹۳-۲-۱، ۰۵:۴۸ عصر
    آخرین ارسال: Urbanist
      سوال از کارشناسان gis سایت starsat 17 4,621 ۱۳۹۲-۱۲-۱۵، ۱۱:۲۷ عصر
    آخرین ارسال: dementor
    Exclamation محاسبه قوس(کمک فوری) serafina 3 1,904 ۱۳۹۲-۱۱-۲، ۱۰:۲۳ صبح
    آخرین ارسال: serafina
      دوستان برنامه ریزی شهری کمک کنید .....؟؟؟ kiana7822 5 2,668 ۱۳۹۲-۱۰-۱۰، ۰۲:۰۵ عصر
    آخرین ارسال: امير سويزي

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان