امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
<<<<<<<<<<<بدوبازی بااماکن تاریخی>>>>>>>>>>>>>
نام بنا و مکان؟

[تصویر:  40.jpg]
آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
پاسخ
 سپاس شده توسط arvik
مجموعه امامزادگان چهل اختران در شهر قم.
تاريخ بناي اين بقعه سال 950 ه . ق آمده است . باني آن شاه طهماسب صفوي و اسم معمار هنرمندش " استاد سلطان قمي " از مشاهير معماري دوره صفويه به شما ر مي رود . نام اين استاد در زيارتگاه ضبط شده است . در سال 953 ه . ق به دستور شاه طهماسب صفوي ، سقفي بسيار مرتفع از آجر بر اين بقعه زده شد . در اين مكان قبور جمعي از سادات و امامزادگان از جمله فرزندان و اولادان امام موسي (ع) جاي دارد . مي گويند در اين بقعه چهل زن ، چهل مرد و بيست و پنج كودك ، در مجموع صد و پنج نفر، دفن شده اند .

آخرین ارسال های من :
پاسخ
نام بنا وشهر؟5

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
گنبد علویان در چهار باغ علویان در نزدیکی میدان امامزاده عبدالله شهر همدان قرار دارد. این اثر یکی از شاهکارهای معماری و گچ‌بریبعد از اسلام در همدان است، و طی شماره ۹۴ در تاریخ ۱۵/۱۰/۱۳۱۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌است.اینم لینک ویکیپدیا

پاسخ
 سپاس شده توسط arvik
اسم این پل و شهر قرار گیری ان را بنویسید

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

آخرین ارسال های من :

برهوتشان را آباد می کنیم...باشد تا شهر درونمان آرام گیرد!!
پاسخ
 سپاس شده توسط Ƒanos
پل مردق
در یک کیلومتری ضلع شرقی روستای مردق پل تاریخی سه چشمه «مردق چای» مراغه مربوط به دوران حكومت صفویه و قاجاریه بر روی رودخانه دائمی و پرآب «مردق چای» با طاق جناغی ساخته شده است.
این پل كه در فهرست آثار ملی ثبت شده، دارای سه دهنه، ۲۶ متر طول، پنج متر عرض و بلندی هفت متر از كف رودخانه است پل سه‌دهنه مردق، جزء سه پل مهم تاریخی این شهرستان بوده و دارای سیل‌شکن و پایه‌های سنگی از نوع سنگ بومی منطقه (معدن سنجان) و آجرهای قرمز بومی است. این پل بلندترین پل تاریخی شهر مراغه محسوب می‌شود و پل ارتباطی شهر مراغه قدیم با شهرهای هشترود و میانه بوده است.

پاسخ
 سپاس شده توسط arvik ، ماراویا ، Ƒanos
نام بنا و مکان؟

[تصویر:  atashkooh.jpg]

پاسخ
 سپاس شده توسط Ƒanos ، arvik
ببخشید میشه یه راهنمایی بکنین ببینم این چی بوده مقبره است چیه
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  31525927568614034969.gif]
پاسخ
آتشکده آتشکوه نیمور محلات در 12 کیلومتری غرب دلیجان در استان مرکزی قرار دارد و متعلق به دوره ساسانی است.عظمت بنا به حدی است که جزء برترین آتشکده‌های زردتشتیان جهان به شمار می‌رود.این آتشکده در 5 کیلومتری جاده نیمور و نزدیکی روستای آتشکوه نیمور قرار دارد و مورخان بنای این آتشکده را متعلق به دوره ساسانیان دانسته و معتقدند که بر اساس شواهد و قرائن تا قرن چهارم هجری سالم بوده است....

پاسخ
 سپاس شده توسط Ƒanos ، dementor

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عکس هایی از بناهای تاریخی جهان Architect.h 1 1,418 ۱۳۹۲-۱۰-۱۹، ۱۱:۵۱ صبح
آخرین ارسال: Architect.h
  اولین پروژه انبوه سازی در بافت تاریخی+ گزارش تصویری Ƒanos 0 1,441 ۱۳۹۱-۶-۱۹، ۰۹:۳۸ صبح
آخرین ارسال: Ƒanos
  جاذبه های تاریخی شیراز Ƒanos 0 1,158 ۱۳۹۱-۴-۱۵، ۱۰:۵۹ صبح
آخرین ارسال: Ƒanos

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان