ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
معرفی تکنولوژی Geo show3D
1-
معرفي تکنولوژي
GeoShow3Dبا تاکيد بر کاربردهاي مرتبط با شهرسازي
الف - قابليتها[/i]

۱- GeoShow3D

، يک بسته نرم افزاري بسيار قدرتمند است که بوسيله آن امکان پرواز و حرکت آرام، طبيعي و آزاد برروي limitless territory

(مناطق نامحدود) به تشخيص کاربر فراهم شده و با ارائه داده ها و تصاوير سه بعدي با جزئيات بالا، امکان مشاهده سه بعدي محدوده موردنظر فراهم مي گردد. همچنين با کمک اين تکنولوژي، مي‌توان با automatic pilot

به نقاط از پيش تعيين شده مانند مکانها و Infoها (عناصر سه بعدي معلق در بالاي زمين همراه با اطلاعات ضميمه) هدايت شد.قابليت اين نرم افزاربگونه اي است که با ارائه امکانات ديداري وپروازي دقيق، چشم اندازهاي موجود را به صورتي بسيار واقعي و غيرقابل تشخيص از (مثلاً) يک فيلم ويدئويي يا يک اثر شبيه سازي شده تخصصي، به کاربر نشان مي دهد.
۲- GeoShow3D


، يک نرم افزار ژئوکارتوگرافيکي قوي است که مي تواند به پايگاه هاي
اطلاعاتي


(Database)

عظيم جغرافيايي ديناميک يا استاتيک لينک شود و در برخي نسخه هاي آن امکان ساخت، اصلاح و تصويرسازي سه بعدي سرزمين ها به صورتي ساده، طبيعي و بلادرنگ وجود دارد.

۳- اين تکنولوژي، يک Interface

(واسط) طبيعي براي جهت يابي ارائه مي کند و بدون نياز به دانش فنـي قبلي، امکان ديدن هر نقطه از زمين را در موقعيت واقعي خود (که مبتني بر مختصات جغرافيايي است)، به صورت طبيعـي و همـراه با کسب اطلاعات لازم از پايـگاه اطلاعات چند رسانه اي (فيلم، صوت، تصوير، داده ،متن و . . .) و توصيف کامل کارتوگرافي فراهم مي کند.

۴- GeoShow3D


، به کاربر امکان تصوير سازي فايلهايي در محدوده هاي وسيع ازطريق شبکه هاي محلي يا اينترنت را مي دهد و به کمک تکنيک پيشرفته فشرده سازي که در آن بکار رفته، با يک کامپيوتر استاندارد معمولي، امکان لازم براي ناوبري را از طريق اينترنت فراهم مي نمايد.


۵- با اين تکنولوژي، مي توان برفراز يک محدوده وسيع (مثلا يک شهر يا يک منطقه بزرگ جغرافيايي) به صورت نرم و روان حرکت کرد و اطلاعات مربوط به عوارض طبيعي يا ساخته دست بشر را کسب نمود و تمام اطلاعات متصل

(linked)به هر عارضه (مانند ساختمانها، راهها، ميادين، خطوط اتوبوسراني، تاكسيراني، مترو، موزه ها، فضاهاي مسكوني، آموزشي، تفريحي، پروژه هاي عمراني و نظاير آن) را مشاهده نمود.

۶- استفاده از اين نرم افزار منحصر به متخصصان نيست و به گوناي طراحي شده كه علاوه بر ايشان، مديران ارشد و مياني نيز براحتي بتوانند برحسب نيازمنديهاي خود از آن استفاده کرده و علاوه برموارد پيش گفته، همزمان از لايه هاي مختلف آن مانند منحني ميزان ها، نقشه هاي تخصصي در حوزه ذيربط، photomap

و ... بازديد نمايند.

همچنين برخلاف بسياري از ديگر تکنولوژيهاي معمول که نيازمند تجهيزات پيشرفته و

خاصي براي مشاهده و کار با نرم افزار هستند، اين نرم افزار به هيچگونه تجهيزات تخصصي نياز

نداشته و با کامپيوترهاي شخصي استاندارد قابل استفاده است.

۷-

GeoShow3D

، قابليت ويرايش، اضافه کردن

و يکپارچه کردن اطلاعات

موجود در آن شامل

لايه هاي مختلف، پايگاه داده ها، اطلاعات کارتوگرافي و اطلاعات چندرسانه اي را داراست و قادر است فايلهاي ديگر نرم افزارهاي مرتبط به GIS

و پايگاه داده ها ماننـد Arcview

، ArcInfo

، ESRI shapefiles

، MapInfo dataset

وSTDS

USGS


را خوانده و روي آنها
ويرايش

(Edit) انجام دهد. همچنين قادر است فايلهاي نرم افزارهاي Microstation

، UK .NTF

و US Census Tiger

را بخواند.


۸-

GeoShow3D


مي تواند لايه هاي برداري را از نرم افزارهاي تجاري
GIS


بخواند و در صورت لزوم بين يک برنامه خاص و GeoShow3D

ارتباط برقرار نمايد. در اين صورت، وقتي کاربر درمورد يک نقطه خاص در برنامه دوبعدي سوال مي کند،

GeoShow3D

دوربين را به طور اتوماتيک به آن نقطه مي برد.

۹- با اين نرم افزار، کاربر ميتواند به جدولهايي که در يک پايگاه داده مکاني (مانند

,Oracle Spatial ArcSDE و Post GIS

) وجود دارد لينک شود و آنها را به صورت داده هاي همزمان در محدوده سه بعدي ببيند.

۱۰- درصورت در

اختيـار داشتن نقشه ها و

عکسهاي ماهـواره اي دقيق و با رزولوشن بالا ، مي توان مدل سه بعدي دقيقي از محدوده موردنظر ايجاد و از آن در مديريت منطقه بهره گيري نمود.
[u]ب - کاربردها و فوايد
هرچند اين نرم افزار کاربردهاي فراواني در حوزه هاي امور جغرافيايي، شهرسازي، کشاورزي، جنگلها، راهداري، توريسم، تبليغات و نظاير آن دارد، اما به منظور پرهيز از اطاله کلام، صرفاً به ذکر موارد مرتبط با فعاليتهاي شهرداري محترم مي پردازيم :

۱- اين تکنولوژي ابزاري مناسب بويژه در دست برنامه ريزان و مديران ارشد و مياني است، زيرا با داشتن اطلاعات جامع نسبت به کل محدوده مورد نظر (از قبيل پستي ها و بلندي ها، ساختمانها،خيابانها، رودخانه ها، مراکز جمعيتي، شبکه هاي آب و برق و گاز و مانند آن )، مي توان از آن اطلاعات در طراحي و توسعه شهرها، طراحي و اجراي پروژه هاي عمراني، ايجاد مجتمع هاي آموزشي، تفريحي، صنعتي، فرهنگي و نظاير آن کمکهاي قابل توجهي گرفت و نقايص موجود در شهرها و مناطق ساخته شده را مشاهده و به صورت کارآمد به رفع آن مبادرت نمود.
2- با اين نرم افزار مي توان پروژه هاي بزرگ شهري، مهندسي و عمراني را قبل از ساخت به صورت جامع و کامل و در موقعيت واقعي خود مشاهده نمود. اين امر به مديران، برنامه ريزان، تصميم گيران، متخصصان شهري و همچنين سرمايه گذاران کمک مي نمايد تا پروژه را از نزديک مشاهده کرده و قبل از اجرا به رفع نواقص و اشکالات موجود اقدام و در هزينه و زمان صرفه جويي قابل توجهي نمايند.

3- با GeoShow3D

مي توان سناريوهاي شهري سه بعدي بصورتي بسيار واقعي (با استفاده از داده هاي زمين مبنا) توليد نمود.

قابليت آن براي وارد کردن Elements3D

( مانند ساختمانها، مراکز فرهنگي، آموزشي، تفريحي، ورزشي،پلها، ميادين، کارخانجات و ساير مراکز خدمات شهري به صورت سه بعدي)، در مکان واقعي خود، آن را به يک ابزار موثر براي طراحي، تحليل و نمايش نقشه‌‌هاي شهري تبديل کرده است.

4- نسخه نمايشگر اين نرم افزار که بصورت Freeware

(مجاني) ارائه مي ‌شود قابليت اتصال با GPS


را داشته و وسيله اي مناسب براي مديريت ناوگان موتوري و همچنين مسيريابي بهينه براي رسيدن به نقاط مورد نظر خصوصا در شرايط بحراني مي باشد. اين موضوع خصوصا در مناطقيکه ديد کافي وجود ندارد بسيار حائز اهميت است چراکه سيستم کنترل مرکزي مي تواند ناوگان در حال حرکت را کنترل نموده و از طريق ارتباط بي سيم يا تلفني تغيير مسير لازم را با مشاهده موقعيت خودرو مورد نظر در سناريو سه بعدي مر کز کنترل، به خودرو اطلاع دهد. از ديگر کاربردهاي آن ماموريتهاي سازمانهاي امدادي نظير آتش نشاني و آمبولانسها، همچنين به منظور کنترل ناوگان هاي حمل و نقل شهري از قبيل اتوبوسهاي شرکت واحد و تاکسيراني مفيد ميباشد.

اضافه مي نمايد، استفاده از اين سيستم لزوما به مکان ثابت منحصر نشده و در سيستم هاي ناوبري قابل حمل که در خودرو، هليکوپتر يا هواپيما قابل استفاده ميباشند، آن را به ابزاري مفيد و کارآ تبديل نموده است.

4- قابليت وصل

(link)

سناريو (مدل) سه بعدي ساخته شده به بانکهاي اطلاعاتي ديناميک يا استاتيک (با امکان تعيين حدود دسترسي کاربرهاي مختلف)، اين تکنولوژي را به ابزاري ارزشمند براي آگاه شدن از اطلاعات هر يک از پروژه هاي در حال ساخت يا ساخته شده و مناطق پيرامون آن تبديل کرده و به ويژه کاربرد آن براي مديران ارشد و مياني که به دليل مشغله کاري فراوان فرصت کمتري داشته و هر لحظه ممکن است نيازمند اطلاعات جديد باشند، مفيد است. ضمناً اين سيستم، قابليت يکپارچه سازي اطلاعاتي که از ديگر پايگاههاي داده مي آيد را نيز داراست و با آن مي توان هر فايل سه بعدي را به صورت onlineبراي هر کاربري در هر نقطه اي که باشد ارسال کرد.
معرفي تكنولوژيGeoShow3D
GeoShow3Dيك ابزار نرم افزار
ي قوي براي مديريت اطلاعات جغرافيايي سه بعدي با يك PCنرمال استاندارد
است به طوري كه سناريوها (مدلهاي) ساخته شده با آن، قابل مقايسه با محصولات ساخته شده با شبيه سازهاي پيچيده و تخصصي پرواز بوده و قابليت ناوبري آزاد بر فراز زمين با رزولوشن بالا و غير قابل تشخيص از فيلم ويدئويي گرفته شده با يك هلي كوپتر را دارا مي باشد.
برخي مشخصات GeoShow3Dقدرتمند [/b]امكان پرواز آزادانه و روان بر فراز سرزمينهاي گسترده را فراهم مي كند.
[b]کاربر پسند[/u][b] براي كاربران غير حرفه اي ناوبري بسيار طبيعي اززمين
را ممكن مي سازد.
سازگار[/u][b] مي توان آن را به هر گونه اطلاعات زمين ـ مرجع (georeferenced


) (متن, عكس, صوت, ويدئو، نقشه و ...) لينك داد. همچنين, قابليت لينک به
GISهاي معروف دنيا از قبيل ESRI


و
Smallworld


را داراست.
[/u]
[b]چند لايه اي[/u][b] امکان نمايش لايه هاي مختلف موجود در محدوده (مثل لايه هاي عكسي, توپوگرافي, اِلِمانهاي سه بعدي عمومي و تخصصي و غيره) را داراست.
[u]Online[/b]


[/b]قابليت هاي آن در اينترنت به طور كامل عمل مي كند.

اجزاي تکنولوژي GeoShow3D
GeoShow3Dيك تكنولوژي جامع براي مشاهده و ويرايش فايلهاي با فرمت خاص.gsمي باشد. اين فايلها شامل اطلاعات جغرافيايي
است که متشکل از دو موضوع محتوايي مختلف (سناريو و عوارض آن) مي باشند.
[u]الف - سناريو
بازآفريني مجازي فضاي يك محدوده مي باشد كه با استفاده از دو ساختار موضوعي مختلف { مدل رقومي زمين (DTM


) و لايه هاي پوششي{(overlay)ايجاد مي شود:DTMيك ماتريس عددي است كه متشكل از مختصات نقاط گسترده در سطح زمين به صورت يك شبكه


(mesh


) منظم مي باشد.
لايه هاي پوششي, نقشه هاي كارتوگرافي مبنا در فرمت RasterياVectorمي باشند كه هنگامي كه در سطح DTMگسترده شوند, مدل مجازي زمين را تشكيل مي
دهند.
ب - عوارض
عوارض, شامل تمامي عناصري مي باشد كه در ساختار سناريو در مكانهاي خاصي قرار گرفته و در دسته‌هاي مختلف (شامل نام مكانها, نقاط اطلاعاتي و عناصر) طبقه بندي مي شوند.
[/b]

[B]انواع نرم افزارها
GeoShow3D LiteGeoShow3D Lite


، نرم افزار مشاهده كننده فايلهاي كارتوگرافي سه بعدي ديناميك در فرمت فايلي


.gsمي‌باشد. اين نرم افزار يك برنامه كاربردي بسيار قوي است كه كاربران را قادر مي‌سازد آزادانه بر فراز سرزمينهاي بسيار بزرگ تصوير مبنا
(Image based)با لايه هاي داراي رزولوشن بالا و پيچيده ناوبري نمايند. اين نرم افزار که داراي كاركردهاي بيشماري است، بسيار كاربرپسند (user-friendly)
بوده و مجاني مي‌باشد.
GeoShow3D Publisher

GeoShow3D Publisher

, برنامه اي كاربردي است كه به تمام كاربران متخصصي كه كارشان استفاده از عوارض مرتبط با زمين است توصيه مي شود. اين عوارض را مي توان با استفاده از اين نرم افزار ويرايش كرد و فايلهاي چند رسانه اي

(Multimedia)

را براحتي در هر محدوده اي وارد كرد. اين نرم افزار شامل يك module

براي توليد ويدئوهايي با كيفيت بالا در هر اندازه مي باشد. لازم نيست كاربر دانش تخصصي سطح بالايي از كارتوگرافي داشته باشد.
GeoShow3D ProGeoShow3D Pro, برنامه كاربردي تخصصي مورد نياز براي توليد
سناريوها (مدلهاي) سه بعدي است.
GeoShow3D Terrain Server
GeoShow3D Terrain Server

نرم افزار تخصصي مورد نياز براي دسترسي از طريق اينترنت به مجموعه اي از فايل‌هاي تصوير مبناست كه در يك سرور قرار گرفته اند. اين برنامه كاربردي، محدوده‌هاي تصوير مبنا را به طور كامل و همراه با محتويات آن, به تمام كساني كه به اينترنت متصل هستند، نمايش مي‌دهد.

اين خدمات را مي توان از طريق استفاده از نرم افزار (Access reporting) ب
ه راحتي مونيتور كرد.
GeoShow3D Image Server

GeoShow3D Image

نرم افزار مورد نياز جهت ساختن مجدد تصاوير محدوده هاي سه بعدي با فرمت

.jpg

از طريق اينترنت مي باشد. اين تكنولوژي امكان ارسال چنين تصاويري را به هر تعداد ترمينال كامپيوتري، بدون اينکه لزوماَ سيستم عاملهاي قدرتمند و با سرعت اتصال بالايي باشند، فراهم مي‌‌آورد.
خدمات قابل ارايه ساخت سناريو

ما با ستفاده از داده هاي كارتوگرافي مشتريانمان و نيز داده هاي خودمان, از هر منطقه از دنيا سناريوهاي سهبعدي تهيه مي كنيم. ما هم چنين محدوده هاي داراي عوارض مورد نظر : نام مكانها, نقاط اطلاعاتي و عوارض سه بعدي, را ويرايش نموده و تورهاي هدايت شده (guided tour) را براي محدوده
هايي كه مشتري تمايل به توليد ِيک دموي ساختار يافته دارد، توليد مي کنيم.
ويدئوها
ما ويدئوهاي پرواز بر فراز مناطق سه بعدي را در فرمتهاي avi


و mpg


با رزولوشن پايين جهت استفاده online


يا با رزولوشن بالا براي پخش در تلويزيون يا در CD


براي مقاصد تجاري توليد ميكنيم.
راه حل هاي Online


ما راه حلهاي كامل و جامعي را به صورت onlineارائه مي كنيم.
ما در سرورها و وب سايتهاي مشتريانمان, کار نصب و يكپارچه سازي روشهاي آنلاين, GeoShow3D Image Serverو
GeoShow3D Terrain Serverرا انجام مي دهيم.
همچنين در سرورهاي خودمان, خدمات كامل ميزباني (hosting) محدوده ها را
بر عهده مي گيريم. با اين روش لازم نيست مشتريان ما سرورها و مجوزهاي


(license)نرم افزاري تهيه كنند و مجبور نيستند سرويس
هاي اتصال با پهناي باند بالا


(wideband)داشته باشند.
ويرايش CD
تكنولوژي GeoShow3Dرا
همچنين مي توان به آساني در تمام كارهاي تبليغاتي و سرگرمي وارد كرد و روي يك CDيا
DVDمحاوره
اي


(interactive)ضبط كرده و
بين جمعيت انبوهي از مردم توزيع و يك محدوده خاص را براي مقاصد آموزشي يا مقاصد ديگر به طور دقيق نمايش داد.
MIPها
ما به اين حقيقت واقف هستيم كه تكنولوژي بايد منطبق با كاربردها باشد تا مفيد واقع شود . به اين دليل ما MIPها)نقاط اطلاعاتي چند رسانه اي


(را گسترش داده ايم تا اين تكنولوژي را از طريق يك واسط ساده و طبيعي كه ابزاري كارامد جهت ارسال اطلاعات مربوط به يك محدوده خاص ارائه مي كند, در خدمت عموم قرار دهيم.
توسعه


GeoShow3Dيك تكنولوژي خاص است كه توسط GeoVitualتهيه شده است. بنابراين، امکان تهيه پروژه‌هاي سفارشي بر مبناي راه حلهاي ويژه و منطبق با نيازهاي مشتري وجود دارد.
ارتباطات
GeoShow3D


يك ابزار كارآمد ارتباطي و قابل توسعه براي كاربردهاي مرتبط با مكان در موارد زير ميباشد:
·
توريسم
·
برنامه ريزي شهري
·
پروژه هاي عمراني
·
تلويزيون
·
تپه نوردي و صعود از كوه
GeoShow3Dبراي تمامي كاربران آماتور و حرفه اي, فرصت دستيابي به حجم انبوهي از اطلاعات دقيق راجع به يك محدوده خاص را فراهم مي نمايد.
اين تكنولوژي با يك تور هدايت شده (guided tour) يا پرواز آزادانهً كاربر بر فراز زمينهاي سه بعدي, ابزاري ايده آل براي ارتباط با عوارض مرتبط به مكان در قالبي نزديك به واقعيت مي باشد.
آموزش و ايجاد مهارت
نمايش زمين به دانش آموزان و آموزش به كاربران حرفه اي مختلف.
·
آموزش در مدرسه
·
آموزش در دانشگاه
o
اكولوژي
o
ژئومورفولوژي
·
آموزش حرفه اي
o
خلبانان خطوط هوايي
o
كاركنان برج مراقبت
پرواز
o
جنگلبا
نان
o
راهنمايان تورها
GeoShow3D


ابزاري عالي جهت استفاده در تمام زمينه هاي مرتبط با توصيف زمين براي مقاصد آموزشي مي باشد, به نحوي که به دانش آموز امكان مي دهد در محدوده مورد مطالعه اش كاملاً غوطه ور شود. اين مورد هم براي كودكاني كه مي خواهند در مورد جغرافياي كشورشان آموزش ببينند و هم براي خلبانان خطوط هوايي كه براي اولين بار راههاي نزديك شدن به فرودگاهها را در نقاط صعب العبور بررسي مي كنند, صادق است.
تجزيه و تحليل
GeoShow3D


ابزار بصري قوي جهت تحليل بهتر مشكلات مربوط به مكان و سهولت بخشيدن به تصميمگيري است:
·
مديريت زمين
·
پروژه هاي
حفاظتي عمراني (سد، سيل بند و...)
·
پروژه هاي
مهندسي عمراني
·
استراتژي نظامي
قابليت مشاهده يك نمايش عكسي از زمين به صورت سه بعدي, كيفيت تمام ارزيابيهاي مرتبط با زمين را به طرزچشمگيري بهبود مي بخشد. مزيت مشاهده پوشش گياهي و عوارض زمين به صورت واقعي، كاربردهاي بيشماري در كشاورزي, جلوگيري از آتش سوزي و سيل, طراحي جاده, برنامه ريزي شهري و كاربردهاي نظامي دارد.
ناوبري
مكانيابي و كنترل وسائل نقليه زميني و هوايي درون يك محدوده معين.
·
سيستم ناوبري
·
مراكز كنترل ناوگان
·
برنامه ريزي مأموريتها
GeoShow3D


قادر است براحتي يك سيگنال توليد شده GPS


را وارد محدوده سه بعدي نمايد تا حركت بلادرنگ وسائل نقليه زميني و هوايي را نشان دهد. با اتصال يك سيگنال GPS


به GeoShow3D


, كابر به يك سيستم ناوبري سه بعدي قابل
حمل با كيفيت بالا و كاربرد زياد براي وسائل نقليه اي كه زمين براي آنها اهميت زيادي دارد, دسترسي مييابد.
همچنين، سيگنال GPSرا مي توان از وسيله نقليه به همان نقطه در
GeoShow3Dکه در يك مركز كنترل ناوگان قرار دارد و حركت تمام وسائل نقليه زميني يا هوايي مونيتور مي کند, فرستاد.
شبيه سازي
مطالعه تأثيرات زيست محيطي پروژه هاي سازه اي بزرگ.
·
مهندسي
·
برنامه ريزي شهري
·
محيط زيست
·
زير ساختهاي حمل و نقل
قابليت وارد كردن مدلهاي سه بعدي از پروژه هاي عمراني پيشنهادي در محدوده دقيق آنها, به ارزيابي تأثيرات آنها بر روي محيط زيست كمك شاياني مي نمايد. ساخت جاده, نيروگاههاي بادي, شهرهاي جديد, و در كل تمام پروژه هاي بزرگ که جغرافياي يك محدوده را تحت تأثير قرار مي دهند, همگي مي توانند از اين نرم افزار سود ببرند.
مديريت سرمايه
سازماندهي و مديريت سرمايه هاي بسيار گسترده كه داده هاي زمين مرجعgeoreferenced)


) آن در دسترس مي باشند.
·
GIS3D
·
ثبت زمين
·
شبكه هاي خطوط قدرت
·
شبكه هاي ريلي
شركتها و مؤسساتي كه پايگاههاي داده هاي عظيم اطلاعات ژئورفرنس شده را مديريت مي كنند, مي توانند اين نقاط را با دقت زيادي روي نمايش طبيعي از زمين واقعي مكانيابي كرده, به كاربران خود به صورتي بسيار طبيعي ارائه دهند تا با آن بتوانند به چنين اطلاعاتي دسترسي يابند. اين بهترين روش بررسي مالكيت يك قطعه زمين, خصوصيات فني يك تير چراغ برق, تصوير محل تقاطع دوريل راه آهن و... مي باشد كه همگي در مكان دقيقشان داخل يك نسخه دقيق از زمين واقعي قرار گرفته اند.

جهت دسترسي به نرم افزار liteGeoshow3Dمي توانيد به سايت شركت مهندسي
- جغرافيايي ژئوپارس مراجعه فرماييد.[/b]
آدرس:
www.geopars.ir
Email:info@geopars.ir
آخرین ارسال های من :

برهوتشان را آباد می کنیم...باشد تا شهر درونمان آرام گیرد!!
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  معرفی، تاریخچه و آشنایی با شهر مراغه ماراویا 1,957 2013-01-16، 11:57 AM
آخرین ارسال: ماراویا
  معرفی انواع طرح های شهرسازی و معماری sara0111 1,471 2013-01-06، 08:24 PM
آخرین ارسال: sara0111
  معرفی هواشناسی استان کردستان kasrak 1,419 2012-03-18، 08:19 PM
آخرین ارسال: kasrak
  معرفی غار آهکی طرُنگ (Torong) شهرستان بافت استان کرمان FaTyJo0oN 1,224 2012-03-16، 12:32 PM
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  نقشه اتوکدی آبادی ها خوزستان 05-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  توپوگرافی استان خوزستان برای استفاده در GIS 05-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  مقاله  مقاله شهرسازی 05-20 archopedia alireza مقالات فارسی(vip-1)
  دانلود طرح ناحیه ای قزوین جلد1 05-20 diamond alireza طرح،پروژه،نقشه(vip-1)
  روستا-شکتا- ساری 05-14 saeiideh alireza طرح،پروژه،نقشه
  دانلود دفترچه سوالات ارشد طراحی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان طراحی شهری
  دانلود دفترچه سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  سومین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی سالانه عمران، معماری و طراحی... 04-12 Sahab Sahab اخبار همایش ها
  نكات تخصصی ارشد برنامه ریزی شهری ویرایش اول 1397 شامل 999 نکته 04-05 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  درخواست کتاب حقوق و قوانین شهری دکتر کامیار 04-02 gasemij آرزوعطاری پرسش و پاسخ
  دانلود پاورپوینت و جزوه آشنایی با معماری اسلامی2 (PDF DOC PPT) 03-25 atelieahjam hamidfa فروشگاه فایل اربان شاپ
  درخواست غیر رایگان  جزوه کلاسی و پر شده کامل ایستایی استاد طباطبایی از آکادم... 03-11 ehsan12 alireza جزوه های معماری
  بیکاری بعد از اتمام تحصیل در رشته طراحی شهری 03-07 nazgol22 nazgol22 تالار گفتمان طراحی شهری
  دانلود دفترچه سوالات دکتری سراسری و آزاد شهرسازی 1397 02-25 alireza alireza تالار گفتمان دکتری شهرسازی
  طراحی شهری و روانشناسی محیط 02-20 shahryar mamamama سایر مقالات
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل